سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: ترفند در رانندگی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
(10-28-2012 11:15 AM)GreatNavid نوشته شده توسط: [ -> ]من خیلی از دنده معکوس تو این موارد استفاده کردم ، چند بار هم که تو خیابان مجبور شدیم تعقیب و گریز کنیم معکوس نقش حیاتی رو ایجاد کرده . ولی خداروشکر مشکلی تا به حال پیش نیومده ، شنیدم که به تسمه تیم (تایم) فشار زیادی وارد میشه ( الله اعلم ) . والله جناب قربانیان ما نسل شیطون جامعه و جوون هستیم و اینجا اگر ترفندی بگذاریم همش به جای آموزنده بودن خطرساز میشه .
ولی حالا که شما دارید زحمت میکشید تکنیک های رانندگی حرفه ای رو هم اگر میتونید بزارید .

اگر این ترفندها را ما آموزش ندهیم خدا نخواسته راننده ای که دچار این مشکل می شود زندگی خود و خانواده اش را به خطر می اندازند.
اینترنت مشکلات بخصوص بخود را دارد و بیشتر جوانان با آن سر و کار دارند. اگر راههای درست استفاده از آن نوشته نشود خیلی از جوانان دچار مشکل می شوند.
در مورد تکنیک های حرفه ای در رانندگی هم به چشم.
پیشنهادات و اموزشهای جناب قربانیان بسیار اموزنده و کار ساز هست .ممنون از ایشان
وقتی پشت فرمان هستیم و رانندگی میکنیم ناگهان خودروی از کنار ما رد می شود که ما اصلا او را ندیدیم. تعجب میکنیم از اینکه چرا در آئینه های خودرو آن خودرو دیده نشده؟
علت چیست؟
بین آئینه بغل با آئینه بالای سر فضائی وجود دارد بنام نقطه کور آئینه.وقتی خودرو در این نقطه قرار می گیرد به هیچ عنوان نمی توان آنرا دید و در انحراف به راست و یا چپ با آن خودرو برخورد میکنیم.
راه جلوگیری در تصادف برای این مورد چیست؟
از آئینه بالای سر نگاه کنید.اولین خودروی که در تیر رس دید شما است نشانه کرده و پس از گذشت آن خودرو شما سبقت بگیرید.
(10-28-2012 12:26 PM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]وقتی پشت فرمان هستیم و رانندگی میکنیم ناگهان خودروی از کنار ما رد می شود که ما اصلا او را ندیدیم. تعجب میکنیم از اینکه چرا در آئینه های خودرو آن خودرو دیده نشده؟
علت چیست؟
بین آئینه بغل با آئینه بالای سر فضائی وجود دارد بنام نقطه کور آئینه.وقتی خودرو در این نقطه قرار می گیرد به هیچ عنوان نمی توان آنرا دید و در انحراف به راست و یا چپ با آن خودرو برخورد میکنیم.
از آئینه بالای سر نگاه کنید.اولین خودروی که در تیر رس دید شما است نشانه کرده و پس از گذشت آن خودرو شما سبقت بگیرید.

نكته بسيار مهمي هست وبسيار بايد توجه كنيد عين اين حادثه برام پيش آمد وازكنار كه داشتم ميامد به لاين اصلي يك اتوبوس در چند متري پشت سرم بود خوب شد كه راننده اتوبوس هواسش بود وگرنه خدا رحمتم كنه
به غير ازاين كار حتما بايد برگردين وبا چشم پشت سرتون رو نگاه كنيد
همه ماشين ها نقاط كوري دارند وهيچ آينه اي قابل مشاهده نيست
(10-28-2012 11:20 AM)SHAYAN.IRANI نوشته شده توسط: [ -> ]الان دو ساله گواهینامه گرفتم پارک پل درست بلد نیستم!!!
البته چون پارک پل اون موقع از موارد امتحانی حذف شد مربی بهم یاد نداد!
همین باعث شده که تو این دو ساله زیاد رانندگی نکنم....کوچه ما هم چون تنگ هست برای رفتن دوباره به خونه نیاز هست این مورد رو خوب بلد باشم!
کلا حالم گرفته میشه وقتی نمیتونم رانندگی کنم
پیشنهادی دارید؟

درسته چند سال هست پارك پل از قوانين اموزش برداشته شده وامتحان هم گرفته نميشه ولي اين نقض آموزش هست

ولي براي كار شما پارك پل وپارك دوبل مهارت در رانندگي دنده عقب ميخواد ونحوه پارك كردن وفاصله سنجي
هركدام كه مشكل داشته باشين چيز تميزي ازكار درنمياد اون نوع پاركتون

حتما امتحان كنيد با ماشين در پل هاي كوچك كه اگر هم خطا داشتين به ماشين آسيبي نرسد
با تمرين خودتون نقطه اصلي اين كارو حتي حالت هاي مختلف اين كار دستون مياد وتجربه اتون خيلي مفيد مي شود
(10-28-2012 01:50 PM)goldmen نوشته شده توسط: [ -> ]
(10-28-2012 12:26 PM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]وقتی پشت فرمان هستیم و رانندگی میکنیم ناگهان خودروی از کنار ما رد می شود که ما اصلا او را ندیدیم. تعجب میکنیم از اینکه چرا در آئینه های خودرو آن خودرو دیده نشده؟
علت چیست؟

نكته بسيار مهمي هست وبسيار بايد توجه كنيد عين اين حادثه برام پيش آمد وازكنار كه داشتم ميامد به لاين اصلي يك اتوبوس در چند متري پشت سرم بود خوب شد كه راننده اتوبوس هواسش بود وگرنه خدا رحمتم كنه

ضمن تشکر از استاد عزیز :با روشی که عرض کردم احتمال برخورد صفر است. لطفا به هیچ عنوان بر نگردید. بر گشتن همان و ترمز خودرو جلو همان و تصادف.(در کلاسهائی که در رابطه با فرهنگ رانندگی داشتم چند نفر پیشنهاد استاد عزیز را مطرح نمودند که من همین جواب را دادم.کارشناسانی که حضور داشتند تائید کردند.)
(10-28-2012 02:14 PM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]
(10-28-2012 01:50 PM)goldmen نوشته شده توسط: [ -> ]
علت چیست؟

ضمن تشکر از استاد عزیز :با روشی که عرض کردم احتمال برخورد صفر است. لطفا به هیچ عنوان بر نگردید. بر گشتن همان و ترمز خودرو جلو همان و تصادف.(در کلاسهائی که در رابطه با فرهنگ رانندگی داشتم چند نفر پیشنهاد استاد عزیز را مطرح نمودند که من همین جواب را دادم.کارشناسانی که حضور داشتند تائید کردند.)

دقيق حرف شما رو تاييد ميكنم ولي شما در جاده براي سبقت رو گفتين من درمثالي كه زدم از كنار وارد مسير اصلي شدن رو بيان كردم

وگرنه حرف شما متين وصد درصد درست هست
(10-28-2012 01:09 AM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]ترفند یعنی آشنائی ما به کارهائی است که بتوانیم به نحو احسن انجام دهیم.
من در این تایپیک چند ترفند در رانندگی را می نویسم که اگر خدای نخواسته در گیر آن شدید مشکلی برای شما پیش نیاید:(لطفا اگر امتحان می کنید در جائی که خودرو نباشد امتحان کنید)
خودروی با سرعت بطرف شما می آید و شما در حال سبقت گرفتن هستید. هر لحظه خودرو روبرو به شما نزدیک تر می شود.شما با آخرین سرعت و ترس و وحشت از تصادف میخواهید سبقت بگیرید. اگر سرعت خود را کم کنید احتمال رسیدن خودرو روبرو بیشتر است.برای سرعت هم راهی ندارید زیرا در دنده 4 و یا 5 هستید.خطر تصادف هر لحظه بیشتر می شود.
چکار باید کرد؟
پا را روی کلاج کذاشته و یک مرتبه آزاد کنید و بسرعت گاز بدهید.خودرو از جا کنده شده و سرعتش چندین برابر می شود و به امید خدا شما از خطر دور می شوید.

این روش رو یکبار ب صورت اتفاقی و یک اشتباه در رها کردن کلاژ و گاز فهمیدم و خیلی خوبه. من خودم در دو موقعیت استفاده می کنم:
  1. موقعیت سبقت ک شما فرمودین
  2. موقعیت سربالایی و ب خصوص سربالایی در حال سبقت

به عنوان مثال وقتی پشت یک ماشین سنگین گیر کردین تو یک سربالایی مثل گردنه های قبل از امام زاده هاشم (جاده هراز) این ترفند خیلی خوبه چون سرعت شما گرفته شده است و برای افزایش سرعت و دور موتور برای سبقت این خیلی کمک می کنه.

این روش خیلی خوبه.
یک ترفند هم من میگم:

اگر در حالت کورس یا مسابقه هستید و یا عجله دارید و مسیر پر از پیچ هست این راه پر فایده است:

زمانیکه جاده پر پیچ و خم هست (نه پیچ های پشت هم (جاده ای مثل هراز مثلا هستید) برای اینکه از دور عقب نمانید کافیست قبل از رسیدن ب پیچ پا را ازپدال گاز ول کرده و وارد پیچ شوید (ترمز نکنید) زمانی ک ۱/۳ پیچ را پشت سر گذاشتید شروع ب گاز دادن بکنید. غالب افراد قبل پیچ خیلی گاز میدن و وقتی ب پیچ میرسن ترمز می کنن و تا دور موتور ب حد مطلوب برگردد عقب می افتند. البته دقت در ۱/۳ خیلی مهم است و الا ممکن است منجر ب واژگونی شود.

این مطلب رو هم عملی و اتفاقی یاد گرفتم. اما چند وقت پیش تو ی برنامه برای مسابقات ماشین سواری بود دیدم مربی همینو میگفت Yosef.gif جالب بود برام. البته شاید اگه قبلا مطالعه داشتم اینو یاد می گرفتم اما خب خودآموزی ی چیز دیگس Yosef.gif
علت چیست؟

الان خودرو های بنز یک اپشنی دارند به نام Blind Spot Assist که قیمتش 850 دلاره . عرضم به خدمتتون اگر ماشینی در نقطه ی کور راننده باشه یک علامت مثلث قرمز رنگ روشن شده و به راننده میفهمونه که ماشینی در اون نقطه هست . اگر راننده متوجه نشد و یا بدون توجه اقدام به گرفتن سبقت کرد خودرو سیستم ATTENTION ASSIST رو فعال کرده در نتیجه شروع به بوق زدن کرده و تا پایان رفع خطر علاوه بر سفت کردن فرمون ها ، سقف پانارومیک ماشین رو میبنده ، کمر بند های ایمنی رو سفت میکنه ، صندلی رو تنظیم میکنه و شیشه ها رو تا نصفه بالا میاره و تا 80 درصد سطح ایمنی خودرو رو بالا میبره !
اگر خودرو ی مقابل هم مرسدس باشه و شما و ایشون سیستم mbrace رو که 280 دلار شارژ ماهیانه 20 دلار داره رو سفارش داده باشید ، خودرو خود به خود به راننده اون خودرو ه اخطار میده که شما در نقطه ی کور خودروی مقابل هستید .
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
لینک مرجع