سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: پرسش درباره کارگاه تولید سنگ مصنوعی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
(01-08-2013 07:07 PM)ناصر صادقی نوشته شده توسط: [ -> ]این سنگ ها محصولات تازه ای هستند که تولید میشن یا خیلی وقت پیش روی تولید و بازارش کار شده اسم این سنگ ها چه میباشد و اینکه الان بازار کارش چطوره و برای شروع چکار باید کرد.

با عرض سلام مجدد
قابلیت تولید انواع سنگ از نوع موزاییک، کف پوش، نمای داخل و خارج ساختمان وجود دارد. اما لازم به ذکر است که محصولات نما دارای مشتریهای خاص خود است و توصیه میکنم در ابتدای تولید اصلا به فکر تولید محصولات نما نباشید زیرا ممکن است خیلی زمان ببرد تا مشتریهای خود را پیدا کند. این محصولات 4 یا 5 سالی هست که در ایران تولید میشود و تاکنون کارگاه های فراوانی در ایران احداث شده است و تا جایی که من اطلاع دارم اکثر استانهای ایران داری حداقل یک واحد تولیدی فعال می باشند. متاسفانه چند شرکت در زمینه آموزش و انتقال خط تولید این محصولات فعال هستند که با دروغ پراکنی فراوان و غلو در کار خود و پوشاندن بعضی از حقایق و مشکلات بوجد آمده بر سر راه تولید و همچنین اخذ مبالغ هنگفت در ازای آموزش باعث ایجاد مشکلاتی بر سر راه افراد مراجعه کننده می شوند. و حتی باید عرض کنم اگر گول تبلیغات این افراد را بخورید ممکن است ضررهای فراوانی به شما وارد آید که جبران آن غیرممکن خواهد بود. لذا قبل از تولید حتما حتما بیشتر باید تحقیق کرد.
مواد بکار رفته در تولید این محصولات شامل ماسه، سیمان، رزین، رنگ و مقدار ناچیزی آب است. روش تولید هم به صورت مختصر اگر بخوام بگم مخلوط مواد اولیه در میکسر و سپس انتقال آنها به درون قالب و در نهایت قرار دادن آنها بر روی میز ویبره است. مدت زمان خشک شدن محصولات ما نیز تقریبا 24 ساعت است.
در کل کار خیلی خوب و سودآوری است اگر پشتکار داشته باشید، صبر فراوان داشته باشید، بازاریابی بسیار مهم است و ....
من قصد دارم برای جلوگیری از متضرر شدن جوانان عزیز از ناحیه این شرکتها و از دست دادن مبالغ هنگفت بابت آموزش و انتقال تکنولوژی تمامی مراحل تولید، فرمولها و تمام اشکالات احتمالی و چگونگی رفع آنها را در سریع ترین زمان به صورت فایلword درآورم و در اختیار علاقمندان قرار دهم.
دوستان اسم این سنگ ها گرافت استون هست ، نمونه های وارداتی هم داره
بیشترین سود توی سنگهای طرح آنتیک نما هست و فروشش هم بد نیست ، ولی تولید کننده اصفهان خیلی زیاده
از کارخانه گرفته تا کارگاه های زیر پله ای
روش کار هم به صورت خلاصه آقا سجاد توضیح دادن ، ملات را درست می کنید ، البته پوکه سبک معدنی و نخ های ضایعاتی پلی استر هم در ملات استفاده می شه ، بعد مواد را در قالب های سیلیکونی (ژله ای) ریخته می شه ، بعد روی میز ویبره گذاشته می شه تا خوب مواد همه جای قالب را بگیره و حباب ها برطرف بشه ، بعد هم می زارید تا آفتاب بخشکه ، نیازی به کوره و پخت هم نداره
بعد از خشک شدن ، یک نوع رنگی دارن که از ترکیب نوعی رزین و نفت و رنگ و مرکب درست می کنند ، محصول خشک شده را داخل این مواد می کنند و درمیارن ، که رنگ زیبایی به خودش می گیره

[تصویر: 72.png]

[تصویر: 151.png]

[تصویر: masoodd611masood.jpg]

اما سوال از آقا سجاد گرامی
مهندس این ترکیب رنگش را اگه امکان داره بگو دقیقا چی و با چه ترکیبی هست

10_004
(01-09-2013 12:22 AM)مهدی 1 نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان اسم این سنگ ها گرافت استون هست ، نمونه های وارداتی هم داره
بیشترین سود توی سنگهای طرح آنتیک نما هست و فروشش هم بد نیست ، ولی تولید کننده اصفهان خیلی زیاده
از کارخانه گرفته تا کارگاه های زیر پله ای
روش کار هم به صورت خلاصه آقا سجاد توضیح دادن ، ملات را درست می کنید ، البته پوکه سبک معدنی و نخ های ضایعاتی پلی استر هم در ملات استفاده می شه ، بعد مواد را در قالب های سیلیکونی (ژله ای) ریخته می شه ، بعد روی میز ویبره گذاشته می شه تا خوب مواد همه جای قالب را بگیره و حباب ها برطرف بشه ، بعد هم می زارید تا آفتاب بخشکه ، نیازی به کوره و پخت هم نداره
بعد از خشک شدن ، یک نوع رنگی دارن که از ترکیب نوعی رزین و نفت و رنگ و مرکب درست می کنند ، محصول خشک شده را داخل این مواد می کنند و درمیارن ، که رنگ زیبایی به خودش می گیره

[تصویر: 72.png]

[تصویر: 151.png]

[تصویر: masoodd611masood.jpg]

اما سوال از آقا سجاد گرامی
مهندس این ترکیب رنگش را اگه امکان داره بگو دقیقا چی و با چه ترکیبی هست

10_004
آقا مهدی سلام
با عرض پوزش این محصولاتی که من گفتم اسم تجاریش سمنت پلاسته و با اونی که شما گفتید کاملا متفاوته
با سلام.
آقا سجاد لطفا از محل کار خودتون بگید.که در کدام شهر هستید و وسعت گارگاه چقدر است.نوع مجوزهایی که باید اخذ بشه و ادارات یا ارگانهای طرف حساب شما برای شروع و ادامه فعالیت کدام هستند.نوع خطوط تولیدی و شیفت های کاری.تعداد پرسنل.نوع بازاریابی و فروش.هزینه ورود به کار و میزان برداشتی و برگشت سرمایه.

ببخشید سوالهای زیادی پرسیدم. با تشکر فراوان .
hamid rohani;5761302 نوشته شده توسط:با سلام باید به عرض دوستان برسونم که متاسفانه تولید این نوع سنگ بر خلاف این چیز که تو اینترنت پر شده نه مطمئن هست نه زود بازده و نه هر متن تبلیغاتی که نوشته . بنده و یکی از دوستان حدود یک سال و نیم پیش با توجه به تبلیغات زیادی که همش شکل کپی و صرفا جهت فروش دستگاه های تولیدی هست که ظاهرا روی دست شرکت ها مانده اقدام به خرید دستگاه کردیم که بعد از کلی بدهکاری که بالا آوردیم مجبور شدیم با یک قیمت خیلی پایین کلا خط تولید را جمع کنیم هزینه برق ، کارگر ، مواد اولیه این تولید به کنار ، فروش تولیدات هم به کنار هر روز یک قالب زده می شد و مردم هم عقلشون به چشمشونه دیگه هر روز باید قالب عوض میکردیم . خیلی حرفهاست که در قالب متن نمیگنجد و جاش اینجا نیست . به هر حال بنده اصلا توصیه نمیکنم به عنوان کسی که تجربه این کار را دارد و به شما هم هشدار می دهم که فریب متن های تبلیغاتی داخل اینترنت را نخورید اینها همه برای فروش دستگاهها است مطمئن باشید
متن هایی مثل زیر
---------------------------
تولید ارزان ، سود بالا سمنت پلاست
سود آوری در تولید ، موفقیت در بازار
سنگ مصنوعی،فرصت شغلی مطمئن سنگ مصنوعی؛سمنت پلاست
راه اندازی خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست (سرمايه گذاری پايين ...
سرمايه گذاري پايين مطمئن و زود بازده
با 4 ميليون نزد خودتان 2 ميليون به بالا درآمد ماهيانه داشته باشيد
---------------------------
اینها همه صرفا جهت تبلیغاته چرت محضه
بنده وقتی اینهمه تبلیغاته دروغ رو دیدم نتونستم ازش بگذرم اصلا بخاطر همین داخل انجمن عضو شدم که کسی دیگه مانند ما سرمایه خودش را به فنا نده من این کارو من اسمش کلاهبرداری میزارم که تبلیغات دروغ میکنند. البته مقصر اصلی خودمان بودیم که تحقیق نکردیم ولی هرکس بدون تحقیق فریب این نوع تبلیغات را بخورد مثل ما خواهد شد
به شما توصیه میکنم اگه پولی دارید تو کاری سرمایه گذاری کنید که بازار کار داشته باشد بازم میگم فریب تبلیغات دروغ را نخورید کسی دلش به حال شما نمی سوزد همه به فکر خودشونن و سود بردن خودشون
من به خودم دیدم این مطلب مهم رو به دوستان بگویم

این پست یکی از دوستان در باشگاه(انجمن) مهندسان ایران در رابطه با تولید سنگهای مصنوعی است!
خوشحال میشم در این رابطه توضیح دهید.
نقل قول :آقا مهدی سلام
با عرض پوزش این محصولاتی که من گفتم اسم تجاریش سمنت پلاسته و با اونی که شما گفتید کاملا متفاوته

کرافت استون ، سنگ مصنوعی ، سمنت پلاست ، سمنت بورد ، سنگ دکوراتیو و .... اسامی مختلف این نوع سنگ هاست ، کرافت استون ها معمولا رنگ می شن ولی سمنت پلاست بدون رنگ به بازار عرضه می شه (رنگ با ملات قاطی می شه )

موفق باشید 10_004

در جواب دوستان عزیز هم باید بگم که مهمترین بخش این کار فروشش هست ، چون تولید کننده زیادی داره ولی عرضه کننده گان کم ، برای همین رقابت برای در بازار موندن کار سختی هست . ما خودمون برای کارهای خودمون خریداری می کنیم و راضی هم هستیم ، به کار جلوه خاصی می ده
10_004
سلام دوستان این بحث به کجا رسید آقا سجاد لطف کنید جواب دوستان را بدهید با تشکر از شما
(01-28-2013 04:28 PM)soltan20 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان این بحث به کجا رسید آقا سجاد لطف کنید جواب دوستان را بدهید با تشکر از شما

با عرض سلام
ببخشید من زیاد وقت نمیکنم بیام اینترنت به همین خاطر دیر جواب میدم.
باید بگم که واقعا مهمترین بخش این کار فروش محصولات تولیدیه. یه چیزی که همین الان یادم افتاد که بگم اینه که در مورد محصولات آنتیک و نمای این کار از طرف شرکتهای فروش خط تولید خیلی تبلیغ میشه و گفته میشه که بسیار سودآور است اما این موضوع اصلا صحت ندار. بنده به شخصه تنها چند روز و تنها صد متر به صورت آزمایشی محولات نما را تولید کردم. قالبهای این محصولات بسیار ایراد دارد و محصول تولیدی کم کیفیت خواهد شد و قالبها نیز اکثرا دچار شکستگی میشوند و مشتری نیز محصول دارای پریدگی را هیچگاه نخواهد خرید. قالب های این محصولات به دلیل طراحی بد به هیچ وجه نمیتواند محصول خوبی را منتج شود.
البته قالبهای کف پوشها و موزاییکها این ایرادها را ندارد و محصول بسیار با کیفیتی میتوان تولید کرد.
یکی از ایرادها بزرگ این کار وجود تاب در اکثر محصولات است که اگر وقت شد بعدا در مورد آن توضیح خواهم داد.
ضمنا باید یاددآوری کنم که در بعضی از این شرکتها افراد کلاهبرداری وجود دارند که کار آنها بی شباهت به گلد کوئیست نیست. ممکنه در آینده اسم اونها را همینجا بگم. ولی خیلی مواظب باشید. بعضیها برای پولهای مردم کیسه دوختند.
دوست عزیز اگه می شه همین اول کار فرق "کرافت استون ، سنگ مصنوعی ، سمنت پلاست ، سمنت بورد..." بگید خیلی ممنون می شم.
موفق باشید
با سلام خدمت دوستان
آقا حمزه و آقا سجاد به موضوعات خوبي اشاره كردند از اونجايي كه منم يكي از توليد كنندگان سنگ مصنوعي هستم خواستم تجربياتم رو با دوستان درميون بذارم....اول اينكه با حرف هاي هر دو عزيز موافقم كه شركت هاي زيادي در زمينه كلاهبرداري فروش و آموزش خط توليد وجود دارن من و دوستم هم قرباني يكي از همين شركت ها شديم.و تا الان با سرمايه در گردش نزديك به 64 ميليون سرمايه گذاري كرديم و اصلا اون سودي كه انتظار داشتيم رو نداره(600-700تومن در ماه)از طرفي اگه بخوايم جمع كنيم هم نصف هزينه اي كه كرديم دستمون رو نميگيره مونديم چكار كنيم...منم به نوبه خودم به دوستان توصه ميكنم وارد اين كار نشن يا با تحقق و آگاهي كامل و احتياط وارد بشن...آقا سجاد گفتن كه اين شركت ها رو شايد بعدا معرفي كنن ولي من همين الان ميگم تا بقيه توي دام اين از خدا بي خبرا نيفتن(البته فقط دوتا از كله گنده هاشون رو ميگم)1-شركت سام سنگ(مازندران)2-شركت كيميا صنعت(تهران)...اين شركت ها مبالغ هنگفتي در حدود5تا10ميليون بابت آموزش از متقاضيان ميگيرن جالبه كه كل آموزش توي 2روز هم تموم ميشه...غير از اون قالب هايي هست كه ارائه ميدن كه عموما بخاطر تازه كار بودن متقاضي قالب هاي با جنس ضعيف بهش ميندازن...ولي در كل اين محصول(سنگ مصنوعي) از روسيه وارد ايران شده و اگه بازار فروشش راه بيفته كلا چيز بدي نيست فعلا ايرادهايي كه ميشه بهش گرفت اينه كه اكثر مواد اوليه اون (رنگ و رزين) وارداتي هستن و با ارز بالا و پائين ميشن و در قيمت محصولات خيلي تاثير ميزاره و قدرت مانور اون رو در مقابل مثلا موزائيك هاي معمولي از نظر قيمت پائين مياره اگه دوستان سوال داشتن در خدمتم
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع