سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
مشاوره در خصوص پخش پوشاک - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: مشاوره در خصوص پخش پوشاک (/showthread.php?tid=9446)

صفحه ها: 1 2

مشاوره در خصوص پخش پوشاک - mj1986 - 08-28-2013 10:59 AM

با سلام خدمت اساتید محترم

من با یکی از دوستام که 10 ساله بوتیک داره و به حساب تک فروش هست شریک شدم در زمینه پخش پوشاک اسپرت مردانه (شلوار جین و کتان و ...) حالا که دو سه ماهی گذشته متوجه شدم شریکم دل به کار نمیده و من تنها موندم ، من قبلا کاره کامپیوتر انجام میدادم و به حساب کارمند بودم ولی گول سوده بیشتر را خوردم ، هر چند تجربه های خوبه مدیریتی و بازاری کسب کردم ولی سود آنچنانی با توجه به سرمایه ای که گذاشتم نتونستم کسب کنم

- اول بگم من دوست ندارم از یه کاری که شروع کردم دست بکشم و این شاخه اون شاخه کنم دوست دارم حالا که تا اینجا اومدم تا به سرانجام نرسونمش ولش نکنم سرانجام از نظر من اینه که این دفتر پخش یه تعداد مشتری خاص مثلا 30 تا از مغازه دار های اصفهان را داشته باشه که جنس ویترینشون را پر کنه و وقتی میاند تو پخش ما بدونن که بهترین ها در انتظارشونه و میتونند با پوشاکی که از ما میخرند ویترینشون را پر کنند و مشتری ها را بکشند تو مغازشون. بیشتر از این هم نمیخوام چون میخوام برگردم تو صنف خودم ، فقط میخوام کاره اینجا را روتین کنم.
-من کسی را در صنف پوشاک منظورم تک فروش های اصفهان نمیشناسم
-دفتر کارمون در یکی از بهترین نقاط اصفهان هست

سوالاتی که از اساتید دارم ایناست

1. من پلاسکو ، بازار بزرگ فردوسی و خود بازار بزرگ تهران را رفتم واسه خرید از تولیدی ها و وارد کننده های پوشاک ، میخواسم بهم وارد کننده های پوشاک ترک یا تولید کننده های خوب پوشاک تهران را معرفی کنید اگه کسی میشناسه؟ چون تو این صنف نیستم نمیدونم کجا برم دنبالشون دقیقا
2. من مجبورم به صورت چکی کار کنم با مغازه دار ها و البته به نفعمه یه جورایی چون سود خوبی هم میگیرم روی اجناسم ، تا حالا همه مشتری هامون چکاشون پاس شده ، سوالم اینه چطوری میتونم مشتری های جدید پیدا کنم ؟ به چه روش هایی میتونم بهشون اعتماد کنم و چکی کار کنم ؟ چون تو اصفهان اگه کسی نقد بخواد خرید کنه میره تهران واسه خرید واسه همین چکی کار میکنم

توانایی های من :
- علاقه شدید به مطالعه - من حسابداری بلد نبودم ولی وقتی پخش را شروع کردم کتاب های حسابداری خوندم و الان مسلط به نرم افزار هلو و حسابداری دستی هستم
- توانایی طراحی و توسعه وب سایت و نرم افزارهای تحت وب
- تسلط خوب به زبان انگلیسی

معایب :
- چون قبلا کارمند بودم و تازه به حساب بازاری شدم ، فروشندگی بلد نیسم ، خیلی دوست دارم فروشندگی و بازاریابی یاد بگیرم

پیشاپیش ممنون بابت پاسخ دوستان

RE: مشاوره در خصوص پخش پوشاک - مرتضی-تهران - 08-28-2013 11:57 AM

من راستیتش از فروشندگی سررشته ای ندارم......واسه جای مناسب خرید هم چیزی که سراغ دارم خرید از پلاسکو هست + تولیدی هایی که خیلی تو سطح هر شهری زیادن....به نظرم شما از تولیدی های بومی خودمون خرید کنیین به قیمت کم و عمده خیلی مناسب تره.....من لیسانس حسابداری ام.....خیلی خوشحالم که به سمت حسابداری جذب شدید.......
موفق و پیروز باشید

RE: مشاوره در خصوص پخش پوشاک - mohammadlover - 08-28-2013 12:17 PM

سلام
برای تهیه جنس اولیه میتونید درباره درگهان قشم یه تحقیقی کنید و چون خودشون وارد کننده مستقیم هستند معمولاًٌ قیمت مناسبتری پیدا میکنید که البته مورد شما که خرید چکی هست که یک مقدار کار رو مشکل میکنه ولی شما حتماً دربارش تحقیق کن.
برای معایب هم شما میتونید کسی رو که قبلاً اینکاره بوده رو به عنوان کارگر و شاگرد بیارید و اگر بخواید میتونید تو 1 ماه فوت و فن کار رو از اون یاد بگیرید و کار رو ادامه بدید.
موفق باشید

RE: مشاوره در خصوص پخش پوشاک - pars_gostar - 08-28-2013 12:33 PM

سلام.اسم من مسعود جلالونده .سالها فروش لباس رو انجام داده ام و تقریبا یه خورده آشنا هستم.
از صحبتاتون چیزی نفهمیدم.فکر کنم شما میخواین یه شرکت پخش البسه راه اندازی کنید و لباسفروشی های اصفهان رو ساپورت کنید.در نوع خودش جالبه اما چند مشکل داره :
1- پشتوانه قوی میخواد چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ تامین اجناس اولیه و با کیفیت
2- جلب اعتماد مشتری و در نهایت استفاده حداکثری از اعتماد اونها
3- شناخت بازارهای اولیه بای خرید محصول و برنامه ریزی و در نهایت بازارهای هدف برای فروش

من به شخصه بازار تهران رو معرفی میکنم و آستار.اصلا پلاسکو رو قبول ندارم چون فقط اسم اسم درکرده و اصلا جنس ارزون قیمت پیدا نخواهی کرد مگر در تولیدی ها.اگر جنس خوب و اصل میخواهی به ارومیه و تبریز برو و با تاجران درجه یک اونجا صحبت کن.مسافرت همیشه اطلاعات جامعی از محل و کسب تجربیات زیادی همراه داره
اگر در نهایت موفق نشدی من میتونم از بازارهای کشورهای خلیج فارس و کردستان عراق و اروپا ف اجناس مارک دار رو برات تهیه کنم.ولی یه مشکلی هست که اعتباری کار نخواهم کرد ولی قیمت ها به نهایت باصرفه تر خواهد بود.
میتونی از روزنامه همشهری نیز کمک بگیری.در صفحات چهارم به بعد ، معمولا اطلاعات فروش عمده لباس آورده شده که شاید اغلب سرکاری باشه ولی آدمایی پیدا میشن که به علت مشکل نقدینگی ، حاضرند اجناسشونو با قیمت های عجیبی بفروشند.
نکته آخر اینکه من به اعتماد مشتری خیلی اهمیت میدم.حاضرم در اولین و دوین فورش خودم ضرر داشته باشم و انو نگه دارم بجای اینکه سود کنم و از مشتریم بگذرم.

اگر سوال چیزی دیگه ای هست در خدمتم
09191781169
مهندس مسعود جلالوند m-jalalvand

RE: مشاوره در خصوص پخش پوشاک - YashaR1989 - 08-28-2013 12:40 PM

چهارراه ولیعصر-خیابان برادران مظفر جنوبی (صبای شمالی بیشتر میشناسن)
اونجا تولید مردانه هم جین هم پیراهن و تی شرت
در کل همه نوع تولیدی تو اون خیابون هست زنانه ، مردانه ، بچه گانه

RE: مشاوره در خصوص پخش پوشاک - نقی احمدی - 11-13-2013 04:49 PM

سلام من تو کار توزیع لباس زیر مردانه ام. تریکو و اسپرت باقیمت مناسب. اگه بخواهید با قیمت مناسب می تونم براتون جور کنم

RE: مشاوره در خصوص پخش پوشاک - saleh1990 - 11-17-2013 09:53 PM

سلام دوستان عزیز.بنده هم میخوام لباس فروشی و پوشاک بزنم.سرمایه زیادی ندارم واز خیلی ها شنیدم ودیدم که از کردستان وتهران جنس میارن و واقعا ارزونه ولی دراینجا دوستان جاهای دیگه هم معرفی کردن که واقعا متشکرم.
از بعضی از دست فروشها پرسیدم میگن لباس زنانه وبچگانه فروشش خوبه .حتی یکی از اشناهامون یه مانتو از مغازه گرفته بود 20 تومن !که واقعا جنس ورنگش خوب بود ،من درتعجبم که این مانتو رو طرف چقد خریده بود که 20 تومن میفروشه .من همیشه لباسامو از قزوین چه از مغازه ها چه ازدست فروش ها میخرم چون نسبت به قیمت های سمت ما (شمال) واقعا پایین تره.دلیل اینکه تو قزوین لباس ارزون تره چون کردها لباس میارن میفروشن و بیشتر لباسها از کردستان وتهران میاد.
حالا من دنبال اینم که اجناسی رو بیارم که کم ترازقیمت های پوشاک منطقه ما بفروشم وبا سود کمتر مشتری جذب کنم.
ازدوستان عزیز میخوام راهنمایی وکمکم کنن.

RE: مشاوره در خصوص پخش پوشاک - sedaybaran - 11-17-2013 10:42 PM

سلام
دوست گرامي اوني كه مانتو 20 تومان ميفروشه سود خيلي پاييني روش ميكشه مثلا 18 يا 19 خريده و 20 ميفروشه چون فروشش زياد هست سود ميكنه.
اگه سرمايه كم داري لباس زير بيار بفروشش سودش خيلي خوب هست اخر بازار تهران كم مونده برسي به مولوي لباس زير ميفروشند كه قيمتشون خيلي پايين هست ميتوني با سرمايه كم شروع كني.
اگه لباس ميخواي بفروشي بنظرم تك سايز بخري بفروشي سودش خوب هست. كردستان براي خريد خوبه نه براي شما. اون شخصي كه مستقيما از وارد كننده ميخره شما بري بخري بايد از مغازه دار بگيري كه سود زيادي برات نميمونه

RE: مشاوره در خصوص پخش پوشاک - saleh1990 - 11-17-2013 11:19 PM

سلام دوست عزیز.هم لباس زیر زنانه وهم مردانه دیگه؟یازنانه بهتره؟روسری و شال بنظرتون چه جوریه فروشش؟ واینکه الان فصل سرماست ولباس های گرم خوب نیست؟
بنظرتون با 1 میلیون تا 2 میلیون میشه شروع کرد یا کمه؟
ممنون میشم ادرس بازار تهران رو بنویسید کجاست؟بازار لباس یا چیزای دیگه هم دارن

RE: مشاوره در خصوص پخش پوشاک - behmod - 11-17-2013 11:49 PM

سلام
چندتا نکته به نظرم رسیده که عرض کنم خدمت شما ( تجربه شخصی در پخش پوشاک خارجی )
1- وقت خودتون رو در آستارا تلف نکنید اجناس چینی آستارا از بانه خریداری می شه و اجناس ترک اون با چند دست واسطه به دستشون می رسه . در ضمن فروشگاهاش به قول معروف به شدت " بنداز " هستند .
2- اگه جنس ارزون می خواهید فقط چینی . - در ایران فقط بانه و قشم و در خارج از ایران فقط دبی ( حتی از خود چین هم ارزون تر می دن و اون کلاهبرداری چینی ها رو ندارن . )
3- جنس ترک فقط استانبول ( فقط کرایه حمل و قاچاق اون به صرفه نیست که تا کیلویی 30 هزار تومن هم می ره ) البته بنده هم پخش لباس ترک و اروپا رو دارم و در منطقه آزاد هستم ( در این پست خیلی از موارد رو توضیح دادم http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=10065 )
4- خرید جنس ترک از تهران به صرفه نیست اگه موقعیتش رو دارید خودتون ترکیه برید که از همه جهت بهتره .