سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
با 9میلیون تومان چه کاری میتوان شروع کرد؟ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: با 9میلیون تومان چه کاری میتوان شروع کرد؟ (/showthread.php?tid=3813)

صفحه ها: 1 2 3

با 9میلیون تومان چه کاری میتوان شروع کرد؟ - mortezajafari - 07-27-2012 11:46 PM

سلام به همه عزیزان
من سرمایه ای حدود 9 میلیون تومان دارم.
فکر ها و ایده هایی هم دارم که در بعضی پست هایی که برای دوستان نوشتم، بیان کردم
میخواستم ببینم اعضای محترم نظر دیگه ای دارن و یا تجربه ی کاری در زمینه ای خاص
البته من منطقه محل سکونتم و طرح های پیشنهادی خودم که تقریبا مرتبط با اینجا هست رو دوباره میگم
ساکن بیرجند هستم.خودم مهندسی صنایع میخونم و خب ایده های فراوانی با توجه به رشتم دارم
بیرجند قطب زرشک و عناب کشور هستش
زعفرونشم که نیاز به گفتن نداره
کارخونه خوبی برای بسته بندی اینا نداریم.یهنی همین زرشک و زعفرون و عناب میره ایتالیا بسته بندی میشه با خیلی قیمت بیشتر به ایران برمیگرده.تازه اصالتشم عوض میشه.بهش میگن کالای خارجی
توی زعفرون کارهای خوبی شده اما زرشک و عناب هنوز کار خاصی صورت نگرفته

در زمینه فرآوری صنعتی، خراسان جنوبی بهمراه کرمان و یزد، قطبهای معدن ایران هستند
کسی اگه بتونه یک کارخونه خیلی خوب اینجا بزنه کف دستشو بوسیده
اکثر سنگها با کلی هزینه میره شهرهای دیگه که حالا اسم نمیبرم و باز کلی هزینه رفت و آمد + ارزش افزوده محصول بهش میخوره و برمیگرده
درحالیکه با توجه به ساخت و سازهای زیادی که شده و داره میشه و خواهد شد، این کارخونه بسیار توجیه داره
یکی دیگه از زمینه های کار، بحث دامپروری هستش
شاید بالای 200 واحد مرغداری وجود داره
که البته وجود مجتمع عظیم مرغ مادر جنوب خراسان باعث بوجود آمدن اینا شده
اما بازهم باکمبود مرغ مواجه هستیم
علیرغم اینکه مرغهای اینجا چه زنده و چه بصورت گوشت، به استانهای دیگه صادر میشه

و اینکارهم خیلی توجیه داره
اینا چندتا طرح بود که بنظرم رسید
اما 2 تا مشکل هست
یکی اینکه سرمایه زیاد ندارم
دوم اینکه کار شراکتی رو باید با کسی انجام بدم که بتونیم با هم کنار بیایم

درخواستی که دارم اینه که اگه ممکنه در مورد طرح های دیگه اگه نظری دارین بفرمایید
در مورد کارهای وام و بانکیش توی یک انجمن دیگه مطالب رو دیدم و شرایط اخذ وام رو تقریبا بلدم

مرسی

RE: با 9میلیون تومان چه کاری میتوان شروع کرد؟ - درناز - 07-28-2012 12:26 AM

آقا مرتضی داداش من مرغداره تو بیرجند و علوم دامی هم خونده. 2 سال پیش یه مرغداری اجاره کرد سالی 5 میلیون باید بده. چند بار جوجه ریخت سری اول هزینه خرید جوجه و دان و تعمیرات محل و دارو و ... نتیجه: نقطه سربه سر. سری دوم تو 36 روزگی با وجود همه واکسن ها و پیشگیریها، بر اثر بیماری شبی حداقل 1000 جوجه تلف شد و بیمه دو سومش رو قبول کرد.....بماند آخرین باری که تا حالا ریخته... هزینه دان و جوجه و دارو و... حدود هرجوجه 6000 تومن شد که بعد 40 روز جواب بگیره. از 12000 جوجه 7000 به 40 روز رسیدن و مرغ کیلویی 4700 ارایه شد.
در مورد زرشک و عناب اگه بتونین خودتون تولید کنین بهتره چون زرشک و عناب موجود در بازار توسط کشاورزان محلی و به روش سنتی برداشت میشه . مثلا میتونین یه ساعت از یه چاه عمیق رو با محصولش به صورت سالانه اجاره کنین و با مراقبت و سمپاشی و کوددهی و آبیاری درست و به موقع محصول بهتری رو برداشت کنین. نمونه همچین عنابی با عناب خریداری شده از کشاورز سنتی حداقل 12000 تومن در هر کیلو تفاوت قیمت داره...
به نظرم پروار بندی گوسفند هم خوب جواب بده. با گیر آوردن تعدادی بره یا بزغاله و 2 یا 3 ماه نگهداری نتیجه مطلوب میگیرین. چند روز پیش آشنایی رو دیدم که توی بیرجند رستوران داره می گفت گوشت مورد نیاز رستوران رو از مشهد تهیه میکنه و تازگی خرید کرده بود کیلویی 19000 تومن در حالی که میتونست از بیرجند مناسبتر تهیه کنه اما چون جایی نیست که اون مقدار گوشتو یه جا تهیه کنه از مشهد خرید میکنه.

RE: با 9میلیون تومان چه کاری میتوان شروع کرد؟ - mortezajafari - 07-28-2012 12:53 AM

مرسی درناز خانم بابت راهنماییتون
البته به مکان مرغداری خیلی بستگی داره
اینکه حداقل 2 3 کیلومتر با جاهای دیگه از قبیل مرغداریا جاده و ... فاصله داشته باشه و ...
یکی از دوستان من با 10000 شروع کرده 3 سال پیش، پارسال 2 تا 35000 داشت که یکیشو داد و ی زمین توی غفاری روبرو دانشگاه آزاد خرید که میخواد برج بزنه.حتما ارزش زمینای اونجا رو هم میدونین.کمش متری 3 تومن هست به بالا
اما در مورد تلف شدن جوجه ها و خسارتی که بیمه میده دقیقا با شما موافقم.چون خیلی سخته و باید خیلی مراقب بود.بیمه هم خیلی از هزینه ها رو نمیده و واقعا ضرر توی کار زیاده
در مورد این پروار بندی هم فکر کردم.اما جاشو ندارم و اینکه فرصتی که برم سر محل چرا ندارم.که البته میتونم یک چوپان بگیرم و این مدت یک مبلغ ناچیزی بهش بدم
اما خود طرح پروار بندی رو زیاد در جریان نیستم.مثل اینکه کی باید بره یا بزغاله خرید؟حدودا چقدر زمان میبره تا به ثمر برسن؟همین 2 3 ماه یا بیشتر؟چه نژادی باید باشن؟برای کشتارشون باید چیکار کرد و به کجا مراجعه کرد؟مجوز بهداشت میخواد یا نه؟و مسائلی از این قبیل
که خوشحال میشم اگه اطلاعاتی شما و یا دوستان دارن، ارائه کنن

RE: با 9میلیون تومان چه کاری میتوان شروع کرد؟ - درناز - 07-31-2012 12:16 AM

(07-28-2012 12:53 AM)mortezajafari نوشته شده توسط:  مرسی درناز خانم بابت راهنماییتون
البته به مکان مرغداری خیلی بستگی داره
اینکه حداقل 2 3 کیلومتر با جاهای دیگه از قبیل مرغداریا جاده و ... فاصله داشته باشه و ...
یکی از دوستان من با 10000 شروع کرده 3 سال پیش، پارسال 2 تا 35000 داشت که یکیشو داد و ی زمین توی غفاری روبرو دانشگاه آزاد خرید که میخواد برج بزنه.حتما ارزش زمینای اونجا رو هم میدونین.کمش متری 3 تومن هست به بالا
اما در مورد تلف شدن جوجه ها و خسارتی که بیمه میده دقیقا با شما موافقم.چون خیلی سخته و باید خیلی مراقب بود.بیمه هم خیلی از هزینه ها رو نمیده و واقعا ضرر توی کار زیاده
در مورد این پروار بندی هم فکر کردم.اما جاشو ندارم و اینکه فرصتی که برم سر محل چرا ندارم.که البته میتونم یک چوپان بگیرم و این مدت یک مبلغ ناچیزی بهش بدم
اما خود طرح پروار بندی رو زیاد در جریان نیستم.مثل اینکه کی باید بره یا بزغاله خرید؟حدودا چقدر زمان میبره تا به ثمر برسن؟همین 2 3 ماه یا بیشتر؟چه نژادی باید باشن؟برای کشتارشون باید چیکار کرد و به کجا مراجعه کرد؟مجوز بهداشت میخواد یا نه؟و مسائلی از این قبیل
که خوشحال میشم اگه اطلاعاتی شما و یا دوستان دارن، ارائه کنن

سلام آقا مرتضی من در مورد مرغ از داداشم پرسیدم حق با شماست برای مرغداری ده هزاری حدود 60 م سرمایه میخواد. 12 م اول واسه جوجه. بعد هر ماشین دان حدود 20 م . اما میگن دلالهایی هستن که جوجه میریزن براتون پول دان هم میدن. خودشون هم میفروشن بعد هزینه ها رو کم میکنن اجرت خودشونو هم برمیدارن هرچی موند سهم شماست البته اگه چیزی موند.
گوسفند هم 3 ماه نیاز به مراقبت داره.

RE: با 9میلیون تومان چه کاری میتوان شروع کرد؟ - m_grate29 - 07-31-2012 12:34 AM

دوستان عزیز از من میشنوید سراغ مرغ نرید.
التماسا نرید
هم حقایقی میدونم و هم اینکه خودم دلال مرغ هستم

RE: با 9میلیون تومان چه کاری میتوان شروع کرد؟ - mortezajafari - 07-31-2012 01:20 AM

سلام
ممنون بابت راهنماییتون
اما درخواست من مشاوره هم بود ها!!!!!! نه اینکه فقط محدود باشه بچیزی که گفتم
نظرات دوستان رو میخواستم بدونم
مرسی
سلام درناز خانم
ممنونم از اینکه لطف کردین و پاسخ دادین
خوشحال میشم نظر دیگه ای هم داشته باشین بدونم

RE: با 9میلیون تومان چه کاری میتوان شروع کرد؟ - فرهاد قربانی - 07-31-2012 01:25 AM

سلام دوست خوبم.به نظر من بیا کارتو با بازاریابی شروع کن.می تونی با پولی که داری یک پیکان وانت حدودا5تا6 میلیون البته گازسوز بگیری با مابقی سرمایه ات دنبال یک کالا مواد غذایی بری و بعد از محصولات محل سکونتون به لیست فروشت اضافه کنی وبعداز چند مدتی تعدادکالاهاتو اضافه کنی.با این کار هم در جریان کار بازار قرار میگیری که برای اینده ات بخوای خودت تولید کنی وخودت بسته بندی کنی وهرکاری بکنی تجربه تو فروش رو داشته باشی.موفق باشی

RE: با 9میلیون تومان چه کاری میتوان شروع کرد؟ - درناز - 07-31-2012 01:39 AM

(07-31-2012 01:20 AM)mortezajafari نوشته شده توسط:  سلام
ممنون بابت راهنماییتون
اما درخواست من مشاوره هم بود ها!!!!!! نه اینکه فقط محدود باشه بچیزی که گفتم
نظرات دوستان رو میخواستم بدونم
مرسی
سلام درناز خانم
ممنونم از اینکه لطف کردین و پاسخ دادین
خوشحال میشم نظر دیگه ای هم داشته باشین بدونم

البته آقا مرتضی استاد عزیزمون m_grate29 فرمودن دنبال اید کار نرین حتما تجربیات خوبی دارن پیشنهاد میکنم ازشون مشاوره بگیرید. ضمن اینکه از نزدیک کار مرغداری رو دیدم با موقعیتی که شما دارین من میگم مرغ ؟!!.... نه ه ه ه ه

RE: با 9میلیون تومان چه کاری میتوان شروع کرد؟ - مــجــیــנ - 07-31-2012 09:33 AM

(07-31-2012 12:34 AM)m_grate29 نوشته شده توسط:  دوستان عزیز از من میشنوید سراغ مرغ نرید.
التماسا نرید
هم حقایقی میدونم و هم اینکه خودم دلال مرغ هستم
میشه یکم توضیح بدید؟

RE: با 9میلیون تومان چه کاری میتوان شروع کرد؟ - m_grate29 - 07-31-2012 10:10 AM

اولا که دان مرغ 50000 تن دیگه بیشتر نمیدن.
الان یک سری مافیا هستند که کار مرغ انجام میدهند نمیتونم بگم چه کسایی هستند!!!!خودت میدونی که ...

در این سه ماه 300 مرغ داری تعطیل شدند به خاطر یک عده ی خاص
اصل مرغ تازه کیلویی 2600 هست!!!! ولی تا به عمده فروش برسه حداقل 10 تا واسطه این واسطه است. که مرغ میشه کیلویی 5000

اگر سرمایت خوبه مرغداری بزنی بزن.ولی اگر واسطه ی قوی نداشته باشی بد میخوری زمین

الان که دارم مینویسم تو دفترم قرار داد مرغ ترکیه ایی بستیم کیلویی 1400 تومن تو بازار 4800 هست به تناژ ماهیاته 200 هزار تن

اینا رو نگفتم که بترسی برای آگاهی ولی اگر ارادت فولادیه و میدونی میتونی با این آدم ها رقابت کنی یا علی بگو شروع کن
ارادتمند محمدرضا