سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: این کار رو بکنم یا نه.
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
درود به همه اساتید. یک مشاوره ازتون می خواستم. البته من قبلا از آقای قربانیان راهنمایی گرفتم که ازشون واقعا ممنونم. اما می خوام نظر بقیه دوستان رو هم بدونم.
یکی از آشناهای ما در مووسسه خدمات عقد و عروسی و مجالس کار می کرد. یک مدت هست که به تنهایی کار می کنه. کارش نورپردازی و سفره عقد و چایخانه است.
به من پیشنهاد داد که توی چایخانه باهاش شریک بشم. به این صورت که پول از منه در حدود 4 میلیون و ایشون می ره وسایل چایخانه سنتی مثل تخت و قوری و استکان و قلیون و ......... تهیه می کنه از بازار . اگه در هر ماه خیلی بد حساب کنیم 4 تا مجلس که هر کدوم پنجشنبه ها برگزار بشه ازش می خوان که بیاد و چایخانه سنتی توی تالار برای اون مجلس راه اندازی کنه. سودش با پرداخت همه هزینه ها می شه برای هر مجلسی 300 یا 400 هزار تومن. اگر هر ماه دست کم 4 تا مجلس بره می شه مثلا 4*300=1200
این سود نصف نصف می شه . یعنی من ماهی 600 می گیرم در کمترین حالت.

من هیچ اطلاعی از این بازار ندارم. نظرتون راجع به این کار چیه؟

بازم ممنون از همه10_00412_002
کلا بازار خدمات عروسی و مجالس خیلی پرسود هستش به شرطی که خدماتتون خوب و مناسب باشه
به نظر من که خیلی ها خرج چایخانه رو یه خرج اضافه میدونن و از منو حذفش میکنن
ولی خوب ماهی 3-4تا رو دیگه حتما داره مشتری
موفق باشید، ولی‌ من چند چیز بنظرم رسید

۱- بیزینس مال آشنایی شمست. و مال ایشون خواهد موند. امدیم و وقتی‌ ایشون ۴۰۰۰ تایی‌ را که الان ناره و از شما می‌خواد بگیر در عرض ۷ ماه درورد ۷*۶۰۰=۴۲۰۰۰

اونوقت به شما با کامل احترام گفت که دیگه نمیخواد باتون شریک باشه و (حالا که خودش اون پولو داره) می‌خواد خودش باشه و خودش....

شما هم در اون ۷ ماه ۴۰۰۰ تا که اولش دادی، ۴۲۰۰ تام آخرش داری، میشی‌ علافِ ۲۰۰ تا که در عرض ۷ ماه دراوردی، آیا به اینقد درامد راضی‌ هستی‌؟ بعدش میخوایی با اون ۲۰۰ تا که برات مونده چیکار کنی‌؟؟

۲- شما فرض را برین گرفتید که ۱۲ ماه سال این قهوه خونه براست...خودتون میدونین که چند ماه سال عروسی‌ نیس تو ایران بلکه عزاداری هست..این چایی خونه تو عزا داری‌ها هم استفاده می‌شه ازش؟

انا چیزهایی بود که به عقل من رسید
(12-04-2012 10:31 AM)Peanut نوشته شده توسط: [ -> ]موفق باشید، ولی‌ من چند چیز بنظرم رسید

۱- بیزینس مال آشنایی شمست. و مال ایشون خواهد موند. امدیم و وقتی‌ ایشون ۴۰۰۰ تایی‌ را که الان ناره و از شما می‌خواد بگیر در عرض ۷ ماه درورد ۷*۶۰۰=۴۲۰۰۰

اونوقت به شما با کامل احترام گفت که دیگه نمیخواد باتون شریک باشه و (حالا که خودش اون پولو داره) می‌خواد خودش باشه و خودش....

شما هم در اون ۷ ماه ۴۰۰۰ تا که اولش دادی، ۴۲۰۰ تام آخرش داری، میشی‌ علافِ ۲۰۰ تا که در عرض ۷ ماه دراوردی، آیا به اینقد درامد راضی‌ هستی‌؟ بعدش میخوایی با اون ۲۰۰ تا که برات مونده چیکار کنی‌؟؟

۲- شما فرض را برین گرفتید که ۱۲ ماه سال این قهوه خونه براست...خودتون میدونین که چند ماه سال عروسی‌ نیس تو ایران بلکه عزاداری هست..این چایی خونه تو عزا داری‌ها هم استفاده می‌شه ازش؟

انا چیزهایی بود که به عقل من رسید

مرسی وممنون.
یه نفر بهم گفت که اگه اینقدر درامد داره چرا خودش این پول رو قرض نمی گیره و این کارو نمی کنه. این حرف رو قبول دارم.

اما 2 ماه محرم و صفر داریم و 1 ماه رمضان. که عقد و عروسی تعطیله. اما شب عید و قبل از محرم و تابستان خیلی بیشتر از 4 تا مراسم در هر ماه می شه سرویس داد. این حراقل بود که من گفتم در صورتی که باید رو حدود 8 تا در هر ماه حساب کرد.
بازم ممنون.10_004
کار شراکت واقعا سخته و ادم رو فرسوده میکنه .اگر شما به شریکتون اطمینان صددرصد دارین که به قول peanut در کار به شما نارو نزنه و اخر کار همه چیز به نفعش تموم نشه این کار سرمایه گذاری خوبی به نظر میاد.
موفق باشید
دوست عزیز
من اگه بودم چشم بسته شروع میکردم ولی چشم بسته ادامه نمیدادم
ایشون میخاد با پول شما بازار رو بسنجه ولی پول چون از شماست باید روش کار کنی و سعی کنی راه کار رو یاد بگیری شما قراره شریک بشید پول از شماست و تجربه از ایشون به نظر شما کدومشون تو این دوره بیشتر می ارزه ؟. یه مدت که از کار گذشت محک بزن که طرف تو فکره که جدا بشه یا نه اگه مشکوک شدی تو هم شرایط رو به نفع خودت ( یا منصفانه تر به نفع دو طرف ) تغییر بده و سعی کن کار رو بشناسی و خودت شروع کنی .... اگه خوب کار کنی مشتری خودش میاد اگه تو شهر یا محله خودت برند سازی کنی شک نکن موفق میشی
تازه یه چیز دیگه : تو این کار دنبال راه های دیگه میتونی بگردی و کار رو توسعه بدی
اگر هم میترسی میتونی یه کار دیگه بکنی : نصف پول رو بذار و بگو دو سه ماه اول درامد بشه ، سرمایه کارمون
موفق تر باشی ( بقول استاد)
====================
ویرایش شد. متن دوبار نوشته شده بود.
(12-04-2012 01:15 PM)hisabba2003 نوشته شده توسط: [ -> ]دوست عزیز
ایشون میخاد با پول شما بازار رو بسنجه ولی پول چون از شماست باید روش کار کنی و سعی کنی راه کار رو یاد بگیری شما قراره شریک بشید پول از شماست و تجربه از ایشون به نظر شما کدومشون تو این دوره بیشتر می ارزه ؟. یه مدت که از کار گذشت محک بزن که طرف تو فکره که جدا بشه یا نه اگه مشکوک شدی تو هم شرایط رو به نفع خودت ( یا منصفانه تر به نفع دو طرف ) تغییر بده و سعی کن کار رو بشناسی و خودت شروع کنی .... اگه خوب کار کنی مشتری خودش میاد اگه تو شهر یا محله خودت برند سازی کنی شک نکن موفق میشی
تازه یه چیز دیگه : تو این کار دنبال راه های دیگه میتونی بگردی و کار رو توسعه بدی
اگر هم میترسی میتونی یه کار دیگه بکنی : نصف پول رو بذار و بگو دو سه ماه اول درامد بشه ، سرمایه کارمون
دوست عزیز

-------------------------------------------------------------------------------------------
ممنــــــــــــــــــــــــــــــــــون Heart
برند تو این کار نمی دونم چه معنی می ده.
کمترین پولی هم که می شه به کار انداخت 3 میلیونه.
درضمن دوستان یادشون نره که من یک -دخترم- 5_004 این شاید در بعضی موارد محدودم کنه.

بازم ممنون 10_004
در شراکت داشتن یک برگ برنده و البته دانستن زمان رو کردن آن شرط مهمی است . چرا بدبینانه . شما در بهترین حالت و در راه موفقیت بعد از چند ماه می تونید خودتون یه موسسه راه اندازی کنید .
موسسه های ازدواج جدا از مقوله مجوز کار زیاد سختی نیست . یک مدیریت قوی می تونه اونو با حداقل سرمایه اجرا کنه .
ولی چایخونه رو نمی دونم .
(12-04-2012 01:37 PM)mjdehghani نوشته شده توسط: [ -> ]در شراکت داشتن یک برگ برنده و البته دانستن زمان رو کردن آن شرط مهمی است . چرا بدبینانه . شما در بهترین حالت و در راه موفقیت بعد از چند ماه می تونید خودتون یه موسسه راه اندازی کنید .
موسسه های ازدواج جدا از مقوله مجوز کار زیاد سختی نیست . یک مدیریت قوی می تونه اونو با حداقل سرمایه اجرا کنه .
ولی چایخونه رو نمی دونم .

داشتن چی یک برگ برنده است؟10_004
برگ برنده . هرچی می تون باشه از آتو گرفته تا یک اطلاعات کامل . که شریک خطوط قرمزی رو برا خودش فرض کنه و از اونا تجاوز نکنه
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع