ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

عکس نوشته های انگیزشی
زمان کنونی: 06-02-2024, 06:52 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: hadi-rahbord
آخرین ارسال: hadi-rahbord
پاسخ: 36
بازدید: 2309

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عکس نوشته های انگیزشی
08-03-2017, 10:08 AM
ارسال: #11
RE: عکس نوشته های انگیزشی
http://multiman.ir/wp-content/uploads/2017/06/615.jpg

مولتی من -- توسعه مهارت های فردی
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
08-03-2017, 10:11 AM
ارسال: #12
[تصویر: 615.jpg]

08-05-2017, 09:09 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-05-2017 09:10 AM، توسط hadi-rahbord.)
ارسال: #13
[تصویر: 616.jpg]

[تصویر: 620.jpg]

08-06-2017, 10:25 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-06-2017 10:25 PM، توسط hadi-rahbord.)
ارسال: #14
[تصویر: 607.jpg]

[تصویر: 605.jpg]

08-07-2017, 08:52 AM
ارسال: #15
[تصویر: 610.jpg]

08-07-2017, 08:54 AM
ارسال: #16
Bug RE: عکس نوشته های انگیزشی
[تصویر: 609.jpg]

08-08-2017, 09:17 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-08-2017 09:18 AM، توسط hadi-rahbord.)
ارسال: #17
[تصویر: 597.jpg]

[تصویر: 600.jpg]

08-09-2017, 08:54 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-09-2017 08:55 AM، توسط hadi-rahbord.)
ارسال: #18
[تصویر: 604.jpg]

[تصویر: 603.jpg]

08-10-2017, 09:14 AM
ارسال: #19
[تصویر: changing-the-words.jpg]

“زبان ، رفتار ما را شکل می دهد و هر کلمه ای که استفاده می کنیم مملو از انبوه مفاهیم فردی است. کلمات درست با ادای درست می توانند برای ما عشق ، ثروت و احترام به دست بیاورند. در حالی که کلمات اشتباه ( یا حتی کلمات صحیح با ادای غلط) می توانند کشوری را به جنگ بکشانند. اگر بخواهیم به اهداف خود دست پیدا کنیم یا رویاهای خود را به واقعیت بدل کنیم باید سخنان خود را با دقت تنظیم کنیم.”

_ دکتر اندرو نیوبرگ ، کلمات می توانند ذهن شما را تغییر دهند

در طول تاریخ بشری ، رهبران بزرگ از قدرت کلمات برای تغییر در احساسات ما استفاده کرده اند تا ما را در اهداف خود داوطلب کنند ، و به مسیر سرنوشت شکلی جدید بدهند. کاملا مشخص شده است که باور ها با کلمات شکل می گیرند ؛ و با کلمات نیز می توان تغییر شان داد. اما توانایی درون ما برای استفاده از کلمات جهت ایجاد تغییر ، حرکت به سمت عمل و بهبود کیفیت زندگی مان ، چگونه است؟

همه می دانیم که کلمات می توانند وسیله ای برای بیان و به اشتراک گذاری تجارب ما با دیگران باشند. اما آیا می دانید کلماتی که بر حسب عادت استفاده می کنید می توانند بر روی ارتباط شما با خودتان و هر چیزی که تجربه می کنید ، تاثیر بگذارند؟

سوال اینجاست که با وجود چنین تاثیراتی ، چرا مردم از واژگان فقیر استفاده می کنند؟ بسیاری از مردم نه با اندازه واژگانی که متوجه می شوند ، بلکه با کلماتی که برای استفاده کردن انتخاب می کنند به چالش کشیده می شوند. مغز ما در سطح بالای از سرعت فعالیت می کند و به ما در درک مسائل کمک کرده و امکان اقدام متقابل در سطح یکسانی از سرعت اتفاقات را فراهم می کند.

ما کلمات را پشت سر هم دوباره و دوباره استفاده می کنیم. در بسیاری از اوقات از میانبر ها استفاده می کنیم ، اما این میانبرها معمولا سبب کاهش سطح ادراک احساسی ما می شوند.

اثبات تاثیر کلمات در احساسات

در یک پرسشنامه ۳۰٫۰۰۰ نفره ، از افراد خواسته شد تا لیستی از احساساتی که حداقل یکبار در هفته دارند را بنویسند. افرادی در این طرح وجود داشتند که فقط ده دقیقه وقت گذاشته بودند و احساساتی را نوشته بودند که نه فقط هفته ای یکبار بلکه همواره تجربه می کنند. ۹۰% بطور میانگین ۱۲ مورد را نوشته بودند و بیشتر از نصف این ۱۲ مورد ، احساسات منفی را بازگو می کردند. حداقل ۳۰۰۰ واژه برای بیان احساسات وجود دارد ؛ بسیاری از مردم ۵ تا ۶ احساس خوب را تجربه می کنند. اما تعداد احساسات منفی بیشتر و بیشتر می شود. بطور مثال ما تمایل به شادی و هیجان ، عصبانیت ، ناامیدی ، ناراحتی یا حتی افسرده بودن داریم.

آیا تا کنون برای آگاهی از کلماتی که بتوانند احساسات شما را شرح دهند ، زمانی صرف کرده اید؟ آیا به این فکر کرده اید که وقتی حسی منفی داریم ، این احساسات منفی از کلماتی که به آنها اطلاق می کنیم تاثیر می پذیرند؟

مشکل اینجاست که ما برای توصیف احساسات خود ، کلمات مورد نظر را آگاهانه انتخاب نمی کنیم. هر احساسی که از آنها تجربه ناخوشایندی داریم ، بر حسب عادت ، کلماتی را بصورت ناخودآگاه به آنها ضمیمه می کنیم و چالش اصلی این است که کلماتی که به تجربیات خود ضمیمه می کنیم ، تجربه های ما را شکل می دهند. کلمات تاثیر بیوشیمیایی بر روی بدن دارند. لحظه ای که از کلمه “نابود شدم” استفاده می کنید ، نسبت به استفاده از کلمه “کمی ناامید شدم” ، تاثیر بیوشیمیایی بسیار متفاوتی در بدن خود ایجاد می کنید.

مشاهده تاثیر این مسئله بر روی ما زمانی که دیگران با ما صحبت می کنند ، سخت نیست. بطور مثال زمانی که شخصی بجای “فکر کنم اشتباه می کنی” به شما می گوید : “دروغ می گویی” ، آیا دقیقاً همان تاثیری را احساس می کنید که اولی دارد؟
دقیقاً همان پروسه ای که به هنگام صحبت با خود در بدنتان اتفاق می افتد ، در این مورد نیز جریان دارد. اما متاسفانه خیلی کم از این مسئله آگاه هستیم.

تجربه تاثیر کلمات

وقتی دو همکار با یکدیگر بحثی شدید دارند ، کاملا می توان تمام این مطالب را درک کرد اگر هر کدام در یک سوی این بحث قرار بگیریم.

زمانی قرار بر این بود که به همکاران خود برای قبول طرح پیش روی شرکت ، اطلاعاتی ارائه بدهم.

در این نشست تجربه های متفاوتی از این جلسه داشتیم. من ناامید شدم و عصبانی اما تازه نصف احساسات خود را بروز داده بودم. کاملا از شدت رفتار یکی از همکاران بی قرار شدم.همکارم غضب کرده بود و پاسخ هایش خشونت او را ابراز می کرد و احساس می کرد که شرکت رقیب در اصل “اسلحه ای روی شقیقه شرکتمان گذاشته است“. با چهره ای سرخ و آتشین ، کاملا از کنترل خارج شدم. سعی می کردم او را آرام کنم ولی خشونتی که در احساسات او وجود داشت من را عصبی می کرد ، چون فراتر از عصبانیت و ناامیدی من بود.

اما در این حین متوجه شدم که همکار دیگرمان تقریبا هیچ تاثیری از این اتفاقات و تجربه سخت نگرفته است. وقتی پرسیدم : “به نظر می رسد که از این مسئله ناراحت نیستی. عصبانی نیستی؟” او گفت : “نه خیلی ، فقط کمی اذیت شدم.” هنوز باورتان نمی شد. “کمی اذیت شدم“؟ پرسیدم : “متوجه نیستی شرکت رقیب چه کار کرده است؟” و او گفت : “البته ، می دانم ، ولی فقط کمی قلقلکم داد.”

“کمی قلقلکت داد ؟” منظورت از این حرف چیست؟

و همکارم توضیح داد که “این قضیه ارزش ناراحت شدن و اذیت کردن خودمان را ندارد و این چیزی است که احساس می کنم.”

تجربه هر کدام از ما در این مورد کاملا متفاوت بود و کاملا تعجب برانگیز. سطوح متفاوتی از خشونت در ابراز احساسات کاملا قابل مشاهده است. حال به این فکر کنید که چطور می شود که من “عصبانی” و “ناراحت” باشم . یکی از همکارانم “خشن” و “غضب کرده” باشد و یکی دیگر فقط “کمی اذیت” و “قلقلک” شده باشد!؟

آیا ممکن است که کلمات مورد استفاده ما درباره تجارب ، تجربه واقعی را رقم بزند؟ آیا کلمات تاثیرات بیوشیمیایی بر روی بدن دارند؟

خودتان امتحان کنید

هیچ کسی نمی تواند بهتر از خودمان ، خودمان را قانع کند. می توانید یک چالش ۱۰ روزه را شروع کنید تا احساساتی را که ناراحتتان می کند و بیشتر تجربه می کنید ، مشخص کنید. و کلمه ای جدید پیدا کنید ؛کلمه ای که به قدری شما را نرم کند یا خنده دار به نظر برسد که بتواند الگوی افکار و احساساتتان را به هم بریزد.

فرض کنید پشت سر هم چند مسافرت داشته اید و در آخرین مورد ساعت ۲ بامداد، به هتل خود برسید و صبح ساعت ۸ یک جلسه مهم دارید. ۱۰ دقیقه است که منتظر هستید تا پذیرش هتل با سرعتی که ممکن است حتی حلزون را هم بی حوصله کند ، اسم شما را در لیست رزرو پیدا کند. ناگهان متوجه حس ناامیدی در درون خود می شوید که به سمت تبدیل شدن به عصبانیت رشد می کند. نهایتاً رو به فرد مقابل می کنید و می گویید “ببینید ، می دانم این تقصیر شما نیست ، اما من در حال حاضر بسیار خسته هستم و نیاز دارم در هر اتاقی که شما بگویید بخوابم چون احساس می کنم که یواش یواش قلقلکم می آید.”

همین گفتن کلمه “قلقلک” تن صدای شما را کاهش خواهد داد و کل قضیه خنده دار به نظر خواهد رسید. فرد مقابلتان خنده خود را کنترل نخواهد کرد و شما هم با دیدن خن

ده او ، خواهید خندید. اینجا است که الگوی احساسی- فکری شما بهم می ریزد.

به همین سادگی و مضحکی ، یک تغییر ساده در کلمه ای که می توانید استفاده کنید ، الگوی احساسی – فکری شما را تغییر خواهد داد. دقیقا مانند گفته “شما اشتباه می کنید” در مقابل “ممکن است خطا کرده باشید” است.

تداوم در رفتار عامل کسب عادت است

آیا این روش به همین سادگی خواهد بود؟ فقط با تغییر کلمات عادتی که برای ابراز احساساتمان استفاده می کنیم ، آیا می توانیم نحوه احساسات خود را و نهایتاً کیفیت زندگی خود را تغییر دهیم؟

یک دوره ۱۰ روزه می تواند به یک ماه گسترش یابد. این بدان معنا نیست که لحظاتی پیش نخواهد آمد که بخواهید عصبانی شوید یا خشونت خود را بروز دهید، ولی آیا بهتر نمی شود که بجای یک عکس العمل طبق عادت ، آگاهانه انتخاب کنید؟

اگر می خواهید زندگی خود را تغییر دهید ، اگر می خواهید تصمیمات و اعمال خود را شکل دهید ، کلید آن ، تغییر الگوهای احساسی – فکری خودتان است. یکی از ابزار های اساسی برای تغییر سریع آن ، انتخاب اگاهانه کلماتی است که برای بیان احساسات خود استفاده می کنید. این روش ، نحوه ایجاد “سطحی از انتخاب” بجای “عکس العمل عادتی” است.

این پروسه را واژگان تحول می نامیم چون با دریافت منفی ترین کلمات زندگی شما و کاهش دادن آنها به پایین ترین مقداری که نتوانند شما را کنترل کنند ، قدرت لازم برای تغییر تجارب زندگی را به شما می دهند. همچنین می توان از این روش برای افزایش سطح تجارب مثبت و رساندن آنها به بالاترین مقدار از لذت ، استفاده کرد.

تجربه دروغ نمی گوید

از منظر عقل ، این قضیه در سطح معانی و لغوی به نظر می رسد. اما اگر در تجارب زندگیتان امتحان کنید ، به حقیقت آن پی خواهید برد.

اگر همیشه تمام احساسات منفی خود را به پایین ترین سطح شدت آنها برسانید ، زندگیتان به چه شکل خواهد بود؟

اگر بتوانید هر تجربه مثبتی که در زندگی داشته اید را تشدید کنید کیفیت زندگیتان چقدر بیشتر خواهد شد ؟ اینکار زندیگتان را چگونه برای همیشه تغییر خواهد داد؟

08-10-2017, 09:19 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-10-2017 09:20 AM، توسط hadi-rahbord.)
ارسال: #20
[تصویر: 577.jpg]

[تصویر: 590.jpg]

ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راه‌های موفقیت در کسب و کار خانوادگی minoo 0 653 07-13-2013 11:36 PM
آخرین ارسال: minoo
  معرفی شغل های آزاد پر درآمد.... mallarme 3 13,930 05-16-2013 12:33 PM
آخرین ارسال: hamidirche
  چند گام کوچک تا موفقیت های بزرگ toofan245 0 861 11-19-2012 04:53 PM
آخرین ارسال: toofan245
  تولد جدیدتون مبارک با اندیشه های مثبت یک همراه سبز 0 673 02-08-2012 08:53 PM
آخرین ارسال: یک همراه سبز

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS