سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
ارائه پیشنهاد برای اجرای طرح بزرگ در روستا - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: ارائه پیشنهاد برای اجرای طرح بزرگ در روستا (/showthread.php?tid=12168)

ارائه پیشنهاد برای اجرای طرح بزرگ در روستا - mojtabarazavi - 10-02-2014 11:18 PM

با سلام خدمت همه اساتید . فکر می کنم همه اساتید چیزی درباره اجرای طرح در روستاها با کمک دولت شنیده باشید . روستای ما هم شامل این طرحه . اونا گفتن اگه طرحتون توجیه اقتصادی داشته باشه برای اجراش به ما کمک میکنن . لطفا اگر پیشنهادی دارید بفرمایید . من مشخصات روستاونو میدم تا بهتر بتونید راهنمایی بفرمایید.
موقیت : استان یزد - 200 کیلومتری مرکز استان
تقریبا هیچ امکاناتی نداریم . ابی که کل فصل پاییز و زمستان بلااستفاده است و هدر میره (حدود 100 لیتر در ثانیه )
زمینی شنی و سنگلاخی با کوهستانی کاملا بکر و محل زندگی بز و کل وحشی
به خاطر دوری از مرکز استان و دور بودن از جاده های اصلی با مشکل رفت و امد مواجه هستیم .
لطفا ما را راهنمایی بفرمائید

RE: ارائه پیشنهاد برای اجرای طرح بزرگ در روستا - pedram_1364 - 10-03-2014 11:41 PM

(10-02-2014 11:18 PM)mojtabarazavi نوشته شده توسط:  با سلام خدمت همه اساتید . فکر می کنم همه اساتید چیزی درباره اجرای طرح در روستاها با کمک دولت شنیده باشید . روستای ما هم شامل این طرحه . اونا گفتن اگه طرحتون توجیه اقتصادی داشته باشه برای اجراش به ما کمک میکنن . لطفا اگر پیشنهادی دارید بفرمایید . من مشخصات روستاونو میدم تا بهتر بتونید راهنمایی بفرمایید.
موقیت : استان یزد - 200 کیلومتری مرکز استان
تقریبا هیچ امکاناتی نداریم . ابی که کل فصل پاییز و زمستان بلااستفاده است و هدر میره (حدود 100 لیتر در ثانیه )
زمینی شنی و سنگلاخی با کوهستانی کاملا بکر و محل زندگی بز و کل وحشی
به خاطر دوری از مرکز استان و دور بودن از جاده های اصلی با مشکل رفت و امد مواجه هستیم .
لطفا ما را راهنمایی بفرمائید

سلام رفیق
سوال خوبی پرسیدی
بنیاد برکت هم سرمایه گذاری میکنه توی مناطق محروم
فعلا چیزی به ذهنم نمیرسه ولی پیگیرش میشم تا یه طرحی رو اونجا استارت بزنیم
در زمینه کمک ارتباطات این کار، رو ما حساب باز کن
توی برنامه های کاری ام مینویسم تا پیگیرش باشم

RE: ارائه پیشنهاد برای اجرای طرح بزرگ در روستا - shirazi021 - 12-27-2014 04:32 PM

سلام دوست عزیز
اگر در روستای شما دامپروری (به ویژه گوسفند) رواج داشته باشه می تونید کشت هیدروپونیک علوفه راه اندازی کنید . البته اگر بخواهید دستگاهش رو بخرید اگر اشتباه نکنم از 20 میلیون تا 200 میلیون متغیره .
و اگر باز اشتباه نکنم دو سه ماه پیش یک کانکس تولید یک تن علوفه تازه حدود 80 میلیون بود .
اما من چند ماه پیش توی خونه با وسایلی کاملا ساده همون رو پرورش دادم . به طوری که در یک فضای دو متری حدود روزانه 50 تا 100 کیلو برداشت داشتم . بردم چند تا از کسانی که محلی بودن و گوسفند داشتن هم برای تست به گوسفندها دادن . جالب اینکه سر این علوفه بین میش ها درگیری می شد .
همه می گفتن خیلی عالیه اما نه برای منطقه ی ماه . چون این منطقه (همدان) باغات زیادی داره که طرف حاظره گوسفندش رو 10 کیلومتر هم پیاده ببره اما علف مفت بخوره و پول بابت خرید علوفه نده .
حالا بررسی کنید اگه خواستید هم می تونم راهنمایی تون کنم و هم اگه مناسب بود شاید همکاری هم کردیم .
امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم .
با ارزوی بهترینها برای شما و دیگر دوستان انجمن

RE: ارائه پیشنهاد برای اجرای طرح بزرگ در روستا - پارمیدا وحیدی - 12-27-2014 05:15 PM

سلام خوبی منم بجه یزدم این خیلی عالیه که ما یزدی ها به قول داوران اینقده فعال شدیم
حالا بزارید من قصه روستای پدریم و براتون بگم
اصالت منم برمیگرده به یکی از روستاهای یزد منطقه رستاق نمیدونم اسمشو شنیدی یا نه
روستای ما بزرگترین دهکده جهانی توی زمینه کشت خیارسبز گلخانه اییه
پدرخودم یکی از بزرگترین سرمایه داران این روستاست که چیزی حدود 12سالن گلخونه داره
البته اینجا کشت اولشون کاشتن خیارسبز درختی یا گلخانه اییه دوم گوجه درختی بقیه اش هم فلفل و گوجه زینتی و بادمجون و لوبیا سبز و مزنجوش و...
همه ی گلخانه دار ها هم استخر پرورش ماهی دارن که وجود استخر از واجباتشونه
پدر من دومین کسی بود که تو استان یزد گلخانه یزد حدود سال76 من کلاس اول دبستان بودم
خیلی سختی کشید اول با دو.تا سالن شروع کرد محصولاتش و از صبح زود باید میبرد میدون تره بار واسه فروش ولی مردم روستا کم کم یاد گرفتن به طوری که الان حدود400-300تا گلخانه بلکه هم بیشترتو روستای ما وجود داره اگه باور نمیکنید تو گوگل بزنید اسلام رستاق یزد بهتون میگه
الان توی همین روستای ما چهار تا پنج تا شرکت پخش خیارسبز وجود داره که هر روز صبح کامیون ها به ترتیب وایستادن تا خیارسبز ها رو از روستای کوچیک ما صادرکنن به ترکیه و روسیه و آذربایجان البته چند وقتیه که صادر نمیشه و اونا به داخل میفروشن
درآمد گلخانه بسیارخوبه یادگیریش هم در عرض چندساله و واس خودت مهندس میشی البته بابای من خودش یه مهندس تجربیه اما مرتب کارشناسان به گلخونه ها سر میزنن عیوب زمین ها و بوته های خیارسبز و میگن اگه آفتی یا ویروسی داشته باشه سمش رو بهش میگن موقع مناسب کودپاشی رو توضیح میدن و...
الان توی روستای ما هیچ جوونی رو بیکار پیدا نمیکنی
شغل اکثر مردم گلخانه داریه هیچ کس هم شاگرد کسی نیست همه خودشون واس خودشون گلخونه دارن شاگردم از گرگان وکاشمر میارن والبته ا-ف-غ-ا-ن-ی
بعد از گلخونه داری کشت پسته شون خوب روستاست بعدم شغل دومی که همه ی گلخونه دارا دارن که یا مکیانیک هستن یا زرگر یا راننده و بنا
گلخونه در عرض سال کشت داره یعنی هرسال دوفصل زمین میره زیر کشت فقط توی اوایل ماه تیر تا اوایل شهریور باید زمین بره زیر پلاستیک و البته کود تا آماده بشه واسه سال بعد الان من دقیق نمی دونم شما کجای یزد زندگی میکنید ولی با توجه به شرایط استان یزد گلخانه یکی از بهترین شغال هاست شما فقط کافیه زمینش و داشته باشی چون البته فک کنم قبلا هر کی میخواست گلخونه بزنه بنا بر متراژی که میزد بهش وام میدادن و برا استخر هم همین طور؛ الان نمیدونم این وام و بانک کشاورزی میده یا نه
ولی ببینه روستای ما درسته که بزرگترین دهکده گلخانه ایی جهان رو تشکیل میده ولی مردمش بی نهایت بابت گلخانه سختی هم کشیدن حتی چند سال پیش خیارسبز و کیلویی 100تومان هم فروختن یعنی پول کارتنش هم نمیشد به غیر از شاگرد و سم آب و برق و گاز و... که دیگه هیچ
ولی باید بپرسی و اگه میخوای توی این کار ثابت قدم باشی سعی کن با خوب و بدش بسازی مطمئن باش ضرر نخواهی کرد

RE: ارائه پیشنهاد برای اجرای طرح بزرگ در روستا - mojtabarazavi - 01-01-2015 07:15 PM

(12-27-2014 05:15 PM)پارمیدا وحیدی نوشته شده توسط:  سلام خوبی منم بجه یزدم این خیلی عالیه که ما یزدی ها به قول داوران اینقده فعال شدیم
حالا بزارید من قصه روستای پدریم و براتون بگم
اصالت منم برمیگرده به یکی از روستاهای یزد منطقه رستاق نمیدونم اسمشو شنیدی یا نه
روستای ما بزرگترین دهکده جهانی توی زمینه کشت خیارسبز گلخانه اییه
پدرخودم یکی از بزرگترین سرمایه داران این روستاست که چیزی حدود 12سالن گلخونه داره
البته اینجا کشت اولشون کاشتن خیارسبز درختی یا گلخانه اییه دوم گوجه درختی بقیه اش هم فلفل و گوجه زینتی و بادمجون و لوبیا سبز و مزنجوش و...
همه ی گلخانه دار ها هم استخر پرورش ماهی دارن که وجود استخر از واجباتشونه
پدر من دومین کسی بود که تو استان یزد گلخانه یزد حدود سال76 من کلاس اول دبستان بودم
خیلی سختی کشید اول با دو.تا سالن شروع کرد محصولاتش و از صبح زود باید میبرد میدون تره بار واسه فروش ولی مردم روستا کم کم یاد گرفتن به طوری که الان حدود400-300تا گلخانه بلکه هم بیشترتو روستای ما وجود داره اگه باور نمیکنید تو گوگل بزنید اسلام رستاق یزد بهتون میگه
الان توی همین روستای ما چهار تا پنج تا شرکت پخش خیارسبز وجود داره که هر روز صبح کامیون ها به ترتیب وایستادن تا خیارسبز ها رو از روستای کوچیک ما صادرکنن به ترکیه و روسیه و آذربایجان البته چند وقتیه که صادر نمیشه و اونا به داخل میفروشن
درآمد گلخانه بسیارخوبه یادگیریش هم در عرض چندساله و واس خودت مهندس میشی البته بابای من خودش یه مهندس تجربیه اما مرتب کارشناسان به گلخونه ها سر میزنن عیوب زمین ها و بوته های خیارسبز و میگن اگه آفتی یا ویروسی داشته باشه سمش رو بهش میگن موقع مناسب کودپاشی رو توضیح میدن و...
الان توی روستای ما هیچ جوونی رو بیکار پیدا نمیکنی
شغل اکثر مردم گلخانه داریه هیچ کس هم شاگرد کسی نیست همه خودشون واس خودشون گلخونه دارن شاگردم از گرگان وکاشمر میارن والبته ا-ف-غ-ا-ن-ی
بعد از گلخونه داری کشت پسته شون خوب روستاست بعدم شغل دومی که همه ی گلخونه دارا دارن که یا مکیانیک هستن یا زرگر یا راننده و بنا
گلخونه در عرض سال کشت داره یعنی هرسال دوفصل زمین میره زیر کشت فقط توی اوایل ماه تیر تا اوایل شهریور باید زمین بره زیر پلاستیک و البته کود تا آماده بشه واسه سال بعد الان من دقیق نمی دونم شما کجای یزد زندگی میکنید ولی با توجه به شرایط استان یزد گلخانه یکی از بهترین شغال هاست شما فقط کافیه زمینش و داشته باشی چون البته فک کنم قبلا هر کی میخواست گلخونه بزنه بنا بر متراژی که میزد بهش وام میدادن و برا استخر هم همین طور؛ الان نمیدونم این وام و بانک کشاورزی میده یا نه
ولی ببینه روستای ما درسته که بزرگترین دهکده گلخانه ایی جهان رو تشکیل میده ولی مردمش بی نهایت بابت گلخانه سختی هم کشیدن حتی چند سال پیش خیارسبز و کیلویی 100تومان هم فروختن یعنی پول کارتنش هم نمیشد به غیر از شاگرد و سم آب و برق و گاز و... که دیگه هیچ
ولی باید بپرسی و اگه میخوای توی این کار ثابت قدم باشی سعی کن با خوب و بدش بسازی مطمئن باش ضرر نخواهی کرد

با سلام خدمت همه دوستان . از اینکه وقتتونو گذاشتین تا از تجربه هاتون استفاده کنم خیلی ممنونم . دوست عزیز ، روستای ما 240 کیلومتر از مرکز استان فاصله داره و این باعث میشه تا نتونینیم محصولمونو به موقع به بازار مصرف برسونیم . اگه فکر میکنید این مهم نیست لطفا تلفن تماستونو بدین تا با شما مشورت کنم