سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
راهنمایی برای شروع کافی نت - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: ما شروع کردیم! شما چطور؟ (/forumdisplay.php?fid=125)
+--- موضوع: راهنمایی برای شروع کافی نت (/showthread.php?tid=14281)

راهنمایی برای شروع کافی نت - khadij - 10-08-2015 05:25 PM

سلام دوستان
من نزدیک ۷سال جاهای زیادی کار کردمUndecided.من کارشناسی کامپیوتر دارم‌ تصیمیم گرفتم واسه خودم کار کنم خیلی تحقیق کردم تا بنظرم یه کافینت بزنم ( برای اشتغال خودمو دو تا خواهرای خودم که دنبال کارن)به اسم یکی خواهرام که متاهله.
سرمایه چقد میخاد؟ از کجا باید شروع کنم؟در ضمن من یه سیستم اضافه کاملا نو عالی خونه دارم.
پیشاپیش مممنون از راهنمایی

RE: راهنمایی برای شروع کافی نت - general-smit - 10-08-2015 07:10 PM

سلام بنظرم کافی نت زدن مثل چند سال پیش خیلی جالب و سود آور نیست-این روزا اکثرا یا اینترنت موبایل دارن یا توخونه و کافی نت ها بیشتر تبدیل شده به گیم نت-ولی به این منظور نیست شما نمیتونی موفق بشی و کلا بیخیالش بشی بلکه شایدم برعکس ولی همه چیز به خودتون بستگی داره

اول به شهری که زندگی میکنید بستگی داره بعد به اون منطقه ای که مد نظر دارید کافی نت بزنید-معمولا کافی نت در جاهای شلوغ و بالخصوص ندیکی مدارس و دانشگاها میتونه موثر بشه ولی معمولا افرادی قبلا این ایده رو داشتن(البته میتونی تحقیق کنید ببینید شاید هنوزم جاهای باشن که کسی اونجا رو نگرفته باشه چون بحث سر یکی دوتا نیست من دیدم حتی چنتا کافی نت هم کنار هم فعالیت میکنن و خیلی هم شلوغ هستن

باید یه کار متفاوتی در کافی نتتون انجام بدید-ایده من اینه مغازه ای که میخواید بزنید به معنای واقعی کافی نت باشه نه فقط چنتا سیستم و فروش سی دی و غیره-اول یک دکوراسیون جالب انتخاب کنید که بنظر من استفاده از طرح های چوبی مناسبه و حتما نیاز نیست هزینه زیادی کنید حتی با کمترین هزینه میتونید شیک ترین دکور رو داشته باشید
توی مغازتون اقدام به فروش قهوه کنید یا باری درست کنید در یک قسمت و اقدام به فروش نوشیدنی کنید و باز برای این کار هم تحقیق کنید و خودتون خلاق باشید-میدونید منظورم مثله بقالی نیست یه چیز متمایز با بقیه-یک طرح مشتری مدارانه داشته باشید مثلا به ازای شارژ اکانت یا استفاده از سیستم به مدت مثلا دو ساعت 20 دقیقه رایگان باشه-بنظرم اگر خلاقانه عمل کنید در هر کجا مغازتونو بنا کنید مشتری بیشتری جذب میکنید

در رابطه با هزینه اولین و مهم ترینش مغازه هست با توجه به موارد بالا که هم اندازش مهمه هم منطقش-باید ببینید چقدر سرمایه دارید و با این سرمایه چه مغازه ای رو میتونید بگیرید

نیاز به چند سیستم و میز هم دارید که حداقل 10 تا سیستم باشه خوبه-بنظرم اگر برای گیم نت نمیخوایید میتونید سیستم های استوک تهیه کنید که معمولا توی همه شهر ها شرکت های کامپیوتری هستند سیستم استوک سالم با ضمانت میفروشن که مقرون به صرفه هست-برای میز سیستم هاتون ببینید اگر با صرفه هست به یک ام دی افی سفارش دهید یک تیکه براتون بسازه که اینم باز بسته به نوع چیدمان مد نظرتون داره-گفتید کارشناسی دارید اگر بتونید روز های به خصوصی در هفته رو فقط اختصاص به آموزش بدید میتونه سود آور باشه(یعنی مشتری قبول نکنید و هنرجو فقط داخل مغازتون باشن)-مثلا یه مهارت کامپیوتری که مشتاق زیادی داره مثله برنامه نویسی وب وغیره که البته اگر خودتون مهارت داشته باشید-برای مدرک هم اگر آموزشهاتون اصولی باشه میتونن هنرجوهاتون برن سازمان فنی حرفه ای امتحان بدن مدرک بگیرن-

RE: راهنمایی برای شروع کافی نت - khadij - 10-09-2015 12:49 AM

(10-08-2015 07:10 PM)general-smit نوشته شده توسط:  سلام بنظرم کافی نت زدن مثل چند سال پیش خیلی جالب و سود آور نیست-این روزا اکثرا یا اینترنت موبایل دارن یا توخونه و کافی نت ها بیشتر تبدیل شده به گیم نت-ولی به این منظور نیست شما نمیتونی موفق بشی و کلا بیخیالش بشی بلکه شایدم برعکس ولی همه چیز به خودتون بستگی داره

اول به شهری که زندگی میکنید بستگی داره بعد به اون منطقه ای که مد نظر دارید کافی نت بزنید-معمولا کافی نت در جاهای شلوغ و بالخصوص ندیکی مدارس و دانشگاها میتونه موثر بشه ولی معمولا افرادی قبلا این ایده رو داشتن(البته میتونی تحقیق کنید ببینید شاید هنوزم جاهای باشن که کسی اونجا رو نگرفته باشه چون بحث سر یکی دوتا نیست من دیدم حتی چنتا کافی نت هم کنار هم فعالیت میکنن و خیلی هم شلوغ هستن

باید یه کار متفاوتی در کافی نتتون انجام بدید-ایده من اینه مغازه ای که میخواید بزنید به معنای واقعی کافی نت باشه نه فقط چنتا سیستم و فروش سی دی و غیره-اول یک دکوراسیون جالب انتخاب کنید که بنظر من استفاده از طرح های چوبی مناسبه و حتما نیاز نیست هزینه زیادی کنید حتی با کمترین هزینه میتونید شیک ترین دکور رو داشته باشید
توی مغازتون اقدام به فروش قهوه کنید یا باری درست کنید در یک قسمت و اقدام به فروش نوشیدنی کنید و باز برای این کار هم تحقیق کنید و خودتون خلاق باشید-میدونید منظورم مثله بقالی نیست یه چیز متمایز با بقیه-یک طرح مشتری مدارانه داشته باشید مثلا به ازای شارژ اکانت یا استفاده از سیستم به مدت مثلا دو ساعت 20 دقیقه رایگان باشه-بنظرم اگر خلاقانه عمل کنید در هر کجا مغازتونو بنا کنید مشتری بیشتری جذب میکنید

در رابطه با هزینه اولین و مهم ترینش مغازه هست با توجه به موارد بالا که هم اندازش مهمه هم منطقش-باید ببینید چقدر سرمایه دارید و با این سرمایه چه مغازه ای رو میتونید بگیرید

نیاز به چند سیستم و میز هم دارید که حداقل 10 تا سیستم باشه خوبه-بنظرم اگر برای گیم نت نمیخوایید میتونید سیستم های استوک تهیه کنید که معمولا توی همه شهر ها شرکت های کامپیوتری هستند سیستم استوک سالم با ضمانت میفروشن که مقرون به صرفه هست-برای میز سیستم هاتون ببینید اگر با صرفه هست به یک ام دی افی سفارش دهید یک تیکه براتون بسازه که اینم باز بسته به نوع چیدمان مد نظرتون داره-گفتید کارشناسی دارید اگر بتونید روز های به خصوصی در هفته رو فقط اختصاص به آموزش بدید میتونه سود آور باشه(یعنی مشتری قبول نکنید و هنرجو فقط داخل مغازتون باشن)-مثلا یه مهارت کامپیوتری که مشتاق زیادی داره مثله برنامه نویسی وب وغیره که البته اگر خودتون مهارت داشته باشید-برای مدرک هم اگر آموزشهاتون اصولی باشه میتونن هنرجوهاتون برن سازمان فنی حرفه ای امتحان بدن مدرک بگیرن-
یه دنیا که وقت گذاشتین و جواب دادین. ایده هاتون عالین.
حرفات درسته ولی امار محله و منطقه گرفتم تقریبا تا ۳کیلومتری ما کافینت وجود نداره،محله مدارس دبیرستان و راهنمایی ۴تای هست‌.
بنظرتون من میتونم با دو سیستم و یک سکنر و .... خدمات کامپیوتری کارم شروع کنم؟؟ نیاز به کاربر هست؟ مجوز گرفتن سخته؟
در ضمن من ساکن اهواز هستم منطقه زندگی میکنم پرجمعیته.

RE: راهنمایی برای شروع کافی نت - general-smit - 10-09-2015 12:20 PM

بلی قدم خوبیه حتی با کمترین هم میشه شروع کرد-درباره مجوز اطلاع کافی ندارم ولی فکر میکنم چون مدرکتون مرتبط هست مشکلی پیش نیاد- چند وقت پیش یه جا خوندم شرایط سنی هم داره-تو سایت دیوار هم میتونید تو بخش خدمات تبلیغ کارتونو بکنید-بنظرم با توجه به شرایط منطقه ای که گفتید بتونید کارتون رو شروع کنید و موفق بشید

RE: راهنمایی برای شروع کافی نت - khadij - 10-09-2015 02:06 PM

(10-09-2015 12:20 PM)general-smit نوشته شده توسط:  بلی قدم خوبیه حتی با کمترین هم میشه شروع کرد-درباره مجوز اطلاع کافی ندارم ولی فکر میکنم چون مدرکتون مرتبط هست مشکلی پیش نیاد- چند وقت پیش یه جا خوندم شرایط سنی هم داره-تو سایت دیوار هم میتونید تو بخش خدمات تبلیغ کارتونو بکنید-بنظرم با توجه به شرایط منطقه ای که گفتید بتونید کارتون رو شروع کنید و موفق بشید
کلی مرسی از راهنمایتون.
نمیدونم از کجا شروع کنم مجوز راستی بجز تاهل مدرک تحصیلی کامپیوتری لازمه؟

RE: راهنمایی برای شروع کافی نت - hamidirche2 - 10-09-2015 04:09 PM

فرآیند جواز گرفتن با دشواری همراهه دوربین مدار بسته که تا یک سال ظبط کنه و به مرکز پلیس متصل باشه و موارد دیگه علاوه بر اون هزینه جواز یک ساله فکر کنم رقم نسبتا بالایی باشه پول برق رو هم در نظر بگیرید به صورت کلی پیشنهاد نمیکنم