سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: پیشرفت جامعه کوچکمان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
اقاي انصاري من پيشهاد ميدم بجاي اينكه به كار دولت برسيم
كشور رو كوچ كنيم و بكنيم همين انجمن وبچه ها كه از گوشه گوشه ايران هستند اينجا

پيشنهاد هاي شما براي افزايش درامد انجمن وبچه ها چيه؟

فكر كنم اين نظر بهتر هست تا هم باعث بوجود امدن بحث هاي سياسي نميشه كه براي سايت مشكلي پيش بياد هم كاربردي تر ميشه براي بچه هاي انجمن
پیشنهاد احمد جان برایم بسیار جالب است.
واقعا می توان به این موضوع اینطور نگاه کرد.
اگر ما بتوانیم این جامعه کوچکمان (انجمن) را به سامان اقتصادی برسانیم، میتوانیم درباره کشور نیز به نتیجه برسیم!
تفاوتش آن است که در این جامعه آرمانی همه چیز دست خودمان است و سدهای عجیب و غریب جلوی ما نیست!
يكي از مشكلاتي كه ما اينجا داريم بر ميگرده به دليل عدم تاسيس شدن تاكنون صندوق انجمن؟

بنظر من چند تا مورد رو مي شود بيان كرد:
1- همه مسوليت ها به گردن يك نفر يا چند نفر خاص هست((( اكثرا زحمت ها با اقاي كاظمي))
2- عدم داشتن يك برنامه و يا يك ايده مشخص وهدفمند
3- عدم احساس مسوليت بعضي از دوستان
4- عدم اعتماد كافي بعضي از بچه ها به يكديگر
5- بعضي از دوستا فقط ناظر هستند و در بحث ها اصلا مشاركت نمي كنند و فقط از ايده هاي انجمن استفاده مي كنند

براي پيش برد اهداف برنامه هاي مالي سايت وجود صندوق باعث تسريع در امور مي شود
ولي دليل اصلي براي پيشرفت نيست
سلام.منم کاملابا نظر جناب اقای گلدمن عزیز موافقم.میشه از طریق تعاونی کارهای زیادی انجام داد.تعاونی خودش خیلی از کارها رو میتونه پشتیبانی و ساپورت کنه.میشه درامدی برای اعضا هم ایجاد کرد .وخیلی از خوبیهای دیگه. موفق باشید
اقاي دهقاني
سياست من با سياست انگليسي ها هيچ فرقي نداره
تازه اون ها هم بدترم

داشت بحث به دعوا كشيده ميشد بحث رو عوض كرديم

كرديم همين جامعه خودمون( انجمن)
هم تنوع زيادي داريم((( از هرجاي ايران...با شغل هاي مختلف ...گرايش هاي مختلف.. جنسيت هاي مختلف...سطح سواد ودانش مختلف...كارهاي مختلف و...))

اگر تونستيم اين جامعه رو به پيشرفت نزديك كنيم و اهداف وبرنامه هاي بديم تا بهتر بشه اين جامعه
قطعا در نمونه بزرگ شده اون اهداف ميتوانيم براي ايران هم نظربديم

ولي وقتي نتونيم براي اين جامعه نظري بديم چطور ميخوايم براي ايران نظر بديم؟

لطفا شما هم دراين مبحث جديد شركت كنيد تا هم شركت كننده بيشتري داشته باشيم هم نظرات مختلف بيشتري

مرسي از لطفتون
باز هم درود به دوستان گرامی
اینکه کی مقصره مشخصه, اما طرف اول رو رها می کنم, با طرف دوم کار دارم یعنی مردم. ما مقصریم چون حق خودمونو نادیده می گیریم, مثلن همین جامعه کوچک ما چرا در بحث شرکت نمی کنن. با پیشنهاد احمد گرامی بسیار موافقم همین جا هم از ایشون و بقیه دوستانی که اگر از بنده دلگیر شده اند پوزش می خواهم, اما اینجا می خوام یه سوال کنم؟, یعنی اول انجمن خودمونو به سمت جلو ببریم, چرا این همه ایده ای که در انجمن موجوده, هر کدام از دوستان هم ایده ای دادند اما چرا به نسبت کاری انجام نداده اند, یعنی اینجا می خوام از تمام دوستانی که تا حالا فقط تماشاچی بودند خواهش کنم که شرکت کنند و بفهمیم مشکل از کجاست؟, ببینید در معنای واقعی چه چیزیه که باعث می شه حرکت نکنیم. برای حل کردن این موضوع اول باید مشکلات مطرح شوند و بعد ببینیم چطور باید این مشکلات رو حل کنیم.
پس طبق نظر احمد جان شرکت کنید و نظر خود را بگویید ... بدانیم همه اینجاییم به هم کمک کنیم ...
در این تاپیک درباره پیشرفت اقتصادی جامعه کوچکمان (انجمن) بحث خواهیم کرد.
دوستان لطفا نظر بفرمایند.
این بحث از خیلی قبل در انجمن مطرح بوده و تا حالا اجرا نشدنش هم به خاطر عدم شناخت (بدون رو در بایستی) و اعتماد کافی . کلاً توی ایران اعتماد در فضای مجازی کم هست به خاطر سبقه اون . اما چطور میشه این کار رو سر و سامان داد بسته به خود بچه هاست . من طرحم گسترش هرچه بیشتر انجمن و ایجاد شعبه در شهر های مختلف ( شهرهای اعضا ) و فعالیت اعضا در جهت هر چه بیشتر شناسوندن انجمن در فضای واقعی هستش . مردم به چیزی که بتونن لمس کنن راحتتر اعتماد می کنن . مثلاً همین طرح انبوه سازی که ایجاد شد ( آپارتمان های کوچک ) . با یک آپارتمان کلید می خورد بعد که بچه ها نظرشان به این مطلب که امکان ایجاد یک کار عملی وجود دارد جلب می شد . خود بخود اعتماد هم می آمد .
خیی از اعضا دیگه نیستند . میشه دلیلش رو ایندونست که اونا حس کردن انجمن هدف عملی نداره ، در صورتی که داره ولی به زمان نیاز داره
آقای زاغیان ، آقای حسین پور و خیلی دیگه . در ضمن آقا سبحان هم کم دیگه میان و کمتر نظر می دن .
شرکت در این انجمن به شرط شروع کار عملی در انجمن نیست. هر عزیزی می تواند ایده های خود را مطرح و نقاط ضعف و قوت آنرا از دیگران متوجه شود و ضمنا از ایده های دیگر عزیزان استفاده کند.
دوستان در ابتدا ممنونم از احمد جان كه اين موضوع را شروع كردند.
اما به نظرم بهتر هست كه بيام مسائل را يك به يك بررسي كنيم.
اگر موضوع اول را در مورد صندوق انجمن در نظر بگيريم. فقط روي همين موضوع بحث گفتگو باشد.از بحث هاي اضافي خودداري بايد بكنيم تا موضوعات ديگر وارد بحث نشود.(هر موضوع ديگر هم همينطور بايد باشد)
موضوع صندوق
به نظر من به دو روش ميتوان انرا ايجاد كرد و به كار پرداخت.
يك اينكه يك حامي مالي پيدا شود و سرمايه گذاري كند.بطور مثال مبلغ 10 ميليون تومان.بعد با نظر دوستان و اعضا ايده ها و پروژه هاي كه ميتوان با اين سرمايه شروع به كار كرد.انتخاب.افراد ان مشخص و با يك برنامه ريزي خاص كارها نظارت و اجرا شود.
مورد دوم اين هست كه چند ايده شناسايي شود.ثبت شود به نام خود انجمن.بعد تخمين هزينه و به دنبال ان درخواست سرمايه گذار.
هركدام از اين دو راه كه ميتوان با ان كاري را بهتر شروع كرد براي انجمن مفيد خواهد بود.(هر كدام داراي بحث گفتگو هاي زيادي مي باشند.
نكته اي كه حاضر اهميت هست.كارها و ايده هاي هست كه ميتوانيم انجام بديم در اين دنياي مجازي هست.
و مورد بعد در جواب اقاي دهقاني.براي پيشرفت انجمن و شروع كارها در شهرهاي مختلف.اول نياز به اين هست كه خود انجمن در شهر تهران به يك ثبات كلي و به يك قطب مثبت كاري-اقتصادي و موارد ديگر تبديل شود.
(انجمن هم ميتواند كار درست كند.هم نمايندگي بدهد.هم نقش واسطه را بازي كند. و هزاران كار ديگر.كه بايد براي انها برنامه ريزي داشت به مرور زمان.)
بطور مثال خودم هميشه ميگم برنامه ريزي.در چند ماه گذشته چندتا كار و ايده ارسال كردم.پيشنهاد كار گروهي.ولي متاسفانه يك عده دنبال كار راحت ميگردند. يك عده دوست دارند فقط نظر بدهند و در كارهاي عملي شركت نداشته باشند.
و موارد ديگر
افراد كاري در اين انجمن به جرات ميتوانم بگويم به تعداد انگشتان دو دست نميرسند.
يك نفر ايده ميدهد.به جاي اينكه كمكش كنيم.ايده را كامل كنيم.در ابتدا به شدت مورد حمله همه جانبه قرار ميگيرد.بعدش ايده ها را رها ميسازند.و هيچ چيزي بدست نميايد.
بيشتر به فكر اين هستيم كه چه كسي سهم ميبرد و چه كسي پستش چيست.
به شخصه ميتوانم بگويم. تا به حال به اندازه موهاي سرتان ايده براي اقاي كاظمي ارسال كردم.ولي خوب ايشان همه را ميگويند در جاي خودش خوب هست و تمام.
به عنوان يك مدير خوب كار ديگري از دست شان برنمياد. كه بخواهند بامن بيايند همفكري كنند.ايده را جلو ببريم. و بسازيم.
ايشان هم هزار مشغله كاري دارند.در نتيجه ميمانم خودم.خودم هم به تنهايي كه نميتوانم چندين كار را انجام بدهم.
هزاران هزار مورد ديگر.كه بايد به ترتيب انهايي كه مهم هستند را انتخاب كرد و در اولويت قرار داد.و موارد را حل كرد.
چه كسي بايد اين مشكلات را حل كند؟؟؟؟؟
افرادي مثل من مثل شما كه در اين انجمن هر روز حضور داريم و وقت خودمان را در اينجام ميگذرانيم.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
لینک مرجع