ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

پروژه مشارکتی اعضای انجمن (تولید محصول مشترک )
زمان کنونی: 06-18-2024, 01:36 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: مهدی 1
آخرین ارسال: iran
پاسخ: 231
بازدید: 39633

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 29 رأی - میانگین امیتازات : 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پروژه مشارکتی اعضای انجمن (تولید محصول مشترک )
11-14-2014, 02:13 PM
ارسال: #11
RE: پروژه مشارکتی اعضای انجمن (تولید ......................... )
(11-14-2014 01:51 PM)moele نوشته شده توسط:  سوال :تولید کننده ای 2ساله داره آفتابه میسازه و میده تو بازار یعنی کلی از هزینه های تولیدش سرشکن شده و تو این 2سال تقریبا هزینه تولیدش فقط ماده اولیه و هزینه های جاری تولید است .حالا تیم ما می خواهد آفتابه بسازه با قیمت کمتر و کیفیت بهتره .
این کار چه طوری امکان پذیره ؟؟؟؟؟؟ما هزینه اولیه تولید داریم .حتی به قیمت تمام شده هم بفروشیم بازم نمی تونیم با تولید کننده 2سال پیش سر قیمت رقابت کنیم .وحتی قیمت را بیاریم پایین تر اون تولید کننده قبلی می تونه قیمت پایین تر از ما بدهد و ما را زمین بزنه .تو بازار ایران اکثرا هم فقط براشون قیمت مهمه نه کیفیت مثلا نمیگه این آفتابه ضخامت بیشتری داره دیر تر سوراخ میشه میگه قیمت بالاتره مشتری زیر بار نمیره (من اینو خودم در جامعه آماری خیلی کوچیک تجربه کردم)

آقا مهدی هزینه ضرب 100تا تک تومنی هست یا هزارتومنی ؟؟؟؟؟؟؟

کاملا به نکته درستی را اشاره کردید. طرف دوسال پیش یک قالب افتابه ساخته به قیمت 10 میلیون تومان ، اومده 10 میلیون را تقسیم بر هزار عدد کرده ، دیده هر آفتاده هزار تومان هزینه قالب بهش می خوره و 500 تومن هم مواد ، پس تمام شده اش 1500 درمیاد و 2 هزار تومان فروخته.
در سال اول هزار عدد را تولید کرده و پول قالب دراومده ، بنابراین از سال دوم هر آفتابه ای که داره می فروشه 2 هزار تومان 500 تومن براش بیشتر هزینه نداره . تا اینجا همه چی درست.

اما دنیا راه حل این موضوع را پیدا کرده ، اونم چیزی نیست به جز " مد "
آفتابه ای که امروز با فکر و ایده روز ما طراحی و تولید می کنیم. زیباتر ، کاربردی تر و رو مدتر از آفتابه قدیمی ست ، قیمت آفتابه ما هم فروشش همون 2 هزار تومان هست. حالا خود شما باشی کدوم را تهیه می کنی
آفتابه مدرن با قیمت 2 هزار تومان ، یا آفتابه قدیمی که فروشنده حاضره هزار تومان هم بفروشه !؟

حالا نکته جالب قضیه اینجاست که قیمت تمام شده آفتابه برای ما چون به صورت مشارکتی تولید شده با احتساب قالب 600 700 تومن بیشتر نیست یعنی یک جزئی از قیمت تولید کننده قدیمی که پول قالب را هم دراورده

پ ن : بله moele جان 100 تا تک تومنی

به عمل کار براید ، به سخن دانی و سخنرانی نیست

درد من تنهایی نیست ، بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا می دانند. (( گاندی ))

.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: moele , sajjad , MARYAR , jahanagahi , sinap , seraj , iran , سیدمهدی هاشمی , Mohsen1988 , hamid.h
11-14-2014, 02:28 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-14-2014 02:37 PM، توسط moele.)
ارسال: #12
نقل قول :من این حرف شما رو به شخصه قبول ندارم که میگید قیمت مهمه نه کیفیت...
دوست من که لوستر تولید میکنه.اون دفعه میگفت سرپیچ ارزون هم هست ...سر پیچ گرون هم هست(که تقریبا بی کیفیته :1100 تومنه....با کیفیته 2500 تومنه).حالا شما که میگی قیمت مهمه.سر پیچ ارزونه چون قیمتش پایینه کیفیتش هم پایین و هنگام سوار شدن بر روی لوستر ز هر ده عدد 2 تا میشکنه....اون بقیه هم اگر حباب سنگین روش سوار بشه اوناهم میشکنه...که به شخصه دیدم باعث آبروریزی میشه و مشتری مصرف کننده ناراحت میشه و خرید نمیکنه.اینجا فرق بین جنس با کیفیت و بی کیفیت مشخص میشه....این موضوع تو بیشتر کارها صدق میکنه...

منظور من از بی کیفیت ضایعات نیست جنسی که نتونه همون دفعه اول کار بکنه اصلا ضایعاته .منظورم از بی کیفیت اینه که شما سرپیچ میسازید قشنگ سوار میشه کار می کنه اما بعد یک ماه حرارت لامپ سر پیچ را خشک می کنه و قطع میشه یا خرد میشه و.........چون اکثرا خریدارها متاسفانه فروشنده را دروغگو می دونند .اگر شما به مشتری بگویید این لوسر با سر پیچ با کیفیت 100تومن بی کیفیت 90تومن اکثرا مشتری ها بنا را بر دروغگو بودن فروشنده می گذارند و ارزون تر را می خرند غیر از موارد خاص که یا فروشنده معتبره یا برندسازی شده باشه یا با فروشنده آشنا باشید

نقل قول :کاملا به نکته درستی را اشاره کردید. طرف دوسال پیش یک قالب افتابه ساخته به قیمت 10 میلیون تومان ، اومده 10 میلیون را تقسیم بر هزار عدد کرده ، دیده هر آفتاده هزار تومان هزینه قالب بهش می خوره و 500 تومن هم مواد ، پس تمام شده اش 1500 درمیاد و 2 هزار تومان فروخته.
در سال اول هزار عدد را تولید کرده و پول قالب دراومده ، بنابراین از سال دوم هر آفتابه ای که داره می فروشه 2 هزار تومان 500 تومن براش بیشتر هزینه نداره . تا اینجا همه چی درست.

اما دنیا راه حل این موضوع را پیدا کرده ، اونم چیزی نیست به جز " مد "
آفتابه ای که امروز با فکر و ایده روز ما طراحی و تولید می کنیم. زیباتر ، کاربردی تر و رو مدتر از آفتابه قدیمی ست ، قیمت آفتابه ما هم فروشش همون 2 هزار تومان هست. حالا خود شما باشی کدوم را تهیه می کنی
آفتابه مدرن با قیمت 2 هزار تومان ، یا آفتابه قدیمی که فروشنده حاضره هزار تومان هم بفروشه !؟

حالا نکته جالب قضیه اینجاست که قیمت تمام شده آفتابه برای ما چون به صورت مشارکتی تولید شده با احتساب قالب 600 700 تومن بیشتر نیست یعنی یک جزئی از قیمت تولید کننده قدیمی که پول قالب را هم دراورده
خوب جنس به روز و مد هم همون مشکلات کپی کاری و.........را داره
اما کاملا موافقم که اگر ساخت و فروش گروهی انجام بشه تا یک نفر یا حتی یک گروهی مجال کپی پیدا کنند ما جنس را فروختیم سود هم کردیم و اگر مشتری از جنس مد روز ما خوشش نیومد ضرر را تقسیم کردیم
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , مهدی 1 , MARYAR , jahanagahi , sinap , abnilboy , سیدمهدی هاشمی , Mohsen1988
11-14-2014, 02:37 PM
ارسال: #13
توی بازار ایران جای محصولات کادویی هم بسیار خالی هست ، یعنی خود شما الان بخواهید برای کسی کادو ببرید می مونید که چی بخرید

حافظ و شاهنامه و گلستان سعدی به صورت نفیس هم می تونه جز تولیدات ما باشه . اینجور کتاب ها هم هزینه ثابت بالایی داره یک چیزی شبیه همون قالب ولی تولیدشون هزینه زیادی نداره و سود خوبی دارند. شامل قانون کپی رایت هم نمی شن و فروش خوبی می تونند داشته باشند

[تصویر: 20131128033954_hafez-charmi.JPG]

[تصویر: %D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%AD%D8...%D9%86.jpg]

[تصویر: %D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%AD%D8...%D9%87.png]

[تصویر: 2013-05-19%2014.33.19.jpg]

درد من تنهایی نیست ، بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا می دانند. (( گاندی ))

.
 تشکر شده توسط: moele , مهدی گل محمدی , MARYAR , sinap , سیدمهدی هاشمی , مرتضی-تهران
11-14-2014, 02:38 PM
ارسال: #14
به نظر من اگر قراره محصول جدید تولید بشه که ترس از کپی شدن داشته باشیم...
یک راهکار هست که میتونه کمک کنه.
اونم اینه که ما مثلا از قطعه 100 هزار تا تولید کنیم و بدیم به بازار.....تا اشخاصی پیدا بشن که بخوان بیان و کپی کنند ما جنسمون رو باید فروخته باشیم و طرح جدید رو تولید کنیم.و اگر هم سفارش داشتیم از اون قطعه به تعداد مشخص ازش تولید کنیم..

آنچه ویرانمان میکند روزگار نیست حوصله های کوچک و آرزوهای بزرگ است!

مغز ما یک دینام هزار ولتی است که شوربختانه اکثر ما به اندازه یک چراغ موشی از آن استفاده نمی کنیم
 تشکر شده توسط: مهدی 1 , MARYAR , sinap , سیدمهدی هاشمی , Mohsen1988
11-14-2014, 02:41 PM
ارسال: #15
یک همچین کتبی معمولا حدود 80 90 هزار تومان قیمت پشت جلد دارند ، البته انواع 40 50 تومنی هم دارند.
قدیمی و دموده نمی شن و مشتری های قدر قدرت دولتی و شرکتی همیشه خریداران عمده اینها برای همایش ها و ... هستند
قیمت تمام شده اصولا زیر 20 تومن هست از 200 تا 500 درصد سود دارند !!!!!!!!!!!!

.
 تشکر شده توسط: moele , MARYAR , sinap , sajjad , seraj , iran , moreez , سیدمهدی هاشمی , مرتضی-تهران , Mohsen1988 , hamid.h
11-14-2014, 02:50 PM
ارسال: #16
(11-14-2014 02:38 PM)مهدی گل محمدی نوشته شده توسط:  به نظر من اگر قراره محصول جدید تولید بشه که ترس از کپی شدن داشته باشیم...
یک راهکار هست که میتونه کمک کنه.
اونم اینه که ما مثلا از قطعه 100 هزار تا تولید کنیم و بدیم به بازار.....تا اشخاصی پیدا بشن که بخوان بیان و کپی کنند ما جنسمون رو باید فروخته باشیم و طرح جدید رو تولید کنیم.و اگر هم سفارش داشتیم از اون قطعه به تعداد مشخص ازش تولید کنیم..

آره دیگه ، دقیقا همینه

نگاه مثلا ما 20 نفریم در 20 شهر یا 20 منطقه مختلف که مشارکتی تصمیم می گیریم محصولی را تولید و عرضه کنیم.

اگر هر کدام از ماها بخواهیم این محصول مورد اشاره را به صورت انفرادی هر کدام 5 هزار عدد تولید و به فروش برسونیم ، مثلا نفری 10 میلیون هزینه ثابت داریم و هر عدد هم مثلا 1000 تومن مواد اولیه و اجرت تولید ، یعنی تمام شده هر محصول برامون می شه سه هزار تومان

حالا میاییم همین محصول را به صورت مشارکتی تولید می کنیم . هزینه ثابت به جای اینکه بشه 10 میلیون می شه 30 میلیون ، چون با کیفیت تر و بهترین بازار تهیه می شه . هزینه تولید هر عدد هم به دلیل بالا بودن تیراژ و حرفه ای و بهتر بودن قالب می شه دانه ای 700 تومن !! 100 هزار تا ازین محصول تولید می کنیم ، می شه همون نفری 5 هزار عدد اینطوری این محصول به جای سه هزار تومان ، هزار تومان برامون تموم شده و با کیفتی به مراتب بالاتر از زمانی که شخصا اقدام به تولید می کردیم.

چون به صورت همزمان و مویرگی به بازار تزریق می شه تا میان کپی برداری کنند ما فروختیم و سود خودمون را هم کردیم ، در ثانی اصلا کسی توان رقابت را پیدا نمی کنه مگر اینکه ایده و طرح مشارکت را کپی کنند و گروه تشکیل بدن

.
 تشکر شده توسط: moele , مهدی گل محمدی , MARYAR , sinap , seraj , alireza091111 , iran , سیدمهدی هاشمی , arash1367 , Mohsen1988 , hamid.h
11-14-2014, 04:48 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-14-2014 04:49 PM، توسط مهدی 1.)
ارسال: #17
بچه ها ایده و پیشنهاد بدید

اینم یک سری وسایل جدید و عجیب غزیب

http://topnop.ir/4287-%D9%88%D8%B3%D8%A7...B3%29.html

[تصویر: xgvZYmmBod.jpg]

.
 تشکر شده توسط: moele , MARYAR , mardin-b , sinap , maral 777 , sajjad , moreez , سیدمهدی هاشمی , arash1367 , hamid.h
11-14-2014, 04:50 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-14-2014 04:50 PM، توسط saadati.)
ارسال: #18
من هم یک ایده دارم میشه کریستال بازیافتی رو به صورت زنده بخریم خودمون جداسازیش کنیم - من راهشو بلدم - بعد آسیاب و گرانول کنیم و ازش محصولی مثل خط کش یا جعبه دستمال کاغذی یا سینی شیرینی تولید کنیم

سینی این عکس از کریستال هست
http://www.shirinkadeh.com/cake/image/ca...00x400.jpg

جعبه دستمال کاغذی از پلاستیک کریستال
http://captainplast.com/Images/Im002_69.jpg

لوازم دیگه ای که میشه از کریستال تولید کرد مثلا جا مسواکی - ظرف مایع ظرف شویی

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR4nGunIfQYRzCJwW1dhBVrXN6lqZ394N7lMNXfu29O72HSSfVO
 تشکر شده توسط: moele , مهدی 1 , MARYAR , sinap , iran , moreez , سیدمهدی هاشمی , hamid.h , یوتاب(utaab)
11-14-2014, 05:30 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-14-2014 05:31 PM، توسط saadati.)
ارسال: #19
من یه چیزی رو درست متوجه نشدم هر ضرب یعنی دستگاه از مواد ذوب پر و خالی بشه خب اگر یه قطعه ای 20 گرم باشه توی یه ضرب 20 گرم خالی میکنه اگر قالب چند تا قطعه هم زمان بزنه مثلا 5 تا میشه 100 گرم توی یه ضرب

این قالب دومی باید بره توی دستگاه بزرگتر تا اینجوری هر ضرب ارزون تر در بیاد درسته ؟
ایده دیگه تولید آجر لگو اسباب بازی هست که اگر اینا از پلاستیک بازیافتی به دست بیاد سود خیلی زیادی میده
 تشکر شده توسط: مهدی 1 , moele , sinap , سیدمهدی هاشمی
11-14-2014, 05:42 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-14-2014 05:43 PM، توسط مهدی 1.)
ارسال: #20
(11-14-2014 04:50 PM)saadati نوشته شده توسط:  من هم یک ایده دارم میشه کریستال بازیافتی رو به صورت زنده بخریم خودمون جداسازیش کنیم - من راهشو بلدم - بعد آسیاب و گرانول کنیم و ازش محصولی مثل خط کش یا جعبه دستمال کاغذی یا سینی شیرینی تولید کنیم

سینی این عکس از کریستال هست
http://www.shirinkadeh.com/cake/image/ca...00x400.jpg

جعبه دستمال کاغذی از پلاستیک کریستال
http://captainplast.com/Images/Im002_69.jpg

لوازم دیگه ای که میشه از کریستال تولید کرد مثلا جا مسواکی - ظرف مایع ظرف شویی

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR4nGunIfQYRzCJwW1dhBVrXN6lqZ394N7lMNXfu29O72HSSfVO

ایده خوبی هست باید دید تو چنس کریستال چه محصولی می تونیم پیدا کنیم که پرفروش باشه
پارسال شب عید که من مجـیک اگ را برای پخش می بردم ، فروشگاه هایی که لوازم سفره هفت سین می فروختند یک سری جام با این کریستال زده بودند با قیمت خیلی ارزان فکر کنم 6 عددش 3 یا 5 هزار فروشش بود مردم می خریدند و تو هر کدومش یکی از سین ها را قرار می دادند. فروشنده می گفت ازین ها اگر تولید کرده بودی روزی 200 دستش را ازت می خریدم !!!

(11-14-2014 05:30 PM)saadati نوشته شده توسط:  من یه چیزی رو درست متوجه نشدم هر ضرب یعنی دستگاه از مواد ذوب پر و خالی بشه خب اگر یه قطعه ای 20 گرم باشه توی یه ضرب 20 گرم خالی میکنه اگر قالب چند تا قطعه هم زمان بزنه مثلا 5 تا میشه 100 گرم توی یه ضرب

این قالب دومی باید بره توی دستگاه بزرگتر تا اینجوری هر ضرب ارزون تر در بیاد درسته ؟
ایده دیگه تولید آجر لگو اسباب بازی هست که اگر اینا از پلاستیک بازیافتی به دست بیاد سود خیلی زیادی میده

دستگاه های تزریق بر حسب گرم طبقه بندی می شن
مثلا 200 گرمی ، 500 گرمی ، یک کیلویی و ...

مسلما هر چقدر وزن قطعه یا قطعات تزریق شده بیشتر باشه اجرت تزریق هم بالاتره ولی این افزایش قیمت در برابر تعداد قطعه تولیدی بیشتر تناسبی با هم ندارند

مثل مثال شما

مثلا یک قالب واسه یک قطعه 20 گرمی می شه 10 میلیون هزینه ساخت قالب با دست + هر ضرب 100 تومن
ولی یک قالب دارای 12 عدد قالب 20 گرمی با ساخت CNC درمیاد 30 میلیون و هر ضرب هم 150 تومن ، یعنی به هر عدد قطعه 20 تومن اجرت ضرب می خوره. مواد پلاستیکش هم برابره

.
 تشکر شده توسط: saadati , moele , MARYAR , sinap , سیدمهدی هاشمی
موضوع بسته شده است 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راه اندازی بستر تولید پودر میوه در منزل uhanna 0 587 02-04-2018 03:17 AM
آخرین ارسال: uhanna
  بهترین ایده برای شروع کسب و کار و یا تولید با کمترین سرمایه shokrgozar 5 4,188 01-14-2018 03:30 PM
آخرین ارسال: r2013.samadi
  تولید پودر سیر amir_sky 0 810 01-13-2017 01:34 AM
آخرین ارسال: amir_sky
  [split] بازاریابی محصولات تولید کنندگان وارد کنندگان koruosh 1 1,066 11-02-2016 12:43 PM
آخرین ارسال: کژال
  راهنمایی برای ایجاد کار و تولید درآمد مطلوب با سرمایه اولیه 60 میلیون تومان IvIohammaD 10 6,472 10-23-2016 01:02 AM
آخرین ارسال: masoud_69
  نحوه آشنایی دوستان با انجمن مهدی گل محمدی 106 26,207 09-04-2016 09:34 AM
آخرین ارسال: omid868
  اونایی که توی کار تولید یا پخش عمده هستن بیان تو amir_sky 6 1,580 09-02-2016 02:44 PM
آخرین ارسال: davoddinani
  تاریخ تولد بچه های انجمن! MARYAR 331 40,290 08-10-2016 02:00 PM
آخرین ارسال: mahdie.sfi
  عکس شخصی عزیزان انجمن jahanagahi 80 27,225 04-15-2016 08:05 PM
آخرین ارسال: masood313
  اشنایی با تمامی استانها(محصولات.تولید.صادرات...) حامد 10 3,044 11-20-2015 09:02 PM
آخرین ارسال: فاطیما14
Exclamation جذب همکاری در آموزشگاه جدید انجمن MARYAR 33 10,332 09-25-2015 10:31 PM
آخرین ارسال: vlvl
  تبریک روز معلم به اساتید انجمن sinap 0 585 05-02-2015 10:21 PM
آخرین ارسال: sinap
  پروژه ریما majidrt27 2 1,028 12-26-2014 10:10 PM
آخرین ارسال: majidrt27
  تولد خانوم صدفی مدیر خوب انجمن MARYAR 19 3,436 12-17-2014 01:14 PM
آخرین ارسال: arezu
  پیام تصویری و صوتی شما برای چهارمین تولد انجمن MARYAR 13 7,458 11-25-2014 09:51 PM
آخرین ارسال: alicpu
  تشکر و قدردانی از گرداورندگان و فعالین انجمن میلیاردرهای آینده ایران محسن دوستوندی 10 2,550 01-07-2014 12:46 PM
آخرین ارسال: Ali 59
  اتاق گفتگوی انجمن راه اندازی شد. کامیار کاظمی 30 7,073 01-03-2014 09:52 PM
آخرین ارسال: delkhaste
  رنک انجمن در گوگل 4 شد toofan245 26 4,570 12-09-2013 01:52 AM
آخرین ارسال: ali mohammady
  تولد گل پسر انجمن " مهدی گلمحمدی" mohammadshamosi 48 5,781 08-26-2013 04:00 PM
آخرین ارسال: مرتضی-تهران
  نیاز امروز انجمن ما مهدی گل محمدی 9 1,762 08-02-2013 01:22 PM
آخرین ارسال: jahanagahi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS