سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: پرورش گوسفند
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
سلام می خواستم ببینم از بچه های سایت کسی تجربه ای در مورد پرورش گوسفند داره یا می تونه کمکی بکنه اگه تجربه دارید تجربیاتتون رو بگید و ایا این که الان توی این کارسرمایه گذاری کنم جواب می ده یا نه ؟Smile
خیلی کلی گفتی
ببین یک موقعه در جای زندگی می کنی که اولا موقعیت برای این کار مناسب است ثانیا دامپزشک و ..... حتی از کسی که علوفه خریداری می کنی به نحوی آشنا هستی
یک موقعه هست آشنا نیستی و مثلا در تهران زندگی می کنی تازه می خواهی بری در جایی شروع به کار کنی و یا کسی را بالا سر گوسفند بگذاری و حقوق به آن شخص بدهی و ...
حتی مقدار خرید گوسفندها هم مهم است این نوع سوال خیلی کلی است ولی اگر منظور شما این است که پرورش گوسفند درآمد زا است یا نه می توان گفت هست
در امدش خوبه ولی پرورش بز بهتره !
می دونید یک پیشنهاد از طرف یکی از آشناهامون بهم شده که شریکی این کار رو بکنیم مشکل زمین و طویله و چوپان گرفتن و ... تا حد زیادی حل شده هست چون ده پدریم نزدیکه و خیلی ها در اون ده آشنا هستن و زمین هم زیاده منتها من کلا تجربه این کار رو تا حالا نداشتم می خواستم ببینم از بچه ها کسی تا حالا این تجربه رو داشته ؟
من دو تا گوسفند و یه بز داشتم ! اگه تو روستا باشه ، خیلی خوبه راحت میتونی پرورش بدی !
گوسفند بدیش اینه که گوشتیه و ناچار برای کسب در امد باید کلش رو بیخ تا بیخ ببری و من به شدت مخالف این کارم ! در ضمن شیر هم نمیده و پشمش هم زیاد به اون صورت مشتری نداره ! اما اگه با همون بودجه بتونید بز بخرید ، اولین منبع در امد پشمشه ! خیلی با صرفه هست و نساجی ها رو هوا میزننش ! دومین منبع در امد شیرش میتونه باشه ! گوشتشم که خوب فروش میره ! شاخم داره ! بعد خطرشم کم تره ! یه گوسفند بیفته تو دره همه پشتش خودشون رو میندازن تو دره ! خیلی هم به به میکنه ! ولی یه توصیه برادرانه میکنم ، تو این زمینه حتما با یه دامپزشک در ارتباط باش ، طوری که هر هفته بیاد به حیوون ها سر بزنه و ... با جهاد کشاورزی هم در ارتباط باش که فکر کنم جدیدا بیمه میکنه دام و طیور رو !
همین اطلاعات خاص و حرفه ای ندارم ! ولی بخوای میتونم تحقیق کنم !
سلام
از چند تا از کسایی که تو این کار هستند یکم پرس و جو کردم
از کارشون راضی بودن ولی دقیقا نمیتونم بگم سرمایه گذاری تو این کار خوبه یا بد
در صورتی که مرتع مناسب و بارندگی خوب داشته باشید کار خوبی هست ولی اگه نباشه با این خشکسالی ها ریسک کار بالا می ره
کلا اگه هر بز یا گوسفند دوبار در سال تولید مثل کنه کلی ارزش افزوده داری ماده هاش را نگه دار و نر ها را بفروش یکی را میشناسم هرسال از اول سال تا عید قربان گوسفند نگه میداره یعنی بره میخره و بزرگ میکنه سود خوبی هم داره
امیدوارم کمکی بهت کرده باشه دوست من
عالیه یک نژادی اومده به اسم استرالیایی در سال دو بار تولید مثل کنه و هر بار هم دوقلو میاره در ابتدا هم آستان قدس برای خودش وارد کرده بوده بایید بیشتر جستجو کنم که در مقابل عوامل ایرانی مثل بیماریهای موجود و کنه مقاوم هستند یا نه و قیمتهاشون چند درمیاد می خواهیم بصورت سنتی نباشه علمی جلو بریم . زمینهای بی کار اینور زیاده توی یکیش جو می کاریم و احشام رو برای پروار بندی روزی چند مین می بریم روی زمین بچرند . کسی دستی توی کار داره یا اطلاعات دیگه ای داره بگه ممنون می شیم .
ببین یه نژاد استرالیایی هست ، اسمش رو دقیق نمیدونم ! اقا این گوشتش معمولیه ولی اندازه 5 تا خرس در سال پشم میده Big Grin و پشمش صادراتیه ! علاوه بر اینکه تو ایران خیلی پشمش فروش میره ، میتونی راحت به صادرات به کشور های امریکایی ، اروپایی و شرق اسیا داشته باشی ! ولی باید وارد کنی ! 5 تا نر و 5 تا ماده وارد کنی سال بعد میشن 30 تا ( دو بار در سال ، دو قلو )
گوسفند سه ماه زمان لازم داره كه مراحل رشدش رو كامل كنه.
این یک کار را انجام نداده ام.ولی شنیده ام . اگر مکانی برای نگهداری داشته باشید و زمستان بتواند علفش را تهیه کنید خوب است.
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع