سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
درخواستهای راهنمایی و مشاوره مسکن (ساخت و ساز - سرمایه گذاری - خرید - فروش و...) - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش خرید - فروش و سپرده گذاری (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- انجمن: خرید و فروش زمین و مسکن در ایران (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- موضوع: درخواستهای راهنمایی و مشاوره مسکن (ساخت و ساز - سرمایه گذاری - خرید - فروش و...) (/showthread.php?tid=52)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67

RE: خرید زمین یا طلا - jahanagahi - 12-22-2012 06:12 PM

سرمایه گذاری در کار بسیار عالی است .یه شرط اینکه بتوان با آن کار پر درآمدی ایجاد کرد و الا کل سرمایه به باد می رود.

RE: به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - yu3f - 12-23-2012 04:12 PM

Yosef.gif
اون بنده خدا احیانا در تهران حاضر نیست چنین وامی بده؟ Yosef.gif
یعنی بیاد شریکی خونه بخریم بعد منم قسطشو بدم Yosef.gif چنین موقعیت هایی سراغ ما هم بیاد خوبه Yosef.gif
خانم پرواز اگر خریدید بنده رو هم بهشون معرفی کنید =))

RE: به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - nadeer falah - 12-23-2012 08:25 PM

خیلی خوبه اگه از نظر حقوقی مطمئن باشین. چون تورم سالانه الان بالای 40%هست پس شما برد میکنین. ضمن اینکه خونه شما هم روز به روز میره بالا...
پیشنهاد من اینه که یه دفتر خونه آشنا این کار را انجام بدین. یا حداقل دفترخانه را خودتون انتخاب کنین
خیلی خوبه اگه از نظر حقوقی مطمئن باشین. چون تورم سالانه الان بالای 40%هست پس شما برد میکنین. ضمن اینکه خونه شما هم روز به روز میره بالا...
پیشنهاد من اینه که یه دفتر خونه آشنا این کار را انجام بدین. یا حداقل دفترخانه را خودتون انتخاب کنین

RE: به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - پرواز - 12-23-2012 10:08 PM

دوستان من اصلا از این کار منصرف شدم و میخوام از یه طریق دیگه وام بگیرم(با همون میزان درصد ولی از بانک!). ضمنا اشتباه فهمیده بودم. این آقا هم مثل بانک عمل میکنه یعنی میگه بنام من خریدار و در رهن اون آقا. ولی راستش هرچی فکر کردم دیدم آدم بدهکار بانک باشه بهتر از یه شخص حقیقیه. بعدشم من رو یه چیزایی حساسم. یه گروهی بهم گفتن این همون ول نزول کردنه! منم اونقدر از هر چیزی که برکت رو از زندگی ببره مخالفم که بلافاصله ردش کردم!

RE: به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - M3HDI - 12-23-2012 11:33 PM

سلام و عرض ادب

اگر مطمئنید که روال ایشون ، دریافت ربا بوده که به هیچ عنوان نرید طرفش ، ولی اگر مطمئن نیستید ، روش کارشون رو با یک آگاه به مسائل شرعی درمیان بگذارید

مدنظر داشته باشید ، ربا در صورتیست که تجارتی درمیان نباشد

اگر هم خواستید وام بگیرید به هیچ عنوان سمت بانک مسکن نرید ، شما اگر 20 میلیون از این بانک وام بگیرید باید در مدت 10 سال 39.6 میلیون پس دهید ( به غیر از کارمزد سالانه)

یعنی بیش از دو برابر مبلغ دریافتی !

کمی جستجو کنید ، مطمئن در اصفهان موسساتی هستند که به مراتب بهتر از بانک ها باشند

(( بنده خودم از یک موسسه وام گرفتم ، که در صورتی که خواسته باشید 20 میلیون از این موسسه وام بردارید ، در مدت 60 ماه و با کارمزد حدود 1.4 میلیون وام به شما تعلق میگیره (( سود نداره ، کارمزد هم 2 درصد))

موفق باشید

RE: به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - پرواز - 12-24-2012 12:10 AM

ممنون آقا مهدی. خب آخه مشکل این موسسات اینه که باید پولت رو از حداقل 4 ماه قبل بخوابونی. ولی من نمیتونم چنین کاری بکنم. چون پولم این هفته میرسه دستم و باید تا اخر بهمن خونه رو خریده و توش نشسته باشم!
وامی که فعلا گیر آوردم مال یکی از آشنایانه که خودش لازم نداره. 16 درصده

RE: به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - M3HDI - 12-24-2012 12:26 AM

سلام
بله این پیش شرط رو داره ،ولی خوب در عوض چندین میلیون به نفعتونه

حداقل اگر 10 میلیون به نفعتون باشه ، ببنید نمیتونید این مبلغ رو برای همین 4 ماه قرض کنید و هنگام دریافت وام پس بدید

البته خیلی ها این رو فرصت میدونن و وام رو میگیرن و تا چنین سال فقط سودش رو میدن ولی خوب شما به شرایطتون نگاه کنید

پ.ن : مقدار سود + کارمزد بانک ، مدت زمان اقساط و میزان وام رو بفرمایید تا بگم چقدر ازتون پس میگرن

RE: به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - jahanagahi - 12-24-2012 12:35 AM

(12-23-2012 10:08 PM)پرواز نوشته شده توسط:  دوستان من اصلا از این کار منصرف شدم و میخوام از یه طریق دیگه وام بگیرم(با همون میزان درصد ولی از بانک!). ضمنا اشتباه فهمیده بودم. این آقا هم مثل بانک عمل میکنه یعنی میگه بنام من خریدار و در رهن اون آقا. ولی راستش هرچی فکر کردم دیدم آدم بدهکار بانک باشه بهتر از یه شخص حقیقیه. بعدشم من رو یه چیزایی حساسم. یه گروهی بهم گفتن این همون ول نزول کردنه! منم اونقدر از هر چیزی که برکت رو از زندگی ببره مخالفم که بلافاصله ردش کردم!

نطفه نزول از همین خرید خانه شروع شد.افرادی در بنگاه معاملات مسکن و خصوصا دفترخانه ها می نشستند و به افرادی که برای خرید خانه پول کم داشتند پرداختشان را انجام می دادند و سند را تا تسویه کامل پول و نزول آن در گرو خود قرار می دادند.

RE: به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - yu3f - 12-27-2012 05:22 AM

سلام به همه دوستان
عزیزانی که در بنگاه های املاک مشغولیت دارند و یا قبلا کار کردند یک راهنمایی بکنند. (تجربه تهران رو دارند)
خرید آپارتمان با سال ساخت کم (نوسازتر) ولی با متراژ کمتر به صرفه تر است یا خرید آپارتمان کمی بزرگتر اما با سال ساخت بیشتر؟
خرید آپارتمان با سال ساخت کمتر در مناطق پایین تر به صرفه تر است یا خرید با سال ساخت بیشتر اما در مناطق بالاتر؟
کلا در زمینه خرید آپارتمان به چی توجه بشه؟ با این رویکرد در نظر بگیرید که قراره یک آپارتمان خریداری بشه یا توش زندگی بشه یا اجاره داده بشه و جای دیگه اجاره کرده بشه. همینطور نسبت به نوسانات بازار رشد متعادل داشته باشه. اینطوری نشه ک یک جا متری ۲ میلیون بره بالا این ۱۰۰ هزارتومن بره بالا!
یک مشاوره ای بدهید ممنون می شوم Yosef.gif

RE: به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - yu3f - 12-27-2012 02:58 PM

چون تاپیک رفت اون زیر میرا و واقعا به مشورت نیاز دارم با اجازه مدیران آوردم بالا. عثلن این پست بعدا توسط استاد قربانیان پاک خواهد شد Yosef.gif
دوستان لطفا در صورت داشتن تجربه و دانش مشاوره دهند سپاسگذار می شوم.