سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
به خودمان برگردیم و راهمان را درست انتخاب کنیم - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: اعضای سایت ، اهداف و بحث های شخصی (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: به خودمان برگردیم و راهمان را درست انتخاب کنیم (/showthread.php?tid=7829)

به خودمان برگردیم و راهمان را درست انتخاب کنیم - مهدی گل محمدی - 04-16-2013 04:03 PM

سلام خدمت دوستان عزیزم

امروز میخواهم با شما کمی درددل کنم و به یک سری از مشکلات که در آینده گریبان گیر بعضی از اعضا خواهد شد بپردازم.

صحبت های من با شما عزیزان در رابطه آینده تان میباشد..

مدتهاست که هر وقت به انجمن می آیم تاپیک های تازه ای در باب اعطای نمایندگی ،فروش محصول و.... میبینم که یکی از اعضا ایجاده کرده و و از اعضای دیگر درخواست همکاری کرده اند.

به یکباره میبینم بیشتر دوستان در تاپیک مربوطه اعلام آمادگی نموده اند و گاها شماره تماس و آدرس ایمیل خود را درج نموده اند.

و در کمال تعجب نام یک نفر را در چندین تاپیک اعطای نمایندگی و فروش محصول که هیچ کدام مربوط به هم نیست میبینم....

عجب!! میخواهند کاری را انجام دهند که چیزی راجع به آن نمیدانند و تنها به صحبت های شخص شروع کننده تاپیک گوش فرا میدهند و به سود های خوب و عالی آن فکر میکنند.

عزیزان سوالاتی از شما دارم که خواهش میکنم پاسخ آن را حتما به خودتان بدهید:

1-آیا فکر میکنید با گرفتن نمایندگی چند محصول میتوانید به درآمد خوبی برسید؟
2-آیا فکر میکنید با گرفتن نمایندگی آن محصول میتوانید فروش خوبی داشته باشید؟
3-آیا به عنوان شغل دائم به آن نگاه میکنید؟
4-آیا موفق شدن به آسانی آب خوردن اتفاق میافتد؟
5-آیا برنامه ریزی آینده تان با برنامه ریزی فعلیتان همخوانی دارد؟
و از همه مهتر

آیا میدانید به کجا میروید؟

اینطور که بنده با چشمانم میبینم احساس میکنم که هنوز سردر گم بودن در اعضای ابن انجمن ریشه دوانده و برخی اعضاء هنوز نتوانسته اند از این وضعیت بیرون بیایند و تنها به فکر فرار از مشکلات هستند....

دوستان من اگر اینگونه راه را پیش بگیرید و ادامه دهید و ندانید که برای چه کسب درآمد میکنید و از همه مهمتر کارهایتان خروجی پسندیده نداشته باشد

بعد از گذشت چندین سال از زندگیتان و تنها با یک فلش بک به گذشته خواهید دید که خروجی دلخواهتان را بدست نیاورده اید و اینگونه موج افسردگی و فرسودگی در وجودتان رخ نمایان خواهد کرد.

در انتها خواهید دید که همه کاره و هیچ کاره خواهید بود.

پس:

هم اکنون 1 ساعت ، تنها 1 ساعت توقف کنید،در این یک ساعت تنها کاری که باید بکنید وضعیت فعلی خودتان و آنچه دوست دارید در آینده برایتان رخ دهد را در یک برگه بنویسید.
کمی بر روی آن فکر کنید....ببینید آیا هم اکنون در مسیر این هدف گام برداشته اید یا نه؟

اگر پاسخ تان خیر میباشد:به دنبال راه حل رسیدن به هدف مشخص شده باشید.

به قول استاد نامی عزیز:

امشب باز با خود خلوت کنیم ،خودکار و چند برگ کاغذ را برداریم و همین امشب یک راه حل ،فقط یک راه حل برای کسب درآمد ولو اندک پیدا کنیم که در مسیر اهدافمان باشد و یا اگر قدمی برداشته ایم برای توسعه اصولی آن فکر و برنامه ریزی کنیم و از صبح خیلی زود فردا دست به عمل بزنیم.

عزیزان باور کنید،هر کاری را انجام دادن بهترین راه موفقیت نیست.کارهایی که برایتان آینده ای را رقم میزنند انجام دهید.

اینجا لازم میدانم که چند نکته از ناب نوشته های استاد نامی را براتان بازگو کنم:

برای آغاز اصولی این موارد را حتما باید رعایت کنید:

1-در کارهایتان وسوسه شدن و طمع کردن را کنار بگذارید.

2-در انجام معاملاتتان عجله نکنید.

3-در کارهایتان بدون فکر و برنامه ریزی هرگز ریسک نکنید.و هرگز با بیشتر از 30 درصد سرمایتان ریسک نکنید.

4-هرگز به شایعات و آهنگ های ساخته شده بازار گوش ندهید و هرگز با تمام سرمایه تان برای یک جنس هزینه نکنید

5-در کارتان هر گز و هرگز خجالت نکشید و این نکته را به یاد داشته باشید که "یا وارد بازار ایران نشوید و یا اگر شدید خجالت و تمام آثارش را از خود ریشه کن کنید"

6-حتما در انجام کارهایتان از دیگران مشورت بگیرید.

7-هرگز برای اثبات خود به اطرافیان دست به رفتار های بچه گانه نزنید.

موفقیت گام به گام و آرام آرام رخ خواهد داد و به سمت شما خواهد آمد.شما از روزی که در راه هدفتان گام بر میدارید فرزند شما (که همان کسب و کارتان میباشد)متولد میشود پس در تربیت فرزند خود دقت به خرج دهید که مبادا وقتی که بزرگ شد به شما لطمه ای وارد کند و از شما نافرمانی کند.

به قول دوست عزیزم آقای کاظمی (که همه موفقیت هایم را مدیون این ابر مرد هستم):

به ندای میلیاردر درونتان گوش دهید و راه ثروتمندشدن خودتان را ،خودتان انتخاب کنید و خودتان را محدود به بعضی کارها نکنید

لازم به ذکر است که بدانید برای موفق شدن باید از خیلی چیزها بگذرید.از تنبلی،از تن پروری،از راههای میانبر و...
و این را بدانید که : بهشت را به بهاء دهند نه به بهانه.

اخرین موردی را که باید به یاد داشته باشید این است که هرگز برای رهایی از مشکلات و بدهکاریهایتان دست به انجام کارهایی که از عهده تان خارج است نزنید.

پس از امروز قبل از درخواستهایمان در انجمن برای همکاری با اعضاء کمی فکر کنیم و ببینیم که آیا ما لایق و به عبارتی شایسته همکاری با آنها هستیم یا خیر.

بابت این پر حرفی ها عذر خواهی میکنم.
ذکر این موارد جهت تلنگر به اعضای قدیم و اعضای جدید انجمن را لازم دانستم و به عنوان عضوی کوچک از این خانواده بزرگ از یکایکتان کمال تشکر را در بهتر شدن مطالب و محتوای انجمن دارم

RE: به خودمان برگردیم و راهمان را درست انتخاب کنیم - 3ObHaN - 04-16-2013 04:41 PM

مث همیشه عالی بود Big Grin حرف دل منو زدی جوووون

RE: به خودمان برگردیم و راهمان را درست انتخاب کنیم - مهدی گل محمدی - 04-16-2013 08:41 PM

سبحان جان این یه واقعیته و من دوست ندارم که بچه ها سردرگم باشند

RE: به خودمان برگردیم و راهمان را درست انتخاب کنیم - صدفی - 04-16-2013 08:44 PM

مهدی با سن کمی که داری خیلی خوشم میاد همچین روحیه ای داری من مطمئنم و دارم میبینم که به جای میلیاردر تریلیاردر شدی

RE: به خودمان برگردیم و راهمان را درست انتخاب کنیم - mir abbas - 04-17-2013 12:00 PM

اقا مهدی خیلی درست و خوب این مطلب رو نوشتی .
کاش همه ما به این حقیقت پی ببریم که تنها کارهایی که دیگران را به موفقیت میرساند نمیتواند مارا نیز به موفقیت برساند و ما باید دنبال راه و کاری باشیم که با ذائقه و مرام و روحیات ما سازگاری داشته باشد و با تمام وجود به ان کار علاقه داشته و عاشق کارمان بشویم.
در اینصورت موفقیتمون حتمیست.