سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
درخواستهای راهنمایی و مشاوره مسکن (ساخت و ساز - سرمایه گذاری - خرید - فروش و...) - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش خرید - فروش و سپرده گذاری (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- انجمن: خرید و فروش زمین و مسکن در ایران (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- موضوع: درخواستهای راهنمایی و مشاوره مسکن (ساخت و ساز - سرمایه گذاری - خرید - فروش و...) (/showthread.php?tid=52)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67

به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - پرواز - 11-21-2012 07:37 PM

نمیدونم این ماجرای خونه خریدن من کی تموم میشه(البته اگر پولش بود تا حالا انجام شده بود!)

یه نفر به اقتضای شغلش اینطوری میتونه کمکم کنه:
میگه هر خونه ای خواستی بخری، من 50 درصدش رو به تو وام میدم. قیمتش هر قدر میخواد باشه مهم نیست. این 50 درصد رو با سود سالانه ی 16 درصد محاسبه میکنه. بازپرداختش هم اقساط 96 ماهه است.
منتها در عوض من باید چجوری ضمانت بازپرداخت بدم؟
این حرف خودشه: "در دفترخانه شما با وکیلتون بیاین که مطمئن باشین من هیچ مشکل قانونی ندارم. سند به نام من و در رهن شما میخوره. هر وقت قسط هاتون رو کامل پرداخت کردین، سند رو به نام خودت میزنیم."

برای من فرصت بدی نیست. من که از بانک نمیتونم وام بگیرم. لااقل از این اقا بگیرم. حالا یه چیزی فکرم رو مشغول کرده. به نظر شما چنین قراردادی چه نقاط ضعف یا قوتی داره؟ به چه نکاتی باید دقت کنم؟

RE: به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - goldmen - 11-21-2012 07:52 PM

با وکیل مشورت کنید بهتر راهنمایتون میکنه

RE: به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - پرواز - 11-21-2012 08:53 PM

باشه. ولی میخوام یه کلیتی نظر دوستان رو بدونم

RE: به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - sinior - 11-21-2012 09:01 PM

وقتی میخان به یه چیزی وام بدن
میگن سند به نام شما در رهن ما

یعنی سند به نام شماس در رهن اون وام دهنده ، که هر موقع پولش رو کامل دادی سندت رو آزاد میکنه

ولی قضیه شما برعکسه

سابقه کاری طرف رو بررسی کن ، مشورت بگیر
به دفه کلاه گشادی میزارن سرت

RE: به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - jahanagahi - 11-21-2012 09:07 PM

از نظر من هیچ مشکلی وجود ندارد بشرطیکه فبلا بقول استاد گلدمن عزیز با وکیل مشورت کرده باشید.

RE: به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - صدفی - 11-21-2012 09:08 PM

از آقای قربانیان کمک بگیرید ایشون تجربه بیشتری در این امور دارن

RE: به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - بهداد - 11-21-2012 09:56 PM

(11-21-2012 07:37 PM)پرواز نوشته شده توسط:  نمیدونم این ماجرای خونه خریدن من کی تموم میشه(البته اگر پولش بود تا حالا انجام شده بود!)

یه نفر به اقتضای شغلش اینطوری میتونه کمکم کنه:
میگه هر خونه ای خواستی بخری، من 50 درصدش رو به تو وام میدم. قیمتش هر قدر میخواد باشه مهم نیست. این 50 درصد رو با سود سالانه ی 16 درصد محاسبه میکنه. بازپرداختش هم اقساط 96 ماهه است.
منتها در عوض من باید چجوری ضمانت بازپرداخت بدم؟
این حرف خودشه: "در دفترخانه شما با وکیلتون بیاین که مطمئن باشین من هیچ مشکل قانونی ندارم. سند به نام من و در رهن شما میخوره. هر وقت قسط هاتون رو کامل پرداخت کردین، سند رو به نام خودت میزنیم."

برای من فرصت بدی نیست. من که از بانک نمیتونم وام بگیرم. لااقل از این اقا بگیرم. حالا یه چیزی فکرم رو مشغول کرده. به نظر شما چنین قراردادی چه نقاط ضعف یا قوتی داره؟ به چه نکاتی باید دقت کنم؟

درود بر شما
حرفه ی من مشاور املاک در تهران هست . در این موارد گاها کلاهبرداری های بزرگی مشاهده شده . من یک توصیه برای هر حرکتی دارم : با یک وکیل خبره بر قوانین اتحادیه مسکن مشورت کنید که حتما وکیل با شما در هر کجا باشد . دقت کنید یک کاما ( ، ) موضوع اصلی متن را عوض خواهد کرد بنابراین باید از کسی که میداند کمک بگیرید . ان شاء الله یک منزل زیبا بخرید اما با چشم باز
توصیه ی من به عزیزان برای خرید آپارتمان : هر فرد الان خرید کند واقعا برنده ی بزرگی خواهد بود . با اینکه بحث روی پایین امدن ارزش ملک است و بازار به حالت معلق در امده اما در ایران کسی برنده است که قدرت ریسک منطقی بالایی داشته باشد
با سپاس

RE: به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - پرواز - 11-21-2012 10:12 PM

از همه ممنونم واقعا. نهایتا اینکه من چند روز دیگه میرم دنبال خونه. و اگر شرایط جوری شد که خواستم از وام این آقا استفاده کنم با وکیل میرم سر قرارداد.
ولی ازتون میخوام همه برام انرژی مثبت بفرستین بشه یه خونه ی خوشگل و در حد توان مالیمون بخریم. چیزی که زیاد ما رو تو قرض و دردسر نندازه. چیزی که آبرومون رو حفظ کنه... کاش میفهمیدین چرا موضوع خونه اینقدر برام مهم شده...

RE: به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - jahanagahi - 11-21-2012 10:24 PM

انشالله هر چه رودتر خبر خرید را در این تایپیک بزنید.
رفتن فقط با مشورت وکیل و حتی حضور وی.

RE: به نظرتون چنین کاری برای خرید مسکن درسته؟ - بهداد - 11-21-2012 10:29 PM

(11-21-2012 10:12 PM)پرواز نوشته شده توسط:  از همه ممنونم واقعا. نهایتا اینکه من چند روز دیگه میرم دنبال خونه. و اگر شرایط جوری شد که خواستم از وام این آقا استفاده کنم با وکیل میرم سر قرارداد.
ولی ازتون میخوام همه برام انرژی مثبت بفرستین بشه یه خونه ی خوشگل و در حد توان مالیمون بخریم. چیزی که زیاد ما رو تو قرض و دردسر نندازه. چیزی که آبرومون رو حفظ کنه... کاش میفهمیدین چرا موضوع خونه اینقدر برام مهم شده...

کاملا شرایط ذهنی شما را درک میکنم . میتونم حدس بزنم مسئله کجا نهفته است . جملاتی از نوشته های شما انتخاب کردم :
((( ازتون میخوام همه برام انرژی مثبت بفرستین بشه یه خونه ی خوشگل و در حد توان مالیمون بخریم. چیزی که زیاد ما رو تو قرض و دردسر نندازه. چیزی که آبرومون رو حفظ کنه. )))

این دقیقا چیزیه که شما باید در تجسم حتما و حتما ببینید . هر وقت ارزوهایتان را کاملا دید که دارید همه چیز تمومه . شک نکنید اگر سر سوزنی شک کنید همه چیز بهم میخوره . خانه ی دلخواهتان نقاشی کنید و کنار نقاشی تان تمام جزییاتش را بنویسید حتی دکوراسیونش و ......... بعد هر روز انها را مطالعه کنید
میخوام کار خارق العاده در نیمه های شب جمعه با هماهنگی با شما انجام دهم تا متوجه بشید انتقال انرژی یعنی چی