ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

نکاتی برای تو !!!!!
زمان کنونی: 05-04-2024, 04:42 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
نویسنده: دهدار
آخرین ارسال: دهدار
پاسخ: 12
بازدید: 1996

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امیتازات : 2.77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکاتی برای تو !!!!!
04-26-2013, 12:52 AM
ارسال: #1
نکاتی برای تو !!!!!
مهم نیست چه سنی داری هنگام سلام کردن مادرت را در آغوش بگیر.
هیچوقت به کسی که غم سنگینی دارد نگو " می دانم چه حالی داری " چون در واقع نمی دانی.
یادت باشد گاهی اوقات بدست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است.
هیچوقت به یک مرد نگو موهایش در حال ریختن است. خودش این را می داند.
از صمیم قلب عشق بورز. ممکن است کمی لطمه ببینی، اما تنها راه استفاده بهینه از حیات همین است.
در مورد موضوعی که درست متوجه نشده ای قضاوت نکن.
وقتی از تو سوالی را پرسیدند که نمی خواستی جوابش را بدهی، لبخند بزن و بگو: "برای چه می خواهید بدانید؟"
هرگز موفقیت را پیش از موقع عیان نکن.
هیچوقت پایان فیلم ها و کتابهای خوب را برای دیگران تعریف نکن.
وقتی احساس خستگی می کنی اما ناچاری که به کارت ادامه بدهی، دست و صورتت را بشوی و یک جفت جوراب و یک پیراهن تمیز بپوش. آن وقت خواهی دید که نیروی دوباره بدست آورده ای.
هرگز پیش از سخنرانی غذای سنگین نخور.
راحتی و خوشبختی را با هم اشتباه نکن.
هیچوقت از بازار کهنه فروشها وسیله برقی نخر.
شغلی را انتخاب کن که روحت را هم به اندازه حساب بانکی ات غنی سازد.
سعی کن از آن افرادی نباشی که می گویند : " آماده، هدف، آتش "
هر وقت فرصت کردی دست فرزندانت را در دست بگیر. به زودی زمانی
خواهد رسید که او اجازه این کار را به تو نخواهد داد.
چتری با رنگ روشن بخر. پیدا کردنش در میان چتر های مشکی آسان است و به روزهای غمگین بارانی شادی و نشاط می بخشد.
وقتی کت و شلوار تیره به تن داری شیرینی شکری نخور.
هیچوقت در محل کار درمورد مشکلات خانوادگی ات صحبت نکن.
وقتی در راه مسافرت، هنگام ناهار به شهری می رسی رستورانی را که در میدان شهر است انتخاب کن.
در حمام آواز بخوان.
در روز تولدت درختی بکار.
طوری زندگی کن که هر وقت فرزندانت خوبی، مهربانی و بزرگواری دیدند، به یاد تو بیفتند.
بچه ها را بعد از تنبیه در آغوش بگیر.
فراموش نکن که خوشبختی به سراغ کسانی می رود که برای رسیدن به آن تلاش می کنند
ساعتت را پنج دقیقه جلوتر تنظیم کن.
هنگام بازی با بچه ها بگذار تا آنها برنده شوند.
شیر کم چرب بنوش.
هرگز در هنگام گرسنگی به خرید مواد غذایی نرو. اضافه بر احتیاج خرید خواهی کرد.
فروتن باش، پیش از آنکه تو به دنیا بیایی خیلی از کارها انجام شده بود.
از کسی که چیزی برای از دست دادن ندارد، بترس.

A00 (130)در حال پرواز به سوی هدف

در زندگی از این 3 تگ استفاده کنید: {تلاش} ، {صبر} و {امید به خدا}
خروجی این سه تگ روی صفحه زندگی = موفقیت

[تصویر: Untitled-5.png]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , mercedes62 , 0625 , vahidz , mallarme , s_a , goldmen , Andisheh , jahanagahi , mseyfzadeh , فرهاد قربانی , Delta.H , خانم میلیاردر , مرضیه عباسی
04-26-2013, 11:53 AM
ارسال: #2
RE: نکاتی برای تو !!!!!
عقاب می تواند 70 سال زندگی کند
اما...
به 40 سالگی که می رسد چنگال های بلند و انعطاف پذیرش دیگر نمی توانند طعمه را گرفته و نگاه دارند.
نوک بلند و تیزش خمیده و کند می شود.
شهبال های کهن سالش بر اثر کلفت شدن پرها به سینه اش می چسبند و پرواز برای عقاب دشوار می گردد.
آنگاه عقاب می ماند و یک دو راهی:
اینکه بمیرد
و یا اینکه یک روند دردناک تغییرات را برای 150 روز تحمل کند
و این روند مستلزم آن است که به قله یک کوه پرواز کرده و آنجا بنشیند
در آنجا نوک خود را به صخره یی می کوبد تا آنجا که کنده شود
پس از آن منتظر می ماند تا نوک جدیدی به جای آن بروید ، و بعد از آن چنگالهایش را از جا در می آورد
پس از آنکه چنگال جدید رویید ، عقاب شروع به کندن پرهای کهنه اش می کند
و پس از گذشت 5 ماه عقاب پرواز تولد مجدد را انجام می دهد و مدتها زندگی خواهد کرد...برای 30 سال دیگر
چرا تغییر لازم است؟.... بسیار می شود که برای زیستن نیاز است تغییری را ایجاد کنیم...گاهی اوقات نیاز داریم از شر خاطرات و عادات کهنه و سنتهای نادرست گذشته رها شویم

براي پرواز به آسمانها، منتظر نمان که عقابي نيرومند بيايد و از زمينت برگيرد و در آسمانهايت پرواز دهد. بکوش تا پر پرواز به بازوانت جوانه زند و برويد و بکوش تا اينهمه گوشت و پيه و استخوان سنگين را که چنين به زمين وفادارت کرده است، سبک کني و از خويش بزدايي، آنگاه به جاي خزيدن، خواهي پريد. در پرنده شدن خويش بکوش و اين يعني بيرون آمدن از زندان درون

تشکر شده توسط: MARYAR , mallarme , s_a , مهدی گل محمدی , فرهاد قربانی , goldmen , Andisheh , jahanagahi , 0625 , mseyfzadeh , mortizmortiz , iranboy , Delta.H , soshiant , hirun
04-26-2013, 12:14 PM
ارسال: #3
یکی از اهداف اصلی نوشتن یک رزومه، دعوت از شما برای شرکت در مصاحبه می باشد. هدف از مصاحبه نیز این است که کار مورد نظر را پیدا کنیم. اگر در رشته خود به اندازه کافی مهارت داشته باشید، ممکن است توسط شرکت های حرفه ای استخدام شوید. حتی اگر آنها شما و مهارتهایی شما را بشناسند، باز هم از شما می خواهند که رزومه کاری خود را برای آنها ارسال کنید.

اگر در رشته خود به اندازه کافی مهارت نداشته باشید و یا به مدت طولانی کار نکرده باشید، پس احتمالا داشتن یک رزومه تنهاترین راه برای معرفی شما به شرکت ها و تصمیم گیری آنان برای بررسی دقیق تر و یا حتی مصاحبه از شما می باشد.

• یک رزومه کاری خوب می تواند به یک مصاحبه شغلی بیانجامد.

• یک رزومه کاری نامناسب می تواند شما را از داشتن یک مصاحبه شغلی دور نگه دارد.

اشتباهات عمده ای که می بایست از آنها اجتناب شود

شما فکر می کنید رزومه ای که نوشته اید کامل است. آن را به خوبی تنظیم می کنید و قبل از موعد مقرر ارسال می کنید. شما شرایط، تجربه و تحصیلاتی که مورد نیاز شرکت بوده را دارا هستید، اما هیچ تماس تلفنی از سوی آنها برای انجام مصاحبه دریافت نمی کنید.

در پایان هفته، با آنان تماس می گیرید و مطمئن می شوید که رزومه کاری شما را دریافت کرده اند و در حال اجرا می باشد، اما شماره تلفن شما مشکل داشته است و آنها نتوانستند با شما تماس بگیرند و برای مصاحبه از شما دعوت کنند.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که یک رزومه می تواند داشته باشد، خطای ساده انسانی است. زمانی که نوشتن رزومه کاری تان به پایان رسید، آن را مجددا بررسی کنید و مراقب هر گونه خطای احتمالی در اطلاعات تماس خود باشید. چگونه کارفرماها با شما تماس بگیرند، اگر به آنها شماره تلفن و یا آدرس پست الکترونیک اشتباه داده باشید؟

حتی زمانی که برای یک سمت واجد شرایط هستید، اشتباه دیگری که می تواند شما را از داشتن یک مصاحبه محروم کند شامل ارسال رزومه کاری اشتباه به یک شرکت اشتباه، فرستادن رزومه در تاریخ اشتباه و یا سایر اشتباهات بزرگی است که باید در طول بررسی مجدد به آنها توجه کرد.

یکی از رایج ترین اشتباهات می تواند نوشتن اشتباهی موضوع رزومه باشد، یعنی ارسال رزومه برای یک سمت اما با موضوع اشتباهی که مربوط به سمت دیگری است.

مشکل دیگری که در نوشتن رزومه وجود دارد، انتخاب فرمت اشتباه است. با انتخاب فرمت اشتباه برای یک رزومه کاری، شما قادر به برجسته ساختن نکات مثبت خود نیستید و ممکن است سهوا نقاط ضعف خود را پر رنگ تر سازید.

یک مشکل عمده دیگر که می تواند وجود داشته باشد این است که فکر می کنیم تمام رزومه باید در یک صفحه جا شود. در حالی که یک فارغ التحصیل جدید و یا کسی که تنها یک شغل داشته قادر است تمامی اطلاعات خود را در یک صفحه جای بدهد، افرادی که در قسمت های مختلفی اشتغال داشته اند به مراتب به فضای بیشتری برای نوشتن تمامی اطلاعات خود نیاز دارند. یک دیپلم متوسطه می تواند رزومه خود را در یک صفحه به پایان برساند، اما یک پزشک قادر به انجام این کار نمی باشد.

نوشتن یک رزومه در یک صفحه، برای کارکنان منابع انسانی که می توانند رزومه متقاضیان را به سرعت مطالعه و بررسی کنند بسیار مفید است. اما ممکن است یک رزومه یک صفحه ای، تمامی اطلاعات یک متقاضی را نشان ندهد. بهترین توصیه برای نوشتن رزومه کاری این است که همه اطلاعات خود را به هر میزان که باشد وارد کنید و توجهی به تعداد صفحه های آن نکنید و اطلاعات مهم را حذف نکنید.

شما بر اساس تجربیاتی که کسب کرده اید از دیگران برتری دارید و رزومه کاری شما بیشتر به چشم می آید. رزومه کاری شما باید صادقانه و دقیق نوشته شده باشد. چنین رزومه ای باید نقاط قوت شما را که به کار خاصی مربوط می شود، برجسته و پر رنگ سازد.

شما می توانید با کمی تحقیق، رزومه خود را از سطح خوب به سطح عالی برسانید. بدانید که دقیقا یک شرکت به دنبال چه چیزی است و در گذشته چه کسانی را استخدام کرده است.

تشکر شده توسط: mallarme , s_a , goldmen , Andisheh , jahanagahi , 0625 , mseyfzadeh
04-26-2013, 05:43 PM
ارسال: #4
وقتی کسی از شما می پرسد: “چه کار می کنید؟” آماده باشید.

گاهی اوقات سخت است که به مردم توضیح دهید شما واقعا چه کاری انجام می دهید. بسیاری از مردم کلمه فریلنسر را شنیده اند ولی کاملا نمی دانند معنی آن چیست، یا نمی توانند درک کنند که شما چگونه در خانه حتی با لباس خواب خود کار می کنید.

در اینجا به شما نشان می دهیم که چگونه تنها با یک جمله، به چهار سوال زیر در ۶۰ ثانیه پاسخ دهید.

شما چه کار می کنید؟

آیا شما یک طراح گرافیک هستید؟ آیا شما یک نویسنده یا عکاس هستید؟ آیا شما موضوعی (مانند کسب و کار کوچک ، کشاورزی ، بهداشت) دارید که به آن تمرکز کرده اید؟ پاسخ همه این سوالات به راحتی در یک جمله خلاصه می شود. به عنوان مثال : من یک وبلاگ نویس آزاد هستم و در مورد تامین مالی کسب و کارهای کوچک برای چندین مجله آنلاین می نویسم.

شما چه مشکلی را حل می کنید؟

اگر شما مشکلی را حل نمی کنید… پس چرا وجود دارید؟ شاید شما یک عکاس عروسی باشید و با دو زوج برای آن روز باشکوه کار می کنید. شاید شما دارای مدرک MBA باشید و در مورد کسب و کارهای کوچک برای روزنامه ها و وب سایت ها مشاوره دهید و تجارب خود را به اشتراک گذارید. شاید شما برای کمک به بهتر شدن شرکت ها، نام تجاری و لوگوی آنها را ایجاد و درست می کنید. هر آنچه که شما انجام می دهید، باید بگویید که خدمات شما چگونه مشکل کارفرمایان را حل می کند. به عنوان مثال :

”من به کسب و کارهای کوچک کمک می کنم که طرح بازاریابی اجتماعی رسانه ها را ایجاد و پیاده سازی کنند.”

فرق شما با دیگران چیست؟

رقابت همه چیز است، و شما نیاز دارید که بدانید چه چیزی باعث می شود شما نسبت به فرد دیگری که همان کار را انجام می دهد، بهتر باشید.

چه چیزی باعث می شود که شما بعضی از مغازه ها را به بعضی دیگر ترجیح می دهید؟ آیا به مشتریان خود خدمات بهتری ارائه می دهند؟ آیا قیمت های آنها بهتر است؟ از استعدادها و تجربه خود استفاده کنید تا به جذب سرمایه بپردازید. به عنوان مثال :

“من در طراحی گرافیک مدرک MFA دارم و با آخرین روندها و تکنولوژی های روز آشنایی دارم و دو بار در سال در کارگاه های توسعه حرفه ای شرکت می کنم.”

چرا شما باید برای مردم مهم باشید؟

به مردم بگویید که چگونه می خواهید زندگی آنها را آسان تر سازید. شاید شما مثل فرفره یک وب سایت را ایجاد کنید و برای تدریس به مشتریان خود که چگونه آن را به تنهایی مدیریت کنند، زمانی اختصاص دهید. شاید شما با رسانه ها در تماس باشید و بتوانید به مشتریان خود در ترویج اخبار و حوادث به طور موثر از طریق مطبوعات آزاد و بازاریابی اجتماعی رسانه کمک کنید. شاید شما راهی را برای کمک به کسب و کار مشتری خود برای اجرای موثرتر و صرفه جویی در پول در دراز مدت بدانید. به عنوان مثال :

“من یک پایگاه داده از تماسهای رسانه ای در سراسر استان دارم و می توانم به شما در جمع آوری کمک سالانه با نوشتن مطالبی برای انتشار در مطبوعات و نوشتن داستان برای روزنامه های محلی کمک کنم.”

هنگامی که این جملات را نوشتید، آنها را در مقابل یک آینه تمرین کنید. سپس آنها را در شبکه های اینترنتی امتحان کنید. ممکن است کسی از شما تمام چهار پرسش را هم زمان نپرسد، اما خوب است که پاسخ شما آماده و در انتظار باشید.

با خلاصه کردن جواب خود در یک جمله، خود را از درهم و برهم بودن پاسخ حفظ می کنید. مختصر سخن گفتن نشان می دهد که شما واقعا کسب و کار خود را می شناسید و به راحتی و با اعتماد به نفس در مورد هر آنچه انجام می دهید، صحبت می کنید. نترسید و این چهار سوال را از افراد دیگر بپرسید. ببینید آیا پاسخ آنها به خوبی پاسخ شماست!

تشکر شده توسط: MARYAR , کامیار کاظمی , فرهاد قربانی , goldmen , mir abbas , مهدی گل محمدی , Andisheh , jahanagahi , 0625 , mseyfzadeh , Delta.H
04-26-2013, 06:35 PM
ارسال: #5
همیشه یادتان باشد که زندگی پیشکشی است برای شادمانی و خوب زیستن،
لبخند زیباترین آرایش هر فرد است و مثبت اندیشی کلید خوشبختی. زندگی
کوتاه تر از آن است که خود را بخاطر مسائل بی ارزش دچار استرس کنید. از
همه لحظه های عمرتان لذت ببرید، کمتر قضاوت کنید و بیشتر بپذیرید و
مادامی که به کسی آسیب نمی رسانید همانگونه که دوست دارید زندگی کنید و
اهمیت ندهید که دیگران درباره شما چگونه فکر می کنند و چه می گویند.10_004

کوشش اولین وظیفه انسان است.(گوته)
گروه برتر،برتر از همه
 تشکر شده توسط: goldmen , mir abbas , دهدار , Andisheh , jahanagahi , 0625 , mseyfzadeh , مهدی گل محمدی
05-01-2013, 04:06 PM
ارسال: #6
حفظ انگیزه در روزهای آخر هفته
روزهای آخر هفته از آن روزهایی است که اصلا دلتان نمی خواهد کار کنید. به هر حال مجبورید کار خود را انجام دهید و به پایان برسانید. ممکن است فرصت کمی برای تحویل پروژه داشته باشید و یا حتی ممکن است نیاز شدید به پول داشته باشید. یک فریلنسر (شاغل خانگی)ناچار است انگیزه خود را به هر صورتی که ممکن است حفط کند تا کار را به پایان برساند.

در این پست، من چند نکته مهم برای حفظ انگیزه را به شما معرفی خواهم کرد.

1- سر خود را شلوغ نکنید

اگر بیش از حد سرتان شلوغ باشد، خلاقیت شما سرکوب خواهد شد. اگر ۲۴ ساعته کار می کنید، باید بدانید که با این وضعیت به زودی از پا در خواهید آمد. بیشتر از ظرفیت خود، کار قبول نکنید. اگر به پول بیشتری نیاز دارید، این کار را با بالا بردن دستمزدتان انجام دهید، نه با اضافه کاری.

2- محصول نهایی را پیش بینی کنید

اگر بتوانید تصویری از بزرگی پروژه ای که آن را تکمیل کرده اید در ذهن خود بسازید، این تصویرسازی به شما انگیزه زیادی خواهد داد. برای هر پروژه، زمانی را برای فکر کردن در مورد محصول نهایی اختصاص دهید. از این تصویر استفاده کنید تا خود را به جلو سوق دهید.

3- مراقب سلامت خود باشید

فریلنسرها باید یاد بگیرند که یکی از بزرگترین دارایی های آنان، سلامت آنهاست. از سلامت خود مانند گنج محافظت کنید (مراقبت از خود زمانی که بیمار هستید و انجام معاینات ماهیانه زمانی که حالتان خوب است). باید بدانید زمانی که حالتان خوب نیست، حفظ انگیزه بسیار مشکل می باشد.

4- به تفاوت هایی که با دیگران دارید، فکر کنید

برای بسیاری از ما، کمک به دیگران یکی از دلایلی است که شغل فریلنسینگ را انتخاب کرده ایم. به این مورد فکر کنید که تا به حال تا چه اندازه به مشتریان خود کمک کرده اید. همچنین می توانید به ارزشی که به کسب و کار مشتریان خود داده اید بیشتر فکر کنید.

5- به زمانی فکر کنید که قرار است پول خود را دریافت کنید

قطعا پول یک محرک قدرتمند است. همه ما صورتحساب هایی داریم که باید آنها را پرداخت کنیم و همه ما خرج های زیادی در زندگی داریم. هنگامی که احساس می کنید انگیزه ای برای کار کردن ندارید، به روزی فکر کنید که پروژه به اتمام رسیده و می خواهید دستمزد خود را دریافت کنید.

6- به موفقیت های گذشته خود فکر کنید

به موفقیت هایی که در گذشته انجام دادید و می توانید دوباره انجام دهید فکر کنید. یک لیست از کارهایی که به آنها افتخار می کنید، تهیه کنید. اگر احساس می کنید که تعریف و تمجید دیگران به شما انگیزه می دهد، یک فایل از پیغام های تشکر آنها را برای خود نگه دارید.

7- به یاد داشته باشید که شما پروژه را انتخاب می کنید

به عنوان یک فریلنسر، ما حق انتخاب پروژه و مشتریان خود را داریم. اگر یک پروژه به خوبی پیش نرود، به یاد داشته باشید که هرگز مجبور نیستید با مشتری چنین پروژه ای دوباره کار کنید.

8- در بحث های مثبت شرکت کنید

در سر شما چه می گذرد؟ عدم اعتماد به نفس، به سرعت باعث از دست دادن انگیزه می شود. به دنبال افراد و پروژه هایی باشید که به شما انگیزه و اعتماد به نفس می دهند و از افرادی که روحیه شما را خراب می کنند دوری کنید.

9- با خودتان منصفانه برخورد کنید

آیا با خودتان منصف هستید؟ اگر یک کارمند دارید، آیا همانطوز که با خودتان رفتار می کنید، با او رفتار می کنید؟ اگر جواب شما به این سوال منفی است، پس قطعا با خودتان منصفانه برخورد نمی کنید.

تشکر شده توسط: mseyfzadeh , Andisheh , jahanagahi , 0625 , مهدی گل محمدی
05-01-2013, 06:26 PM
ارسال: #7
چگونه محترمانه درخواست مشتریان را رد کنیم

من از جمله افرادی بودم که هرگز به کسی “نه” نمی گفتم، خودم را در معرض فشار و استرس قرار می دادم، ساعت های اضافی کار می کردم، و در نهایت گرفتار تپش قلب می شدم.

اگر این شرایط برای شما آشناست، پس باید یاد بگیرید که چطور با استفاده از تکنیک های خاص، به آنان “نه” بگویید.

من از چیزهای کوچک شروع کردم. به درخواست یکی از دوستانم برای طراحی یک لوگو “نه” گفتم، به طراحی یک پوستر رایگان برای یک کنسرت پر سود “نه” گفتم، …. و از این جا بود که “نه” گفتن را یاد گرفتم.

با این وجود هنوز دوستانم را حفظ کرده ام چون برای “نه” گفتن به پروژه هایشان با سیاست عمل کردم. تنها به این دلیل که فکر می کنید با گفتن “نه” با دوستانتان، رابطه تان با آنان خراب خواهد شد، بیش از حد به خودتان فشار نیاورید و مراقب سلامتی خود باشید. اگر مراقب سلامتی خود نباشید، چگونه می توانید روابط سالم کاری و شخصی با دیگران داشته باشید؟

در این پست ۴ روش برای گفتن “نه” به شما معرفی می شود که شخصیت و اعتماد به نفس درونی شما را به صورت متعادل حفظ می کند.

1- مثبت شروع کنید

در مورد نقاط مثبت و ارزشمند در کسب و کار و یا پروژه آنان صحبت کنید. از این روش می توانید به عنوان مقدمه ای برای گفتن “نه” به کاری که از شما می خواهند، استفاده کنید. به عنوان مثال: “اگرچه امور خیریه خدمت بزرگی به جامعه است، من در حال حاضر استطاعت انجام کارهای خیریه را ندارم”.

۲- ناهماهنگی بین برنامه ها و محدودیت در بودجه

این دو مورد، از ساده ترین دلایل برای نپذیرفتن یک درخواست از جانب کارفرما می باشد. “من نمی توانم به صورتی برنامه ریزی کنم که پروژه شما را در زمانی که تعیین کرده اید، تکمیل کنم” و یا “من به خارج از شهر می روم و چند روز در دسترس نیستم …” یا “من یک کنفرانس در آن هفته دارم …” و یا “چه بودجه ای در نظر گرفته اید؟ این قیمت به نفع من نیست و ناچارم تا پروژه را رد کنم”.

۳- راه حل ارائه کنید

اگر واقعا برایتان سخت است که “نه” بگویید، لیستی از فروشندگان، نویسندگان، طراحان، وب سایت ها، و منابع تهیه کنید که بتوانید کارفرما را به این لیست ارجاع دهید. برای زمانی که واقعا نیاز به گفتن “نه” دارید، آماده باشید. در این صورت برای ارائه یک راه حل آماده هستید و حتی اگر پروژه‌ای را رد کنید، می توانید به شخص کمک کنید تا کارش انجام شود. شما می توانید از این عبارت استفاده کنید: “این پروژه خارج از تخصص من است، بهتر است با با آقا یا خانم X تماس بگیرید یا چنین و چنان کنید. آنها کارهای بزرگی در این زمینه انجام داده اند”.

۴- اهداف کسب و کار

اگر اهداف سالانه یا ماهانه داشته باشید، پیش تر خواهید دانست که چه کارهایی را می توانید به لیست پروژه های خود اضافه کنید و یا حذف کنید. در این حالت برایتان راحت تر خواهد شد تا چیزی شبیه به این بگویید: “من در سال تنها ۱ یا ۲ پروژه را بدون اینکه سودی برایم داشته باشد انجام می دهم، و از قبل این پروژه ها به عهده من قرار داده شده و گرفتن پروژه ای بیش از این تعداد در توان من نیست”.

ممکن است به احساسات افراد صدمه بزنید یا باعث ناراحتی آنان شوید، اما در نهایت سلامت شما بالاترین اولویت را دارد. بنابراین اگر گاهی نیاز دارید که “نه” بگویید، برای انجام این کار برنامه ریزی کنید و خود را آماده سازید.

سعی کنید آرام باشید اما در رفتار خود بسیار جدی باشید، و زمانی که می خواهید “نه” بگویید، هرگز از عبارت “متاسفم” استفاده نکنید. شما باید بر روی حرف خود بمانید و نشان دهید که برای وقت خود و تصمیم خود ارزش قائل هستید.

تشکر شده توسط: Andisheh , jahanagahi , 0625 , مهدی گل محمدی , فرهاد قربانی
05-08-2013, 01:46 AM
ارسال: #8
پادشاهی دو شاهین کوچک به عنوان هدیه دریافت کرد. آنها را به مربی پرندگان دربار سپرد تا برای استفاده در مراسم شکار تربیت کند.
یک ماه بعد، مربی نزد پادشاه آمد و گفت که یکی از شاهین‌ها تربیت شده و آماده شکار است اما نمی‌داند چه اتفاقی برای آن یکی افتاده و از همان روز اول که آن را روی شاخه‌ای قرار داده تکان نخورده است.
این موضوع کنجکاوی پادشاه را برانگیخت و دستور داد تا پزشکان و مشاوران دربار، کاری کنند که شاهین پرواز کند. اما هیچکدام نتوانستند.
روز بعد پادشاه دستور داد تا به همه مردم اعلام کنند که هر کس بتواند شاهین را به پرواز درآورد پاداش خوبی از پادشاه دریافت خواهد کرد.
صبح روز بعد پادشاه دید که شاهین دوم نیز با چالاکی تمام در باغ در حال پرواز است.
پادشاه دستور داد تا معجزه‌گر شاهین را نزد او بیاورند.
درباریان کشاورزی متواضع را نزد شاه آوردند و گفتند اوست که شاهین را به پرواز درآورد.
پادشاه پرسید: «تو شاهین را به پرواز درآوردی؟ چگونه این کار را کردی؟ شاید جادوگر هستی؟
کشاورز گفت: سرورم، کار ساده‌ای بود، من فقط شاخه‌ای راکه شاهین روی آن نشسته بود بریدم. شاهین فهمید که بال دارد و شروع به پرواز کرد.

تشکر شده توسط: jahanagahi , خانم میلیاردر , HHD , Andisheh , 0625
05-13-2013, 05:30 PM
ارسال: #9
چنگیز خان مغول و شاهین پرنده

یک روز صبح، چنگیزخان مغول و درباریانش برای شکار بیرون رفتند. همراهانش تیرو کمانشان را برداشتند و چنگیزخان شاهین محبوبش را روی ساعدش نشاند. شاهین از هر پیکانی دقیق تر و بهتر بود، چرا که می توانست در آسمان بالا برود و آنچه را ببیند که انسان نمی دید.

آن روز با وجود تمام شور و هیجان گروه، شکاری نکردند. چنگیزخان مایوس به اردو برگشت، اما برای آنکه ناکامی اش باعث تضعیف روحیه ی همراهانش نشود، از گروه جدا شد و تصمیم گرفت تنها قدم بزند.
بیشتر از حد در جنگل مانده بودند و نزدیک بود خان از خستگی و تشنگی از پا در بیاید. گرمای تابستان تمام جویبارها را خشکانده بود و آبی پیدا نمی کرد، تا اینکه رگه ی آبی دید که از روی سنگی جاری بود. خان شاهین را از روی بازویش بر زمین گذاشت و جام نقره ی کوچکش را که همیشه همراهش بود، برداشت. پرشدن جام مدت زیادی طول کشید، اما وقتی می خواست آن را به لبش نزدیک کند، شاهین بال زد و جام را از دست او بیرون انداخت.

چنگیز خان خشمگین شد، اما شاهین حیوان محبوبش بود، شاید او هم تشنه اش بود. جام را برداشت، خاک را از آن زدود و دوباره پر کرد. اما جام تا نیمه پر نشده بود که شاهین دوباره آن را پرت کرد و آبش را بیرون ریخت. چنگیزخان حیوانش را دوست داشت، اما می دانست نباید بگذارد کسی به هیچ شکلی به او بی احترامی کند، چرا که اگر کسی از دور این صحنه را می دید، بعد به سربازانش می گفت که فاتح کبیر نمی تواند یک پرنده ی ساده را مهار کند.

این بار شمشیر از غلاف بیرون کشید، جام را برداشت و شروع کرد به پر کردن آن. یک چشمش را به آب دوخته بود و دیگری را به شاهین. همین که جام پر شد و می خواست آن را بنوشد، شاهین دوباره بال زد و به طرف او حمله آورد. چنگیزخان با یک ضربه ی دقیق سینه ی شاهین را شکافت. ولی دیگر جریان آب خشک شده بود ...

چنگیزخان که مصمم بود به هر شکلی آب را بنوشد، از صخره بالا رفت تا سرچشمه را پیدا کند. اما در کمال تعجب متوجه شد که آن بالا برکه ی آب کوچکی است و وسط آن، یکی از سمی ترین مارهای منطقه مرده است. اگر از آب خورده بود، دیگر در میان زندگان نبود. خان شاهین مرده اش را در آغوش گرفت و به اردوگاه برگشت. دستور داد مجسمه ی زرینی از این پرنده بسازند و روی یکی از بال هایش حک کنند:
یک دوست، حتی وقتی کاری می کند که دوست ندارید، هنوز دوست شماست.
و بر بال دیگرش نوشتند:
هر عمل از روی خشم، محکوم به شکست است.

05-16-2013, 10:00 PM
ارسال: #10
ماه رجب، مقدمه‌ای است برای حضور در میهمانی بزرگ خداوند! و برای برخورداری از روحیه و شرایطی مناسب در این میهمانی لازم است خود را آماده کنیم. بنابراین داشتن یک برنامه خوب و کامل می‌تواند کمک شایانی به هر عاشق و بنده مشتاق طریق الهی کند.

آیت‌الله علامه سید علی آقا قاضی، از جمله عارفان و سالکانی است که توجه به رفتارها و دستورات او می‌تواند برای ما راهگشا باشد و مقدمات خوبی را برای حضور و استفاده از ماه شعبان و ماه مبارک رمضان فراهم کند.

کلیدهای رستگاری در ماه رجب

۱. آگاه و متوجه باش! که ماه‌های حرام (رجب و شعبان و رمضان که در نزد اهل عرفان ماه‌های حرامند) از راه رسید؛ بیدار باش! تا اینکه برای مسافرت خویش توشه برداری، و این فرصت را از دست مده و غنیمت بشمار!

۲. شب‌های آن را به بیداری و روزهای آن را به روزه گرفتن سپری نما، به شکرانه اینکه خداوند لطف خویش را عام و شامل همگان فرموده است.

۳. و شب را جز به مقدار کمی استراحت و خواب سپری مکن؛ و نماز شب را به نحو تهجد و بیدار و خواب به جای آور (یعنی چند رکعتی نماز بخوان و مقداری بخواب و سپس بیدار شو، و به همین ترتیب عمل نمای تا نافله شب پایان پذیرد)؛ و چه بسیارند عاشقانی که هرگز در شب نمی‌خوابند!

۴. و کتاب حق را تلاوت نمای و آن را با بهترین صورت و زیباترین نغمه و آرام آرام قرائت کن؛ چرا که ظلمت‌ها و کدورت‌ها را تبدیل به نور و روشنایی می‌کند.

۵. پس تو بهره‌مند نشدی، بلکه هیچ‌کس از چیزی به مانند قرآن بهره‌ نبرده است! و هر کس غیر از گفته مرا بگوید سخت در اشتباه فرو رفته، مرتکب خطا شده و گمان او گمان باطلی خواهد بود!

۶. و سلام بفرست بر اصل قران و فصل آن که مقصود محمد و آل محمد صلوات‌الله علیهم اجمعین بوده و آنان باقیماندگان آل‌الله هستند و در برابر آنان عبد محض، تسلیم و بدون اراده باش!

۷. هر کسی در غیر حبّ آنها خود را در ذمه خداوند رحمان در آورد و به اندازه ذره‌ای از محبت غیر آنها در دل راه دهد، او محققا گمراه شده و منکر نعمت ولایت آنها شده؛ و در این انکار خود نعمت‌های پروردگارش را از دست داده است.

۸. پس محبت به آنها محبت به خداوند است، و در این صورت تو خود را در پناه حب خداوند در آور؛ ایشان ریسمان مستحکم الهی هستند، پس به این آسمان چنگ بزن.

۹. و درباره قرآن کوتاهی مکن، و آن را از روی لهو و لعب قرائت منمای و به معانی آن دقت کن تا به واسطه دقت در قرآن به بالاترین ذِروة از قلل مجد و شرف نائل آیی.

۱۰. و در هر حال بر تو باد به ذکر و یاد خدا؛ و مبادا کوتاهی کنی در قرائت قرآن و ذکر پروردگار! و هیچ‌گاه در این مورد عذر نیاور که: چگونه و چه مقدار به یاد او باشم. (یعنی اشتغال به امور دنیوی و تراکم مشاغل تو باعث نشود که در این دو مهم سستی و تکاهل ورزی و آن را به عنوان عذر برای خویش تلقی نمایی.)

۱۱. این ماه‌ها (رجب و شعبان و رمضان) قرقگاه‌های خداوند است؛ پس در این قرقگاه داخل شو، اما حرمت آن را پاس بدار و آنها را معظم داشته، ملتزم به رعایت آداب آن باش.

۱۲. پس هر کسی که به خداوند معتصم شود (دست به دامان رحمت و جمال و جلال او دراز نماید و به ریسمان او چنگ بزند) خود را در صراط او می‌یابد. و اگر گفتی «ربی‌الله»، ای گوینده، روی این کلام ایستادگی نمای و دست از آن برندار!»

«خداوند عزیز می‌فرماید: و هرکسی که اعتصام به خدا پیدا کند، به راستی در صراط مستقیم و راه راست هدایت شده است. و نیز فرموده است: به آنچه که مأموریت یافتی پایداری و استقامت نما!

و نیز پروردگار که دارای جلال و مجد و عظمت است، می‌فرماید: به راستی آن کسانی که بدین معنی اقرار کردند که: «پروردگار ما الله است» و پس از این اقرار و اعتراف، استقامت و پایداری را پیشه خود ساختند، ملائکه پروردگار بر آنها فرود می‌آیند… .»

هان ای برادران عزیز و گرامی‌ام ـ که خدای شما در طاعت خود موفق بدارد ـ آگاه باشید! متوجه و هشیار باشید که ما در قرقگاه داخل شده‌ایم، و همان‌گونه که در زمین‌های حرم باید از محرمات اجتناب نمود و ارتکاب یک سلسله اعمالی که در غیر حرم جرم نیست در آنجا جرم محسوب می‌شود، در این ماه‌ها هم که قرقگاه زمانی محسوب می‌شود چنین است و باید با هشیاری و مواظبت در آن وارد شد؛ و به همان نحو که در قرقگاه مکانی که حرم است، انسان به کعبه نزدیک می‌شود، در این‌ماه‌ها هم که قرقگاه زمانی است، انسان به مقام قرب خداوند می‌رسد.

پس حال که چنین است، قبل از هر چیز آنچه که بر ما واجب و لازم است، توبه‌ای است که دارای شرایط لازمه و نمازهای معلومه است؛ (مقصود همان دستور توبه‌ای است که رسول خدا (ص) در ماه ذوالقعهده الحرام داده‌اند و در کتب ادعیه مثل مفاتیح الجنان امده و چهار رکعت نماز دارد.)

و پس از توبه، واجب‌ترین چیز بر ما پرهیز از گناهان صغیره و کبیره است تا جایی که توان و قدرت و استطاعت داریم.»

«پس (ای برادر عزیز) دستور توبه را در شب جمعه اول ماه(رجب) یا روز جمعه، و یا روز یکشنبه آن، انجام داده نماز توبه را بخوانید؛ سپس آنها را در روز یکشنبه دوم همان ماه تکرار و اعاده کنید. به راستی هرکسی که در صدد متذکر شدن به ذکر حق و در مقام خشیت از ذات اقدس حضرت حق متعال بوده باشد می‌تواند از راه مراقبه و محاسبه و معاتبه و معاقبه متذکر شود.»

«پس از این مرحله، با دل‌های خود به خداوند رو آورده، بیماری‌های گناهانتان را معالجه و مداوا نمایید و به وسیله استغفار، بزرگی و سنگینی عیوب خود را کاهش دهید. و بپرهیزید از اینکه حریم الهی را بشکنید و پرده‌های حجاب را بالا زده، حرمت حرم را هتک نمایید!

و اما دستورالعمل این سه ماه:

۱. بر شما باد به اینکه نمازهای فریضه خود را با نوافل آن که مجموعاً پنجاه و یک رکعت است، در بهترین اوقاتشان انجام دهید.

و اگر نتوانستید چهل و چهار رکعت آن را بجا بیاورید. چنانچه باز هم شواغل دنیا شما را بازداشت، حتماً نافله ظهر را که به او «صلاة اوابین» می‌گویند، انجام داده و نماز ظهر را هم در وقت فضیلت انجام دهید که در قران بدان تأکید شده و مراد از صلوة الوسطی همان نماز ظهر است.

۲. و اما در مورد نافله شب به خصوص باید بدانید که: انجام دادن آن در نظر مؤمنین و سالکان حضرت معبود از واجبات است و هیچ چاره‌ای جز اتیان آن نیست! و تعجب است از کسانی که قصد رسیدن به مرتبه‌ای از مراتب کمال را داشته، ولی به قیام شب و انجام نوافل آن بی‌توجه هستند! و ما هیچ‌گاه ندیده و نشنیده‌ایم که احدی به یک مرحله و مرتبه‌ای از کمال راه یافته باشد مگر به واسطه برپاداری نماز شب!»

۳. بر شما باد به قرائت قرآن کریم در نافله‌های شب که انسان را حرکت داده، سیر او را سریع می‌نماید و برای او بسیار مفید است. تغّنی به قرآن، انسان را به خدا نزدیک می‌کند! به خلاف غنای محرم که آدمی را به لهو می‌کشاند. پس تا می‌توانید در شب‌ها قرائت قرآن کنید، چرا که قرائت قرآن شراب مؤمنین است.

۴. بر شما باد اینکه: به انجام دادن اوراد و اذکاری که هر یک از شما به عنوان دستور در دست دارید، ملتزم و متعهد باشید و بر شما باید به مداومت سجده یونسیه و گفتن ذکر یونسیه: «لا اله الا أنت سبحانک انی کنت من الضالمین» در سجده از پانصد تا هزار مرتبه.

۵. بر شما باد به زیارت مشهد اعظم که مراد همان حرم مطهر امیرالمؤمنین و قبر نورانی آن بزرگوار است و نیز سایر مشاهد مشرفه اهل بیت علیهم‌السلام و مساجد معظمه مانند: مسجدالحرام، مسجدالنبی، مسجد کوفه، مسجد سهله و به طور کلی هر مسجدی از مساجد؛ زیرا مؤمن در مسجد، همانند ماهی در آب دریا!

۶. و هیچ‌گاه پس از نمازهای واجب خود، تسبیحات حضرت صدیقه صلوات‌الله علیها را ترک ننمایید؛ زیرا این تسبیحات، یکی از انواع «ذکر کبیر» شمرده شده است. لااقل بعد از هر نماز یک دوره این تسبیحات را بخوانید!

۷. یکی از وظایف مهم و لازم برای سالک الی الله، دعا برای فرج حضرت حجت(عج) در قنوت «وتر» است؛ بلکه باید در هر روز و در همه اوقات و همه دعاها، برای فرج آن بزرگوار دعا کرد.

۸. و یکی دیگر از وظایف لازم و مهم، قرائت زیارت جامعه، معروف به «جامعه کبیره» در روز جمعه است.

۹. تا می‌توانید بسیار به دیدار و زیارت برادران نیکوکار خود بشتابید؛ چرا که به راستی آنها برادرانی هستند واقعی که در تمام مسیر، همراه انسانند و با رفاقت خویش، آدمی را از کریوه‌های نفس و تنگناها و عقبات آن عبور می‌دهند!

۱۰. به زیارت اهل قبور ملتزم باشید، ولی نه به صورت مداوم و همه روزه، مثلاً در هفته، یک روز انجام بگیرد.

ما را با دنیا چه کار؟! به راستی دنیا ما را فریب داده، به پستی و ذلت کشانید! ما را از مقام عزت و رفعت پایین آورد! و دنیا پست‌تر از آن است که برای ما هدف قرار گیرد! پس آن را برای اهل دنیا واگذارید!

پس به به! خوشا به حال مردانی که بدن‌های آنان در این عالم خاکی است ولی قلوبشان در عالم لاهوت، یعنی در عالم احدیت و عزّ پروردگار در پرواز است! و این افراد، اگرچه از نظر تعداد بسیار کم هستند، اما از نظر قوّت و مدد و از جهت واقعیت و اصالت و حقیقت دارای اکثریت هستند.

این دستوراتی است که مرحوم قاضی به شاگردان خود داده است، و رفقا این دستورات را در این سه ماه انجام می‌دهند؛ البته این اعمال را در حدّ امکان، هرکسی که نمی‌تواند هر روز را روزه بگیرد، حتی الامکان ۵ روز از رجب و ۱۰ روز از شعبان را بگیرد؛ خلاصه به حسب ملاحظه مزاج و قوه و حال و استعداد بگیرد.

ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راز موفقیت تو چیست؟! محسن دوستوندی 16 2,953 09-05-2015 06:59 PM
آخرین ارسال: Amiraliamirali
  10 درس از رابرت کیوساکی برای داشتن استقلال مالی samiar afshari 0 761 03-27-2015 12:31 AM
آخرین ارسال: samiar afshari
  راز های تصمیم گیری برای کسب موفقیت yu3f 24 3,311 01-03-2013 02:47 PM
آخرین ارسال: habib tousi
  ۲۳ کد برای موفقیت مهدی گل محمدی 4 1,725 11-15-2012 10:53 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  برای موفقیت تان، همسر خوب انتخاب کنید goldmen 7 1,564 09-10-2012 12:13 AM
آخرین ارسال: mohammadshamosi
  برای رسیدن به هدف کافیست نگرش خود را عوض کنی reza_egbali 0 740 04-16-2012 12:28 AM
آخرین ارسال: reza_egbali
  ۱۵ راه ساده برای رسیدن به موفقیت koroshparsi 0 803 02-29-2012 09:01 PM
آخرین ارسال: koroshparsi
Rainbow پیشنهاد هایی برای هجوم به قلب موفقیت اقاي ايـــده 0 727 02-11-2012 04:33 AM
آخرین ارسال: اقاي ايـــده
Rainbow دهنده باش تا طبيعت در تو جاري شود صدفی 2 784 02-03-2012 07:30 PM
آخرین ارسال: صدفی
Rainbow تو ... مقدسي ... و ابدي ... و لايتناهي صدفی 0 441 02-01-2012 07:36 PM
Rainbow جهان مادي تو چيزي جز انرژي و شعور نيست صدفی 0 591 02-01-2012 07:20 PM
  هفت راز برای مدیران موفق lpsk83 0 814 12-19-2011 05:01 PM
آخرین ارسال: lpsk83
  ۱۲ نکته موثر برای سخنرانی کردن MARYAR 0 712 10-25-2011 01:09 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  ۱۰ قانون جادویی برای موفقیت مهدی گل محمدی 0 914 07-27-2011 02:10 PM
آخرین ارسال: مهدی گل محمدی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS