سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
راه اندازی کار بدون تجربه - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: راه اندازی کار بدون تجربه (/showthread.php?tid=14651)

راه اندازی کار بدون تجربه - Shadiii - 12-29-2015 12:42 PM

سلام هلاله عزیز
یه خانوم 33 ساله هستم لیسانس کامپیوتر دارم. منبع درآمدی ندارم و به شدت نگران آینده ای که به تنهایی باید از پسش بر بیام. متاسفانه کارهایی که یاد گرفتم و انجام دادم پتانسیل لازم برای راه اندازی یک شغل رو ندارند.
مدتی تو انجمن مطالب رو دنبال کردم و جستجو کردم تا کار مناسب خودم رو پیدا کنم اما متاسفانه هر چه زدم به در بسته خوردم
کارهایی که انجام دادم تدریس ICDL توی آموزشگاه بوده بعلاوه ی انجام یه سری کارهای صنایع دستی و برپایی نمایشگاه های نقاشی روی شیشه و چرم دوزی کیف پول. که اتفاقا در مورد این چرم دوزی هم با چند نفر مشورت کردم که حتی اگه بشه صنعتی یا دست دوز کار کنم ولی نظرشون این بود که به خاطر ورود بی رویه جنس های چینی این کار به بن بست می رسه و سود چندانی عایدم نمیشه.
حدود یک سال و نیم هم فروشگاه اینترنتی فروش کیف و کوله جاجیمی و گلیمی داشتم که با توجه به تبلیغاتی که داشتم اصلا راضیم نکرد و مقدار سود بسیار پایین بود. حتی با شخصی در کانادا زندگی می کنه در زمینه صنایع دستی مراوده داشتم ولی ایشون هم نتونستن کاری پیش ببرند و سود چندانی نداشتند و بعد از یک دوره همکاری از این کار صرفنظر کردند.
حالا من موندم با آینده ای مبهم با تجربه ای که باید طی سال های گذشته کسب می کردم و نکردم. حس می کنم تمام کارهایی که انجام دادم بیهوده بوده الان به بن بست خوردم . خواهش می کنم راهنماییم کنید.

RE: راه اندازی کار بدون تجربه - soheyl_ir89 - 12-29-2015 03:56 PM

سلام

شما که کار می کردید
نگاهتون رو عوض کنید
خیلی ها شرایط مالی و امکانات و فرصت های شما رو نداشتند
خیلی ها سواد شما رو نداشتن
خیلی ها همین قدر که شما کار کردید و ارتباطات داشتید، نداشتند
اما شروع کردند و موفق شدند
شما که نیاز به شروع ندارید، چون شروع کردید
شما سرمایه (نه صرفا مالی) دارید که بقیه ندارن.
چند کاغذ بردارید و همه چی رو بنویسید :
پولی که دارید، سرمایه اجتماعی که دارید، فرصت هایی که دارید و فرصت هایی که می تونید بسازید
کمی جستجو کنید در اینترنت و کتب و روزنامه ها تا فرصت ها رو پیدا کنید؛ منظورم کاریابی نیست، فقط دیدن فرصت ها و ... باعث می شه فرصت ها رو بیابید.
کمی در بازار قدم بزنید و هر چی به ذهنتون می رسه رو یادداشت کنید. حتما بنویسید
و بعد از چند روز یادداشت هارو کنار هم بذارید تا بتونید تصمیمی بگیرید.
ان شاالله موفق باشید

RE: راه اندازی کار بدون تجربه - tataloo - 12-29-2015 08:13 PM

سلام. ببینید الان خیلی از افراد برای پیشرفت کارشون نیاز به سایت هم دارن. مثلا یک موسسه تدریس خصوصی برای پیشرفت خودش نیاز به حضور جدی توی نت داره. یا یک شرکت مثلا ساخت آسانسور یا یک گروه آموزش فنی و حرفه ای.
الان همه برای پیشرفت در شغل و درآمدشون نیاز به حضور و تبلیغ در نت رو دارن.
شما این کارو کن: یک وب مستر حرفه ای باش برای این ها. شما می تونی برای چند شرکت مثلا 5 تا یک سیستم اینترنتی قوی شامل سایت - اپلیکیشن اختصاصی - تبلیغات اینترنتی - کانال تلگرام و اینستاگرام و هرچیز دیگه ای که برای حضور این 5 شرکت در نت لازم هست رو راه اندازی کنی.
اولش سخته ولی در ادامه شما فقط باید این ها رو به روز نگه داری و بیشتر کار شما میشه مطلب گذاشتن. اگر از هر کدام یک ملیون بگیرید میشه ماهی 5 ملیون تومان.
حتما و حتما هستن کسایی که حاضرن برای یک چنین سیستم حرفه ای و جامع اینترنتی شون ماهی یک ملیون به شما بدن. فقط باید بدونن که شما یک حرفه ای هستی.
و یک حرفه ای و کسی که با کیفیت کار میکنه هیچ وقت بیکار نمی مونه.
اما شما دانشت کافی نیست. شما نیاز داری وب مستر حرفه ای بشی. چه طور؟
شما باید سئو رو بلد باشی. باید کار با وردپرس و احیانا سیستم مدیریت محتواهای دیگه رو بلد باشی. باید بهبود تجربه کاربری رو بشناسی. با تبلیغات اینترنتی و شبکه های اجتماعی آشنا باشی.
و به نظر من می تونی خودت با سرچ اینا رو یاد بگیری ولی بهتر و سریع تر اینه که از بسته های آموزشی که در سایت های معتبر آموزشی ارائه میشه استفاده کنی.
مثلا همیار وردپرس - یا مدیر سبز که خود همیار وردپرس در دوره های همین مدیر سبز شرکت کرده و همچنین چند وبمستر حرفه ای دیگه - وان کلیک که اصلا مدعی آموزش وب مستری هست و آدم های فعالی هستن - آترین وب و ...

RE: راه اندازی کار بدون تجربه - soheyl_ir89 - 12-29-2015 09:40 PM

(12-29-2015 08:13 PM)tataloo نوشته شده توسط:  سلام. ببینید الان خیلی از افراد برای پیشرفت کارشون نیاز به سایت هم دارن. مثلا یک موسسه تدریس خصوصی برای پیشرفت خودش نیاز به حضور جدی توی نت داره. یا یک شرکت مثلا ساخت آسانسور یا یک گروه آموزش فنی و حرفه ای.
شما این کارو کن: یک وب مستر حرفه ای باش برای این ها. شما می تونی برای چند شرکت مثلا 5 تا یک سیستم اینترنتی قوی شامل سایت - اپلیکیشن اختصاصی - تبلیغات اینترنتی - کانال تلگرام و اینستاگرام و هرچیز دیگه ای که برای حضور این 5 شرکت در نت لازم هست رو راه اندازی کنی.
اولش سخته ولی در ادامه شما فقط باید این ها رو به روز نگه داری و بیشتر کار شما میشه مطلب گذاشتن. اگر از هر کدام یک ملیون بگیرید میشه ماهی 5 ملیون تومان.
حتما و حتما هستن کسایی که حاضرن برای یک چنین سیستم حرفه ای و جامع اینترنتی شون ماهی یک ملیون به شما بدن. فقط باید بدونن که شما یک حرفه ای هستی.
شما باید سئو رو بلد باشی. باید کار با وردپرس و احیانا سیستم مدیریت محتواهای دیگه رو بلد باشی. باید بهبود تجربه کاربری رو بشناسی. با تبلیغات اینترنتی و شبکه های اجتماعی آشنا باشی.
و به نظر من می تونی خودت با سرچ اینا رو یاد بگیری ولی بهتر و سریع تر اینه که از بسته های آموزشی که در سایت های معتبر آموزشی ارائه میشه استفاده کنی.
مثلا همیار وردپرس - یا مدیر سبز که خود همیار وردپرس در دوره های همین مدیر سبز شرکت کرده و همچنین چند وبمستر حرفه ای دیگه - وان کلیک که اصلا مدعی آموزش وب مستری هست و آدم های فعالی هستن - آترین وب و ...
یا می شه افرادی رو استخدام کرد برای این کارها

RE: راه اندازی کار بدون تجربه - Shadiii - 12-30-2015 05:38 PM

(12-29-2015 09:40 PM)soheyl_ir89 نوشته شده توسط:  
(12-29-2015 08:13 PM)tataloo نوشته شده توسط:  سلام. ببینید الان خیلی از افراد برای پیشرفت کارشون نیاز به سایت هم دارن. مثلا یک موسسه تدریس خصوصی برای پیشرفت خودش نیاز به حضور جدی توی نت داره. یا یک شرکت مثلا ساخت آسانسور یا یک گروه آموزش فنی و حرفه ای.
یا می شه افرادی رو استخدام کرد برای این کارها
ممنون دوستان عزیز
حقیقتش خودم تا به حال به همچین کاری فکر نکرده بودم. در شروع باید یه شرکت ثبت کنم یا میشه از طریق اینترنت هم فعال بود. حالا اگه یه شرکت باشه چطور می شه توی بازار این شرکت رو معرفی کرد و اعتماد سازی کرد

RE: راه اندازی کار بدون تجربه - behzad27 - 12-31-2015 04:09 AM

با سلام وقت بخیر

میخواستم بگم با توجه به تاریخچه ای که گفتید بنده یه چیز خیلی جالب رو در شما دیدم و اون تنوع گرایی و تمایل به پیشرفت , خوب همونطور که میدونید برای پیشرفت فقط تخصص و حرفه و سابقه لازم نیست بلکه اولین گزینه پول هستش و شما به نظرم بخاطر نبود منبع درآمد خوب کارهاتون رو ول کردید وگرنه اگه کارتون خوب سود میکرد امکان نداشت ولش کنید و ...

اینجا دوستان راه کارهایی خوبی نشون میدن ولی متاسفانه جامعه ما در پذیرفتن پیشنهادهای کار مجازی و تبلیغ و سایت و ... مقاومت نشون میدن و ....

کاش میگفتید کدام شهر هستید تا بتوانم راهنماییتون کنم