سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: مراحل کامل شروع کار بسته بندی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
دوستان و بزرگواران عزیز سلام

من حدود هفت روزی هست با این سایت مفید آشنا شدم و دورادور مطالب رو مطالعه کردم
که البته باید از این بابت به تمامی افرادی که وقت و تجربه های خودشون رو بی منت برای هموطنانشون می ذارن کمال تشکر رو داشته باشم

حقیقت من به دنبال سایت دکتر جهانگیری بودم که اینجا رو کشف کردم!

سرتون رو درد نیارم میرم سر اصل مطلب:

البته تا جایی که امکان داشت در انجمن گشتم منتهی به علت طولانی شدن تایپیک ها موضوع بعضی جا ها از بحث خارج شده بود و در کل تایپیک جامعی براش نیافتم برای همین اینجا رو ایجاد کردم تا هر کس دیگه ای که خواست زودتر به جواب برسه بیاد اینجا

-----------------------

من میخوام اگه خدا بخواد کار بسته بندی حبوبات و ... رو در خانه انجام بدم

خوب اونطور که من از دنبال کردن کم و بیش تجربه های دوستان دستگیرم شد ،به علاوه یکسری چیزهایی که فکر میکنم برای اجرایی شدن کامل لازم باشه رو ذکر میکنم تا دوستان نظرات خودشون رو بدن و کم و کاستی ها رو برای یک شروع با جزئیات و برآورد کامل برطرف کنیم

انشاالله وقتی تایپیک کامل شد همین پست رو بروز رسانی میکنیم

بسم الله

هزینه های ثابت:
1-آماده سازی فضای مناسب کاری ( انباراولیه + انبار خروجی) بستگی به میزان فعالیت داره در هر صورت در صورتی که قصد اخذ مجوز از وزارت بهداشت رو مد نظر داشته باشید می بایست محیط سالم و مناسبی رو انتخاب کنید

2-اخذ مجوز از وزرات بازرگانی (آیا نیاز به واریز وجه می باشد؟) برای این کار نیازی به اخذ مجوز از وزارت صنایع و معادن نیست و این کار جز زیر مجموعه های جهاد کشاورزی محسوب میشه و مجوز رو بایستی از آن سازمان دریافت کنید

3- اخذ مجوز از وزارت بهداشت (آیا نیاز به واریز وجه می باشد؟)برای دریافت پروانه بهداشت می بایست به اداره نظارت بر مواد غذایی مراجعه کنید با تشکر از جناب گل محمدی

(مقدم یا موخر مجوزها رو در جریان نیستم ، این که میشه اول شروع کنیم و بین کار مجوز بگیریم یا ابتداا بایستی اقدام شود) : این موضوع رو من با کارشناس بخش مشاغل خانگی وزارت تعاون مطرح کردم و ایشون بیان داشتند که به هر حال شما می تونید در خانه اقدام کنید منتهی احتمالا در بازار با استقبال خوبی مواجهه نشوید و اصل اعطای مجوز به منظور تسهیل در امور شماست با تشکر از جناب جهانگیری

4-ترازوی دیجیتال : ترازوی محک و پند غیر علمک دار با قیمت پایه 240 هزار تومان در بازار موجوده (( قیمت خرداد ماه 91))

5- دستگاه بسته بندی (درب کیسه های پلاستیکی) : دستگاه دوخت پلاستیکی رومیزی

6-کیسه های پلاستیکی

(روی کیسه های پلاستیکی بایستی شماره مجوز وزارت بهداشت باشه یا میتونیم نسبت به سفارش کیسه ها اقدام کنیم و وقتی مجوز رو گرفتیم شماره رو با برچسب روی کیسه بچسبانیم؟)

7-دستگاه تاریخ زن یک تاریخ زن دستی هم کار رو راه میندازه (با تشکر از جنابgoldmen

/ اگه قرار باشه از همچین دستگاهی استفاده نکنیم تاریخ تولید و انقضا را می توانیم با برچسب نشان دهیم؟
(قیمت و کوچکترین ابعاد رو در جریان نیستم)

هزینه های در گردش:

1- سرمایه اولیه جهت خرید کلی
2- هزینه های حمل و نقل
2- تبلیغات و بازاریابی
3- تامین حقوق ماهانه برای حداقل 2 نفر
(وقتی کار با وسعت بالا قرار به انجام باشه به هرحال کار درستی نیست دیگران، حتی اقوام درجه یک رو بدون هیچ اجری به زحمت بندازیم)
4-هزینه حامل های انرژی(آب ، برق ، گاز ، تلفن)
5- هزینه های توزیع
من خودم وسیله شخصی ندارم ( حقیقت گواهینامه هم ندارم ، چطور میتونم با کمترین هزینه نسبت به توزیع اقدام کنم)
6- سرمایه جایگزین جهت خرید اولیه
( با توجه به اینکه احتمالا بازار به صورت چکی از شما اقلام رو قبول کنن)
7-هزینه های جانبی ( شامل انبار گردانی ، سم زدایی ، حسابرسی و ...)

دوستان بزرگوار لطفا ضمن نقد عناوین ، کاستی ها رو هم عنوان کنید

با تشکر

دوستان و بزگواران ارجمند ، تایپیک در حال بروز آوری می باشد لذا خواهشمند است با دانسته هایتان نسبت به تکمیل آن اهتمام ورزید

ویرایش دوم :91/03/22
خوش آمدید دوست بزرگوار.
امیدوارم به جواب سولاتتون برسید.
(05-20-2012 09:57 PM)مهدی 108 نوشته شده توسط: [ -> ]من میخوام اگه خدا بخواد کار بسته بندی حبوبات و ... رو در خانه انجام بدم

يك توضيح تكميلي درخصوص خط بالا:
يك طرحي كه دولت در سال گذشته بصورت گسترده انجام داد كارهاي مشاغل خانگي هست اگر قرار هست فعاليتت زير نظر مشاغل خانگي باشد شرايط بسيار فرق ميكند با مشاغل ديگر

بسم الله
هزینه های ثابت:
1-آماده سازی فضای مناسب کاری ( انباراولیه + انبار خروجی)
تومشاغل خانگي نياز خاصي به انبار مجزا براي هركدوم نداري ولي شرايط بهداشتي بسيار فرق ميكند.....
2-اخذ مجوز از وزرات بازرگانی (آیا نیاز به واریز وجه می باشد؟)
اگر شركت تعاوني ثبت كني براي فعاليت تجاري خود نياز به بازرگاني نداري زير نظر شركت ها فعاليت ميكني
3- اخذ مجوز از وزارت بهداشت (آیا نیاز به واریز وجه می باشد؟)
شرايط بهداشت سخت ترين مرحله است بخصوص براي كد بهداشتي
اول بايد انبار هاازهم مجزا باشند( حتي با ديوار كاذب) تا سقف سراميك سرويس بهداشتي وفضاي بيشتر از 12 متر ويكم هزينه كد هاي بهداشت زياد مي باشد درجاهاي مختلف فرق ميكند ولي تا1 ميليون رو بايد در نظر بگيري

(مقدم یا موخر مجوزها رو در جریان نیستم ، این که میشه اول شروع کنیم و بین کار مجوز بگیریم یا ابتداا بایستی اقدام شود)
اينم بستگي به تو داره اگر در شهرهاي كوچيك بخواي اين كار روبكني برو اول كارت روبكن تا كمتر بهداشت بهت گير بده ولي شهرهاي بزرگ باز قانون فرق داره
4-ترازوی دیجیتال
5- دستگاه بسته بندی (درب کیسه های پلاستیکی)

خرج بسيار اضافي هست براي پلوم كردن كيسه هاي پلاستكي يك دستگاه پلوم كن كه فكركنم50 هزار باشد كافي هست

6-کیسه های پلاستیکی
(روی کیسه های پلاستیکی بایستی شماره مجوز وزارت بهداشت باشه یا میتونیم نسبت به سفارش کیسه ها اقدام کنیم و وقتی مجوز رو گرفتیم شماره رو با برچسب روی کیسه بچسبانیم؟)
اينم بسيار خرج اضافي هست يك تعداد كارت رنگي مثل كارت ويزيت با نام وبرند وشماره بهداشت وجاي تاريخ توليد وانقضا خالي(( ياحتي ميتواني تاريخ انقضا روبدي چاپ كنند) مثل كارت ويزيت بدون روكش پلاستكي كه فكركنم هر1000تاش 15 هزار تومان خرج داد تهيه كن

7-دستگاه تاریخ زن
/ اگه قرار باشه از همچین دستگاهی استفاده نکنیم تاریخ تولید و انقضا را می توانیم با برچسب نشان دهیم؟

اين ديگه چيه؟ برو از نزديك ترين چاپخانه يا مغازه هاي توليد كننده مهر بگو يك تاريخ زن بخر فكركنم ميشه5 هزار بعد با يك عدد استامپ تاريخ توليد بزن

هزینه های در گردش:

بستگي داره چي بخواي بخري وكي بخواي بخري ولي حتما سعي كن از عمده فروشان بزرگ يا كشاورز بخر
2- هزینه های حمل و نقل
اينم بستگي به خودت شهر مورد عرضه دارد...با دوچرخه ببر توزيع كن كه هزينه نداشته باشد
2- تبلیغات و بازاریابی
نياز نيست خرج زيادي بكني تو كه مركز عرضه نداري بخواي تبليغ كني ببر به سوپر ماركت ها بدي باشماره تماست هرموقع تمام كردن براشون باز ببري
(وقتی کار با وسعت بالا قرار به انجام باشه به هرحال کار درستی نیست دیگران، حتی اقوام درجه یک رو بدون هیچ اجری به زحمت بندازیم)
سود كردي از سودت درصدي بهشون بدي بد ميتوني تنهايي همه اينكارهارو بكني زياد سخت نيست
4-هزینه حامل های انرژی(آب ، برق ، گاز ، تلفن) قبض هاي خانه تون مگه چقدرمياد؟ فقط يكم برق بخاطر دستگاه پلمب زياد مياد
5- هزینه های توزیع
من خودم وسیله شخصی ندارم ( حقیقت گواهینامه هم ندارم ، چطور میتونم با کمترین هزینه نسبت به توزیع اقدام کنم)
بالا بيان شد شرايط بسيار فرق ميكند ولي دوچرخه اخرين مرحله
اين برميگرده به قسمت پول درچرخش اگر ميخواي چكي فروش داشته باشي بايد نسبت به گردش كل چرخه ازخريد تا توليد پول داشته باشي تا براي بار هاي بعدي بتوني چرخه رو ادامه بدي
مگر چه مدت قصد داري در انبار نگه داري كني؟ ازتوليد به مصرف كل چرخه توليد بسته هاوعرضه چند روز هم نمي شود اين بخش هم هزينه اضافي هست

با تشکر
نفهميدم هدفت چي بود ازايجاد اين تاپيك:
خواستي اموزش بدي يا خواستي اموزش ببيني؟
در كل سوال هاي كه پرسيدي رو بايك رنگ ديگر جواب دادم
(05-21-2012 12:52 AM)goldmen نوشته شده توسط: [ -> ]
(05-20-2012 09:57 PM)مهدی 108 نوشته شده توسط: [ -> ]من میخوام اگه خدا بخواد کار بسته بندی حبوبات و ... رو در خانه انجام بدم

يك توضيح تكميلي درخصوص خط بالا:
يك طرحي كه دولت در سال گذشته بصورت گسترده انجام داد كارهاي مشاغل خانگي هست اگر قرار هست فعاليتت زير نظر مشاغل خانگي باشد شرايط بسيار فرق ميكند با مشاغل ديگر

بسم الله
هزینه های ثابت:
1-آماده سازی فضای مناسب کاری ( انباراولیه + انبار خروجی)
تومشاغل خانگي نياز خاصي به انبار مجزا براي هركدوم نداري ولي شرايط بهداشتي بسيار فرق ميكند.....
2-اخذ مجوز از وزرات بازرگانی (آیا نیاز به واریز وجه می باشد؟)
اگر شركت تعاوني ثبت كني براي فعاليت تجاري خود نياز به بازرگاني نداري زير نظر شركت ها فعاليت ميكني
3- اخذ مجوز از وزارت بهداشت (آیا نیاز به واریز وجه می باشد؟)
شرايط بهداشت سخت ترين مرحله است بخصوص براي كد بهداشتي
اول بايد انبار هاازهم مجزا باشند( حتي با ديوار كاذب) تا سقف سراميك سرويس بهداشتي وفضاي بيشتر از 12 متر ويكم هزينه كد هاي بهداشت زياد مي باشد درجاهاي مختلف فرق ميكند ولي تا1 ميليون رو بايد در نظر بگيري

(مقدم یا موخر مجوزها رو در جریان نیستم ، این که میشه اول شروع کنیم و بین کار مجوز بگیریم یا ابتداا بایستی اقدام شود)
اينم بستگي به تو داره اگر در شهرهاي كوچيك بخواي اين كار روبكني برو اول كارت روبكن تا كمتر بهداشت بهت گير بده ولي شهرهاي بزرگ باز قانون فرق داره
4-ترازوی دیجیتال
5- دستگاه بسته بندی (درب کیسه های پلاستیکی)

خرج بسيار اضافي هست براي پلوم كردن كيسه هاي پلاستكي يك دستگاه پلوم كن كه فكركنم50 هزار باشد كافي هست

6-کیسه های پلاستیکی
اينم بسيار خرج اضافي هست يك تعداد كارت رنگي مثل كارت ويزيت با نام وبرند وشماره بهداشت وجاي تاريخ توليد وانقضا خالي(( ياحتي ميتواني تاريخ انقضا روبدي چاپ كنند) مثل كارت ويزيت بدون روكش پلاستكي كه فكركنم هر1000تاش 15 هزار تومان خرج داد تهيه كن

7-دستگاه تاریخ زن

اين ديگه چيه؟ برو از نزديك ترين چاپخانه يا مغازه هاي توليد كننده مهر بگو يك تاريخ زن بخر فكركنم ميشه5 هزار بعد با يك عدد استامپ تاريخ توليد بزن

هزینه های در گردش:

بستگي داره چي بخواي بخري وكي بخواي بخري ولي حتما سعي كن از عمده فروشان بزرگ يا كشاورز بخر
2- هزینه های حمل و نقل
اينم بستگي به خودت شهر مورد عرضه دارد...با دوچرخه ببر توزيع كن كه هزينه نداشته باشد
2- تبلیغات و بازاریابی
نياز نيست خرج زيادي بكني تو كه مركز عرضه نداري بخواي تبليغ كني ببر به سوپر ماركت ها بدي باشماره تماست هرموقع تمام كردن براشون باز ببري
سود كردي از سودت درصدي بهشون بدي بد ميتوني تنهايي همه اينكارهارو بكني زياد سخت نيست
4-هزینه حامل های انرژی(آب ، برق ، گاز ، تلفن) قبض هاي خانه تون مگه چقدرمياد؟ فقط يكم برق بخاطر دستگاه پلمب زياد مياد
5- هزینه های توزیع
بالا بيان شد شرايط بسيار فرق ميكند ولي دوچرخه اخرين مرحله
اين برميگرده به قسمت پول درچرخش اگر ميخواي چكي فروش داشته باشي بايد نسبت به گردش كل چرخه ازخريد تا توليد پول داشته باشي تا براي بار هاي بعدي بتوني چرخه رو ادامه بدي
مگر چه مدت قصد داري در انبار نگه داري كني؟ ازتوليد به مصرف كل چرخه توليد بسته هاوعرضه چند روز هم نمي شود اين بخش هم هزينه اضافي هست

با تشکر
نفهميدم هدفت چي بود ازايجاد اين تاپيك:
خواستي اموزش بدي يا خواستي اموزش ببيني؟
در كل سوال هاي كه پرسيدي رو بايك رنگ ديگر جواب دادم

سلام

بله کار قراره در منزل صورت بگبره

منظور از زدن تایپیک مطمئنا گرفتن وقت بزرگواران نبوده و اول تایپیک توضیح دادم

از شما متشکرم
سلام
نمیدونم این کاری که میگم را انجام دادین یا نه،ولی آغاز هر کاری باید با بازاریابی همراه باشه،تحقیقات بازار.
به نظر من هر جایی که می خوای این کار را انجام بدی،بهتره که از کسانی که این کار را انجام می دن،که شرکت هستن یا بصورت خانگی،روند کاریشون را بررسی کنی،نمونه ها را ببین،قیمتهاشون،مشتریهاشون و ..
با مغازه دارهاحرف بزنی و هز طرف دیگه با مردمی که اطراف خودت هستن و این بسته بندی ها را می خرن،که معمولا خانم ها مشتری این ها هستن.ببینی مزه دهنشون چیه؟
همه این کارها هم خیلی وقتت را نمی گیره ولی می تونه یه دیدی از بازار بهت نشون بده...این میتونه یه بازاریابی خیلی ساده ولی اثر بخش باشه،که بستگی به مثلا این داره که چه چیزی میخوای بسته بندی کنی...
اینها نظرات منه،البته اگه این کارها را انجام نداده باشین،اگر انجام دادین که هیچ،جز آرزوی موفقیت...
برای تحقیق در مورد بازار این شغل یکی از بزرگترین شرکت های بسته بندی به نام "نمک گلها" در محله خلیج واقع در منطقه 18 هست شاید برای تحقیق تون بدرد بخوره
(05-21-2012 08:22 PM)R i c h M a n نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
نمیدونم این کاری که میگم را انجام دادین یا نه،ولی آغاز هر کاری باید با بازاریابی همراه باشه،تحقیقات بازار.
به نظر من هر جایی که می خوای این کار را انجام بدی،بهتره که از کسانی که این کار را انجام می دن،که شرکت هستن یا بصورت خانگی،روند کاریشون را بررسی کنی،نمونه ها را ببین،قیمتهاشون،مشتریهاشون و ..
با مغازه دارهاحرف بزنی و هز طرف دیگه با مردمی که اطراف خودت هستن و این بسته بندی ها را می خرن،که معمولا خانم ها مشتری این ها هستن.ببینی مزه دهنشون چیه؟
همه این کارها هم خیلی وقتت را نمی گیره ولی می تونه یه دیدی از بازار بهت نشون بده...این میتونه یه بازاریابی خیلی ساده ولی اثر بخش باشه،که بستگی به مثلا این داره که چه چیزی میخوای بسته بندی کنی...
اینها نظرات منه،البته اگه این کارها را انجام نداده باشین،اگر انجام دادین که هیچ،جز آرزوی موفقیت...

سلام

بله، این قسمت رو بنده هم جزء یکی از مراحل کار عنوان کردم

بیشتر هم هدفم این بوده که دوستانی که زحمت کشیدن و هر کدام از این کارها رو انجام دادن ، تجربه ها شون رو انتقال بدن تا به یک جمه بندی واضح برسیم

هر چند که مطمئنا بسته به محدوده کاری شرایط کمی متفاوت خواهد بود و خودم هم سعی میکنم در اولین فرصت این آمار رو از سطح شهر جمع آوری کنم و در اختیارتون بذارم

با تشکر از شما
سلام دوست خوبم.من خیلی دیر این تاپیک رو دیدم.
خب من حرفام رو با چندتا پرسش شروع می کنم که لطف کنید به این ها پاسخ بدید
1-شما مکان مورد نظرتون برای بسته بندی به عنوان کارگاه کجاست؟
2-آیا مجوز های لازم رو برای شروع تهیه کردید؟(پروانه بهداشت-پروانه بهره برداری-پروانه ساخت و پروانه تاسیس)
3-چه حجمی از حبوبات رو در روز قراره بسته بندی کنید؟
4-چند نوع حبوبات رو میخواین برای شروع روش کار کنید؟
5-آیا کسی را دارید که حبوبات رو به ارزون ترین قیمت بهتون بده؟
6-برای فروش بیشتر رو چه مناطقی میخواین کار کنید؟
7-آیا پشتوانه ی مالی ای دارید که بتوانید با فروشگاه هایی مثل شهروند و رفاه و.... کار کنید(از نظر نقدینگی)

لطفا به سوالات پاسخ بدید تا بریم به سراغ حرفای دیگه ممنون.
(05-23-2012 08:29 AM)مهدی گل محمدی نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوست خوبم.من خیلی دیر این تاپیک رو دیدم.
خب من حرفام رو با چندتا پرسش شروع می کنم که لطف کنید به این ها پاسخ بدید
1-شما مکان مورد نظرتون برای بسته بندی به عنوان کارگاه کجاست؟ کار در منزل مد نظر بوده ( جز مشاغل خانگی - و با فرض اخذ وام از دولت)
2-آیا مجوز های لازم رو برای شروع تهیه کردید؟(پروانه بهداشت-پروانه بهره برداری-پروانه ساخت و پروانه تاسیس) نه - علاوه اینکه اگر از مراحل اخذ مجوز نیز اطلاع دارید توضیح آن را نیز بدهید
3-چه حجمی از حبوبات رو در روز قراره بسته بندی کنید؟ بستگی مستقیم به تقاضای بازار داره ، در صورتی که بازار جواب بده تا روزی 100 کیلو پیش بینی شده
4-چند نوع حبوبات رو میخواین برای شروع روش کار کنید؟ صرفا کار حبوبات مد نظر نیست ولی حبوباتی نظیر لوبیا و عدس که مصرف بیشتری دارد مدنظر قرار گرفته است
5-آیا کسی را دارید که حبوبات رو به ارزون ترین قیمت بهتون بده؟ چند نفر ازآشنایانمان آشپز هستند ، آمار خرید رو میتونم از انها بگیرم به علاوه اینکه با کمی جستجو کلی فروش ها هم در دسترس خواهند بود
6-برای فروش بیشتر رو چه مناطقی میخواین کار کنید؟ مناطق محلی + سطح شهر
7-آیا پشتوانه ی مالی ای دارید که بتوانید با فروشگاه هایی مثل شهروند و رفاه و.... کار کنید(از نظر نقدینگی) برای این موضوع مایم با فروشگاههای بزرگ کار کنم منتهی بهتر میبینم که اول نسبت به گرفتن مجوزهای لازم اقدام کنم ، در ضمن چه میزان نقدینگی نیاز هست؟

لطفا به سوالات پاسخ بدید تا بریم به سراغ حرفای دیگه ممنون.

سلام

گویا من نتونستم منظورم رو در توضیحات تایپیک به درستی ارائه بدم

در اصل بنده نیز به دنبال آگاهی از شرایط پیش رو جهت کار بسته بندی می باشم
و قصدم نیز این بوده که تمامی مراحل از قیمت دستگاه تا محل مناسب خرید و عرضه و سایر چیزهایی که در ارتباط با این کار می باشد را در همین تایپیک بروز آوری کنم تا بعد از این اگر کسی خواست این کار رو شروع کند بدونه چه چیزهایی لازم داره و در کل آیا توانایی شروع را دارد و یا خیر؟

سوالاتتون رو هم با رنگ متمایز جواب دادم

از شما نیز متشکرم
با سلام خدمت دوستان و اساتید خوبم

من حدود 7روزه که با این سایت آشنا شدم و خیلی استفاده کردم. میخواستم خدمت دوستان گلم بگم من میخوام کار بسته بندی را انجام بدم ولی بطور جدی. بنظر من چون در این کار رقیب زیاد است باید خوب شروع کنیم چون این کار کاری است که با بهداشت وسلامت آدمها کار دارد.لذا باید تقریبا تمام دستگاه هارا در اختیار داشته یاشی چون اولین چیزی که برای خرید این کار مردم توجه میکنند رعایت بهداشت وتمام اصول کاری مشابه کارهایی که در بازار وجود دارد است . من فکر میکنم الان وقتی بسته بندی شیک و با کیفیت وحتی معتبر در بازار موجود میباشد کمتر خانم راضی میشود که محصول متوسط مرا خریداری کن پس احتمال شکست و کم فروشی وجود دارد که باعث شکست ما میشود.

ببینید شما میتونید از مادر خود سوال کنید که اگر به بازار برود محصولی که پک زیبا استاندارد که تاریخ ونام شرکت روی آن حک شده را میخرد یا محصولی که فقط یه بسته بندی سادست که تاریخ و نام تولید کننده آن با کارتی در داخل آن مشخص شده؟

ولی من میخواهم این کار را بطور جدی با تمام سختیهایش البته با کمک شما دوستان وراهنمایی های استادان عزیزم در این سایت شروع کنم. به امید پیروزی برای همه دوستان

لطفا نظرات خود را بگویید تا استفاده کنم ممنون
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع