ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

سپرده طلایی بانک صادرات چیست؟
زمان کنونی: 06-17-2024, 06:01 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: کامیار کاظمی
آخرین ارسال: goldmen
پاسخ:
بازدید: 12881

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 42 رأی - میانگین امیتازات : 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سپرده طلایی بانک صادرات چیست؟
08-07-2011, 12:05 AM
ارسال: #19
Heart RE: سپرده طلایی بانک صادرات چیست؟
سلام
متاسفانه حجم تمام شده بود نمی تونستم کانکت شوم تا امروز که درست شدهبله شما درست میفرمایید باید مدرک می گذاشتم قبلا هم در فکرش بودم ولی الان بفرمایید البته در گوگل هم سرچ کنید به منبع خبر می رسید ولیبنده اطاعت امر می کنم ومیزارمHeart
1.http://www.fardanews.com/fa/news/155327
2.http://ijtihad.ir/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file=index&req=viewdetails&cid=121&lid=6110&type=5
3.http://www.eramnews.ir/fa/news/58156
البته لینک های دیگه هم هست ولی همی از یکدیگر گرفته اند

اینم متن استفا
نظر آيت الله سيستانی درباره «سپرده طلا»
اين کار صحيح نيست بلى اگر از بانک در مقابل پولى که ميدهد طلا بخرد که هر وقت بخواهد بتواند از بانک طلا تحويل بگيرد و انشاء خريد و فروش طلا صورى نباشد و بانک طبق توافق با مشترى هر وقت که مشترى خواست پول طلا را و نه بيشتر از آن از بانک بگيرد اين قرارداد بلا مانع خواهد بود.
آزادنگار: آيت الله سيستاني در پاسخ به استفتائي درباره طرحي به نام سپرده طلا كه در يكي از بانك هاي كشور به اجرا گذاشته شده، اين طرح را در صورت صوري بودن "غيرصحيح "دانست.

متن استفتا و پاسخ دفتر آيت الله سيستاني به شرح زير است:

سؤال: اخيرا يکي از بانک هاي کشور طرحي را با نام سپرده طلا به اجرا گذاشته است که طي آن مشتريان، حساب جاري ارزي بر پايه طلا افتتاح مي کنند. در اين حساب براي افتتاح کننده، يک گواهي رسيد حساب سپرده طلا (غيرقابل نقل وانتقال) صادرمي‌گردد. همه مشتريان مي‌توانند درهر زمان که مايل باشند نسبت به دريافت سپرده خود براساس ارزش روز فروش طلا اقدام نمايند.

نکته مهم اينجاست که عملا طلايي در کار نيست. معامله روي کاغذ انجام مي شود. کاغذي به عنوان رسيد طلا به مشتري داده مي شود، عددي به عنوان وزن طلاي صوري خريداري شده روي کاغذ نوشته مي شود و اگر مشتري طلا را مطالبه کند، بانک آن طلا را اصلا ندارد که به او بدهد، بلکه بر اساس همان عدد (مثلا 5 گرم) قيمت روز طلا را محاسبه کرده و به مشتري پول پرداخت مي کند.

نتيجه آنکه مشتري در واقع پولي را در بانک مي گذارد و بر اساس نوسان قيمت طلا پولش کم و زياد مي شود.

آيا اين عمل شرعا مجاز است؟

پاسخ:

بسمه تعالى

اين کار صحيح نيست بلى اگر از بانک در مقابل پولى که ميدهد طلا بخرد که هر وقت بخواهد بتواند از بانک طلا تحويل بگيرد و انشاء خريد و فروش طلا صورى نباشد و بانک طبق توافق با مشترى هر وقت که مشترى خواست پول طلا را و نه بيشتر از آن از بانک بگيرد اين قرارداد بلا مانع خواهد بود.

قابل توجه اینکه بعد از انتشار خبر در اینترنت برای منم یک گروه انترنتی خبری اولین با ارسال کرد تبلیغات این طرح رو من به شخصه میگم از تلوزیون ندیدم خودم کم نگاه می کنم ولی
حالا که به خواست شما یه سرچی کردم دیدم خود بانک گفته مطابق بانظر مراجع است وچند روز پیشم دوباره تبلیغاتش شروع شده البته بانک های ما خیلی مشکل دران هم کلی وهم شرعی حدودا یک یا دوماه پیش مستندی از خود شبکه چهار دیدم که به بسیاری از موارد اشاره می کرد در اینترنت بود و حالا نمی دونم حالا میگن با{بیع}واین جور مسایل.
یا حتی در کجا گفته شده این هم سود بگیرن مگه اصلا مشارکت نیست چرا بانک
حاضر نیست مشارکت کنه یا حتی ما نمی خواهیم در زرر زیان بانک شریک شویم
البته بازم اگه اصراری هست برا استفاده از چنین طرحی با دفتر رسمیش تماس بگیرید یا باسایت رسمیشودر جواب او دوست عزیز خیلی جالب بود تو جه شان بهتره شما هم از دفتر مرجع خودتان مطلع شوید چون در سایت ها ممکنخبر در ستی ندهن
جاییکه یقین هست چرا شک
[size=xx-larg]در این ماه عزیز دعا کنید تا جایی که می توانیم محتاج سیستم ها بانکی نشویم[/:rolleyes:size]
بازم تا کید ایها اناس اول تحقیق کنید اگه خواستید شماره هاشون رو هم
میدم

بازم معذرت از دیر کردنم
خدا نگهدار
التماس دعا
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , 3ObHaN
ارسال پاسخ 

پیام های داخل این موضوع
RE: سپرده طلایی بانک صادرات چیست؟ - hadi2050 - 08-07-2011 12:05 AM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بهترین فرصت سرمایه گذاری کنونی چیست amiroloomi 27 8,515 04-13-2013 01:06 AM
آخرین ارسال: bernaba
  پیش خرید سکه از بانک ملی رسول21 25 5,666 04-22-2012 09:37 AM
آخرین ارسال: صدفی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS