ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

نت برگ
زمان کنونی: 05-02-2024, 06:22 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
نویسنده: hesaab
آخرین ارسال: Skp
پاسخ: 2
بازدید: 2560

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امیتازات : 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نت برگ
02-05-2015, 07:31 PM
ارسال: #1
نت برگ
گفت‌وگو با عليرضا صادقيان مديرعامل نت برگ، سايت تخفيف و خريد گروهي
پشتكار و سرمايه‌گذاري درست، رمز موفقيت

متولد 1364 است و 29 سال سن دارد. مي‌گويد وقتي در يك ‌ميهماني يا تاكسي مي‌شنود كه از نت برگ، برگه‌هاي تخفيف گروهي خريده‌اند، شنيدن نام شركتي كه 3 سال مديرعاملش است، خوشحالش مي‌كند. به آينده تجارت الكترونيك بسيار خوشبين و اميدوار است بدبيني نسبت به خريد و فروش اينترنتي از بين برود. در حال حاضر با تيمي 60 نفره كار مي‌كند و براي نت‌برگ منتظر اتفاقات خوب است.

[img][تصویر: 6cbgslozqznfo77b6fba.jpg][/img]

عليرضا صادقيان كيست و از كجا شروع به كار كرده است؟

من تا آخر دبيرستان در يزد بودم بعد به تهران آمدم و در دانشگاه علم و صنعت مهندسي صنايع خواندم. در زمان تحصيل و 18 سالگي كار مي‌كردم. 2 سال بعد از فارغ‌التحصيلي به آمريكا رفتم و در دانشگاه كلمبيا MBA خواندم و يك هفته بعد از فارغ‌التحصيلي در دفترم در تهران مشغول كار بودم.

چطور به اين سرعت مشغول كار شديد؟ از قبل برنامه‌ريزي داشتيد؟

ما هميشه براي زندگي يك سري برنامه طراحي مي‌كنيم ولي اين برنامه‌ها در حين راه تغيير مي‌كند و بايد تغيير كند. اگر برنامه تغيير نكند امكان اشتباه بالا مي‌رود، چون در طول مسير اتفاقات جديدي رخ مي‌دهد كه بايد نسبت به آن‌ها به روز بود.

ايده نت برگ از كجا شروع شد؟

من در دانشگاه كلمبيا كه بودم يكي از دوستان خارجي به من گفت سايت گروپان (خريد گروهي) در دنيا بسيار موفق بوده ولي در ايران هنوز اجزا نشده است، آنها پيشنهاد همكاري دادند كه در ايران اين موضوع را پيگيري كنيم و شروع به بررسي كرديم. با پسر عمويم تصميم گرفتيم شروع به كار كنيم كه همچنان هم شريك هستيم. من درسم در دانشگاه كلمبيا تمام نشده بود ولي به ايران آمدم و طي چند هفته تيمي به همراه ۵ نفر از دوستان و همكاران قديمي تشكيل داديم و حدود يك سال درباره طراحي سايت، اسم سايت و روش‌هاي كار تحقيق كرديم. اين اتفاقات در سال 1390 نتيجه داد و در 13 مرداد ماه، سه سالگي نت برگ را جشن خواهيم گرفت.

وضعیت مالی خانواده‌تان خوب بود؟يعني برای نتیجه گرفتن از کارتان از استعدادهاي مالي خانواده بهره برده ايد؟

البته سرمايه‌اي كه براي شروع كار گذاشتيم، پول خانوادگي بود ولي خرج كردن اين پول به همين سادگي‌ها نيست؛ يعني نخستين ريالي كه خرج مي‌كنيد تحت فشار قرار مي‌گيريد كه اين پول چه شد و كي برمي‌گردد. البته اطرافيان هيچ‌وقت به‌طور مستقيم چيزي نگفتند ولي اين حس شخصي من بود كه در برابر سرمايه آنها مسئول باشم و جوابگو. اما مهم‌تر اين بود كه تيم خوبي درست كنيم و در زمينه تجارت الكترونيك موفق باشيم. فكر مي‌كنم جزو سايت‌هاي اول و خوب در زمينه تجارت الكترونيك ايران هستيم. طبق آمارهاي موجود، از نظر بازديد دومين سايت تجارت الكترونيك ايران هستيم.

شما با چه مقدار سرمايه سايت نت برگ را شروع كرديد؟

«با چقدر سرمايه شروع كرديد؟» كلام جذابي است ولي درست نيست. در مقاله‌اي كه به مناسبت سي سالگي شركت «دل» نوشته شده بود مي‌خواندم كه مايكل دل، با هزار دلار شركت خود را تاسيس كرد. اين موضوع از اساس غلط است، چون با هزار دلار و ده هزار دلار نمي‌شود بيزينس راه انداخت و مطمئنا بعدا پول‌هاي بسيار بيشتري توسط سرمايه‌گذاران تزريق شده است. ما روز اول با 35 ميليون تومان شروع كرديم، ولي سه ماه بعد باز 35 ميليون تومان ديگر هزينه كرديم و اين تزريق پول‌ها تا چند وقت ادامه داشته تا شركت بتواند از نظر مالي روي پاي خود بايستد و احتياجي به تزريق سرمايه از بيرون نداشته باشد.

داشتن سرمايه مهم‌تر است يا تلاش و ايده؟

اصل، تلاش و ايده است چون پول را از منابع ديگر مي‌توان جذب كرد. ما چون خودمان پولي داشتيم، سهامدار شركت شديم ولي جواني كه پول ندارد اين پول را مي‌تواند مقدار كمي از خودش بگذارد يا قرض كند و بعد از پيشرفت، سرمايه‌گذار جذب كند، ولي در ايران راهكارهاي تجارت الكترونيك زياد پيشرفت نكرده است و صاحبان سرمايه براي حضور در اين بازار هنوز نظرشان جلب نشده است، اگرچه اين شرايط در حال تغيير است.

چگونه توانستيد اعتماد خريداران را به تجارت الكترونيك جلب كنيد؟

اين اعتماد يك روزه به دست نيامده است. يادم هست روز اول، قيمت يكي از خدمات ما 2 هزار تومان بود. يكي از خريداران زنگ زد و گفت: چرا من بايد به شما اعتماد كنم و همچين پولي به شما پرداخت كنم؟! ما هم گفتيم شما پول نده و استفاده كن، اگر راضي بودي دفعه بعد پول بده. به هرحال اعتبار اوليه‌اي به مشتريان ارائه مي‌دهيم تا بتوانند اعتماد كنند يا سيستم پشتيباني قوي‌اي داريم تا مشتريان بتوانند سريع مشكلات شان را با تماس تلفني يا ارسال ايميل حل كنند. چون مشكلات پيش مي‌آيد ولي مهم اين است كه چگونه بتوانيم سريع حل شان كنيم.

اصلا فلسفه نت برگ چيست؟

ما خبرنامه‌اي داريم كه مشتريان در آن عضو مي‌شوند و روزانه فهرستي از تخفيفات را برايشان ارسال مي‌كنيم تا تخفيف مورد نظر خود را خريداري كنند. در تهران روزانه حداقل بيست تخفيف معرفي مي‌كنيم. تخفيف رستوران‌ها و مراكز تفريحي معمولا در حدود 40 تا 60 درصد و مراكز آرايشي و بهداشتي تا حدود 90 درصد است و براي كالا‌هاي مختلف هم از ۱۰ تا ۵۰ درصد تخفيف داريم. وقتي صاحب سرمايه، كسب و كاري را آغاز مي‌كند معتقد است دارد خدمات خوبي را ارائه مي‌دهد، ولي دنبال راه‌حلي است تا مردم به محل كسب و كارش مراجعه كنند. صاحبان كسب و كار حتي حاضر هستند يك ماه رايگان سرويس بدهند تا همه متوجه كيفيت خدمات آنها شوند، پس اين تخفيف باعث جلب مشتري مي‌شود. آنها مي‌توانند از روش‌هاي تبليغاتي ديگر هم استفاده كنند؛ به‌طور مثال بيلبورد بزنند، در روزنامه يا مجله تبليغ كنند ولي در همه اين روش‌ها اول بايد پول بپردازند. اين روش‌هاي تبليغي سنتي براي كسي كه تازه كارش را آغاز كرده است داراي هزينه‌هاي سنگين است و شايد نتيجه بخش هم نباشد اما در نت برگ، اتفاقي كه مي‌افتد اين است كه به ازاي هر مشتري كه به رستوران، آرايشگاه و... مراجعه مي‌كند كميسيوني به شركت تعلق مي‌گيرد و هزينه‌اي كه از اين طريق پرداخت مي‌شود صددرصد با تعداد مشتريان ارتباط مستقيم دارد. در واقع ما در نت برگ، هزينه ثابتي از كسب و كارها نمي‌گيريم و فقط از روي تعداد مشتريان معرفي شده سود به دست مي‌آيد.

شما در ماه چقدر سود داريد؟

سود يك شركت، جزو اسرار آن شركت است. بحث اين است كه ما هرچه سود داشته باشيم براي پيشرفت ساختار نت برگ، سرمايه‌گذاري مي‌كنيم و هنوز به كسب درآمد براي خودمان فكرنمي كنيم. در واقع سودي به آن منزله كه قابل برداشت باشد وجود ندارد.

شما خودتان هم جست‌وجو مي‌كنيد تا با توجه به نياز مشتريان مراكز تخفيف را در نظر بگيريد؟

تيم بازاريابي ما حدود 30 نفر هستند كه جست‌وجو مي‌كنند تا ببينند مشتريان چه نيازهايي دارند و بتوانيم در سايت تخفيف قرار بدهيم البته اين موضوع فقط محدود به تهران نمي‌شود و ما در شيراز، كرج، اصفهان و مازندران هم فعال هستيم و اين شهرها تحت پوشش خدمات تخفيف ما هستند.

چه اتفاقي افتاد كه به انجام كار گروهي اعتماد كرديد؟

به هر حال هيچ كس به عنوان شخص، به تنهايي نمي‌تواند در بلندمدت موفق باشد. هركسي دانش و تخصصي دارد كه بايد از آن دانش و تخصص استفاده كند. كار من به‌طور مشخص وصل كردن افراد به همديگر است. در واقع كار يك مدير ارشد در يك شركت موفق، همین است، به نحوي كه بتوانند ايده‌هاي‌شان را اجرايي كنند.

به نظر شما با كمبود كار مواجه هستيم يا پشتكار كم است؟

پشتكار و تخصص كم شده است. از هر كارآفريني سوال بپرسيد، مي‌گويد: «پيدا كردن نيروي كاري خوب آسان نيست. » بارها شده است كسي را از طريق آشنايان به من معرفي كرده‌اند كه براي كاركردن به شركت بيايد اما همان جوان، بعد از يك هفته كار كردن بدون گرفتن حقوق شغلش را رها كرده و مي‌گويد: واقعا كار كردن برايم سخت است!

روزي چند ساعت كار مي‌كنيد؟

از 8 صبح تا 8 شب و در خانه باز هم مشغول كار هستم.

اوقات فراغت هم داريد؟

جمعه‌ها به كوه مي‌روم، چون تلاش را زياد مي‌كند. وقتي در مسير كوه راه مي‌رويد امكان برگشت نداريد و مجبوريد ادامه بدهيد، چون اگر در راه خسته شديد، وسيله‌اي نمي‌تواند شما را داخل خانه بگذارد و در نتيجه كوه‌پيمايي، اراده را تقويت مي‌كند.

سايت‌هاي تخفيف گروهي ديگر را رقيب مي‌دانيد؟

به هيچ‌وجه. رقابت خوب است و رقيب، آدم را زنده نگه مي‌دارد.

براي جواني كه بخواهد به حوزه كسب و كار آنلاين ورود كند يا كارآفريني داشته باشد، چه توصيه‌اي داريد؟

جوان بايد درست فكر كند و درست برنامه‌ريزي كند تا ايده‌هايش براساس واقعيت‌هاي كار و جامعه باشد. حتما هدف‌هايش را مشخص كند. به نظر من هيچ كارآفريني با پول كم شروع نكرده يا با شب خوابيدن و صبح بيدار شدن موفق نشده است، اين موضوعات براي داستان قشنگ است ولي واقعيت نيست. پشتكار و سرمايه زياد، رمزموفقيت است. شايد سرمايه اوليه جوان كم باشد، ولي بايد بتوانيم قدرت جذب سرمايه را كسب كنيم.

منبع: کسب و کار - سارا غضنفری

----------------------------------------------

دوستش دارم...
بزرگیش را...
سکوتش را...
عظمتش را...
اُبهتش را...
تنهاییش را...
حکمتش را...
صبرش را...
و بودنش عادتیست مثل نفس کشیدن !
خدا را میگویم...

poshak_rim@ کانال تلگرام
-----------------------------------------------
zajr تغییر نام کاربری به hesaab
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: اقاي ايـــده , BEYOND , Mohsen1988 , مهران 313 , niknafs , hamid.h , Elixir , naaser7 , KRM.insert , هلاله
02-06-2015, 03:18 AM
ارسال: #2
RE: نت برگ
این جملش هم خنده داره هم تامل بر انگیز !

به نظر من هيچ كارآفريني با پول كم شروع نكرده يا با شب خوابيدن و صبح بيدار شدن موفق نشده است، اين موضوعات براي داستان قشنگ است ولي واقعيت نيست. پشتكار و سرمايه زياد، رمزموفقيت است

تمام فکر من شده منی که از تو خالیم
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: hesaab , Elixir , مهدی 1
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال کافی نت iranboy 0 294 04-04-2018 11:52 AM
آخرین ارسال: iranboy
  کافی نت داری شغل خوبی است؟ mallarme 6 3,483 07-02-2013 10:43 PM
آخرین ارسال: IT Engineer

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS