ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

آیا می توان نگاه شغل به بورس داشت
زمان کنونی: 05-03-2024, 09:37 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
نویسنده: amirE5Ey
آخرین ارسال: arash.alirezaei
پاسخ: 17
بازدید: 4814

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات : 3.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
03-30-2013, 07:15 PM
ارسال: #1
سلام دوستان
من تقریبا 6 ماه است که با بورس آشنا شده ام و در مدت این 6 ماه تجربه ی خوبی کسب کرده ام. و تقریبا با سرمایه ی خود ماهی 1.5 الی 3 میلیون از بورس درآمد کسب می کنم.

سوال من اینه که آیا می توان به بورس با دید یک شغل نگه کرد یا بهتره یه شغل دیگه کنار بورس داشته باشیم. لطفا افرادی که تجربه ی فعالیت در بورس را دارند مرا راهنمایی کنند.
با تشکر
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , successman , مهدی گل محمدی , یاسر1152
03-30-2013, 08:55 PM
ارسال: #2
RE: آیا می توان نگاه شغل به بورس داشت
سلام دوست عزیز با چقدر سرمایه گذاری ایت مقدار درامد دارید ما را هم راهنمایی کنید تا وارد این حوزه هم بشیم
در ضمن ميتکنید بگید سهام کدوم شرکت را دارید
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: jahanagahi , successman
03-30-2013, 11:22 PM
ارسال: #3
برعکس همه که ادعا می کنند کسب سود در بورس و انجام معامله های پرسود سخته به نظر من خیلی هم ساده است. بهترین راه موفقیت در هر زمینه ای ساده انگاری و آسان پنداشتن آن کار است.

قبل از ورود به بازار بورس یعنی تا قبل از مهر ماه 91 روی طلا سرمایه گذاری می کردم. تا اینکه روزی به ذهنم زد ببینم این بورسی که همه در تلویزیون و محافل اقتصادی در موردش حرف می زنند چیه! مفاهیم ابتدایی بورس را از سایت بورس آموز آموختم و پس از یک هفته مطالعه با وجود مخالفت های فراوان در خانواده تصمیم به افتتاح حساب در بورس گرفتم. به نمایندگی کارگزاری مفید در شهرمون رفتم و مدارک لازمه را تکمیل کرده و تحویل مسئولین دادم. دو هفته بعد یوزر و پس اکانتم به ایمیلم ارسال شذ.

و اما ادامه ی ماجرا ...

ابتدا چند معامله موفق را تجربه کردم و سپس چند معامله ناموق تمام سودی که در آن معاملات موفق کسب کرده بودم را به باد داد. این شد که رفتم سراغ تحلیل تکنیکال در ابتدا چند نمودار مهم خطی را فراگرفتم و سپس تسلط نسبی به نواحی حمایتی و مقاومتی و کندل استیک ها پیدا کردم و در ادامه Moving Average ها و RSI و Bollinger Band و استوک استیک و Volumes را فراگرفتم. اما باز احساس می کردم یه جای کار می لنگه به همین خاطر سراغ تحلیل فاندامنتال رفتم و چند نکته ی کارگشا هم از تحلیل فاندامنتال یا همان بنیادی آموختم. و تمامی این آموزش ها نهایت 1 ماه به طول انجامید بدون کوچکترین هزینه ای و 90% مطالب را از وب سایت های انگلیسی آموختم.
و اکنون در حدود 4 ماه است که تمامی کار های دیگر خود را رها کرده و به بورس چسبیده ام.
ای کاش 6 سال پیش قبل از رفتن به دانشگاه به درد نخور بورس را یاد می گرفتم.

و اما چند توسعه ی مفید

1- برای کاهش ریسک سعی کنید سهام هایی که در کف قیمتی هستند خرید نمایید.
2- همیشه در معاملات خود حد ضرر و حد سود داشته باشید.
3- هیچگاه تمام سرمایه ی خود را روی یک سهم سرمایه گذاری نکنید.
4- همیشه یه نیم نگاهی به خبرگزاری ها داشته باشید.
5- بهترین وقتی قیمت سهمی به حد ضررتان رسید حتما از آن خارج شوید. بیشتر معامله گران پس از چند بار سود مغرور شده و وقتی با فعال شدن حد ضررشان مواجه می شوند از سهم خارج نشده و منتظر سعود می شوند که این انتظار در بیشتر موارد باعث بر باد رفتن سرمایه و یا طولانی شدن مدت بازگشت سرمایه می شود.
6- هیچگاه سهام هایی که در بالاترین قیمت خود هستند خرید نکنید. ( به غیز از شرایطی خاص )

ساده ترین و پردرامد ترین فعالیت اقتصادی فعالیت در بورس است. افرادی که به دنبال وام برای خرید مسکن و ... هستند. می توانند در عرض حداکثر 6 ماه سرمایه ی خود را 2 برابر کنند و دیگر نیازی به وام نداشته باشند.

قبل از ورود به بورس حتما تحلیل تکنیکال و فاندامنتال را فرابگیرید ( من در عرض 1 ماه و شاید کمتر تمامی موارد بالا را فراگرفته و در معاملاتم به کار بردم و به درآمدی خوب رسیدم البته قبلا هم درآمدم خوب بود ولی چی کار کنیم که آدمی راحت طلب است )
 تشکر شده توسط: successman , سعید محمدی , goldmen , mercede , jahanagahi , کامیار کاظمی , Zahra_2015 , suzi , brh
03-30-2013, 11:43 PM
ارسال: #4
سلام

بسيار عالي .

منتظر راهنمايي هاي شما دوست عزيز در خصوص فعاليت در بورس هستم .

چند باري تصميم گرفتم وارد شوم ولي متاسفنه هر بار بنا به دلايلي منصرف شدم .

حالا هم مي خواهم در صورت امكان با اطلاعات خوب وارد شوم.

سوال : ؟؟

آبا با هر مقدار سرمايه مي شود وارد كار شد ؟

چقدر وقت براي اين كار اختصاص مي دهيد ؟

متشكرم.

با سرمايه هاي اندكتان آينده مالي خود را تضمين كنيد .

راه موفقيت

همیشه راه بهتری هست

[/align]
 تشکر شده توسط: jahanagahi
03-31-2013, 12:01 AM
ارسال: #5
در ابتدا برای تست کردن با 500 هزار تومان وارد بورس شدم و در ادامه کار سرمایه خود را تا 15 میلیون تومان افزایش دادم.

از آنجا که استراتژی مبتنی بر نوسان گیری را انتخاب کرده ام یعنی نگهداری سهم حداکثر به مدت 1 - 7 روز. 3:30 ساعت در تایم فعالیت بورس و 2 ساعت دیگر در طول روز
 تشکر شده توسط: jahanagahi , successman
03-31-2013, 12:49 AM
ارسال: #6
بله در کلیت خرید و فروش سهام می تواند یک شغل باشد در بورس دو گروه همیشه سود می برند یک گروه کارگزاران هستند گروه دوم سرمایه گذاران حرفه ای.
اگر حرفه ای عمل کنید بورس خیلی از دردسرهای مشاغل دیگر را ندارد یعنی شما با مواد اولیه سرکار ندارید کارگر و دردسرهاشو ندارید نیاز به بازار یابی و فروش ندارید و تنها با سود سر و کار دارید مثلا شما سهام یک شرکت پتروشیمی را می خرید اگر درست انتخاب کرده باشید (حالا صرف نظر از نوسان گیری و مسایل مربوط به آن)اگر به فعالیت به عنوان سرمایه گذاری و نه معامله گری و نوسانگیری نگاه کنید شرکت شما(چون وقتی یک سهم می خرید شما جز مالکان شرکت به شمار می روید)24ساعته مشغول کاره و در نهایت شما از سودش استفاده می کنید.اتفاقا بورس واقعا کار شیک و راحتی است و تنها با فکر و محاسبه سر و کار دارد.درست مثل شطرنج است حالا شطرنج را ورزش فرض کنید یا دو ماراتن را به خود آدم بر می گردد.ولی اینکه با 15میلیون شما ماهی یک میلیون دربیاورید یعنی ماهی ده درصد هم یک مقدار خوش بینانه است ولی سال گذشته 91 بورس متوسط 46درصد بازدهی داد البته بودند سهامی که تا 3تا 4برابر شدند و در مقابل بودند سهامی که یک سوم شدند بستگی دارد که شما طرف کدوم سهام بروید و چقدر تمرکز داشته باشید.البته من منکر گروهی که فوق باهوش هستند و می تواند هر سال پولشون رو چند صد درصد بالا ببرند نیستم ولی به هر حال همیشه باید متوسط قضیه را در نظر گرفت که همون سالی 50درصد است.و البته دوره رکورد و صعود بازار هم خیلی مهم است.یعنی در دوره رکود شما هر چه بزنید به در بسته می خورید ولی در دوره صعود شما هر چی بخرید ممکنه بالا برود.بورس پارسال 91فروردین خوب بود بعدش از فروردین تا مرداد رکورد داشت از نیمه مرداد تا دی خوب بود ازآخر دی وبهمن راکد شد تا آخر سال ادامه داشت.این رکورد و صعود خیلی مهمه.دوم اینکه در بورس تهران پول کمتر راحتر مدیریت می شود ولی پول هر چه بزرگتر می شود شما باید خیلی خیلی باهوش تر شوید تا بتوانید از پس کار برآیید.
 تشکر شده توسط: سعید محمدی , jahanagahi , کامیار کاظمی , Zahra_2015 , amirE5Ey , successman , Mind
03-31-2013, 09:02 AM
ارسال: #7
(03-30-2013 11:22 PM)amirE5Ey نوشته شده توسط:  برعکس همه که ادعا می کنند کسب سود در بورس و انجام معامله های پرسود سخته به نظر من خیلی هم ساده است. بهترین راه موفقیت در هر زمینه ای ساده انگاری و آسان پنداشتن آن کار است.

قبل از ورود به بازار بورس یعنی تا قبل از مهر ماه 91 روی طلا سرمایه گذاری می کردم. تا اینکه روزی به ذهنم زد ببینم این بورسی که همه در تلویزیون و محافل اقتصادی در موردش حرف می زنند چیه! مفاهیم ابتدایی بورس را از سایت بورس آموز آموختم و پس از یک هفته مطالعه با وجود مخالفت های فراوان در خانواده تصمیم به افتتاح حساب در بورس گرفتم. به نمایندگی کارگزاری مفید در شهرمون رفتم و مدارک لازمه را تکمیل کرده و تحویل مسئولین دادم. دو هفته بعد یوزر و پس اکانتم به ایمیلم ارسال شذ.

و اما ادامه ی ماجرا ...

ابتدا چند معامله موفق را تجربه کردم و سپس چند معامله ناموق تمام سودی که در آن معاملات موفق کسب کرده بودم را به باد داد. این شد که رفتم سراغ تحلیل تکنیکال در ابتدا چند نمودار مهم خطی را فراگرفتم و سپس تسلط نسبی به نواحی حمایتی و مقاومتی و کندل استیک ها پیدا کردم و در ادامه Moving Average ها و RSI و Bollinger Band و استوک استیک و Volumes را فراگرفتم. اما باز احساس می کردم یه جای کار می لنگه به همین خاطر سراغ تحلیل فاندامنتال رفتم و چند نکته ی کارگشا هم از تحلیل فاندامنتال یا همان بنیادی آموختم. و تمامی این آموزش ها نهایت 1 ماه به طول انجامید بدون کوچکترین هزینه ای و 90% مطالب را از وب سایت های انگلیسی آموختم.
و اکنون در حدود 4 ماه است که تمامی کار های دیگر خود را رها کرده و به بورس چسبیده ام.
ای کاش 6 سال پیش قبل از رفتن به دانشگاه به درد نخور بورس را یاد می گرفتم.

و اما چند توسعه ی مفید

1- برای کاهش ریسک سعی کنید سهام هایی که در کف قیمتی هستند خرید نمایید.
2- همیشه در معاملات خود حد ضرر و حد سود داشته باشید.
3- هیچگاه تمام سرمایه ی خود را روی یک سهم سرمایه گذاری نکنید.
4- همیشه یه نیم نگاهی به خبرگزاری ها داشته باشید.
5- بهترین وقتی قیمت سهمی به حد ضررتان رسید حتما از آن خارج شوید. بیشتر معامله گران پس از چند بار سود مغرور شده و وقتی با فعال شدن حد ضررشان مواجه می شوند از سهم خارج نشده و منتظر سعود می شوند که این انتظار در بیشتر موارد باعث بر باد رفتن سرمایه و یا طولانی شدن مدت بازگشت سرمایه می شود.
6- هیچگاه سهام هایی که در بالاترین قیمت خود هستند خرید نکنید. ( به غیز از شرایطی خاص )

ساده ترین و پردرامد ترین فعالیت اقتصادی فعالیت در بورس است. افرادی که به دنبال وام برای خرید مسکن و ... هستند. می توانند در عرض حداکثر 6 ماه سرمایه ی خود را 2 برابر کنند و دیگر نیازی به وام نداشته باشند.

قبل از ورود به بورس حتما تحلیل تکنیکال و فاندامنتال را فرابگیرید ( من در عرض 1 ماه و شاید کمتر تمامی موارد بالا را فراگرفته و در معاملاتم به کار بردم و به درآمدی خوب رسیدم البته قبلا هم درآمدم خوب بود ولی چی کار کنیم که آدمی راحت طلب است )

با سلام به شما دوست عزیز
داشتن چنین سوادی با 1 ماه مطالعه و فقط چند ماه تجربه واقعا عالیه . کسانیکه در بورس موفق هستند چندین سال تجربه دارند به شما خسته نباشید می گوییم .
ممکنه لطف کنید بگید در 6 ماه گذشته روی چه سهمهایی سرمایه گذاری نمودید و الان چه سهمی دارید؟
 تشکر شده توسط: amirE5Ey , jahanagahi , successman
03-31-2013, 09:14 AM
ارسال: #8
(03-31-2013 12:01 AM)amirE5Ey نوشته شده توسط:  در ابتدا برای تست کردن با 500 هزار تومان وارد بورس شدم و در ادامه کار سرمایه خود را تا 15 میلیون تومان افزایش دادم.

از آنجا که استراتژی مبتنی بر نوسان گیری را انتخاب کرده ام یعنی نگهداری سهم حداکثر به مدت 1 - 7 روز. 3:30 ساعت در تایم فعالیت بورس و 2 ساعت دیگر در طول روز

بسيار تبريك ميگم به خاطر اين همه فعاليت كه شما دراين مدت كم انجام دادين

اينكه به اين نتيجه رسيدين كه بورس يك شغل هست يا نه بخاطر استراژدي هست كه انتخاب كردين
خيلي زود بازده هست ودرصد ريسك شما رو خيلي مياره پايين

يك مثال ايراني هست كه ميگه همه تخم مرغ هاتو تو يك سبد نذار
توبورس هم خيلي كاربرد دارد وميگه همه سبد بورست رو ازيك سهام نخر

الان همه استراژدي هات رو هم ازيك مدل نكن

بازده استراژدي رو تا 3 يا چهار ماه هم اضافه كن
سهامي بخر براي سود دهي شركت ها

ازهمه اينها مهم تر بازار بورس بسيار بسيار گسترده هست وبايد هنوز كلي ازش آگاه بشي
در موقعيت هاي مختلف بازار چه واكنش هايي در بورس اتفاق مي افتد
حتي در بحث تحليل وارائه نظر هم مي شود خيلي كارها كرد

درحال حاضر خبره هاي تحليل براي ديگران كارميكنند وبا سرمايه ديگران وارد بورس مي شود وكارمزدهاي عالي دريافت ميكنند

بورس بسيار بسيار بازار بزرگي هست وجاي بسيار پيشرفتي دارد

[تصویر: 63740478307662590299.jpg]
 تشکر شده توسط: amirE5Ey , jahanagahi , Zahra_2015 , successman
03-31-2013, 10:57 AM
ارسال: #9
نقل قول :با سلام به شما دوست عزیز
داشتن چنین سوادی با 1 ماه مطالعه و فقط چند ماه تجربه واقعا عالیه . کسانیکه در بورس موفق هستند چندین سال تجربه دارند به شما خسته نباشید می گوییم .
ممکنه لطف کنید بگید در 6 ماه گذشته روی چه سهمهایی سرمایه گذاری نمودید و الان چه سهمی دارید؟

در این مدت چندین بار روی شبندر و ذوب و کپشیر و بکاب و چندین سهم دیگر سرمایه گذاری کردم و در این اواخر وبشهر ، خگستر ، قپیرا و ...
 تشکر شده توسط: jahanagahi , سهیلا , successman
03-31-2013, 03:39 PM
ارسال: #10
لطفا عزیزان تجربیات خود را در رابطه با بورس مرقوم فرمایند.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: سیدمهدی هاشمی , successman
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  همکاری، سرمایه گذاری در بورس مهران 313 19 5,000 07-24-2018 02:11 PM
آخرین ارسال: Khaled117
  این روزها سهام کدام شرکتها را در بورس بخریم؟ karafarin 6 3,249 08-24-2017 05:41 PM
  سرمایه گذاری در بورس lx0ve 1 974 08-24-2017 05:37 PM
  بورس خارج starone0101 4 1,601 02-15-2017 12:51 AM
آخرین ارسال: starone0101
  بورس 94 در سه سناریو samiar afshari 0 759 03-19-2015 02:16 AM
آخرین ارسال: samiar afshari
  توصیه‌های مشهورترین بورس‌باز تاریخ! samiar afshari 1 1,260 03-06-2015 09:12 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  فعالیت در بورس ، آری یا نه ؟!!! یاسر1152 23 7,278 11-21-2014 08:32 PM
  آموزش بورس کوروش بزرگ 16 5,470 11-16-2014 11:35 AM
آخرین ارسال: Masoud001
  تحلیل تکنیکال بورس و فرابورس! o0ehsan0o 7 2,683 06-15-2014 01:46 AM
آخرین ارسال: بهرام احمدي
  خرید از بورس کالا ؟؟؟ theboy 4 1,703 03-23-2014 11:49 PM
آخرین ارسال: theboy
  بورس تهران شنبه مورخ 18 آبان 1392 jahanagahi 8 2,450 11-10-2013 11:00 PM
  بورس باز هم رکورد شکست صدفی 2 1,340 08-17-2013 04:28 PM
آخرین ارسال: سعید محمدی
  انواع بورس lpsk83 8 3,664 08-11-2013 11:45 AM
آخرین ارسال: مصطفي
  چند سوال در مورد بورس King mostafa 5 1,856 06-30-2013 09:07 AM
آخرین ارسال: خانم میلیاردر
  اگر کسی به بورس علاقه دارد iranabc 11 3,815 05-29-2013 11:35 AM
آخرین ارسال: safa2013
  معرفی چند کتاب برای گام اول در بورس یاسر1152 1 1,774 05-19-2013 11:43 AM
آخرین ارسال: فرید1971
  آيا مي‌دانيد پرسودترين كسب و كارهاي حاضر در بورس چه صنايعي هستند؟ karafarin 1 1,821 05-06-2013 08:51 PM
آخرین ارسال: mehdikan
  به قصد سهام سرمایه گذاری کردم اما... پرواز 11 3,963 04-01-2013 12:59 AM
آخرین ارسال: iranabc
  چندسوال راجع به بورس toofan245 16 3,324 01-18-2013 01:08 PM
آخرین ارسال: یاسر1152
  بورس :اگر کسی علاقه دارد iranabc 18 4,031 12-21-2012 04:50 PM
آخرین ارسال: amirE5Ey

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS