ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

ما کجای کاریم؟
زمان کنونی: 04-27-2024, 04:24 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
نویسنده: کامیار کاظمی
آخرین ارسال: pooya 90
پاسخ: 17
بازدید: 4435

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات : 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ما کجای کاریم؟
01-13-2015, 09:54 PM
ارسال: #1
ما کجای کاریم؟
سلام دوستان

فرهنگ خرید تولیدات وطنی!

درتاپیک دیگری عزیزی بحث جالبی را مطرح کردند بنده حیفم آمد بحث ابتر بماند بنابراین تخصصی در اینجا مطرح میکنم.

بحث تولید و وظیفه ما بعنوان کارآفرینان ایرانی چیست؟
کارآفرین و تولید کننده تا کی باید سرمایه خود را به باد بدهد چون نامش کارآفرین است؟
وقتی فرهنگ خرید تولیدایرانی نیست و همه بدنبال تولید ارزان چینی هستند! راه حل چیست؟
چطور میتوان بصورت واقعی از تولیدات وطنی حمایت کرد؟ (راه حل واقعی لطفا, حرف های کلیشه ای زیاد است.)

اکنون در دو تاپیک جدا دو پروژه متفاوت, یکی تولید وطنی و یکی پخش جنس خارجی و عموما چینی داریم, که در هر دو دیده ام مخالفان و موافقانی هستند.
نظر شما چیست؟

پینوشت, در انجمن چه خبر است؟
تولید هم مثل همیشه داریم با آنکه همیشه عرض کرده ام به عنوان یک تاجر, "تولید تنها" صرفه اقتصادی در شرایط حال حاضر ندارد اما باز در تاپیک هایی در حال استارت پروژه های تولید هستیم اما خواهشا نخواهید چوب کارآفرینی و تولید را بخوریم بیشتر عزیزان خبر دارند که بنده و بسیاری از دوستان دود تولید وطنی را خورده و به عشق وطن میخوریم اما بالاخره این چرخ هم باید بچرخد و ما نمیتوانیم به نام تولیدکننده وطنی هرچه سرمایه داریم را به باد دهیم وقتی هم وطنی که من وشما جز آن هستیم,در هنگام خرید, بدنبال جنس ارزان چینی است.

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: rad86 , maral 777 , hamid.h , مهدی گل محمدی , مهدی 1 , Mohsen1988 , m0jtaba , Elixir , MARYAR , pooya 90 , err602
01-13-2015, 11:17 PM
ارسال: #2
RE: ما کجای کاریم؟
(01-13-2015 09:54 PM)کامیار کاظمی نوشته شده توسط:  سلام دوستان

فرهنگ خرید تولیدات وطنی!

درتاپیک دیگری عزیزی بحث جالبی را مطرح کردند بنده حیفم آمد بحث ابتر بماند بنابراین تخصصی در اینجا مطرح میکنم.

کارآفرین و تولید کننده تا کی باید سرمایه خود را به باد بدهد چون نامش کارآفرین است؟
وقتی فرهنگ خرید تولیدایرانی نیست و همه بدنبال تولید ارزان چینی هستند! راه حل چیست؟
چطور میتوان بصورت واقعی از تولیدات وطنی حمایت کرد؟ (راه حل واقعی لطفا, حرف های کلیشه ای زیاد است.)

اکنون در دو تاپیک جدا دو پروژه متفاوت, یکی تولید وطنی و یکی پخش جنس خارجی و عموما چینی داریم, که در هر دو دیده ام مخالفان و موافقانی هستند.
نظر شما چیست؟

پینوشت, در انجمن چه خبر است؟
تولید هم مثل همیشه داریم با آنکه همیشه عرض کرده ام به عنوان یک تاجر, "تولید تنها" صرفه اقتصادی در شرایط حال حاضر ندارد اما باز در تاپیک هایی در حال استارت پروژه های تولید هستیم اما خواهشا نخواهید چوب کارآفرینی و تولید را بخوریم بیشتر عزیزان خبر دارند که بنده و بسیاری از دوستان دود تولید وطنی را خورده و به عشق وطن میخوریم اما بالاخره این چرخ هم باید بچرخد و ما نمیتوانیم به نام تولیدکننده وطنی هرچه سرمایه داریم را به باد دهیم وقتی هم وطنی که من وشما جز آن هستیم,در هنگام خرید, بدنبال جنس ارزان چینی است.
داغ دل من با این تاپیک تازه شد! از اونجایی که خودم تو زمینه پوشاک کار می کنم تجربه های جالبی تو این زمینه داشتم. مثلا یکی تولید لباس بود که موقع پخش تنها ایرادی که از کار گرفته شد این بود که چرا ما مارک خاص خودمون رو کار کردیم و مارک ترک نزدیم!!!یا تو زمینه فروش لباس مشتری لباس رو می پوشید, می پسندید, موقعی که می خواست خرید کنه اون سوال ترسناک رو می پرسید که ترکه دیگه؟! و منم چون قول داده بودم با صداقت کار کنم می گفتم نه. و مشتری بدون اینکه حرف دیگه ای بزنه می رفت!!!این مسئله به جایی رسید که من برای جلوگیری از متضرر شدن مجبور شدم به دروغ بگم لباس ترکه. چون با اینکه لباس ترک هم داشتم قدرت خرید مردم در حد لباس ترک نبود.
حالا راه حل!
حل کلی این مسئله در سطح جامعه و کشور نیاز به سیاست گذاری های گسترده داره که از دست ما خارجه. اما من همیشه در هر مسئله ای معتقدم که مقصر منم!به خاطر همین اشتباه خودم رو برطرف می کنم. یعنی سعی می کنم تو خرید نسبت به کالای داخلی جبهه نگیرم.
راه حل دیگه از سمت تولید کننده هاست. متاسفانه به خاطر یک سری مشکلات و مسائل تولید کننده ها اجناس ایرانی رو با کیفیت بسیار پایین تولید می کنند که خریدار رو نسبت به تمام محصولات داخلی بدبین می کنه. مسئله دیگه عدم وجود خلاقیت و تنوع در تولیدات داخلیه. اگر اجناس ایرانی با کیفیت و متنوع و همراه با ایده های جدید تولید بشه به حل این مشکل کمک می کنه. هر چند که به تنهایی موثر نیست.

هر کس بخواهد کاری انجام دهد راهش را پیدا می کند هر کس نخواهد کاری را انجام دهد بهانه اش را
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , rad86 , مهدی گل محمدی , Mohsen1988 , مهدی 1 , Elixir , MARYAR , jahanagahi
01-14-2015, 12:08 AM
ارسال: #3
این مشکل نیست
در مورد لباس ترک باید گفت این یک برند هست
خب همه دنیا به برند احترام میزارن
لباس ترک یک برنده
اما در مورد تولید داخل باید ما طرز فکر غلط که باید تولید داخل رو بخریم اصلاح کنیم
بشر امروز با عقل خود و دین اسلام با دستورات الهی گفته اند بشر برادر هم هست
امروزه باید دیگر انسان را فارغ از ملیتش شناخت
محصولات جهانی شده اند هر کس بهتر و به قیمت ساخت باید اون رو خرید
مشکل رو سروته نگاه می کنیم
بجای اینکه بگویم محصول خارجی نخرید
باید بگیم
چطور محصولی ساخت که ارزانتر و بهتر از چینی باشه "تا" مردم اونو بخرن
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , کامیار کاظمی , اَسکی , Mohsen1988 , مهدی 1 , Elixir , MARYAR , jahanagahi
01-14-2015, 06:10 PM
ارسال: #4
ساده بگم ...
اگر یه چینی میتونه محصولی تولید کنه که بعد از اضافه شدن کرایه حمل نقل و حق گمرک و ... برسه به ایران تازه اینجا دو سه دست بچرخه و به دست مشتری برسه
پس یه ایرانی تو تولید اون محصول میتونه با چینی رقابت کنه.

چرا؟
چون همین اول کار دوتا فاکتور اساسی از چش بادومیا جلو هستیم

1-کرایه حمل و نقل
2-حقوق گمرکی

پس این وسط چی کم داریم

1-تکنولوژی ساخت و تولید(که در هر زمینه با کمی تحقیق میتونیم داشته باشیم )
2-عدم همکاریهای گروهی و شراکتی
3-....

اینو بهتون قول میدم که مغز یک ایرانی دهها برابر بهتر .بیشتر .و دقیقتر از یه چینی کار میکنه

فقط ایرانی یه چیزی تو ذهنش به خاطر تجربیات تلخ غیر ارادیش تدایی میشه(ترس از شکست)
که تو مغز چینی این کلمه معنی نداره و بجاش (تلاش برای پیروزی)

حالا بماند که این تفاوت ریشه در آموزشهای دوران کودکی یک ایرانی و یک چینی دارد.

تنها راه رقابت کار گروهیست

بهترین بستر هم همین انجمن.

استارت کار هم زده شده به امید خدا

با یه مثال صحبتمو تموم کنم

همین بسته آموزشی کودک که داره روش کار میشه در تیراژ اول به قول آقا مهدی1 ده هزار تومان برامون تموم میشه
در تیراژ دوم قیمت تموم شده احتمالن باز هم بشکنه (با کمی خلاقیت و ابتکار)

با این کیفیت خوبی که برا محصول در نظر هست و قیمت تمام شده مطمئنم کسی نمیتونه رقابت کنه چه داخلی چه خارجی ...

ای نســـخه نامــــهء الــــــهی که تویی
ای آیـــنهء جـــمال شاهـــی که تویــی
بیـرون ز تو نیسـت آنـچه در عـالم هست
از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , m0jtaba , Mohsen1988 , مهدی گل محمدی , رها7 , مهدی 1 , Elixir , MARYAR , jahanagahi
01-14-2015, 06:55 PM
ارسال: #5
فقط و فقط به فرهنگ ربط داره
اگه اشتباه نکنم ضرب المثلی اینگیلیسی هست دقیق یادم نیست
میگه که ما انقدر ثروتمند نیستیم که جنس ارزان بخریم !

ما حاضریم جنس ارزون رو 1 ماه در میون بخریم و خراب بشه و لی جنس عالی را که 1 سال کار می کنه نخریم

از این ها هم گذشته معلوم نیست واقعا دارن چیکار می کنن چینی ها که انقدر ارزون هستش جنسا
پدرم لوازم ساخت کفش رو می فروشه
بوت چینی 20 هزار تومن تا 30 تومن فروش میره
حساب کتاب کردیم پول جنس خام اون بوت تو ایران بیشتر میشه حالا شما اجرت کفاش رو هم بزار روش
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , maral 777 , Mohsen1988 , مهدی گل محمدی , مهدی 1 , Elixir , MARYAR
01-14-2015, 10:02 PM
ارسال: #6
لباس ترک در تنها جایی که برند حساب می شه تو ایرانه! چون اصلا تو ایران ما تفاوت برند و مارک رو نمی دونیم. به علاوه جنس ترک حتی از نوع با کیفیت وارد ایران نمی شه, یا اجناس بی کیفیت ترک وارد می شه یا همون اجناس ایرانی یا چینی با یه تغییر مارک ساده به عنوان جنس ترک فروخته می شه. به علاوه برای مردم ما اصلا اهمیتی نداره که کار بهتر باشه یا ارزون تر باشه. فقط ایرانی نباشه, همین کافیه. یکی از تولید کننده های لباس داخلی هست اجناسش واقعا از نظر کیفیت حرف نداره, مدل های واقعا زیبایی کار می کنه, قیمتش هم به نسبت کیفیت مناسبه. همین مدل رو من گفتم ایرانیه نخریدن, به مشتری های دیگه گفتم ترکه خریدن. متاسفانه حتی ما دانش تشخیص هم نداریم و صرفا می خواهیم بشنویم که داریم جنس خارجی می خریم حالا حتی اگر خودمون هم بدونیم دروغه.
یادم میاد چند سال پیش توی کلاس زبان بحث لباس مارک شد. با یکی از همکلاسی ها بحثم شد که این لباس ورزشی که داری می گی مارک فلانه اصلا وارد ایران نمی شه, اگر هم بشه هیچ کس تو ایران توان خریدش رو نداره. بهش گفتم مادر دوست خودم داره این لباس ورزشی ها رو گوشه خونه واسه یه تولید کننده میدوزه, تولید کننده مارک رو می ده روش می دوزن, به ده برابر قیمت به اسم اینکه فلان مارکه می فروشه. خیلی جالب بود که همکلاسیم گفت خودمم می دونم اصل اون مارک نیست اما مهم اینه که اون مارک روش خورده. می دونید ما فقیریم, فقر فرهنگی داریم. مشکل اینجاست.
هیچ تولید کننده ای به تنهایی نمی تونه این وضعیت رو درست کنه. این وضعیت نیاز به فرهنگ سازی و سیاست گذاری های سطح کلان داره. تولید کننده هرچقدر هم کار خوب تولید کنه تا وقتی گارد مردم ما برای خرید جنس ایرانی شکسته نشه وضعیت همینیه که هست. به علاوه مردمی که پولشون به زور به خرج ماه می رسه چطوری جنس گرون بخرن؟!مجبورن هر ماه جنس ارزون بخرن چون اگر این ماه یه لباس یا .... گرون بخره پولش تا آخر ماه به خرج خورد و خوراک و اجاره و...نمی رسه.

هر کس بخواهد کاری انجام دهد راهش را پیدا می کند هر کس نخواهد کاری را انجام دهد بهانه اش را
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , Mohsen1988 , مهدی گل محمدی , رها7 , مهدی 1 , MARYAR
01-15-2015, 11:53 AM
ارسال: #7
(01-13-2015 09:54 PM)کامیار کاظمی نوشته شده توسط:  سلام دوستان

فرهنگ خرید تولیدات وطنی!

نظر شما چیست؟

به نظر من نمی شه با محصولات خارجی رقابت کرد.
محصولات اروپایی از لحاظ کیفیت اصلا قابل رقابت نیستند و در بهترین حالت می تونیم محصولی شبیه اونها تولید کنیم با قیمتی ارزانتر و کیفیتی به مراتب پایین تر !! که باز این تولید در چین انجام بشه به مراتب بهتر از نمونه های وطنی خواهد بود ، (قیمت در برابر کیفیت)

می مونه رقابت با محصولات چینی که به هیج وجه من الوجودی امکان نداره بشه باهاشون از لحاظ قیمتی رقابت کرد ، این که هنوز کماکان توی برخی اصناف می شه یک کارایی کرد به زور تعرفه های گمرکی یا نعمت های خدادادی هست . اما چرا !

در چین یک محصول که می خواد تولید بشه از مرحله ایده تا مرحله تولید همگی با حداقل سود در حد گذران زندگی کار می کنند ، کمتر کسی دنبال بار بستن با یک پروژه هست . سود 5 تا 10 درصد ایده آل حساب می شه مثل ایران نیست که همه به فکر چند برابر کردن هستند!! . در چین برای تولید هر محصول مواد اولیه تولید چین با حداقل قیمت در دسترس هست .

حالا در ایران ، ما بخواهیم چیزی هم تولید کنیم باز می رسیم به مواد اولیه چینی ، یعنی بعید می دونم محصول صنعتی که 100 درصد ایرانی باشه اصلا در ایران وجود داشته باشه. پس چه حمایتی ، به نظرم خودمون را گول نزنیم. کمتر کاری هست که با شرایط فعلی در ایران اقتصادی باشه.

اما راه حل :

راه حلی که توسط ما مردم وجود داشته باشه به نظر من وجود نداره ، اول از همه دولت باید زیرساخت ها را درست کنه ، تولید پوشاک ملی وقتی پارچه ها همه وارداتی هستند منطقی نیست ، تولید پارچه وقتی پنبه و پشم و ریون کشور کفاف نیاز داخل را نمی کنه منطقی نیست ، دولت باید بیاد از اون بالا زیرساخت ها را درست کنه بیاد پایین ، تا پایین دست خودش را اصلاح کنه.
نیازی هم نیست توی همه زمینه ها خودکفا باشیم و همه کاره و هیچ کاره باشیم. توی چند ده قلم که فعال باشیم و مابقی از طرق واردات تامین بشه خیلی هم خوبه ، ایران پر است از معادن ، بچسبیم به معادن سنگ و فراوری اونها دنیا را می تونیم سنگ بدیم ، معادن معدنی بماند.
تولید سیمان کشور می تونه در حدی بالابره که ایران بشه قطب سیمان ، اینقدر هم کویر و بیابان داریم که الودگی های تولید را در دل خودشون حل کنند.
اون وقت چسبیدیم به پسته ! پسته ای که به گفته کارشناسان اگر آبی که بابت هر کیلو مصرف می شه را صادر کنیم ، بیشتر درامد داریم تا خود پسته اش !!!

بگذریم از این صحبت ها آبی برای ماها گرم نمی شه ، پس راه فرار ما چیه

نا جوانانی که ادعا و آرزوی کارآفرینی داریم بهتره به محصولاتی فکر کنیم که نمونه های بومی سازی شده محصولات خارجی هستند ، اینطوری حداقل رقیب خارجی نداریم ، یا محصولات فرهنگی و اعتقادی خودمون ، یک بنده خدایی می گفت همین ایام محرم برای کارآفرینی نصف ایران کافیه !! هر چند چینی ها از مهر و جانماز و تسبیح ما هم نمی گذرن . وگرنه فکر نمی کنم تولید شامپویی که بیش از 50 درصد مواد اولیه اش وارداتی هست ، یا تولید چیپسی که به جز سیب زمینیش بقیه مواردش وارداتی هست ، همون سیب زمینی هم کود و سمش وارداتیه ، ماشین آلات کاشت و داشت و برداشتش هم یا خارجیه یا کپی از نمونه های خارجی چه جذابیتی داره!!

به عمل کار براید ، به سخن دانی و سخنرانی نیست

درد من تنهایی نیست ، بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا می دانند. (( گاندی ))

.
 تشکر شده توسط: m0jtaba , Mohsen1988 , Elixir , MARYAR , مهدی گل محمدی , jahanagahi , reza-k
01-15-2015, 11:56 AM
ارسال: #8
سالها خود را فریب داده ایم شایدم دیگران ما را فریب دادند ، شايد همه داستان "لباس پادشاه" را شنيده ايد

پادشاهي كه قرار بوده لباسي برايش دوخته بشه فاخر ، ولي خياطي رند ، شرطي براي ديده شدن لباس مي گذارد كه كسي جرات دم برآوردن نمي كند و در حالي كه پادشاه لخت در شهر مي گشته و همه "به به چه چه" كه مثلا عجب لباسي براي پادشاه دوخته شده ، يهويي بچه اي داد مي زند اين پادشاه چرا لخت است و بقيه مردم هم زمزمه مي كنن اين چرا لخت است!!!

داستان اقتصاد زوار در رفته ايران هم بي شباهت به داستان لباس پادشاه نيست و اينكه بالاخره از گوشه و كنار صداهايي مي رسه كه اين چرا لخت است

سالهاست عادت كرده ايم به "به به چه چه"
سالهاست با آمار هاي خيالي و دروغين و ساختگي سر كار رفتيم
سالهاست با عدد سازي در تورم و بيكاري خودمون را گول زديم
سالهست مثلا قراره قدرت اول اقتصادي خاورميانه بشيم
سالهاست مثلا داريم برنامه هاي اقتصادي اجرا مي كنيم ولي همه شان روي كاغذ عقيم مي مانند
سالهاست داريم ايجاد اشتغال مي كنيم
سالهاست شعار رهايي از نفت مي دهيم
سالهاست قراره نظام مالياتي و بانك و بيمه و ... اصلاح بشوند
سالهاست قراره سوبسيد در اقتصاد كمتر بشه
سالهاست داريم مثلا با فساد و قاچاق مبارزه مي كنيم
و سالهاست قراره خيلي اتفاقات ديگر بيفته

ولي آن چيزي كه شد اين بود كه

بازارمان به دست چيني ها فتح شد
توليدمان نابود شد
تورممان هيچ وقت تك رقمي نشد
نفت روز به روز حياتي تر شد
از فقرا ماليات به نفع اغنيا گرفتيم
ابوذرهايمان شدند قاچاقچي و سلمان هايمان فاسد
مملكت را كرديم كميته امداد با شندرغاز يارانه
تنها شغلي كه براي جوانانمان ايجاد كرديم " دانشجو شدن" بود و اعتياد
تركيه شد قدرت اقتصادي منطقه
بانكهاي اسلامي مان همه شدن بنگاه نزول خواري
هر دولتمان برنامه هاي دولت قبلي را خنثي كرد
خصوصي سازي مان ، فقر زدايي مان ، تقسيم ثروتمان ، نظام بيمه تامين اجتماعي مان ... همه و همه لوث شد .

و الان ديگر تشت از بام افتاده

ديگر رييس جمهور هم داد مي زنه كه پادشاه لخته
ديگر رهبر هم تذكر ميده كه فساد زياده
ديگر وزير كشور "رك" ميگه نفت تمام شده

ديگر همه داد مي زنن "پادشاه" لخته

و ما چه غمگينانه همه فرصت هايمان براي لباسي خيالي بر تن پادشاه حرام شد

تا الان

براي قيمت نفت دست به دامان مادورا و ونزوئلا بشيم
براي رفع تحريم بانك هايمان التماس سلطان قابوس و عمان بكنيم
براي آزادسازي 700 ميليون دلار پول خودمان در ماه ، وزير خارجه مان يك ماه مجبور به چانه زني مداوم داشته باشد
و براي رفع تحريم هاي دنيا عليه مون ، معطل وزير خارجه عربستان باشيم تا اوكي كند

به راستي كجاي كارمان اشتباه بود كه الان در اين جاي اشتباه ايستاده ايم؟

به عمل کار براید ، به سخن دانی و سخنرانی نیست

درد من تنهایی نیست ، بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا می دانند. (( گاندی ))

.
 تشکر شده توسط: m0jtaba , sinap , Elixir , MARYAR , Mohsen1988 , rad86 , مهدی گل محمدی , کامیار کاظمی , saeedhashemi1371 , parsa_star
01-16-2015, 12:00 AM
ارسال: #9
سلام
آقا مهدی فرمایشات شما درست و متین
اما من باید از خودم بپرسم من چی کار کردم برای وطنم، مردمم، اصلا برای خودم؟
شما بگو من چیکار کنم؟ بمیرم خوبه؟
دو راه بیشتر نیست یا حرفای شما رو قبول کنم و همه تقصیرات رو بندازم گردن همه کس الا خودم یا اینکه تصمیم بگیرم کاری واسه خودم بکنم.
آقا مهدی مگه همین آقای دیانی تو مورچه خورت شما اجاق گاز معمولی و صفحه ای نمیزنه بهتر از نمونه ایتالیایی، رفتی ببینی بعد قضاوت کنی؟
آقا مهدی این حرفا فرافکنیه، خدا اختیار هرکس رو بخودش داده و هیچ کس محکوم به شرایط نیست، شما این چیزا رو میبینی چون خودت اینطور فکر می کنی.
من منکر کاستی و کمبود ها نیستم به هیچ وجه، اصلا و ابدا
اما دوست دارم به یه چیز توجه کنی:
سال 58 به کشور ما حمله شد، تو وضعیتی که ما کشور بحران زده به تمام معنا بودیم، جز اینه؟
همه دنیا به عراق کمک میکردن، همه! اون که داشت با دلار و سلاح و دیگران با نیرو
بنظرت بین من و شما و جوونای سال 58 کدوم مستحق هستیم که این حرفارو بزنیم؟
اونا اگه همین حرفارو میزدن الان ما کجا بودیم؟ در حالی که اگر این حرفارو میزدن خیلی منطقی بود و نمیشد خرده گرفت.
شما میگی نمیشه، حق باشماست، نمیشه و من میگم میشه و حق دارم، میشه.
سپاس
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , مهدی 1 , jahanagahi
01-16-2015, 12:03 AM
ارسال: #10
سلام
این که بیام زمین و زمان به باد انتقاد بگیرم اتفاقا برای خودمم خوبه، خیلیم راحت حرفم قبول میکنن همه، چه اینجا چه اطرافیان
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مغایرت های زمان ما secret62 0 413 04-08-2013 11:49 PM
آخرین ارسال: secret62

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS