سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: علم بهتر است یا ثروت؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
علم بهتر است یا ثروت؟
موضوعی قدیمی برای انشا های دوران بچگی. اما دوستان بیاین این بار این موضوع رو یک شکل دیگه ببینیم با دیدگاه امروزمون.
خوب حالا به نظر شما علم بهتر یا ثروت؟
اول شما بعد من هم نظرم رو می گم.
آقا اجازه :
ثروت

چرا؟
نمی دانم.اما نه میدانم. نه متاسفانه نمی دانم.تازه یادم افتاد : با ثروت می شود درجه عالی تحصیلات را طی کرد و مجبور نیستی د ر زمان تحصیل یواشکی خرده نان جمع کنی و بخوری .بعد رو کردم به سئوال کننده با دست اشاره کردم : افتاد. خندید و گفت برو بابا تحت تاثیر سریال ستایش قرار گرفتی.

سپس ادامه دادم : ولی با علم نمی شود ثروتمند شد.
به نظر من علم بهتر است.
ولي علم واقعي و با عشق به علم نه كسي كه به زور خانواده و چشم و هم چشمي فاميل بخواهد در دانشگاه.... درس بخواند
كسي كه از سر عشق به علم در يك حوزه خاص آنرا كسب ميكند مطمئنا به وسيله آن به ثروت و رفاه و آرامش خواهد رسيد.
آيا شده تا حالا فقط براي آرامشت كسب علم كني؟
و فكر كني اگر يك روز هم به دنبال علم نباشي اون روز چه شكليه؟
تعریف ثروتمند از 2 دیگاه :
- من ثروتمندم , چون دکترا دارم و می توانم درس بدهم و از این بابت شرایط خود را با تمام مادیات دنیا عوض نمی کنم.
- من ثروتمندم , جون منزل شخصی . ویلا. ماشین های آخرین مدل . مسافرتهای داخلی . مسافرتهای خارجی و شغل پردرآمد و پس انداز فراوان دارم.
[b]واقعا هر دو ثروتمند هستند و جالب است که هیچکدام حاضر به عوض کردن جایگاه خود با دیگری نیستند
[/b]
البته بايد اين نكه را مد نظر داشته باشيم كه هميشه علم به معناي تحصيلات در دانشگاه و... نيست
مثلا اگر ما علم استفاده از اينترنت و كامپيوتر را نداشتيم هرگز نمي توانستيم در اين انجمن دور هم جمع شويم و از تجربيات هم بهره ببريم.
(09-13-2011 12:19 PM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]تعریف ثروتمند از 2 دیگاه :
- من ثروتمندم , چون دکترا دارم و می توانم درس بدهم و از این بابت شرایط خود را با تمام مادیات دنیا عوض نمی کنم.
- من ثروتمندم , جون منزل شخصی . ویلا. ماشین های آخرین مدل . مسافرتهای داخلی . مسافرتهای خارجی و شغل پردرآمد و پس انداز فراوان دارم.
[b]واقعا هر دو ثروتمند هستند و جالب است که هیچکدام حاضر به عوض کردن جایگاه خود با دیگری نیستند
[/b]

مثل همیشه نظرات شما واقعا تحسین بر انگیزه.
وقتی بچه بودم فکر می کردم البته که علم .خیلی قاطعانه همیشه می گفتم علم .من ترجیح می دادم از علم به پول برسم. بعد که بزرگتر شدم دیدم آدمها چقدر راحتتر از پول به علم میرسند.

اما حالا که دقیقا می دونم از زندگیم چی می خوام و کجام می گم چرا ما همیشه فکر می کنیم باید انتخاب کنیم علم در جای خودش باارزشه و ثروت هم در جای خود لازم.
فقط فرق در اینِ علم با ارزشِ و ثروت لازم.
خدایا ترا سپاس میگویم که نگذاشتی تجربیاتم را با خود به .... ببرم(البته برای اینکه شما ناراحت نشوید سانسور کردم و الا می نوشتم (به گور))
14 سال قبل قبرم را در قطعه 36 بهشت زهرا جنب قطعه هنرمندان خریداری کرده ام. زمان تحویل عزیزی آمد آنرا تمیز کرد و سنگ رویش را انداخت و خندید و گفت : انشالله 100سال عمر با عزت داشته باشی .اگر من زنده بودم خودم ترا داخل قبر میکنم. من خندیدم. او خندید. همسرم هم نگاهی به من کرد و خندید.همه خندیدند.من عاشق خندیدن هستم. همیشه یک لبخند گوشه لبم هست.

بنظر شما این ثروت نیست؟
آقاي قربانيان شما كه يك جوان 18 ساله هستيد اميدوار پر انرژي...
با اين خنده هاي هميشگيتان 100 سال ديگه كنار اين بچه هاي انجمن هستيد
شما همیشه برایم قابل احترام و عزیز بودی و هستی.
ممنونم.
صحبت های جالبی بود!

اگر معنی شما از ثروت ، مال و دارایی مادی باشد و منظور از علم تحصیلات دانشگاهی! که خوب مشخص است که ثروت بهتر است! چون شما با پول مدرک بهترین دانشگاه های ایران و دنیا را هم می توانید بخرید!

اگر معنی شما از ثروت ، مال و دارایی معنوی باشد و منظور از علم تحصیلات دانشگاهی! که خوب مشخص است که باز ثروت بهتر است!حداقل چیزی برای امید وجود دارد.

اگر معنی شما از ثروت ، مال و دارایی مادی باشد و منظور از علم تجربه و آگاهی باشد! که خوب مشخص است که هیچ کدام بدون دیگری معنی ندارد و هر دو مکمل است زیرا ثروتمندی که آگاهی و دانش لازم را ندارد فقط یک ثروتمند یک شبه است که زندگیش دیر یا زود به باد خواهد رفت!

اگر معنی شما از ثروت ، مال و دارایی معنوی باشد و منظور از علم تجربه و آگاهی! که خوب مشخص است که هیچ کدام زیرا عالم بی عمل کاری از پیش نمیبرد و حتی ممکن است معنویات هم تحت تاثیرقرار گیرد!

در نتیجه به نظر من علم در هر سطح و تعریفی نیازمند نوعی ثروت است.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
لینک مرجع