سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: تجسم خلاق
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
بارها عزیزان در مورد تجسم خلاق مطالبی نوشته اند و کتابهائی هم معرفی شده است .با تجسم خلاق می توانیم به اهدافمان برسیم.
سئوال اینست که :
- تجسم خلاق چیست؟ و درچه زمانی ما باید آنرا انجام دهیم؟
- چه کتابهائی برای مطالعه پیشنهاد می دهید؟

در مورد زمانش من چند روز پیش یکی از سمینارهای دکتر حلت رو میدیدم. ایشون داشت میگفت باید بدن در حالت آلفا بره! یعنی یه وضعیت جسمی خاص و ریلکس به خودتون بگیرین و حالات روحی مثل مکاشفه در خودتون ایجاد کنید. کلا فکر کنم منظورش آرامش کامل و ایجاد فضایی مثل خلسه بود.
من فکر میکنم چنین فضایی رو با موسیقی آرام و بیکلام میشه ایجاد کرد. ضمنا میگفت اول صبح باشه.
(10-02-2012 10:43 AM)پرواز نوشته شده توسط: [ -> ]در مورد زمانش من چند روز پیش یکی از سمینارهای دکتر حلت رو میدیدم. ایشون داشت میگفت باید بدن در حالت آلفا بره! یعنی یه وضعیت جسمی خاص و ریلکس به خودتون بگیرین و حالات روحی مثل مکاشفه در خودتون ایجاد کنید. کلا فکر کنم منظورش آرامش کامل و ایجاد فضایی مثل خلسه بود.
من فکر میکنم چنین فضایی رو با موسیقی آرام و بیکلام میشه ایجاد کرد. ضمنا میگفت اول صبح باشه.

بستگی به خود شما دارد، یا شب قبل از خواب یا صبح، اندکی پس از برخواستن از خواب.
البته من قبل از خواب را توصیه می کنم تا با همان آرامش و تجسم به خواب بروید و خواب توام و پرانرژی داشته باشید.
در این زمان ها، مغز تا حد بسیار زیادی امادگی پذیرش را دارد.
حتما نیاز به موزیک نیست، سکوت بهترین حالت است.
باید در این حال، کاملا ارامش داشته و بدون فکر کردن به چیزی، ازاد باشید تا فکر خود را به پرواز دراورید.
نتایجی که بدست می آورید حتما بسیار شگفت انگیز است.
کتاب :تجسم خلاق
نویسنده:شاکتی گواین
مترجم :گیتی خوشدل

این کتاب را تهیه کرده و هر بخش آنرا درسه روز مطالعه فرمائید.مهم این نیست که کی تمام می شود بلکه مهم اینست که شما در کار چه بیشرفتی دارید.
قدم بعد از تجسم خلاق چیه؟ یعنی اولین قدم بعد از تجسم خلاق برای حرکت به سمت هدف؟
آخه دکتر حلت میگفت وقتی تجسم خلاق رو انجام دادی، بسپارش به خدا و دیگه بهش فکر هم نکن! حالا سوال من اینجاست که اگه بهش فکر نکنیم این آرزوی ما یا هدف ما چجوری محقق میشه؟
(10-02-2012 02:17 PM)کامیار کاظمی نوشته شده توسط: [ -> ]
(10-02-2012 10:43 AM)پرواز نوشته شده توسط: [ -> ]در مورد زمانش من چند روز پیش یکی از سمینارهای دکتر حلت رو میدیدم. ایشون داشت میگفت باید بدن در حالت آلفا بره! یعنی یه وضعیت جسمی خاص و ریلکس به خودتون بگیرین و حالات روحی مثل مکاشفه در خودتون ایجاد کنید. کلا فکر کنم منظورش آرامش کامل و ایجاد فضایی مثل خلسه بود.

بستگی به خود شما دارد، یا شب قبل از خواب یا صبح، اندکی پس از برخواستن از خواب.
البته من قبل از خواب را توصیه می کنم تا با همان آرامش و تجسم به خواب بروید و خواب توام و پرانرژی داشته باشید.
در این زمان ها، مغز تا حد بسیار زیادی امادگی پذیرش را دارد.
حتما نیاز به موزیک نیست، سکوت بهترین حالت است.
باید در این حال، کاملا ارامش داشته و بدون فکر کردن به چیزی، ازاد باشید تا فکر خود را به پرواز دراورید.
نتایجی که بدست می آورید حتما بسیار شگفت انگیز است.
با فرمایش شما موافقم. با این شرایط کاری و زندگی امروزه که صبح ها معمولا عجله داریم و تمرکزمون روی کارهاییه که قراره امروز انجام بدیم، قبل خواب خیلی بهتره.
اصولا هر برنامه ای را در ذهن مجسم کردیم رهایش میکنیم و برای حل به خدا می سپاریم و مشغول انجام کارهائی خواهیم بود که به هدفهایمان نزدیک است.
من کتاب تجسم خلاق را در زمان خدمت سربازی میخواندم و از تمرینات آن برای جابجائی محل خدمتم استفاده کردم! نتیجه بقول آقای کاظمی واقعاً شگفت انگیز بود!
بعد از حدود 40روز تمرین مداوم به شکل جالبی محل خدمتم عوض شد و در جایی بهتر و راحت تر از چیزی که میخواستم جابجا شدم!
شاید باور نکنید اما من یک دفتر صدبرگ از عبارات تأکیدی که بکار میبردم پر کرده بودم یعنی هر شب چند برگ پر میکردم و فکر میکنم هنوز هم آن دفتر را داشته باشم!
اما متأسفانه بعدها هر چه خواستم این تجربه را تکرار کنم نتوانستم به شکل مستمر تمرینات را انجام دهم تا همین اوایل تیر امسال که با انجمن آشنا شدم و انرژی تازه ای در وجودم دمیده شد و این تمرینات را از سر گرفتم.
منم دقيقا محل خدمتمو خودم تعيين كردم بدون هيچ گونه پارتي واقعا لحظه اي كه اسمها را ميخوند شگفت انگيز بود چون كاملا هموني بود كه ميخواستم
بهترین زمان تجسم خلاق شب قبل از خواب (لبخندی هم بر لب داشته باشید تا عزیزان شما این لبخند را روی لبانت ببینند.)وصبح هنگام که از خواب بیدار می شوید.
اعجاز میکند.
می فرمائید :نه
امتحان کنید.
ممنون اقای قربانیان بابت تمام موضوعات فوق العاده ای که شروع می کنین.
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع