ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

از اشتباهات خود درس بگيريد
زمان کنونی: 05-11-2024, 11:38 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
نویسنده: toranj63
آخرین ارسال: toranj63
پاسخ: 21
بازدید: 4111

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امیتازات : 2.44
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
08-23-2011, 07:55 PM
ارسال: #1
عـدم مـوفـقـیت و شـکسـت ها نشانگر این هستند که راه
پـیـروزی راهـی دشـوار و پـیـچ در پـیـچ اسـت. آنـهــایی کـه
مـی خواهـنـد از خـود اثـری مـانـدگار در دنیای تجارت باقی
بـگـذارنـد، بـر سـر راه خـود نـاگـزیـر از رویـارویـــی با موانع و
مشـکلات هسـتند. و هـر چـقـدر هـم کـه دانـش و کـفایـت
داشته باشند، باز از این مسئله مستثنی نیستند.

همه ما انسانها درطول زندگیمان مرتکب اشتباه میشویم.
تـنها سوالی که پیش می آید این است که: آیا آنقدر عاقل
هستید که از این اشتباهات درس بگیرید؟

اشتباه کردن
مشکل همه ی تاجران و کاسبان این است که از وقتی فارغ التحصیل می شوند به دنبال یک کسب و کار بی عیب و نقص اند. می خواهند معروف شوند و همه از آنها به عنوان فردی موفق و کار درست که دنیای تجارت را مثل کف دستش می شناسد اسم ببرند. به این خاطر از گرفتن تصمیمات پرخطر اجتناب می کنند تا از این قافله عقب نمانند.

اما گروهی از سرمایه داران و تاجران بانفوذ و مهم عقیده دارند که اصل مهم در دنیای تجارت ریسک کردن است. آنها می گویند هیچ کس حتی یک ريال به دست نمی آورد که قبلش پولی از دست نداده باشد. و آنهایی که موفق می شوند کسانی هستند که از تجربیات و اشتباهات گذشته شان درس گرفته اند.

آیا اشتباهاتتان خیلی بزرگ است؟
خوشبختانه اکثر اشتباهاتی که مرتکب می شوید قابل اصلاح هستند. پولی که در یک معامله ی تجاری از دست می دهید را میتوانید دوباره به دست آورید، به شرط اینکه بفهمید دلیل از دست دادن آن چه بوده است.

دونالد ترامپ، صاحب برج ترامپ نیویورک، هتل پلاتزا، و هتل بین المللی ترامپ، توانست پس از ارتکاب به یک اشتباه و از دست دادن پولش، با تکیه بر توانایی های خود از نو همه چیز را شروع کرده و در جای دیگری سرمایه گذاری کرد.

او ثابت کرد که اشتباهات با صرف وقت و پشتکار قابل جبران هستند.

جبران اشتباهات
ترامپ یکی از سرمایه گذارانی بود که توانست از اشتباهاتش درس بگیرد و سرانجام جا پای خود را سفت کند. با درس گرفتن از اشتباهات گذشته و گذر زمان و پشتکار، قادر خواهید بود که اشتباهاتتان را جبران کنید.

در اینجا به نکاتی اشاره می کنیم که شما را در این مسیر یاری می کنند.

1- اشتباهات خود را بپذیرید
اولین کاری که باید در وقوع چنین رویدادهایی انجام دهید این است که بپذیرید که مرتکب اشتباه شده اید و مسئولیت آن را قبول کنید. مقصر کردن همه به غیر از خودتان، به شما هیچ کمکی نخواهد کرد و باعث خواهد شد که حتی نتوانید دلیل پیش آمدن آن اشتباه را بفهمید.

2- از تجربیاتتان درس بگیرید
در انجام معاملات تجاری باید حواستان باشد، که اگر اتفاق ناگواری افتاد بتوانید به عقب برگردید و همه ی فاکتورها و عوامل غلط را بررسی کرده و بفهمید که کدام قسمت ها را باید تغییر دهید.

از اشتباهاتتان استقبال کنید و آن را فرصتی برای اصلاح خود و آینده ی کاریتان بدانید. از این فرصت استفاده کنید تا بتوانید همه چیز را دوباره به حالت مثبت درآورید.

3- از شکست های بزرگتر جلوگیری کنید
همیشه به عواقب و نتایج کارهایتان فکر کنید. نگذارید که افکار بد در ذهنتان رشد کنند. ممکن است انجام کاری برایتان دشوار باشد، اما به این فکر کنید که اگر آن کار را انجام ندهید چه عواقب و شکست های بزرگتری در انتظارتان خواهد بود.

4- به خودتان نگیرید
فقط چون همه از ایده ها و عقاید شما خوششان نمی آید، دلیل بر این نیست که شما کاسب به دردنخوری باشید. مردم همیشه کارهایتان را نقد خواهند کرد، اما این به آن معنی نیست که شما را نقد می کنند. پس به خودتان نگیرید و دلسرد نشوید.

5- شخصیتتان را اصلاح کنید
نگذارید شکست ها شما را از نظر احساسی از پا درآورند. به جای آن سعی کنید به دنیا ثابت کنید که لیاقت موفقیت را دارید. به جای خوردن غصه ی آنچه از دست دادید، به آینده فکر کنید. ببینید کجای کار ایراد داشته است. بدانید که شما لیاقت آن را دارید و فقط با کمی تغییر همه چیز حتی بهتر از قبل خواهد شد. توانایی هایتان را بشناسید و اشکالاتتان را اصلاح کنید.

دلسرد نشوید...
اینکه برای گرفتن پاداش های بزرگ حتماً باید ریسک های بزرگ هم بکنید دیگر کلیشه شده است. این را همیشه به یاد داشته باشید كه موفق ترین ها، هیچوقت آنهایی نیستند که بی خطرترین و امن ترین راه ها را انتخاب می کنند. افراد موفق کسانی هستند که از اشتباهاتشان درس می گیرند .
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , 3ObHaN , کامیار کاظمی , mas , mahdi5e
08-23-2011, 08:42 PM
ارسال: #2
RE: از اشتباهات خود درس بگيريد
وقتی راه را اشتباه رفتی(بقول عامیانه شکست که من قبول ندارم) بنویس:
چرا چنین مشکلی برایم پیش آمد.
- اشتباه من کجا بود.
چکار میکردم تا این راه را اشتباه نمی رفتم.
وجواب را پیدا کنی.
سرزنش خود بدترین اشتباه است.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: toranj63 , Suma , mahdi5e
09-18-2011, 11:58 AM
ارسال: #3
خب بریم سراغ تجربه من در این مورد

من مدتها در یک موسسه اموزش عالی درس میدادم که عادت داشتن خیلی دیر تسویه میکردن (معمولا 1 سال بعد ) من بیشتر برا پول اونجا درس نمیدادم هدفم این بود که هم تجربه کسب کنم و هم سابقه کار و ....

بعد از مدتی همکاری و درست کردن اسم و رسم برا خودم تصمیم گرفتم که دیگه برا خودم کار کنم واسه همین چون به خودم مجوز درست نمیدادن تصمیم گرفتم با همون اموزشگاه شریک شم (تبلیغات و تدریس از من و مکان و مجوز و مدرک از اونها )

خب تا اینجاش خوب بود

تا اینکه متوجه شدم بعلت کمی دوری موسسه از مرکز شهر مردم کمتر مراجعه میکنن

واسه همین تصمیم گرفتم یک دفتر در مرکز شهر بزنم و اونجا کار ثبت نام رو انجام بدم و اموزش هم در موسسه و اگر کسی هم اونجا کلا براش دوره یک کلاس در حد 5-6 نفر اماده کنم در دفتر جدید که اون فرد هم بتونه از کلاس استفاده کنه

شروع کردم روزنامه رو ورق زدن بعد از 10 روز دیدم کسی اگهی زده که 2 اتاق از شرکتشو اجاره میده با اینکه هدفم اینکار نبود (اجاره 2 اتاق از یک شرکت ) اما زنگ زدم به طرف
پشت تلفن گفتش که دفتر بدردش نمیخوره چون کارش خارج از شهر هستش ولی چون تبلیغات زیاد کرده نمیخواد از دستش بده واسه همین تصمیم گرفته اجاره بده دفترو
و رسما هم گفت از چهار خط 3 تاشو میدم به شما و یکی رو هم برا خودم دایورت میکنم روی موبایلم و شما در واقع دارید یک دفتر مبله رو اجاره میکنید در حالی که من خودم هیچ وقت نیستم

این شد که همون شب رفتم سراغش
دفتر بسیار شیک بود اما اجارش هم زیادتر از بقیه دفترهای اون منطقه بود که منم گفتم خب حق داره بالاخره دفترش مبله حساب میشه و 200-300 اضافتر در ماه برای اجاره ارزششو داشت

همه حرفهارو با فرد مورد نظر دوباره شرط کردم و قبول کرد حتی گفت من تابلو هم نمیخوام بزنم و شما تابلو بزنید

خب منم قبول کردم و باهاش قرارداد بستم اما همونجا یک چک بابت پول پیش ازش گرفتم و توی قرارداد قید کردم و کارو شروع کردم

و تبلیغات سنگین من شروع شد (نزدیک به 8 ملیون تبلیغ کردم )

تو این مدت این فرد همش تو دفتر بود و حتی شبها میخوابید اونجا

من بهش گیر ندادم (اولین اشتباه ) که بابا مگه نگفتی من هیچ وقت نیستم

بعد دیدم امد و 3 تا میز گزاشت وسط راهرو
تا بهش گیر دادم با همون زبون چرب و نرمش منو رام کرد که میز بزرگه برا منشی تو و میز کوچیکه برا منشی من

منم کوتاه امدم ( دومین اشتباه )

این اشتباهات من به حدی رسید که طرف بهمین نام و نشون قفل درو عوض کرد و بعد هم مکان رو تحویل داد و من که اینهمه تبلیغ کرده بودم هم مشتریهام همه انصراف دادن و هم وسایلمو تا امروز نگرفتم

وسایلو برد شرکت پایین که به حساب خودش جای بهتری بگیریم (میگفت این صاحب ملک ادم درستی نیست و مرداد که اوج کار تو هست میاد میندازه مارو بیرون ) منم قبول کردم

بعد وسایلو نمیداد که چکو از من بگیره منم چکو نمیدادم اخه پول پیش دستش بود

تا اینکه بهش گفتم شکایت میکنم و امدش تا صحبت کنیم و هربار با زبون چرب و نرمش سر منو کلاه گزاشت

الانم هنوز وسایلو نگرفتم و اون فرد هم الان رفته ترکیه

خب من اینهمه اشتباه کردم

اینقدر ساده نیستما اما خب به افراد سریع اعتماد میکنم و یکم هم کمرو هستم برا گرفتن حق خودم (واسه همینم موسسه بهم سالی یکبار پول میداد یعنی وقت پول میداد که خودم میگفتم )

الان دوباره کارم داره اکی میشه و از فردا هم میرم دنبال وسایلم و شکایت و حکم جلب اون فرد که بتونم حداقل تلفون هارو به نامم کنم (برا به نام زدن تلفنها همش طفره میرفت )

اما درسی که گرفتم این بود

1 : برا هر کاری با یک وکیل مشاوره کنم

2: به هرکسی اعتماد نکنم و وقتی هم اعتماد کردم باهاش قرارداد سفت و سخت ببندم

3 : برا تبلیغات باید اگاهانه کار کرد (اینو میگم چرا )

4 : گول حرف افراد رو نخورم و هر وقت میخوام جایی رو اجاره کنم حتما محضری باشه

شما چه نتیجه هایی میگیرید ؟؟؟

راستی بعد میگم الان چجوری کارم داره درست میشه چون این متن خیلی طولانی شد دیگه
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , YashaR1989 , jahanagahi , sajjad , mas
09-18-2011, 12:31 PM
ارسال: #4
خیلی تجربه جالبی بود.تقریبا همه ما چنین نا ملایماتی را دیده ایم!
دقیقا من هم مشکل شما را با حق اتالیف کارهای اول داشتم.
من هم فقط ابتدا میخواستم مطرح شوم اما آنقدر ناشر اذیت کرد که به زور توانستم بع از یکسال و نیم حق خود را نقد کنم.
و چون در قرارداد اولم بی تجربگی کرده بود در قرارهای بعدی سخت گرفتم و اتفاقا نتیجه عالی بود!

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

تشکر شده توسط: Suma , jahanagahi , mas , toranj63
09-18-2011, 01:02 PM
ارسال: #5
اره دقیقا الان منم شدیدا دارم سخت گیری میکنم روی قرارداد جدید

اول که دیگه خودم دارم میرم دنبال مجوز و میخوام از اصل ناپلون هیل همون سماجت سماجت استفاده کنم که اینو مدیون جناب قربانیان هستم و میخوام از این روش برم جلو

و تجسم خلاق Yosef.gif البته با تجسم خلاق مشکل دارم که تو تاپیک خودش میپرسم ایشالا

وقتی مجوز برا خودم باشه دیگه حداقل خودم برا خودم کار میکنم و با همون مجوز میتونم امید وام هم داشته باشم

اما مکان جدید

این مکان در حال حاضر یک اموزشگاست که فنی حرفه ای هستش و مدیرش کمکی اشناست و تاکید میکنه که مکانو ازش اجاره کنم (خودش تو کاره ساخت و ساز افتاده )

اما من قبول نکردم گفتم 3-4 ماه میام اگر شرایط خوب بود قرارداد میبندم

در این 3-4 ماه من دانشجو میبرم و ایشون درصد میگیرن

کارای شرکتم هم میبرم اونجا دیگه

قرار شده من دکور کنم اونجارو و اگر در امد نداشت اوشون هزینه رو بدن (باز با قرارداد رسمی )

دیگه با دانشجو ها هم قرارداد میبندم چون شده امدن کلاس و هزینه ندادن
و یا یک کلاسو امدن و وسطش ول کردن کلاسو و گروه بهم ریخته و بعد هم خواستن هزینه پس بگیرن و اعصاب خوردی

خلاصه همه کارهارو اول زنگ میزنم به وکیل و مشورت میگیرم بعد اکی میدم به طرف و قرارداد درست و حسابی میبندم
که دیگه از این بلاها سرم نیاد

حالا نتایج کارهامو میام و اعلام میکنم ایشالا که به خوبی پیش بره
 تشکر شده توسط: jahanagahi , کامیار کاظمی , sajjad , mas , toranj63 , mercedes62
09-18-2011, 01:29 PM
ارسال: #6
دوست عزیز :
- برای چنین کاری حتما باید محل کار مربوط به خودتان باشد.
- اگر امکان خرید مکان نیست باید حداقل اجاره برای سه سال باشد.
- مجوز را باید در این کار به نام خودت ثبت نمائید.
- قراداد باید با حضور یک وکیل باشد.
- قسمتان می دهم در قراردادها بهیچ وجه کوتاه نیائید و خیلی جدی باشید و رودر وایسی را کنار بگذارید.در زمان ثبت قرارداد بهیچ وجه تحت تاثیر زبان بازی قرار نگیرید..

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , Suma , YashaR1989 , sajjad , mas , toranj63 , mercedes62
09-18-2011, 01:53 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-18-2011 02:07 PM، توسط کامیار کاظمی.)
ارسال: #7
این نکته سه سال اجاره، که جناب قربانیان فرمودند از همان نکات کنکوری!! موضوع هست!

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

تشکر شده توسط: jahanagahi , Suma , mas
09-18-2011, 02:03 PM
ارسال: #8
(09-18-2011 01:53 PM)کامیار کاظمی نوشته شده توسط:  این نکته سه سال اجاره، که جناب قربانیان فرمودیند از همان نکات کنکوری!! موضوع هست!

با توجه به هزینه هائی که انجام می شود , چنانکه کار بقول معروف بر وفق مراد باشد صاحب ملک در اجاره یکساله آنرا تمدید نمیکند و پس از تخلیه مستاجر (که هزینه های زیادی انجام داده ) کار را که مورد استقبال فرار گرفته خود انجام می دهد.

این اجاره بالای یکسال فوت و فن کارهای آموزشی است.

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , Suma , mas , arash67
09-18-2011, 02:43 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-18-2011 02:49 PM، توسط Suma.)
ارسال: #9
(09-18-2011 01:29 PM)jahanagahi نوشته شده توسط:  دوست عزیز :
- برای چنین کاری حتما باید محل کار مربوط به خودتان باشد.
- اگر امکان خرید مکان نیست باید حداقل اجاره برای سه سال باشد.
- مجوز را باید در این کار به نام خودت ثبت نمائید.
- قراداد باید با حضور یک وکیل باشد.
- قسمتان می دهم در قراردادها بهیچ وجه کوتاه نیائید و خیلی جدی باشید و رودر وایسی را کنار بگذارید.در زمان ثبت قرارداد بهیچ وجه تحت تاثیر زبان بازی قرار نگیرید..

دقیقا درست میفرمایید جناب قربانیان

اون فرد مکان مال خودش است و من هم 100 درصد ازش اجاره میکنم اگر روند مجوز اکی شد

اتفاقا مجوز رو میخوام وارد اساس نامه شرکت کنم
پس اول باید برم ثبت شرکتها برا تغییر موضوع شرکت و اونجا نامه میدن به استانداری (ارگان مربوطه ) و اگر اونا موافقت کنن

کلمه اموزش رسما در اساس نامه شرکت خودم ثبت میشه

متاسفانه مجوز فنی حرفه ای بدرد کار من نمیخوره و اموزش عالی هم دیگه به شهر ما مجوز نمیده بعلت خرابکاریهای موسسات دیگر و شکایات زیاد

من باید از استانداری مرکز اموزش و پژوهش مجوز بگیرم

البته از چند جای دیگه هم در دستور کارم هست

یک نفر هم یک مجوز داره که قراره با یک قراداد سفت و سخت برا یکسال مجوزشو ازش اجاره کنم . با وکیل صحبت کردم و راهنماییم کرد

ممنونم از شما
(09-18-2011 01:53 PM)کامیار کاظمی نوشته شده توسط:  این نکته سه سال اجاره، که جناب قربانیان فرمودند از همان نکات کنکوری!! موضوع هست!

دقیقا Shy

نقل قول :با توجه به هزینه هائی که انجام می شود , چنانکه کار بقول معروف بر وفق مراد باشد صاحب ملک در اجاره یکساله آنرا تمدید نمیکند و پس از تخلیه مستاجر (که هزینه های زیادی انجام داده ) کار را که مورد استقبال فرار گرفته خود انجام می دهد.

این اجاره بالای یکسال فوت و فن کارهای آموزشی است.

دقیقا اینو به صاحب اموزشگاه گفتم و گفت شما اگر کارت نگرفت من کل هزینه هاتو طبق فاکتور برمیگردونم و در قرارداد هم قید میشه

منم واسه همین فعلا 3-4 ماه همون دانشجو قبلیهامو درس میدم و تبلیغم میشه فقط سمینار و ... اونم به اسم شرکت خودم

اگر دیدم کارا اکی بود باهاش قرارداد 3 ساله میبندم و کارمو رونق میدم

ایشالا اگر مجوز رو بدن تصمیم دارم یک شیرینی عالی به بچه های گل فروم بدم که سکرته Yosef.gif

ممنونم Heart

دوستان کلی راحتتر شدم وقتی این مشکلو تایپ کردم و در میون گزاشتمش

شما هم بیاید تجربیاتتونو در میون بزارید تا هم راحت شید از اینکه درد و دل کردین و اینکه با اشتراک گزاشتن اونها به بقیه کمک کنیم که دچار این مشکلات نشن

راستی یک نکته مهم

به جز قرارداد که حتما باید بسته بشه و جناب قربانیان هم تاکید کردن

هیچ وقت هیچ وقت اتاقهای شرکت کسی رو اجاره نکنید که پشیمون میشید و اعصاب خوردی داره

چون اگه طرف در رفت دیگه دستتون برا پول پیش واینا واقعا گیره
 تشکر شده توسط: jahanagahi , کامیار کاظمی , sajjad , mas
09-18-2011, 02:55 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-18-2011 02:56 PM، توسط jahanagahi.)
ارسال: #10
ایمان دارم که موفقیتت حتمی است . به جای شیرینی درصد کمی را برای صندوق انجمن در نظر بگیرید.برای انجام هرکاری می توانید بر روی کمک من و ادمین عزیز و دیگر عزیزان انجمن حساب کنید. موفق هستی , موفتر باشی.

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: MARYAR , Suma
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه دست از سرزنش کردن خودتان بردارید samiar afshari 0 698 03-14-2015 06:46 PM
آخرین ارسال: samiar afshari
  با یادداشت کردن، اضطراب خود را کاهش دهید کامیار کاظمی 27 6,565 06-16-2014 10:13 PM
آخرین ارسال: Barran
  وقتی کارتان را نمی توانید پیش ببرید، استراتژی خود را تغییر بدهید. jahanagahi 6 2,039 11-29-2013 02:29 PM
آخرین ارسال: saeed.abdollahi
  چگونه انرژی منفی را از خود دور كنيم؟ صدفی 0 738 07-24-2013 11:25 PM
آخرین ارسال: صدفی
  اینها ۱۰ چیزی هستند که قبل از اینکه خیلی دیر شود باید یاد بگیرید : این لحظه، زندگی zoofanoon 1 730 02-07-2013 02:19 AM
آخرین ارسال: 369369
  بدبینی خود را چگونه ریشه کن کنیم ؟ صدفی 0 749 12-31-2012 11:12 PM
آخرین ارسال: صدفی
  4 بيماري ناشي از نگراني براي پول MARYAR 0 709 05-05-2012 01:12 AM
آخرین ارسال: MARYAR

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS