ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

کسب ثروت از طریق ربا
زمان کنونی: 06-03-2024, 03:41 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: abdolhossein
آخرین ارسال: tan-graphic
پاسخ: 53
بازدید: 7806

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امیتازات : 2.77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کسب ثروت از طریق ربا
06-15-2014, 04:32 PM
ارسال: #21
RE: کسب ثروت از طریق ربا
دوست من ، من خودم توی هر جفتشون حساب داشتم ، ولی می دونی که کلا کارشون غلط بود و با بنیان های اقتصادی منافات داشت ، خواستی یک موقع برات بشکافمش . خدا می دونه فقط یک مورد چقدر باعث بالارفتن ملک توی اصفهان شدن
[/quote]
سلام:
دوست خوبم، می شه بیشتر و واضح تر در مورد غلط بودن عملکردشان توضیح بدی؟
ممنون
10_00410_00410_004

(گاندی) کرباس هندی به ز حریر انگلیسی
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
06-15-2014, 05:44 PM
ارسال: #22
خلاصه کلام
بانک = ربا
خود کلمه بانک به معنی رباست. چه برسه به کارکردش.

ربا برکت از بین می بره.
وام های بانکی خانمان سوز هستن.

اکثر کسانی که وام می گیرن زندگیشون می لنگه و همیشه آه و ناله می کنن و هیچوقت از زندگیشون راضی نیستن. حتی با وجود اینکه قسط های وام پرداخت کردن و تموم شده ولی باز اوضاعشون درست نمیشه. ربا که به زندگی وارد شد اون زندگی درست بشن نیست. همیشه از یه طرف می لنگه. یا درآمد درست و حسابی نمی تونه کسب کنه یا بیماری می گیره. یا بچه هاش ناباب از آب درمیان یا اتفاقی سر اعضای خانوادش میاد.

شاید یه فردی یه عمر زندگی کنه و اصلا به علت اینکه زندگی این چنینی داره پی نبره. اما ...

چرا فکر کردین خدا تو قرآن می گه که بار گناه ربا مانند این است که با محارم خود در خانه کعبه زنا کنید.

من با خودم عهد کردم به هیچ عنوان از بانک ها وام نگیرم حتی اگر به نون شب محتاج باشم.

الان وام های بانکی و سود های بانکی که سپرده گذاران از بانک می گیرن همش پول های مشکوک هستن. اکثر مراجع تقلید هم با بانک ها مخالفن و حتی برخی ازدواج با کارمند بانک رو درست نمی دونن. حتی وقتی این قانون بانکداری اسلامی رو داشتن تصویب می کردن چند بار به امام خمینی گفتن که تایید کنند ولی این کارو نکردن.
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: اميرعلي , abdolhossein
06-15-2014, 06:11 PM
ارسال: #23
بابا این حرفا چیه امیر جان . چرا اینقدر تند میری آخه داداشه من
الان عصر تکنولوژی هست عصر روابط عمومی هست
از بانک به عنوان یکی از اصلی ترین و شاید قوی ترین عوامل پیرفت کار باید استفاده بشه نه اینکه بیای یم برچسب بزنیم که این رباست اون ....
خیلی چیزهای دیگه میتونه باعث بدبختی انسانها بشه
یه آدم درست که میاد از بانک وام دریافت میکنه سرپناه میسازه برای خانوادش یا کاری ایجاد میکنه برای معاش خانوادش مثل مجاهد در راه خداست نه ربا خور یا نزولخور .
این یه موضوع خیلی سادست شما میای از من کامپیوتر بخری من میگم 1 میلیون شما میگی نقد ندارم بکش روش هر چقدر عرفش هست اما نصفشو چک بگیر من میگم بجای 500 تومان 510 تومان بده این میشه ربا یا نزول خوب مگه من دیوانم بیام پولم رو دست شما نگه دارم بی سود و فایده(tفقط مثال بود ) شما هم باشی همینه بانک هم همینه . ممکنه نظام پولی و مالی ایراداتی داشته باشه اما اینطوری که شما از بیخ همرو خراب میدونید نیست.
پول قرض دادن برای خدا کلا بحثش از کاسبی جداست . این قانون تجارته . شما با همون پول اگه دستتون بود میتونستید جنس بخرید و ممکن بود گرون بشه حالا که نخریدید بعد 1 ماه ارزش بود از بین رفته و شما به همین راحتی ورشکسته میشید.

بسم الله الرحمن الرحیم

نام کاربری گذشته : کاظم...
 تشکر شده توسط: مهدی 1
06-16-2014, 12:48 AM
ارسال: #24
دوست من همین عرف هاست که جامعه رو ویران کردن و الان رکود مملکتو گرفته
ما متاسفانه عمل پسندیده ای مثل قرض الحسنه رو که خداوند در قرآن به آن سفارش کرده گذاشتیم کنار چسبیدیم به ربا.
خداوند متعال در آیه 11 سوره حدید می فرمایند به من قرض الحسنه بدین ببینید چطوری چندین برابر اونو بهتون برمی گردونم.
یعنی در معاملاتتون با مردم مراعات کنید. صدقه بدین - به نیازمندا کمک کنید. به افراد نیازمند قرض بدین. خدا برگشت پولتونو حتی بشکل چندین برابرشو تضمین می کنه.
اونوقت ما مردم حرف خدا رو قبول نداریم رفتیم چسبیدیم به عرف. الله اکبر.
اگه عرف یه روزی بگه با سر برو ته چاه باز اینکارو می کنین! البته این امری که شما اشاره کردین ( منباب مثال ) خودش بدتر از ته چاه رفته.

یکی از آفت های افزایش ربا در جامعه رکود و روز به روز فقیر تر شدن فقرا و ثروتمند شدن سرمایه دارهاست ( همونی که قریبان مملکت ما رو گرفته ) چرا؟ خوب معلومه کل اقتصاد مملکت ویرانه ولی بانک ها بازدهی شون هر روز بیشتر می شه. اقتصاد مملکت ما ربویه.

امروز داشتم از سبزی فروش محله مون یک کیلو سبزی می خریدم ترازوش دیجیتالی بود دقت کردم دیدم 110 گرم هم اضافی داد. خداروشکر همیشه هم وضعش توپه. چرا؟ چون همه مردم ازش راضین و خدا هم اونو راضی می کنه. تا حالا چندین و چند شبزی فروش محله مون اومدن و رفتن ولی هیچکدوم ماندگار نبودن اما این سبزی فروش چندین ساله اینجاست و همه ازش راضین. و خرید ها رو هم بیشتر از این انجام میدن.

یا من خودم همیشه سعی می کنم وقتی جنسی برای مشتری هام می فرستم یه مقداری اضافی بفرستم. همین کارها باعث شده چند صد مشتری وفادار داشته باشیم. که هر کدوم حداقل ماهی 200 300 هزار ازم خرید دارن. خدا وقتی میگه چند برابرش رو برمی گردونم اینطوری برمیگردونه. بعد ما تو کتاب های برایان تریسی داریم دنبال روش ها افزایش فروش می گردیم. واقعا جای تاسف داره.

یا یه دورانی وضع مالی داداشم خراب بود چند بار می خواست وام بگیره بجاش گفتم بیا من بهت قرض میدم. باور کنید وقتی بهش قرض میدادم برکت روزیم بیشتر می شد. هرچقدر خرج می کردم پولم تموم نمی شد که نمی شد و عین یه رود که همیشه در جریانه پول سرازیر می شد.

حضرت علی یه روزی توی بازار داشتن قدم می زدن به یکی از اصحابش که خرما فروش بوده می رسه. ازش سوال می کنن فلانی وضعت چطوره. اون شخص به حضرت علی می گه خدا رو شکر روزی زن و بچه ام تامین میشه و پول اجناسم هم در میاد. حضرت علی ازش می پرسن چیزی هم پس انداز می تونی بکنی؟ اون شخص می گه نه. حضرت علی میگن وقتی داری خرما به مردم میدی چند تا هم اضافه براشون بده. چند ماه می گذره حضرت علی دوباره اون شخص رو می بینن ازش می پرسن وضعت چطوره؟ اون شخص میگن خدا رو شکر روزی زن و بچه ام در میاد و پول اجناسم هم تامین میشه و یه چیزی هم پس اندازمی کنم.

دوستان من راز زندگی موفق تو قرآنه.
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: saeed_9_12 , اميرعلي , کامیار کاظمی , سیدمهدی هاشمی , کاظم کاظمی , uniquemind
06-16-2014, 01:36 AM
ارسال: #25
(06-16-2014 12:48 AM)amirE5Ey نوشته شده توسط:  دوست من همین عرف هاست که جامعه رو ویران کردن و الان رکود مملکتو گرفته
ما متاسفانه عمل پسندیده ای مثل قرض الحسنه رو که خداوند در قرآن به آن سفارش کرده گذاشتیم کنار چسبیدیم به ربا.
خداوند متعال در آیه 11 سوره حدید می فرمایند به من قرض الحسنه بدین ببینید چطوری چندین برابر اونو بهتون برمی گردونم.
یعنی در معاملاتتون با مردم مراعات کنید. صدقه بدین - به نیازمندا کمک کنید. به افراد نیازمند قرض بدین. خدا برگشت پولتونو حتی بشکل چندین برابرشو تضمین می کنه.
اونوقت ما مردم حرف خدا رو قبول نداریم رفتیم چسبیدیم به عرف. الله اکبر.
اگه عرف یه روزی بگه با سر برو ته چاه باز اینکارو می کنین! البته این امری که شما اشاره کردین ( منباب مثال ) خودش بدتر از ته چاه رفته.

یکی از آفت های افزایش ربا در جامعه رکود و روز به روز فقیر تر شدن فقرا و ثروتمند شدن سرمایه دارهاست ( همونی که قریبان مملکت ما رو گرفته ) چرا؟ خوب معلومه کل اقتصاد مملکت ویرانه ولی بانک ها بازدهی شون هر روز بیشتر می شه. اقتصاد مملکت ما ربویه.

امروز داشتم از سبزی فروش محله مون یک کیلو سبزی می خریدم ترازوش دیجیتالی بود دقت کردم دیدم 110 گرم هم اضافی داد. خداروشکر همیشه هم وضعش توپه. چرا؟ چون همه مردم ازش راضین و خدا هم اونو راضی می کنه. تا حالا چندین و چند شبزی فروش محله مون اومدن و رفتن ولی هیچکدوم ماندگار نبودن اما این سبزی فروش چندین ساله اینجاست و همه ازش راضین. و خرید ها رو هم بیشتر از این انجام میدن.

یا من خودم همیشه سعی می کنم وقتی جنسی برای مشتری هام می فرستم یه مقداری اضافی بفرستم. همین کارها باعث شده چند صد مشتری وفادار داشته باشیم. که هر کدوم حداقل ماهی 200 300 هزار ازم خرید دارن. خدا وقتی میگه چند برابرش رو برمی گردونم اینطوری برمیگردونه. بعد ما تو کتاب های برایان تریسی داریم دنبال روش ها افزایش فروش می گردیم. واقعا جای تاسف داره.

یا یه دورانی وضع مالی داداشم خراب بود چند بار می خواست وام بگیره بجاش گفتم بیا من بهت قرض میدم. باور کنید وقتی بهش قرض میدادم برکت روزیم بیشتر می شد. هرچقدر خرج می کردم پولم تموم نمی شد که نمی شد و عین یه رود که همیشه در جریانه پول سرازیر می شد.

حضرت علی یه روزی توی بازار داشتن قدم می زدن به یکی از اصحابش که خرما فروش بوده می رسه. ازش سوال می کنن فلانی وضعت چطوره. اون شخص به حضرت علی می گه خدا رو شکر روزی زن و بچه ام تامین میشه و پول اجناسم هم در میاد. حضرت علی ازش می پرسن چیزی هم پس انداز می تونی بکنی؟ اون شخص می گه نه. حضرت علی میگن وقتی داری خرما به مردم میدی چند تا هم اضافه براشون بده. چند ماه می گذره حضرت علی دوباره اون شخص رو می بینن ازش می پرسن وضعت چطوره؟ اون شخص میگن خدا رو شکر روزی زن و بچه ام در میاد و پول اجناسم هم تامین میشه و یه چیزی هم پس اندازمی کنم.

دوستان من راز زندگی موفق تو قرآنه.

بسی لذت بردم
خداوند به روزیتان برکت دهد
 تشکر شده توسط: amirE5Ey , سیدمهدی هاشمی , uniquemind
06-16-2014, 08:24 AM
ارسال: #26
یک نکته ای که ذهنم را به خودش مشغول کرده است:
امام حسین (ع) در روز عاشورا فرمود علت این که شما سخن حق را نمی پذیرید آن است که شکم هایتان از حرام پر شده است. یعنی مال حرام انسان را امام حسین کش می کند! (پناه می بریم به خدا)
وقتی در سطح جامعه نگاه می کنم می بینم بسیاری از ناهنجاری ها غیر طبیعی است یعنی با شناختی که از جامعه دارم خیلی از این ناهنجاری ها جور در نمی آید. فکر کنم دوستان هم با من موافق باشند. این ناهنجاری ها به خصوص در این هفت هشت سال بسیار زیاد شده است. هر چند ممکن است بتوان دهها دلیل جهت این مساله اقامه کرد اما به نظر من رواج بانک ها واستفاده فوق العاده مردم از نظام بانکی و سیستم ربوی در چند سال اخیر این خصوص تاثیر فوق العاده ای داشته است. کمتر کسی است که تا به حال وامی نگرفته باشد یا بالاخره از سیستم بانکی استفاده نکرده باشد. اگر شما سیستم بانکی را ربا بدانید ممکن است نظر مرا تایید بفرمایید. البته من هنوز نظر قطعی خود را عنوان نکرده ام . منتظر نظرات عزیزان هستم تا بتوانم به جمع بندی مناسب برسم. هر چند نظرم به ربوی بودن بانک ها بسیار نزدیک است.
 تشکر شده توسط: مهدی 1 , amirE5Ey , سیدمهدی هاشمی
06-16-2014, 10:19 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 06-16-2014 10:43 AM، توسط مهدی 1.)
ارسال: #27
آقایون ، خانوم ها و اساتیدی که اینجا را کردید حوزه علمیه

آیا اصلا می دونید تورم یعنی چی ؟ آیا حفظ ارزش پول را می دونید یعنی چی ؟!
برخی از دوستان با اصول اولیه اقتصاد آشنا نیستند و روایات دینی 1400 سال پیش را قاطی مسائل روز دنیا می کنند.

یکی بیاد من جاهل را آگاه کنه ، منی که میام یک میلیون تومان را به صورت قرض الحسنه می دم به آقای X ، آیا حقم نیست که بعد از یک سال همون یک میلیون را بدون یک ریال کمتر و یا بیشتر پس بگیرم یا نه . نه بیشتر می خواهیم نه کمتر
کشوری که تورم داره ، یک میلیون پارسال ، دقیقا برابر 1300 امسال هست. یعنی توی دو کفه ترازو بزارید برابرند، اگر این مطلب را بفهمید همه موارد حل شدست

این روایانی که می فرمایید برای زمانی هست که تورم وجود نداشته باشه .

(06-15-2014 04:32 PM)شاهرخی49 نوشته شده توسط:  سلام:
ممنون
10_00410_00410_004

به روی چشم سر فرصت کامل توضیح می دم

به عمل کار براید ، به سخن دانی و سخنرانی نیست

درد من تنهایی نیست ، بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا می دانند. (( گاندی ))

.
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , jahanagahi , mardin-b , SM_HOSSEINI , کاظم کاظمی , rad86 , mahmoud1361 , davodva
06-16-2014, 08:12 PM
ارسال: #28
دوستان دیگر نظری ندارند؟
06-16-2014, 09:41 PM
ارسال: #29
من از یکی از مراجع تقلید (فکر کنم آیت الله مکارم شیرازی ) شنیدم که برای حفظ ارزش پول باید میزان پولی که به یک نفر قرض میدهیم را به سکه طلا محاسبه کنیم مثلا ما 10 سکه بهار آزادی امسال به یک نفر قرض میدهیم و سال بعد او باید همان 10 سکه را به نرخ روز محاسبه و به ما برگرداند .
حالا دقیقا نمیدونم جبران تورم میشه یا نه ! ولی گفته شده شرعیش اینه
 تشکر شده توسط: سیدمهدی هاشمی , مهدی 1 , کاظم کاظمی , uniquemind , abdolhossein
06-16-2014, 10:18 PM
ارسال: #30
(06-16-2014 10:19 AM)مهدی 1 نوشته شده توسط:  آقایون ، خانوم ها و اساتیدی که اینجا را کردید حوزه علمیه

آیا اصلا می دونید تورم یعنی چی ؟ آیا حفظ ارزش پول را می دونید یعنی چی ؟!
برخی از دوستان با اصول اولیه اقتصاد آشنا نیستند و روایات دینی 1400 سال پیش را قاطی مسائل روز دنیا می کنند.

یکی بیاد من جاهل را آگاه کنه ، منی که میام یک میلیون تومان را به صورت قرض الحسنه می دم به آقای X ، آیا حقم نیست که بعد از یک سال همون یک میلیون را بدون یک ریال کمتر و یا بیشتر پس بگیرم یا نه . نه بیشتر می خواهیم نه کمتر
کشوری که تورم داره ، یک میلیون پارسال ، دقیقا برابر 1300 امسال هست. یعنی توی دو کفه ترازو بزارید برابرند، اگر این مطلب را بفهمید همه موارد حل شدست

این روایانی که می فرمایید برای زمانی هست که تورم وجود نداشته باشه .

(06-15-2014 04:32 PM)شاهرخی49 نوشته شده توسط:  سلام:
ممنون
10_00410_00410_004

به روی چشم سر فرصت کامل توضیح می دم
آقا مهدی شما با نظر بعضی از کاربران مشکل داری چرا به اسلام توهین میکنی؟اسلام دین تمام دوران هاست.مشکل اقتصاد ما غربی شدن اون هست نه اسلامی شدن اون.
خواهشا این حرف من رو به حساب دعوا نگذارید.
 تشکر شده توسط: مهدی 1 , کاظم کاظمی , uniquemind , abdolhossein
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کسب درآمد از فروش محصولات هیدرولیک mrsamadi 0 256 03-07-2022 03:36 PM
آخرین ارسال: mrsamadi
  راه کسب درآمد در ایران با دستگاه چاپ elham2020 0 217 01-16-2022 01:11 PM
آخرین ارسال: elham2020
  چطوری با ۴۵۰ میلیون سرمایه کسب درآمد کنم lvlahyar 4 3,466 06-21-2020 08:14 AM
آخرین ارسال: Amiriran
  کسب در امد از طریق تعمیرات درب و پنجره mahlakashi 0 280 05-21-2020 12:30 PM
آخرین ارسال: mahlakashi
  خرید کالا از بازارچه های مرزی maziar samiee 20 8,846 08-30-2019 12:42 PM
آخرین ارسال: پرهام غزنوی
  راهنمایی درباره واردات پوشاک از ترکیه mehrdad.soltani 42 65,166 11-07-2018 12:41 AM
آخرین ارسال: itshamid
  ایجاد کسب و کار با سرمایه 60-70 میلیون pedram68 15 81,529 06-20-2018 03:35 PM
آخرین ارسال: dr_pooya
  چرا از وب سایت ساز ها استفاده نکنیم؟ sitedar 0 341 03-25-2018 01:14 PM
آخرین ارسال: sitedar
  ****ایده و نظرات برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه ۳۰‌میلیون ***** sa13 2 2,745 03-12-2018 11:42 PM
آخرین ارسال: trader4shiraz
Photo کسب درآمد با 3 میلیون تومان؟ pinkdreammss 7 4,732 12-25-2017 02:01 AM
آخرین ارسال: اﻟﻨﺎﺯ
  گروه کسب درآمد sorin 21 4,038 12-25-2017 01:58 AM
آخرین ارسال: اﻟﻨﺎﺯ
  کلید کسب و کار arash.alirezaei 0 246 10-25-2017 11:42 AM
آخرین ارسال: arash.alirezaei
  راهنمایی جهت راه اندازی کسب و کار با 40 میلیون تومان ali_5031372_k 4 7,143 09-28-2017 09:24 PM
آخرین ارسال: arash.alirezaei
  راهکار های اساسی در گسترش کسب و کار در دنیای اینترنتی hooman_haghighi 1 483 08-17-2017 10:33 PM
آخرین ارسال: ali1358
  کسب درآمد از طریق بازاریابی .کارت ویزیت الکترونیک crm iranboy 0 1,021 07-23-2017 02:33 AM
آخرین ارسال: iranboy
  کسی از شرکت های بازاریابی شبکه اطلاعی داره !؟ marjijak 11 3,663 08-11-2016 01:19 PM
آخرین ارسال: samran.raman
  پولدار شدن سریع از راه بازار یابی شبکه ای،توهم با واقعیت؟!! ali mohammady 38 8,976 08-11-2016 01:01 PM
آخرین ارسال: samran.raman
  چگونگی کسب درآمد ازارسال پیامک های روزانه Richdad 9 3,050 06-16-2016 02:03 AM
آخرین ارسال: gunash
  چی از چین وارد کنیم؟ cooch 4 1,073 05-05-2016 07:11 PM
آخرین ارسال: aligoli
  چگونه بدون سرمایه درآمد کسب کنم؟ toofan245 28 12,616 04-07-2016 12:21 PM
آخرین ارسال: business_nuts

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS