ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

سپرده طلایی بانک صادرات چیست؟
زمان کنونی: 05-17-2024, 02:38 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: کامیار کاظمی
آخرین ارسال: goldmen
پاسخ: 33
بازدید: 12819

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 42 رأی - میانگین امیتازات : 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سپرده طلایی بانک صادرات چیست؟
07-30-2011, 06:08 PM
ارسال: #11
RE: سپرده طلایی بانک صادرات چیست؟
هادی جان اگر امکان دارد لینک جائی را که در مورد این موضوع است ثبت فرمائید.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: hadi2050
07-30-2011, 06:43 PM
ارسال: #12
موافقم ، مدرک مهترین چیزه
اما در صورتی که درست باشه ، مرجع تقلید من جناب سیستانی نیست پس واسم مشکلی نداره ؟

[تصویر: start.gif]

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: hadi2050 , habib tousi
07-30-2011, 08:06 PM
ارسال: #13
ممنونم جناب مهندس قربانیان توضیحات کامل بود
 تشکر شده توسط: jahanagahi , 3ObHaN , habib tousi
07-30-2011, 10:41 PM
ارسال: #14
دوستان شرایط این سپرده کمی جای فکر هست!اولا به قیمت طلای جهان است نه ایران!
دوما طلا 24 عیار است و کمترین مقدار خرید 5 گرم و به مبلغ 250هزارتومان در حال حاضر است.
و مهم تر از همه " بانک تضمینی برای پرداخت حداقل معادل مبلغ اولیه مشتری ندارد"

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

تشکر شده توسط: 3ObHaN , Enaiat , jahanagahi , hadi2050 , habib tousi
07-31-2011, 01:32 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-31-2011 01:35 PM، توسط madar.)
ارسال: #15
بنظرم برای سرمایه گذاری بلند مدت خوب است
ریسک بانک هم کم نیست مثل ریسک نوسانات نرخ ارز

اما برای 6 ماه شاید گزینه های دیگر مناسبتر باشد

نکته مهم اینکه جدیدا بانک مرکزی قرار داد سپرده طلا را دچار اشکال می داند
فکر می کنم در مورد بند "در حال حاضر بانک تضمینی بر پرداخت حداقل معادل مبلغ اولیه مشتری را ندارد"

اینکه جهان به کجا می رود نباید زیاد برایتان اهمیت داشته باشد بلکه آنچه مهم است این است که شما چه می خواهید و کجا می روید.
 تشکر شده توسط: Enaiat , jahanagahi , کامیار کاظمی , 3ObHaN , kimyya , habib tousi
07-31-2011, 01:54 PM
ارسال: #16
خب بانک نمیتونه که از خودش ضرر بده ! به نظر من تنها مزیت این طرح اینه که طلا تو خونه نمیمونه ! امنیتش بالاست وگرنه بازار که تغییر نمیکنه !

تشکر شده توسط: jahanagahi , habib tousi
08-05-2011, 04:17 PM
ارسال: #17
سپرده طلا,شرعی یا غیر شرعی وسوسه این است

بانک صادرات ایران ازخرداد ماه سال جاری با تبلیغات گسترده وهمه جانبه خدمتی جدید به مشتریان خود ارائه کردکه "طرح سپرده طلا" خوانده می شود .بر اساس این طرح مشتریان این بانک می توانند با پرداخت معادل ريالي یا مبلغ ارزي هر گرم طلا و خريد حداقل 5 گرم طلاي 24 عيار، حساب جاري ارزي بر پايه طلا افتتاح کنند.

ر حالیست که برخی کارشناسان این طرح را مغایر بااصول بانکداری اسلامی دانسته و خواستار تغییراتی در آن بودند.که بانک مرکزی با تغییراتی در این خصوص این امر را محقق کرد.

دكتر موسويان ـ عضو شورای فقهی بانک مرکزی ـ در گفتگو با رادیو معارف درباره اشكالات موجود در قرارداد اوليه اين طرح و رفع آنها در شوراي فقهي بانك مركزي گفت: وقتي اين طرح از سوي يكي از بانك‌ها مطرح شد ميان تبليغ‌هاي انجام گرفته و مفاد قراردادي كه بانك با مشتري امضا مي‌كرد مغايرت وجود داشت. به اين صورت كه در تبليغ‌ها به گونه‌اي القا مي‌شد كه اين سپرده بر پايه عقد شرعيِ بيع، صورت مي‌پذيرد و سپرده‌گذار به معادل پولي كه به بانك مي‌پردازد، طلا خريداري مي‌كند.

وی در ادامه افزود: مفاد قراردادي كه در بانك امضا مي‌شود، بر پايه قرض استوار است و اشكالاتي بر آن مترتب مي‌شد. به همين سبب طرح مذكور در شوراي فقهي بانك مركزي بررسي و مصوب شد،مفاد قرارداد بر پايه عقدِ بيع تنظيم شود. با اين توضيح كه مشتري با مراجعه به بانك و امضاي قرارداد بيع، از بانك متبوع، مقداري طلا ـ كه حداقل آن در اين طرح 5 گرم مشخص شده‌است ـ خريداري مي‌كند.

البته مشتري رضايت مي‌دهد كه طلاي خريداري شده، براي مدتي در ذمّه بانك باشد. بر اين اساس، بانك مالكِ پول و مشتري مالكِ طلايي مي‌شود كه بر ذمّة بانك است و تا شش ماه مي‌تواند با مراجعه به بانك، طلاي خريداري شده را مطالبه كند يا طلا را به بانك بفروشد و قيمت آنرا به نرخ روز ـ با كاهش هزينه‌هايي كه بانك متحمل شده‌است - دريافت كند.

به این ترتیب بانک مرکزی شروط 11 گانه ای را برای تحقق اصول بانکداری اسلامی و رعایت شرعیات در این طرح قرار داد و در ذیل این شروط آمده است. بدیهی است اظهار نظر مذکور صرفاً فقهی بوده و بانک ها قبل از هرگونه ارائه خدمات و ابزارهای جدید مالی می بایست موافقت آن را از بانک مرکزی اخذ نموده و پس از اخذ تأییدیه بانک مرکزی نسبت به اجرایی نمودن آن اقدام نمایند.

باوجود تایید تلویحی طرح سپرده گذاری طلا از سوی بانک مرکزی هنوز هم بسیاری از کارشناسان اشکالاتی را به این طرح وارد می کنند.

دكتر رضايي کارشناس اقتصادی، طرح سپرده‌گذاري طلا را در بلند مدت ناموفق ارزيابي كرد و گفت: چنانچه اين طرح به صورت مقطعي و براي كاستن از رغبت عمومي به خريد طلا اجرا شود مطلوب است و سبب مي‌شود نقدينگي سرگردان به صورت سپرده در چرخه توليد سرمايه‌گذاري شود اما اگر اين طرح براي بلند مدت و به صورت طرحي پايدار در يك يا چند بانك اجرا شود، به تدريج طلا جايگزين پول اصلي و رايج كشور و معيار ارزش‌گذاري مي‌شود كه در اين صورت، نه فقط از رغبت عمومي به خريد طلا كاسته نمي‌شود كه روز به روز افزايش مي‌يابد.،زيرا ماندگاري طلا صددرصد و احتمال نابودي آن صفر است و همين، ميل عمومي را از سپرده‌گذاري، سرمايه‌گذاري و حتي طرح سپرده‌گذاري طلا به خريد خود طلا سوق مي‌دهد.

طی سالها و شاید قرن های متمادی بهترین راه سرمایه گذاری خانم های ایرانی خرید طلا و ذخیره آن برای روزهای سختی وبه قول معروف مبادای خود و همسرانشان بوده است. دلایل و عوامل متعددی چون ارزش بالای طلا,عدم شناخت راه های متعدد سرمایه گذاری و ریسک بالای سرمایه گذاری در ایران در شکل گیری این روند چند هزار ساله موثر بوده است.کارشناسان بر این عقیده اند که ادامه این روند بر رکود اقتصاد دامن خواهد زد.

به نظر می رسد همچنان مناسب‌ترين شيوه براي جذب نقدينگي سرگردان، گسترش طرح‌هاي سپرده‌گذاري بلند مدت (در قالب عقود شرعي) است و براي اينكه عموم مردم به اين نوع سپرده‌گذاري ترغيب شوند بايد ميزان سودي كه به سرمايه‌گذار پرداخت مي‌شود بيشتر از نرخ تورم باشد.

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

تشکر شده توسط: jahanagahi
08-06-2011, 09:43 AM
ارسال: #18
(07-31-2011 01:54 PM)3ObHaN نوشته شده توسط:  خب بانک نمیتونه که از خودش ضرر بده ! به نظر من تنها مزیت این طرح اینه که طلا تو خونه نمیمونه ! امنیتش بالاست وگرنه بازار که تغییر نمیکنه !
Exclamation

یکبار دیگه پاسخ بنده رو مرور بفرمایید

اینکه جهان به کجا می رود نباید زیاد برایتان اهمیت داشته باشد بلکه آنچه مهم است این است که شما چه می خواهید و کجا می روید.
 تشکر شده توسط: jahanagahi
08-07-2011, 12:05 AM
ارسال: #19
Heart RE: سپرده طلایی بانک صادرات چیست؟
سلام
متاسفانه حجم تمام شده بود نمی تونستم کانکت شوم تا امروز که درست شدهبله شما درست میفرمایید باید مدرک می گذاشتم قبلا هم در فکرش بودم ولی الان بفرمایید البته در گوگل هم سرچ کنید به منبع خبر می رسید ولیبنده اطاعت امر می کنم ومیزارمHeart
1.http://www.fardanews.com/fa/news/155327
2.http://ijtihad.ir/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file=index&req=viewdetails&cid=121&lid=6110&type=5
3.http://www.eramnews.ir/fa/news/58156
البته لینک های دیگه هم هست ولی همی از یکدیگر گرفته اند

اینم متن استفا
نظر آيت الله سيستانی درباره «سپرده طلا»
اين کار صحيح نيست بلى اگر از بانک در مقابل پولى که ميدهد طلا بخرد که هر وقت بخواهد بتواند از بانک طلا تحويل بگيرد و انشاء خريد و فروش طلا صورى نباشد و بانک طبق توافق با مشترى هر وقت که مشترى خواست پول طلا را و نه بيشتر از آن از بانک بگيرد اين قرارداد بلا مانع خواهد بود.
آزادنگار: آيت الله سيستاني در پاسخ به استفتائي درباره طرحي به نام سپرده طلا كه در يكي از بانك هاي كشور به اجرا گذاشته شده، اين طرح را در صورت صوري بودن "غيرصحيح "دانست.

متن استفتا و پاسخ دفتر آيت الله سيستاني به شرح زير است:

سؤال: اخيرا يکي از بانک هاي کشور طرحي را با نام سپرده طلا به اجرا گذاشته است که طي آن مشتريان، حساب جاري ارزي بر پايه طلا افتتاح مي کنند. در اين حساب براي افتتاح کننده، يک گواهي رسيد حساب سپرده طلا (غيرقابل نقل وانتقال) صادرمي‌گردد. همه مشتريان مي‌توانند درهر زمان که مايل باشند نسبت به دريافت سپرده خود براساس ارزش روز فروش طلا اقدام نمايند.

نکته مهم اينجاست که عملا طلايي در کار نيست. معامله روي کاغذ انجام مي شود. کاغذي به عنوان رسيد طلا به مشتري داده مي شود، عددي به عنوان وزن طلاي صوري خريداري شده روي کاغذ نوشته مي شود و اگر مشتري طلا را مطالبه کند، بانک آن طلا را اصلا ندارد که به او بدهد، بلکه بر اساس همان عدد (مثلا 5 گرم) قيمت روز طلا را محاسبه کرده و به مشتري پول پرداخت مي کند.

نتيجه آنکه مشتري در واقع پولي را در بانک مي گذارد و بر اساس نوسان قيمت طلا پولش کم و زياد مي شود.

آيا اين عمل شرعا مجاز است؟

پاسخ:

بسمه تعالى

اين کار صحيح نيست بلى اگر از بانک در مقابل پولى که ميدهد طلا بخرد که هر وقت بخواهد بتواند از بانک طلا تحويل بگيرد و انشاء خريد و فروش طلا صورى نباشد و بانک طبق توافق با مشترى هر وقت که مشترى خواست پول طلا را و نه بيشتر از آن از بانک بگيرد اين قرارداد بلا مانع خواهد بود.

قابل توجه اینکه بعد از انتشار خبر در اینترنت برای منم یک گروه انترنتی خبری اولین با ارسال کرد تبلیغات این طرح رو من به شخصه میگم از تلوزیون ندیدم خودم کم نگاه می کنم ولی
حالا که به خواست شما یه سرچی کردم دیدم خود بانک گفته مطابق بانظر مراجع است وچند روز پیشم دوباره تبلیغاتش شروع شده البته بانک های ما خیلی مشکل دران هم کلی وهم شرعی حدودا یک یا دوماه پیش مستندی از خود شبکه چهار دیدم که به بسیاری از موارد اشاره می کرد در اینترنت بود و حالا نمی دونم حالا میگن با{بیع}واین جور مسایل.
یا حتی در کجا گفته شده این هم سود بگیرن مگه اصلا مشارکت نیست چرا بانک
حاضر نیست مشارکت کنه یا حتی ما نمی خواهیم در زرر زیان بانک شریک شویم
البته بازم اگه اصراری هست برا استفاده از چنین طرحی با دفتر رسمیش تماس بگیرید یا باسایت رسمیشودر جواب او دوست عزیز خیلی جالب بود تو جه شان بهتره شما هم از دفتر مرجع خودتان مطلع شوید چون در سایت ها ممکنخبر در ستی ندهن
جاییکه یقین هست چرا شک
[size=xx-larg]در این ماه عزیز دعا کنید تا جایی که می توانیم محتاج سیستم ها بانکی نشویم[/:rolleyes:size]
بازم تا کید ایها اناس اول تحقیق کنید اگه خواستید شماره هاشون رو هم
میدم

بازم معذرت از دیر کردنم
خدا نگهدار
التماس دعا
 تشکر شده توسط: jahanagahi , 3ObHaN
08-07-2011, 01:47 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-07-2011 01:55 AM، توسط 3ObHaN.)
ارسال: #20
(08-06-2011 09:43 AM)madar نوشته شده توسط:  
(07-31-2011 01:54 PM)3ObHaN نوشته شده توسط:  خب بانک نمیتونه که از خودش ضرر بده ! به نظر من تنها مزیت این طرح اینه که طلا تو خونه نمیمونه ! امنیتش بالاست وگرنه بازار که تغییر نمیکنه !
Exclamation

یکبار دیگه پاسخ بنده رو مرور بفرمایید
ExclamationExclamationExclamationExclamation
7-8 بار خوندم ! چیز مرتبطی با پستم نیافتم !
اگه منظورتون واسه 6 ماه شاید گزینه های دیگه مناسب تر باشه ! منظورتون کدوم گزینه هاست !
اقا هادی دستت طلا ، مخلصیم
جالب شد ! من باز هم در این مورد شک دارم ، چون شما تو گوگل سرچ کنید ، اکثر پاسخ مراجع تقلید به شکل عکس و با دست خط و مهر خودشون نشون داده میشه !
ولی اگه درست باشه :
من اخوند نیستم ولی میدونم که شراکت از نظر شرعی مشکلی نداره ! من پولی رو نزد بانک میزارم تا ایشون با این پول کار کنه و درصدی به من سود بده ! بانک هم مسلما خودش سود میکنه ! مفت مفت که اینکار رو نمیکنه ! بانک طلا میخره حالا 99 درصد من سود کنم 1 درصد اون ، ایشون هم داره سود میکنه !
ضرر هم به همین شکله ! اگه من ضرر کنم اونم ضرر میده و اگه من ضرر کنم ولی اون سود کنه ! مشکل گردن اونه که حیانت در امانت کرده و باید کنترل بشه !
درسته ؟
و باز هم من هم میگم در این ماه عزیز دعا کنید تا جایی که می توانیم محتاج سیستم ها بانکی نشویم

تشکر شده توسط: hadi2050 , کامیار کاظمی , jahanagahi , faramarz
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بهترین فرصت سرمایه گذاری کنونی چیست amiroloomi 27 8,437 04-13-2013 01:06 AM
آخرین ارسال: bernaba
  پیش خرید سکه از بانک ملی رسول21 25 5,593 04-22-2012 09:37 AM
آخرین ارسال: صدفی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS