سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: بچه هایی که در کار چاپ هستند لطفا راهنمایی کنید
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان

یه سوالی برام مطرح هست.قیمت مجلاتی که کیفیت چاپ خوبی دارند و ورقه های براق نمی دونم بهشون گلاسه می گویند انگار با صفحات زیاد چند هزار توامان الان بیشتر نیست.
واقعا هزینه چاپ و سود این مجلات با این قیمت ها در میاد؟
من قصد دارم مجله تبلیغاتی برای کار خودم درست کنم بصورت ماهانه در تیراژ 300 تا حدودا.قیمت چاپ را چطور پیدا کنم؟ به کدام چاپ خانه ها میشه مراجعه کرد؟
این چاپ ها هم با دستگاه های چاپ آفست هست؟
درود بر شما دوست عزیز
یک قانون هست در صنایع مختلف که با بالا رفتن تیراژ قیمت ها سیر نزولی طی میکنند یا به قولی سر شکن میشوند.
البته بسته به نوع کاغذ ،گرم ،نوع چاپ،قطع چاپ، تونالیته رنگی و ترکیب رنگ و در انتها شیت بندی قیمتها تفاوت چشمگیری دارند.
برای تبلیغات و ارائه کار خودتون حداقل تیراژ در چاپ افست 1000 عدد هست که صرفه اقتصادی برای هر دو طرف مشتری و چاپخانه دارد.
معمولا کاتالوگ ها از 2 ، 5 ، و 10 هزار به بالا سفارش داده میشن.
شما ابتدا باید به یک مرکز طراحی و چاپ تشریف ببرید اونجا طرح رو براتون با توجه به سلیقه شما اجرا کنند
بعد فایل رو بهتون تحویل بدن که معمولا این مراکز خودشون چاپ رو هم انجام میدن.
در انتها کاتالوگ هاتون آماده ارائه میشن.
در ارتباط با محل سکونتتون چاپخانه های مختلفی وجود دارند،سفارش دادن طراحی و چاپ به صورت آنلاین و غیر حضوری نیز امکان پذیر هست.
موفق باشید
سلام
با تایید صحبتهای جناب بیانی باید بگم تیراژ 300تا یعنی چاپ دیجیتال که در شهرهای مختلف و تیپ چاپخانه ها و کیفیتشون قیمتها بسیار متفاوتن
مثلا چاپخونه ی پیک برتر که یکی از با کیفیت ترین و گرونترین چاپخونه های تیراژ بالای تهرانه زیر 5000تا سفارش نمیگیره
ولی شما میتونید چاپخونه ی دیجیتال برید و تعداد زیر 1000سفارش بدید و خیلی سریعتر هم تحویل بگیرید ولی قیمت هر کتابچه براتون بیشتر از افست هست - تفاوت این قیمت انقدی هست که بعضی ها بنا بر ضرورت 1000تا چاپ افست سفارش میدن و نهایت 400-500 تاش میره آشغالی و بقیه مصرف میشه

بنده چون چند ماهی میشه که بعلت بچه داری به چاپخونه سر نزدم نمیتونم قیمت روز رو براتون محاسبه کنم چون قیمت کاغذ و جوهر ورزانه متغیره
ولی میتونید از چاپخونه هایی که تو سایت یا روزنامه نیازمندیهای همشهری هستند 1 استعلام قیمت بگیرید تا حدودی دستتون باشه که فی چنده
قیمت اون مجله دو سه هزار تومانی چندین برابر تموم می شه که هزینه های این مابتفاوت از تبلیغات تامین می شه
ممنون از دوستان.من می خواهم بصورت ماهانه مجله تبلیغاتی منتشری کنم در تعداد بین 300 تا 500 عدد و در حدود بین 20 تا 50 برگ.
تک برگ نیست که بخواهم 1000 تا بگیریم.مثلا اگر 300 تا 20 برگی حساب کنیم میشه 6000 برگ که بصورت دو رو هست. بیشترش هم خوب عکس هست.
شما چه چاپ خانه ای را پیشنهاد می کنید؟ من شهرستان هستم.
ببینید تعداد ورقها روی هم مهم نیت
چون برای هر صفحه جداگانه فیلم و زینک تهیه میشه و هر دستگاه افست وقتی با 1 فیلم و زینک روشن میشه حداقل 1000دور میچرخه ( این میشه 1 صفحه ی شما ) بعد فیلم و زینک صفحه ی بعدی رو میزارن
اون 6000تایی که شما میگید تو خرید کاغذ و سلفون کشی تاثیر داره نه روی چ و صحافی

اگر خودتون بخواهید مستقیما این کارو انجام بدید ماههای اول ماههای ضرر شماست چون نه نظارت چاپ میدونید نه طراحی نه صرفه جویی و محاسبه ی قیمت چاپ ( که 1 فرموله مهم و طولانی هست) و ممکنه چاپخونه ها سود زیادی از کار شما بخورند.

تفکرتون رو بر کار آسان و سود فراوون نگذارین تازه پس از فرایند چاپ کسانی که آگهی دادنند تا 1 هفته تماس و غر و اعتراض دارند.

پس اول حسابی آموزش ببینید و اطلاعات جمع کنید بعد سراغ این کار برید.
(08-24-2014 04:52 PM)tan-graphic نوشته شده توسط: [ -> ]ببینید تعداد ورقها روی هم مهم نیت
چون برای هر صفحه جداگانه فیلم و زینک تهیه میشه و هر دستگاه افست وقتی با 1 فیلم و زینک روشن میشه حداقل 1000دور میچرخه ( این میشه 1 صفحه ی شما ) بعد فیلم و زینک صفحه ی بعدی رو میزارن
اون 6000تایی که شما میگید تو خرید کاغذ و سلفون کشی تاثیر داره نه روی چ و صحافی

اگر خودتون بخواهید مستقیما این کارو انجام بدید ماههای اول ماههای ضرر شماست چون نه نظارت چاپ میدونید نه طراحی نه صرفه جویی و محاسبه ی قیمت چاپ ( که 1 فرموله مهم و طولانی هست) و ممکنه چاپخونه ها سود زیادی از کار شما بخورند.

تفکرتون رو بر کار آسان و سود فراوون نگذارین تازه پس از فرایند چاپ کسانی که آگهی دادنند تا 1 هفته تماس و غر و اعتراض دارند.

پس اول حسابی آموزش ببینید و اطلاعات جمع کنید بعد سراغ این کار برید.

ممنون از شما
چطور می تونم اطلاعاتم را در زمینه چاپ بالا ببرم؟ مثلا در زمینه کاغذ.بنظر شما به چه نوع کاغذی نیاز است؟با چه گرمی؟
طراحی برای چاپ به چه گونه هست؟ خروجی چه فایلی باید باشه و چه نکاتی باید توش رعایت بشه؟
اگر بطور کلی عکس باشه آیا هزینه چاپ تفاوت خواهد کرد؟
هزینه دوخت چقدر است؟ آیا برای مثلا 20 تا 30 برگ مناسب هست یا همان منگنه استفاده بشود بهتر است؟
سوالات زیادی در این زمینه ها دارم.Blush
سایت عفراوی برید و از کتابهاش استفاده کنید 2تا کتاب برای ناظرین چاپ داره که جلد نارنجی کلی از ابهامات و فرمولهای چاپ رو براتون روشن میکنه
کتابهای دیگه ای هم هست ولی بنظرم این کتاب برای شما که تخصص چاپ ندارین عامیانه توضیح داده
اگر تهران هستین هم میتونید تو دوره فشرده نظارت فنی چاپ موسسه کیش مهر شرکت کنید که بازدید از چاپخونه و کلاسهای عملیش کمکتون میکنه

هزینه ی چاپ به تعداد رنگ در صفحه بستگی داره برای صحافی هم معمولا زیر 15 برگ (60 صفحه) اگر کاغذ نازک باشه منگنه یا دوخت میخوره و در برگهای بالاتر ته چسب یا دوخت و چسب میشه

سوالهای طراحی قلقهای کاریه که زیادن اگر بتونید کلاس برید و با اساتید در تعامل باشید سوالات حین کار را زود پاسخ یابی کنید از ضررها کم کم دور میشید
(08-25-2014 01:37 AM)tan-graphic نوشته شده توسط: [ -> ]سایت عفراوی برید و از کتابهاش استفاده کنید 2تا کتاب برای ناظرین چاپ داره که جلد نارنجی کلی از ابهامات و فرمولهای چاپ رو براتون روشن میکنه
کتابهای دیگه ای هم هست ولی بنظرم این کتاب برای شما که تخصص چاپ ندارین عامیانه توضیح داده
اگر تهران هستین هم میتونید تو دوره فشرده نظارت فنی چاپ موسسه کیش مهر شرکت کنید که بازدید از چاپخونه و کلاسهای عملیش کمکتون میکنه

هزینه ی چاپ به تعداد رنگ در صفحه بستگی داره برای صحافی هم معمولا زیر 15 برگ (60 صفحه) اگر کاغذ نازک باشه منگنه یا دوخت میخوره و در برگهای بالاتر ته چسب یا دوخت و چسب میشه

سوالهای طراحی قلقهای کاریه که زیادن اگر بتونید کلاس برید و با اساتید در تعامل باشید سوالات حین کار را زود پاسخ یابی کنید از ضررها کم کم دور میشید

جالب فکر نمی کردم کتاب در این زمینه منتشر شده باشه.
یکی از دوستان هم یه قیمت داد بهم البته از جزئیات مطلع نیستم اما 24 صفحه که دو برگش جلد هست در چاپش حدود 2 تومان در میاد.
بهتر هست ابتدا ایدم را برای دوستان مطرح کنم بعد اگر مناسب بود برگردم سراغ مسائل مربوط به چاپ در این تاپیک.
متشکر از شما
دوستان در این تاپیک ایده ام را مطرح کردم.

http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=12009
لینک مرجع