ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

سو.ال در مورد سفته ی سفید در قبال حسن انجام کار
زمان کنونی: 04-26-2024, 05:13 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: پرواز
آخرین ارسال: اقاي ايـــده
پاسخ: 5
بازدید: 3621

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 37 رأی - میانگین امیتازات : 2.16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
06-01-2013, 11:54 AM
ارسال: #1
خسته نباشید دوستان
یکی از دوستان من تو یه شرکت خصوصی کار میکرد. در ابتدای کار ازش سفته ی کاملا سفید به عنوان حسن انجام کار گرفتن. اما داخلش هیچ چیزی ننوشتن. فقط دوستم امضاش کرده!
یه قرارداد دو ساله هم باهاش بسته که تو این قرارداد همش رو سه ماه سه ماه ازش امضا گرفته
تاریخ شروع به کارش اول مرداد 91 بوده. اما از مهر 91 دیگه براش بیمه رد نکرده و دوست من تازه بعد 5 ماه فهمیده که بیمه براش رد نشده!
از مهر ماه 91 حقوقش رو هر 2 ماه یه بار و با کلی حرص خوردن بهش داده. از بهمن هم دیگه بهش اصلا حقوق نداده و همش میگه به زودی میدم. آخر سال هم نه عیدی و نه سنوات نداده. هیچی هم نمیگه فقط عذرخواهی میکنه! از بعد عید شرکت منحل شد و دوست منم علاوه بر اینکه سرگردون مونده، مابه التفاوت پولش رو هم بهش نداده. از همه بدتر اینکه سفته ها هنوز دست اون کارفرماست. و جالب اینه که هنوزم اگه کاری برای شرکتش داشته باشه با پررویی تمام زنگ میزنه به دوستم و میگه انجام بده. اینم بدون اینکه به رئیسشون اعتراض بیاره انجام میده. دلیلشم که میپرسم میگه من سفته دستش دارم میترسم باهام لج بیفته یا پولم رو نده یا سفته هام رو.
به نظر شما بهترین کاری که میتونه تو این موقعیت بکنه چیه؟ من بهش گفتم به اون اقا بگو یه جا دیگه میخوام برم سر کار و سفته هامو میخوام برای اونجا. ولی مساله اونجاست که این اقا از اون گرگ های روزگاره که متاسفانه تو لفاف مذهب همه کاری میکنه. همش سر می دوونه و تازگیا میگه من اصلا اینجا نیستم و فلان شهرم و اصلا خودشو آفتابی نمیکنه
به نظر شما با شکایت به اداره کار، برای سفته هاش مشکلی پیش نمیاد؟ قانون میتونه این سفته های سفید رو ازش پس بگیره؟

گر در طلب لقمه نانی، نانی ----------- گر در طلب گوهر کانی، کانی
این نکته رمز اگر بدانی،دانی ----------- هر چیز که اندر پی آنی، آنی
"مولانا"
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: mir abbas , dara , 0625
06-01-2013, 12:27 PM
ارسال: #2
RE: سو.ال در مورد سفته ی سفید در قبال حسن انجام کار
سلام .
والا الان واسه کارهای خیلی خاص سفته میگیرند ، اونم 3-4 میلیون . یا مثلا برای کسایی که توی مکانهای نظامی حساس استخدام هستند ممکنه در حد چند ده میلیون سفته بگیرند اونم برای اینکه طرف یه عالمه از اسرار نظامی مملکت رو فاش نکنه .
دوست عزیز من خیلی توی این موارد اطلاعاتم بالا نیست ولی راستش رو بخوایید بدونید سفته سفید یعنی حکم مرگ!!! مسئله هم اینه که دوستتون با رضایت کامل امضاء کرده پس بابت دادن سفته ها هم نمیتونه شکایت کنه !
حداکثر میتونه بابت رد نکردن بیمه شاکی بشه که اونم چون سفته هاش گیر هست باز بهتره اینکار رو نکنه !
اینجا هم فک نکنم کسی بتونه در این حد مشاوره بده ، بهش بگید حتما حتما دنبال یه مشاوره حقوقی وارد و وکیل بگرده چون عواقب بدی ممکنه داشته باشه .

البته واقعا قصد ایجاد دلهره نداشتما منتها واقعا سفته سفید هیچ جایی نه دیدم نه شنیدم که کسی بده.

امیدورم زودتر مشکلش حل بشه .
 تشکر شده توسط: mir abbas , فرهاد قربانی , dara , 0625
06-01-2013, 12:32 PM
ارسال: #3
ممنون. والا من شدیدا استرس گرفتم چه برسه به اون!
فکر کنم مبلغ سفته ها 10 میلیونه
البته تو قرارداد ذکر کردن که این قرارداد در قبلا اخذ وثیقه میباشد. اما دیگه اشاره ای به اینکه این وثیقه چیه و چقدره نشده

گر در طلب لقمه نانی، نانی ----------- گر در طلب گوهر کانی، کانی
این نکته رمز اگر بدانی،دانی ----------- هر چیز که اندر پی آنی، آنی
"مولانا"
 تشکر شده توسط: mir abbas , فرهاد قربانی , dara , 0625
06-01-2013, 03:05 PM
ارسال: #4
سفته چه سفید باشه و چه سیاه،برای خودش تعیین مبلغ داره.چقدر خوب بود که قراردادشو هم میذاشتید. ولی اگه دلیل محکمه پسندی براش نداشته باشید .صادرکننده شو محکوم به دین و مبلغ مذکور می نمایند.

کوشش اولین وظیفه انسان است.(گوته)
گروه برتر،برتر از همه
 تشکر شده توسط: yu3f , dara , 0625 , پرواز
06-01-2013, 06:24 PM
ارسال: #5
چند روز پيش در اخبار در اين مورد مطلبي رو گفتند كه اين دوست شما ميتونه به سازمان كار مراجعه كنه و با تحقيق مطالب رو بفهمه و بعدش تصميم به شكايت بگيره

مورد بعد چيزي كه تو اين مملكت فراوان هست وكيل هست ..شما يا اون فرد كه با همچين مسئله مهمي سروكار داريد بهتر هست به وكيل حقوقي مراجعه كنيد و با اطلاعات دقيق و حساب شده عمل كنيد

تا حداقل به يك نتيجه اي برسيد.

موفق باشيد

كانال ايده يار: @ideayar
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , فرهاد قربانی , 0625 , پرواز , dara
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سفته سندی برای تمام فصول کامیار کاظمی 7 3,469 11-24-2015 11:07 PM
آخرین ارسال: a162
  اجرا گذاشتن چک و سفته babaei 17 10,945 11-24-2015 06:10 PM
آخرین ارسال: King mohii
  کسب و کار و معضلی به نام چک saadati 3 957 03-05-2015 06:18 PM
آخرین ارسال: saadati
  هر چیزی که باید در مورد چک و سفته بدانیم صدفی 10 4,098 05-06-2013 01:19 PM
آخرین ارسال: mortizmortiz
  نحوه طرح شكایت چكهای بلامحل حقوقی در مراجع قضایی ناصر صادقی 6 2,235 05-06-2012 06:49 AM
آخرین ارسال: mpourmir

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS