سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: اگر جوان بودم
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
(08-23-2014 12:23 PM)abdolhossein نوشته شده توسط: [ -> ]یادم به یکی از خاطره های مشهور مرحوم سید کریم پینه دوز افتادم که ظاهرا با امام زمان (عج) مراودات خاصی داشت . اول اصل خاطره را می گذارم و بعد نکته ای را که مرتبط با موضوع است خدمتتان عرض می کنم:
"مدت اجاره آقا سیدکریم پینه دوز تمام شده وصاحب خانه ده روزمهلت داده بودتاخانه دیگری بیابد. سیدکریم وقتی خانه مناسبی نیافته بود،درست پس ازپایان مهلت مقرر،بدون هیچ دلخوری واعتراضی وبدون اینکه صاحب خانه اش را درجریان بگذارد،تمام اسباب واثاثیه اش راازخانه بیرون آورده ودر گوشه ای ازکوچه نهاده بود.درهمان زمان،حضرت بقیت الله الاعظم(ع)به کناراین عاشق دلسوخته وحقیقی آمده وبه آقاسیدکریم فرموده بودند:"ناراحت مباش!اجدادمان نیزمصیبتهای بسیاری کشیده اند" و آقاسیدکریم درحالتی ازمزاح عرض کرده بود: "درست است آقاجان اما هیچ کدام ازاجدادمان به اجاره نشینی مبتلانشده بودند!!."
دراین هنگام لبهای مبارک حضرت ولی عصر(عج) به تبسم بازشده وفرموده بودند:"ترتیب کارها راداده ایم،پس ازچند دقیقه دیگر،مشکل حل می شود."
شخص دیگری به نام مرحوم آقای سیدکریم کاشانی که از ثروتمندان بوده ،شب قبل شب درخواب،حضرت ولی عصر(عج)رازیارت کرده بوده است. حضرت به او امرمی کند تافرداصبح،فلان منزل رادرفلان آدرس برای آقاسیدکریم پینه دوزخریداری کند ودرفلان ساعت درحالی که آقاسید کریم باوسایل خانه اش درکوچه نشسته،است به آنجابرود وکلیدمنزل رابه اوتحویل بدهد. آقای کاشانی این خواب ورویا راازخواب های صادقه به شمارمی آوردوصبح همان شب،به آدرس ونشانی که حضرت حجت(ع) به او فرموده بودند، می رود وآن خانه وصاحبش راپیدا می کند ودرمی یابدکه آدرس ونشانه هایی که درخواب به اوفرموده اند، بسیار دقیق وواقعی است.وقتی با صاحب خانه درموردخرید خانه اش صحبت می کند،اوباخوشحالی ازاین موضوع استقبال می کند وبرای آقای کاشانی فاش می سازدکه به علت داشتن بدهکاری،درشب گذشته به امام زمان(ع) متوسل شده است تااین خانه به سرعت به فروش برسدقرضش را ادا کند!آقای حاج محمودکاشانی آن خانه راخریداری می کندوکلیدش را از صاحب خانه می گیردودرست درهمان ساعتی که حضرت ولی عصر(ع)امرکرده بودند،به سوی خانه آقای سیدکریم می رودومی بیند که او،با اسباب واثاثیه اش درکوچه نشسته است و کلید خانه را به وی تحویل می دهد!"
من این داستان را بارها شنیده بودم. اما یکی از وعاظ جمله ای گفت که مرا به شدت به فکر فرو برد و تحت تاثیر قرار داد. ایشان گفت:" در جوانی به شدت کار کنید تا وقتی به میانسالی رسیدید بشوید آن کسی که کلید داد نه کسی که کلید گرفت. "

این داستان شما یک نکته انحرافی هم دارد
هر دونفر که کلید دادن وکلید گرفتن با آقا امام زمان(عج) در ارتباط بودن
به این معنا نیست که شخصی که کلید گرفته موفق نبوده در زندگیش
این شخص تعریف موفقیتش این بوده که دنبال مال نباشد ولی دل امام زمان(عج) هم داشته باشد

اون شخص هم تعریف موفقیتش این بود که با بدست آوردن مال دنیا وهزینه در راه خدا دل امام زمان(عج) را بدست بیارد
مثل همیشه جناب قربانیان بسیار بجا و عالی فرمودید
این ای کاش ها و حسرت ها ...
همه ما از بزرگترهای فامیل و خانواده شنیده ایم که میگویند: "فلان جا که اکنون زمین فلان قدر است, بیابان بود, میخواستم بخرم اما فلانی نگذاشت یا نشد ... ای کاش ... "
این کلمه "ای کاش" جالب است, اگر به آن لحظه فکر کنیم که ممکن است این کلمه از دهانمان خارج شود, قطعا بیشتر فکر کرده و تلاش میکنیم
تنها بقول استاد باید باور کرد
وقتی مریض میشویم که باور کنیم مریض هستیم و وقتی حالمان خوب میشود که آن دکتر که دستانش شفاست! ما را ویزیت کرده است ... همه این ها باور است این ما هستیم که با باورهای خود, به خود و دیگران قدرت "شدن" می دهیم ...
اگر جوان بودم به راحتی از این تایپیک چشم پوشی نمی کردم و نظر خود را حتما می نوشتم.نظرات اکنون من آئینه آینده من است.
دیگر ان زمان ای کاشی را بزبان نمی آوردم. پس اکنون که جوان هستم بنویسم چه کاری باید انجام دهم تا در آینده دچار ای کاش .... نشوم.
سلام
مدتی است عضو این انجمن شده ام. مطالب زیبا و پربارتان را مطالعه می کنم اما هنوز دچار سر در گمی و بلاتکلیفی هستم.
می دونم با حق التدریس بودن نمیشه میلیاردر شد اما نمی دونم هم باید از کجا شروع کنم؟؟؟؟
البته نه این که هدفم صرفا پولدار شدن باشه ! نه
جمله تاکیدیم پیدا کردن کاری عالی با خدمتی عالیست!
اما اتفاقی نمی افته!!!
می خوام شروع کنم و ادامه دهنده ای توانا باشم اما نقطه شروع را پیدا نمی کنم!!!!
(08-25-2014 07:21 PM)اسمانه نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
مدتی است عضو این انجمن شده ام. مطالب زیبا و پربارتان را مطالعه می کنم اما هنوز دچار سر در گمی و بلاتکلیفی هستم.
می دونم با حق التدریس بودن نمیشه میلیاردر شد اما نمی دونم هم باید از کجا شروع کنم؟؟؟؟
اما اتفاقی نمی افته!!!

در این انجمن بیشتر تفحص کنید به خواسته تان می رسید.
مطالب بنده در خصوص نگرش برایتان مفید خواهد بود ان شاء الله و همچنین توصیه های جناب آقای قربانیان و سایرینی که آوردن اسامی شریفشان موجب اطاله کلام است.
(08-25-2014 07:21 PM)اسمانه نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
اما اتفاقی نمی افته!!!

نقطه شروع زمانی آغاز می شود که همه امکانات مهیا باشد.
مگر می شود الان سوار ماشین شده بگویم چرا به مقصد نرسیدم؟ باید مسیری را طی کنیم تا به مقصد برسیم.
مسیر ما برای شروع مطالعه تایپیکهای روانشناسی انجمن است.
جناب قربانیان عزیز (بخودم گفتم جناب قربانیان عزیز 25r30wi25r30wi25r30wi)
میخواهم موفق شوم.
میخواهم به اهدافم برسم.
میخواهم میلیاردر شوم.
می خواهم ......
چکار کنم؟؟؟
قربانیان :
.........

عزیزان حدس بزنید جواب من چی بود؟؟؟؟؟
(08-28-2014 11:31 PM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]جناب قربانیان عزیز (بخودم گفتم جناب قربانیان عزیز 25r30wi25r30wi25r30wi)
میخواهم موفق شوم.
میخواهم به اهدافم برسم.
میخواهم میلیاردر شوم.
می خواهم ......
چکار کنم؟؟؟
قربانیان :
.........

عزیزان حدس بزنید جواب من چی بود؟؟؟؟؟

برو عضو سایت میلیاردرهای آینده ایران شو و نوشته های استاد قربانیان را بخوان.!!!!!
ایشان جملات وفرمایشات نغزی دارند که عمل به آن می تواند به تو کمک کند! البته تا آن جا که فهمیدم ایشان در درجه اول بر نوشتن اهداف و به کار بردن جملات تاکیدی تاکید دارند.
جواب من ماورای کار کردن شما است. یعنی پایه و اساس و ابزار حرکت کاری شما است.
چرا شرکت نمی کنید؟
اول باید دقیقا هدفت را مشخص کنی
اهدافت را دقیق و با تمام جزئیات بنویسی.. و عبارات تاکیدی مناسبی برای آن بسازی یا بیابی..
برای رسیدن به هر هدفی ابتدا باید فکر کرد تحقیق و بررسی کرد و حسابی چرتکه انداخت و با دانش کامل پا به هر عرصه ای گذاشت و به یاد داشت که هیچکس در هیچ جایگاهی از مشورت بی نیاز نخواهد بود..
و باید بدانی که پشتکار اصلی ترین تفاوت انسات های موفق و ناموفق است..

(استاد غلطای ما رو بگیرید Yosef.gif )
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع