سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: ترفند در رانندگی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
فراموش کردن تعویض روغن موتور

باید هر 5000 کیلومتر یکبار روغن موتورتان را عوض کنید. خیلی ها می گویند می توانید صبر کنید تا چراغ روغن موتورتان روشن شود!!
بعد آنرا تعویض کنید اما اینکار اشتباه است چون وقتی چراغ روغن موتور روشن می شود، روغن داخل موتور دیگر واقعاً به هیچ دردی نمی خورد.
شاید در کوتاه مدت مهم نباشد اما به مرور زمان عمر موتورتان را بیشتر می کند .
البته استاد فک کنم بسته به روغن هم داره. این سری روغن رخش یا همچین چیزی ریختم بنده خدا گفت بعد ۳ هزارتا عوض کن (اخه احتمال میداد ک سرسیلندر سوخته باشه و مجبور بشیم خالیش کنیم گفت ارزونتر میریزم) اما ی برند دیگه بود یادم نیس چیه گفت اون تا ۱۰ هزار تا کار میکنه اما بهتره از ۷ هزار ک گذشت کم کم ب فکر عوض کردن باشید.
(11-14-2012 10:15 AM)yu3f نوشته شده توسط: [ -> ]البته استاد فک کنم بسته به روغن هم داره. این سری روغن رخش یا همچین چیزی ریختم بنده خدا گفت بعد ۳ هزارتا عوض کن (اخه احتمال میداد ک سرسیلندر سوخته باشه و مجبور بشیم خالیش کنیم گفت ارزونتر میریزم) اما ی برند دیگه بود یادم نیس چیه گفت اون تا ۱۰ هزار تا کار میکنه اما بهتره از ۷ هزار ک گذشت کم کم ب فکر عوض کردن باشید.

متاسفانه ديده شده كه برندهاي خارجي فقط برند هستند وبا روغن وسوخته ويا روغن هاي داخلي پر ميشين
حتما براي استفاده از برند هاي خارجي از جاي مطمن تهيه كنيد
حتما بعد از هرچند هزارتايي خودتون چك كنيد روغن هنوز سالم هست
حتما اگر دوگانه هست ماشينتون بعد از هرسه هزار تا يكبار چك كنيد چون اكثرا تا يك ليتر روغن كم ميكنه ماشين دوگانه سوز
من خودم در هر 3000کیلومتر روغن را عوض میکنم.خیالم کاملا راحت می شود.هر دو بار تعویض روغن یکبار ف/ی/ل/ت/ر روغن و هوا را تعویض میکنم. روغن گیربکس و هیدرولیک فرمان را مرتبا چک میکنم تا اگر ریزش داشته باشد سریعتر متوجه بشوم.
بد استارت زدن به ماشین

شاید ساده به نظر برسد اما می توانید با خاموش کردن ضبط، برف پاک کن ها، و سایر وسایل جانبی ماشین تغییر بزرگی در نحوه استارت زدن خود ایجاد کنید. بیشتر فرسودگی که در موتور ایجاد می شود با استارت بد است. وقتی آن وسایل جانبی را خاموش می کنید دیگر لازم نیست که موتور موقع استارت فشار زیادی تحمل کند .
(10-30-2012 10:08 PM)3ObHaN نوشته شده توسط: [ -> ]تو جاده برفی چیکار کنیم ؟
تو جاده یخی چیکار کنیم ؟

در راه های لغزنده یکی از ترفندها کم کردن باد لاستیک هاست که اصطکاک بیشتری ایجاد میشه و از لغزندگی تا حدودی جلوگیری می کنه
گاز دادن بیش از حد به موتور

کار اشتباه دیگری که اغلب افراد انجام می دهند گاز دادن بیش از حد به موتور در فصل زمستان است. اینکار به هیچ عنوان به گرم کردن ماشین کمک نمی کند. شاید موتور را گرمتر بکند اما نه آن گرم کردنی که مد نظر شماست. اینکار فقط دما را فوراً بالا می برد که دقیقاً عکس آن چیزی است که می خواهید. وقتی موتور را استارت می زنید، روغن هنوز وارد سیستم ماشین نشده است پس موتور بدون ماده روان ساز کار می کند. راه صحیح انجام آن این است که 30 ثانیه تا یک دقیقه موتور را بدون حرکت روشن نگه دارید .
راه صحیح انجام آن این است که 30 ثانیه تا یک دقیقه موتور را بدون حرکت روشن نگه دارید .
با باک تقریباً خالی رانندگی کردن

سر این موضوع همیشه بحث و جدل است. قدیم می گفتند که وقتی می گذارید عقربه بنزین ماشین به آخرین درجه برسد، رسوب ته باک وارد
سیستم می شود و انژکتورهای بنزین را گول می زنند. اما بعضی از کمپانی های ماشین این عقیده را نفی می کنند. اما در هر حال، رسیدن عقربه بنزین به انتها مشکلات دیگری را هم ایجاد میکند. با این کار عمر پمپ بنزینتان را به طرز قابل توجهی پایین می آورید چون این بنزین است که پمپ را خنک می کند .
(11-16-2012 12:51 AM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]با باک تقریباً خالی رانندگی کردن

سر این موضوع همیشه بحث و جدل است. قدیم می گفتند که وقتی می گذارید عقربه بنزین ماشین به آخرین درجه برسد، رسوب ته باک وارد
سیستم می شود و انژکتورهای بنزین را گول می زنند. اما بعضی از کمپانی های ماشین این عقیده را نفی می کنند. اما در هر حال، رسیدن عقربه بنزین به انتها مشکلات دیگری را هم ایجاد میکند. با این کار عمر پمپ بنزینتان را به طرز قابل توجهی پایین می آورید چون این بنزین است که پمپ را خنک می کند .

تابحال چوتب اين كار رو چند بار خوردم
وقتي چراغ بنزين روشن مي شود آشغال وروسب ته باك نيز وارد موتور مي شود ويا در صافي گير ميكند كه هر دوباعث خراب شدن ماشين مي شود
به غير ازاين پمپ موجود در باك بنزين رو هم مي سوزاند كه هم كلي دردسردارد وهم هزينه زيادي
هميشه قبل از روشن شدن چراغ باك اقدام به بنزين زدن ماشين بكنيد
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
لینک مرجع