سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
یک سوال مهم از تمام اعضای انجمن - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: اعضای سایت ، اهداف و بحث های شخصی (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: یک سوال مهم از تمام اعضای انجمن (/showthread.php?tid=683)

صفحه ها: 1 2 3 4 5

یک سوال مهم از تمام اعضای انجمن - کامیار کاظمی - 08-29-2011 09:34 AM

دوستان عزیزم یک سوال همیشه ذهن من را مشغول کرده است که علاقه دارم نظر دوستان هم بدانم :
شما برای میلیاردر شدن حاضر هستید از چه چیزهایی بگذرید و چقدر این موضوع برایتان با اهمیت است؟
(سلامتی-شغل کارمندی-خانواده-فرزندان-... اگر مورد دیگری هم بفرمائید.)

RE: یک سوال مهم از تمام اعضای انجمن - madar - 08-29-2011 10:05 AM

وای چه سوال سختیConfusedConfusedConfused

از استراحتم Tongue

راستش این سوال برای کسی که خانواده تشکیل داده واقعا سخته

ولی میلیاردر شده هم مثل بقیه موارد یک قسمتی از ذهن مارو به خودش اختصاص داده
حالا اگر شرایطش مهیا بشه شما وقت هم براش پیدا می کنی سرمایه گذاری هم میکنی و خیلی کارهای دیگه...
اما درسی از برایان دایسون

فرض کنید زندگی همچون یک بازی ست . قاعده ی این بازی چنین است که

بایستی پنج توپ را در آنِ واحد در هوا نگه دارید و مانع افتادنشان بر زمین شوید

جنس یکی از آن توپ ها از پلاستیک بوده و باقی آنها شیشه ای هستند . پر

واضح است که در صورت افتادن توپ پلاستیکی بر روی زمین ، دوباره نوسان کرده و

بالا خواهد آمد ؛ اما آن چهار توپ دیگر به محض برخورد ، کاملا شکسته و خرد

میشوند . آن چهار توپ شیشه ای عبارتند از :

خانواده ، سلامتی ، دوستان ، و روح خودتان ؛ و توپ پلاستیکی همان کارتان

است . كار را بر هیچ یك از عوامل فوق ترجیح ندهید ؛ چون همیشه كاری برای

كاسبی وجود دارد ولی دوستی كه از دست رفت دیگر بر نمی گردد ؛ خانواده ای

كه از هم پاشید دیگر جمع نمی شود ؛ سلامتی از دست رفته باز نمی گردد ؛ و

روح آزرده دیگر آرامشی ندارد ...

"من واقعا به این درس اعتقاد دارم"

RE: یک سوال مهم از تمام اعضای انجمن - mosafer bedar - 08-29-2011 11:32 AM

سلام
بنده حاضرم از شغل کارمندی بگذر م و سلامتی را نه خانواده اصلاچون دو مقوله فوق به مانند دو بال می باشد که شما را کمک می کند که به هدفت که هما میلیاردر شدن باشد برسی

RE: یک سوال مهم از تمام اعضای انجمن - dara - 08-29-2011 11:47 AM

به نظر من میلیاردر شدن باید جنبه معنوی هم داشته باشد یعنی هرچقدر از نظر مالی میلیاردر می شویم باید به همان اندازه و حتی بیشتر از نظر معنوی ، شخصیت و انسانیت میلیاردر شویم وگرنه به نظر من پول به تنهایی ثروت محسوب نمی شود چطور می شود که برای پول از خانواده و فرزندان گذشت آن وقت آن پول چه ارزشی دارد انسان یک موجود اجتماعی است و خوشبختی که با دیگران تقسیم نشود پوچ و بی ارزش است .
سلامتی هم آنقدر ارزشمند است که واقعا پول جایگزین آن نمی شود .
اما از شغل می شود گذشت البته در صورتی که به کار و شغل بعدی که می خواهید داشته باشید کاملا مطمئن باشید و ریسکی که می خواهید در قبال از دست دادن شغل کارمندی انجام دهید بسیار منطقی و حساب شده باشد وگرنه به مشکل برمی خورید اما وقتی مطمئن باشید که راه انتخابی ( ترک شغل قبلی و روی آوردن به کار جدید ) به سمت میلیاردر شدن است حتما از شغل کارمندی آنهم با شوق می شود گذشت .

RE: یک سوال مهم از تمام اعضای انجمن - کامیار کاظمی - 08-29-2011 01:34 PM

(08-29-2011 11:47 AM)dara نوشته شده توسط:  به نظر من میلیاردر شدن باید جنبه معنوی هم داشته باشد یعنی هرچقدر از نظر مالی میلیاردر می شویم باید به همان اندازه و حتی بیشتر از نظر معنوی ، شخصیت و انسانیت میلیاردر شویم وگرنه به نظر من پول به تنهایی ثروت محسوب نمی شود چطور می شود که برای پول از خانواده و فرزندان گذشت آن وقت آن پول چه ارزشی دارد انسان یک موجود اجتماعی است و خوشبختی که با دیگران تقسیم نشود پوچ و بی ارزش است .
سلامتی هم آنقدر ارزشمند است که واقعا پول جایگزین آن نمی شود .
اما از شغل می شود گذشت البته در صورتی که به کار و شغل بعدی که می خواهید داشته باشید کاملا مطمئن باشید و ریسکی که می خواهید در قبال از دست دادن شغل کارمندی انجام دهید بسیار منطقی و حساب شده باشد وگرنه به مشکل برمی خورید اما وقتی مطمئن باشید که راه انتخابی ( ترک شغل قبلی و روی آوردن به کار جدید ) به سمت میلیاردر شدن است حتما از شغل کارمندی آنهم با شوق می شود گذشت .

(08-29-2011 11:32 AM)melika330 نوشته شده توسط:  سلام
بنده حاضرم از شغل کارمندی بگذر م و سلامتی را نه خانواده اصلاچون دو مقوله فوق به مانند دو بال می باشد که شما را کمک می کند که به هدفت که هما میلیاردر شدن باشد برسی

(08-29-2011 10:05 AM)madar نوشته شده توسط:  وای چه سوال سختیConfusedConfusedConfused

از استراحتم Tongue

راستش این سوال برای کسی که خانواده تشکیل داده واقعا سخته
ولی میلیاردر شده هم مثل بقیه موارد یک قسمتی از ذهن مارو به خودش اختصاص داده
حالا اگر شرایطش مهیا بشه شما وقت هم براش پیدا می کنی سرمایه گذاری هم میکنی و خیلی کارهای دیگه...

پس چه وقت مطمئن می شویم؟
چرا تا کنون مطمئن نشده ایم؟
مطمئن هستید که ده سال دیگر این اطمینان حاصل میشود؟
آیا معنی آن این نیست که هنوز به خود و ایده هایمان ایمان نداریم؟
نظرتان در مورد خراب کردن پل های پشت سر برای پیش رفتن چیست؟

RE: یک سوال مهم از تمام اعضای انجمن - 3ObHaN - 08-29-2011 02:56 PM

اقا کامیار خانواده دو بخشه ، یکی یعنی پیششون نباشی و نبینیشون و اینجور مسائل ، یکی دیگه خانوادت رو بفروشی به پول ! من هیچوقت خانوادم رو به پول نمیفروشم ولی حاضرم :
اغوش گرم خونواده
غذای خوشمزه ی مادرم
پول تو جیبیم
ماشینی که قراره بعد قبولی دانشگاه واسم خریده بشه
و ....
رو از دست بدم تا میلیاردر بشم !
و از سلامتیم به هیچ وجه نمیگذرم !
و مطمئنم 100 سال بعد هم اگه این سوال پرسیده بشه ، با توجه به شرایط حالم ، همین حرف میزنم !

در مورد پل پشت سر هم ، باید شکسته بشه تا بدونیم همیشه باید به سمت جلو بریم !

RE: یک سوال مهم از تمام اعضای انجمن - kimyya - 08-29-2011 05:35 PM

در حال حضر با شرایط الانم
ازدواج نکنم!
شغل بخور نمیرمو کنار بگذارم.
کمترین واحد های دانشگاهی رو بردارم.
از خانوادم دور باشم.
و ساعت ها وقتم رو صرف هدفم کنم با کمترین استراحت و بدون تفریح.
ولی اگر قرار باشه سالم نباشم و میلیاردرباشم.سلامتیرو ترجیح میدم!

RE: یک سوال مهم از تمام اعضای انجمن - مهدی گل محمدی - 08-29-2011 05:42 PM

من برای میلیاردر شدنم هم اکنون از شب هایی که زود می خوابیدم گذشته ام.
تمام توانم را در جوانی(تا سن سی سالگی)برای ملیاردر شدنم میگذارم و بعد از سی سالگی تنها به مدیریت کارها بسنده می کنم.البته کارهم خواهم کرد.
من هم اکنون از مغز آکبندم که نو مونده بود گذشتم تا میلیاردر شوم.Big GrinBig Grin
هرگز از خانواده ام جدا نخواهم شد.چون هدف من از میلیاردر شدن داشتن خانواده ی خوب و داشتن آرامش در پرتو خانواده اسک

10 سال دیگر هم اگر همین سوالات را بپرسید شاید با کمی تغییر جوابتان را بدهم.
باید با برنامه ریزی و قدرت ریسک پذیری و شهامت پل های پشت سرمان را بشکنیم.

RE: یک سوال مهم از تمام اعضای انجمن - 3ObHaN - 08-29-2011 05:50 PM

(08-29-2011 05:42 PM)atreeeshgh نوشته شده توسط:  من هم اکنون از مغز آکبندم که نو مونده بود گذشتم تا میلیاردر شوم.Big GrinBig Grin
به این میگن از خود گذشتگی ! Wink

RE: یک سوال مهم از تمام اعضای انجمن - dara - 08-30-2011 11:03 AM

ایمان و باور داشتن به خود و ایده ها قبول ولی زمانی می شود پل های پشت سر را خراب کرد که پل های جدیدی برای جلو رفتن ساخته باشی وگرنه همانجا سقوط می کنی توی دره ! یعنی بر شاخه نشستن و از بن بریدن ایده ها باید بارور بشن به ثمردهی برسن بعد از کار گذشته دست برداری برای کسی که خانواده داره و تامین زندگی اونا باهاش باشه ریسک کردن سخت تره تا کسی که فقط مسئول زندگی خودشه درسته که قناعت به آب باریکه کارمندی اشتباهه و من شخصا با این قناعت مخالفم ولی در صورتی می شه قید آب باریکه رو زد که از دور دریا رو ببینی نه فقط سراب !
به نظر شما منطقیه برای کاری که موفقیت تضمینی نداره از کار قبلی دست بکشی به امید اینکه بشه یا نه

رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود
رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود