سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: اموزش ايده زايي و ايده يابي
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
همانطور كه گفتم انشالا در اينده در صورت مساعد بودن و پذيريش اينطور موضوعات بحث رو ادامه خواهيم داد.چون همانطور كه گفتم در اون تاپيك هر شخصي ميتوانست شركت كند و اگر كسي دوست ميداشت اعلام امادگي ميكرد. حال دوست ندارم به اجبار افراد مجبور باشند شركت كنند يا همينطوري وارد شوند تا مباحث ادامه پيدا كند .چون براي اموزش بهتر بايد با افراد كار شود سوال پرسيده شود و جواب دريافت شود و همينطور اين مبحث ادامه داشته باشد تا ذهن از حالت خامي دربياد.

و اين تنها در صورتي مفيد خواهد بود كه افراد واقعا علاقمند باشند و حس كنند مطالب كاربردي هست.

انشالا در اينده نزديك اگر قسمت شد مطالب را شروع ميكنيم.

موفق باشيد
خانم مالارمه عزیز نوشتند و ما هم نوشتیم.
به هر حال ممنون . موفقتر باشی.
(12-08-2012 08:38 PM)mallarme نوشته شده توسط: [ -> ]
(12-08-2012 07:51 PM)sajad1441 نوشته شده توسط: [ -> ]بخاطر عدم استقبال اين مبحث ادامه پيدا نمي كند.

موفق باشد

سلام
دوست من تعریف شما از استقبال چیست؟!

انسانها طبق هدف عالی خود، یعنی قرار دادن تجربیاتشون بی هیچ انتظاری در اختیار دیگران، نباید منتظر نتایج شگفت انگیزی باشند که به چشم میبینند....

نتایج ارزشمند به مروز زمان هویدا میشود .....

شما مطالب را مینویسند که ماندگار است
این مطالب باقی میماند و خیلی ها آن را میخوانند و این یعنی ارزشگذاری بر کار شما
اما شاید اثر این خواندن باقی نماند... به شکل نظر یا سپاس زدن!

حداقل تجربه کاری من به من گفته: کاری که فکر میکنی درسته انجام بده و منتظر حتی تشکر یک نفر هم نباش!

اگر میخواهید به هدفتون برسید ، منتظر هیچ پاداشی نباشید.....

(منظور از پاداش تعریف شما از استقبال است)

پاداش حقیقی در جای دیگر نهفته است.
در همان قلبی که واقعا هدفش آموختن است.
ExclamationExclamationExclamation

اينجا يك اشتباهي پيش اومده
و شما دوستان هم بر اساس اين مورد داريد نظر ميديد.

اين بحث بايد به نحويي پيش بره كه افراد از يك جايي وارد بحث بشوند.

من مطالب رو تا اون مرحله پيش بردم و براي ادامه نياز به افراد علاقمند بود تا پرسش پاسخ بشه بر همين اساس يك تاپيك صبح ايجاد كردم و از پنج نفر كاربر كه هر شخصي ميتواند دعوت به شركت كردم. ادرس تاپيك در چند پست گذشته هست.

ولي بعد از گذشت چندين ساعت كسي اعلام امادگي نكرد. خوب بنده هم بر همين اساس مجبورم بحث رو ببندم.

چون اين دوتا تاپيك بهم وابسته هستند در اون تاپيك كامل توضيح دادم و در اينجا فقط چند كلمه رو نوشتم.

كه البته همين توضيح كم باعث اين برداشت شده.
آقا سجاد عزیز دقیقا منظور شما را متوجه شدم. حق با شما است و من معذرت میخواهم.

عزیزان انجمن:
واقعا هدف از بودن در این انجمن چیست؟
- ببخشید شرمنده ام : وقت گذرانی؟
- بی هدف بودن؟
- گذشتن از مواردی که دقیقا برای رسیدن به اهداف شما ضروری است؟
- الان اگر جوکی نوشته شود همه بطرفش هجوم می بریم.
- این همه در مورد تغییر نگرش مطلب نوشته شد ولی با این حرکت مشخص شد که فقط می خوانیم. آنقدر می خوانیم که بگوئیم تمام کتابهای موفقیت نویسندگان معروف را خوانده ایم وباز در فکر این باشیم که چه کاری انجام دهیم تا موفق باشیم.
آقا سجاد عزیز من الان متوجه منظور شما شدم. من را ببخش.
خداروشكر
منم حرفم همين مورد. گرچه من فكر كردم دوستان از اون تاپيك با خبر هستند و خودم هم اشتباه كردم كه توضيحات رو اينجا هم قرار ندادم.

در هر صورت من مشكل رو گفتم . و همانطور هم خودتون ميدونيد اين مباحث بايد با دل جان باشد نه با تنگر كه مثلا افراد الان با پست شما تنلگري بخورن و بيان.

در هر صورت از شما ممنونم
بسته به تغيير نحوه اموزش بحث رو ادامه ميديم.

به زودي ادامه مطالب رو مينويسم.

موفق باشيد
با توجه به تغيير روش اموزش مطالب رو پي ميگيريم.

ادامه بحث كه نقش اصلي رو در ايده يابي در فكر كردن و تفكر در ساختن ايده ايفا ميكند.

براي اينكه بتونيد به حدي برسيد كه ذهن با سرعت زيادي فرايند ايجاد ايده رو انجام بدهد بايد از پايه شروع كنيد.

دوست داشتم اين اموزش به صورت حضوري انجام ميشد تا ذهن زودتر عكس العمل نشان بدهد.

اما خوب نشد و نميشود.

بر همين اساس خودتان بايد زحمت و تلاش بيشتري انجام بديد.

سوالاتي كه مطرح خواهد شد براي سرعت ذهن شما و راه اندازي اين بخش ذهن شما مي باشد.

روش هاي مختلفي براي ايده يابي وجود دارد. و ما از نوع ساده ان شروع ميكنيم.

به محض ديدن سوالات پاسخ رو بديد و به سوال بعدي بريد.

قبلش نبايد فكر كنيد در مورد سوالات

سوال اول: براي 5 دختر يا پسر اسم بگيد.

انتخاب نوع جنسيت به خود شما بستگي دارد .ولي اگر تمايل داشته باشيد ميتوانيد جنست خودتان را براي راحتي در ابتدا انتخاب كنيد. مثلا من پسر هستم و اسامي پسرها رو ميگم و بعدش دخترها

در مرحله اول اسامي راحت و بدون فكر كردن رو بگيد. شما 5 ثانيه وقت داريد.

براي شمارش ثانيه ها از انگشتان دست استفاده كنيد.

نگيد راحت هست چون قرار هست ذهن شما رو به چالش بكشيم

سوال دوم : نام 5 نفر را نام ببريد كه با حرف ((س)) شروع شود

مدت زمان : 5 ثانيه

سوال سوم : نام 5 نفر را نام ببريد كه با حرف (( د )) شروع و با حرف (( د )) هم پايان يابد.

زمان : 10 ثانيه

ازمون بعدي نيم ساعت ديگر

افرادي كه بعد تاپيك را مشاهده ميكنيد به ترتيب پيش بروند. سوال را جواب و به سوال بعدي بپردازند.
ببيند دوستان اين موضوع اسم يك موضوع معمولي هست و چون بيشتر افراد مشكلي براي پاسخ دادن ندارند مورد مثال زده شده.

موضوعات مختلف ديگر را ميتوانيد خودتان امتحان كنيد. و ميتواند اسامي مختلف باشد.

اما افرادي ميخواهند موضوعي كاركند بطور مثال يك طراح گرافيك.بايد در موردطرح هاي مختلف فكر كند. از پايه.همينطور مابقي موضوعات

شاهد سه سوال بوديد راحت متوسط و سخت در حد خودش

حال شما ميتونيد براي فعال كردن ذهن خود سوالات سخت تر را مطرح كنيد و همينطور موضوعات مختلف.مثلا اسم ماشين ها- اسم سايت ها- و....

روش اول روش ساده بود و از شما تنها يك اسم خواسته ميشد بر اساس دانسته هاي قبلي و تنها سرعت پاسخ دهي مطرح بود.

حال كمي ذهن رو به چالش بكشيم.

ادغام يا تركيب

تركيب كردن يا ادغام : از تركيب دو چيز متفاوت يك چيز جديد ايجاد ميشود.

در اينجا ميخواهيم كمي چاشني به كارمون اضافه كنيم.

سوال اول : 5 شي گرد نام ببرد

زمان : 10 ثانيه

سوال دوم : افراد فاميل و دوست اشنا را در ذهن مرور كنيد

زمان 10 ثانيه

سوال تركيب : نام 5 نفر از افرادي كه تپل يا به نحوي چاق هستند را در ذهن بيابيد.

زمان 10 ثانيه

سوالات ما در اينجا براي بيرون اومدن از محيط مطالب بصورت طنز عنوان شد. اما قاعده تركيب هدف و منظورم ما هست.

در تركيب نبايد خودتان رو محدود كنيد شما هر چيزي رو ميتونيد با هم تركيب كنيد و يك چيز جديد ايجاد كنيد.

يادتان باشد يكي از ويژه هاي ايده جديد و نو بودن ان هست و شما با تركيب و ادغام ميتوانيد به اين قدرت دست پيدا كنيد

در اصل روش قاعده تركيب بايد با ديدن انجام شود به اين صورت كه دو شي را حال به صورت نوشتاري يا تصويري يا فيزيكي جلوي شما و يا گروه قرار ميدهند و حال از شما ميخواهند كه انهارو با هم تركيب كنيد.

در اينده چند موضوع براي قاعده تركيب يا ادغام رو خواهم گفت
دوست داشتم همراه با تصاوير برايتان توضيح ميدادم اما محصولاتي كه با تركيب بدست ميان رو شرح ميدم.

اول در مورد اسم و نام

همانطور كه ميدونيد با گذشت زمان استفاده از نام هاي تك بخشي كم ميشود بخصوص در حوزه نت و اينترنت و همينطور شركت و غيره شما كم كم محدود ميشويد و بايد از نام هاي جديد استفاده كنيد.

بطور مثال براي اسم سايت در گذشته يك نام كافي بود مانند اسم سايت گوگل يا ياهو

اما امروزه مجبور به استفاده چند اسم هستيد.

بر همين اساس شما بايد اسم هاي فراواني رو در ذهن داشته باشيد معاني هريك را بدانيد.

بطور مثال براي اسم سايت يا شركت - در گذشته ام شركت ميهن يا ستاره ووو بود.اما امروز بخاطر مجبور بودن بايد از اسامي دوم بخشي استفاده كرد. مثلا ميهن گلستان- يا ستاره شرق

البته نزديك بودن يك زيبا بودن هم اوا و هم صدا بودن كلمه جديد و چند مورد ديگر لازم هست.

در مورد محصول تركيب مچبند و اهن ربا

محصولي از اين تركيب ايجاد شده كه دست بني هست و بر روي اون يك صفحه قرار داد كه حالت اهن ربايي دارد و براي افراد مانند نجار ها ميتواند مفيد باشد.ميخ ها و پيچ ها رو ميتوان روي ان ريخ بدون اينكه ريخته شود و يا مجبور باشيد در دهن نگه داريد.

محصول ديگر از تركيب فشار و سطل زباله

سطل زباله اي طراحي شده است كه بر روي درب ان جاي پا تعبيه شده و بدنه هم حالت فنري مي باشد با پر شدن سطل ميتوانيد پارا در قسمت مورد نظر بذاريد و فشار دهيد تا زباله ها فشرده شوند.

در مورد كسب كار : شغل بيرون و نت

ايجاد فروشگاه مجازي در نت

و مثال هاي فراوان ديگر
دوست عزیز ابتدا تشکر می کنم از ارائه دادن این مطلب. من مدتی دنبال همچین موضوعی می گشتم که خوشبختانه به تاپیک شما برخوردم.
و اما بعد، از اینکه در این مدت کوتاه به یکباره به دلیل عدم استقبال موضوع رو بستید شوکه شدم. تاریخ ها رو نگاه کردم دیدم شما 17 آذر این تاپیک رو باز کردید و خود من دیروز تاپیک رو دیدم و با توجه به نوع کارم فقط تونستم سپاس زده و امروز بیام مطلب رو بخونم که ...
نهایتا خوشحال شدم که ادامه بحث رو شروع کردید.
شاد باشید
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع