سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: کسی از مشارکت در ساخت مسکن چیزی میدونه؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
سلام.

توی تبلیغات روزنامه خونده بودم که یه شرکتی اومده بود آگهی زده بود که :

"زمین از شما ,ساخت از ما".

و موقعیکه بهشون زنگ زدم گفتن که میان خونه ی ما را تبدیل میکنن به 7 طبقه و دست آخرم بدون اینکه خانواده ی ما اصلا بخواد هزینه ای بابت ساخت خانه بده , 3 طبقه میدن به خودمون و 4 طبقه را هم خودشون بر میدارن.

(البته اغلب این شرکتهای "مشارکت در ساخت" بیشتر دنبال خونه هایی میگردن که توی کوچه های عریض و پهن واقع شده باشه تا مجبور نشن که برای اضافه کردن طبقات از شهرداری تراکم بخرن.)

حالا کوچه ی ما هم خیلی عریضه و تا 7 طبقه گفتن که میشه توش خونه سازی کرد.

حالا نمیدونم از شما دوستان کسی تا به حال چنین چیزی را شنیده یا اصلا سود و ضررش به نظرتون چطوریه.
(اگه اطلاعات اضافه ای دارید , بنده استقبال میکنم.)
دوست عزیز هرچه تراکم بیشتری زمین برای ساخت داشته باشد بنفع طرفین است. در حالت عادی 50 - 50 است .سعی کنید حتما با اطلاعات کامل وارد این مسئله بشوید.
7 طبقه؟؟؟؟؟؟؟!!!!
بيشتر درباره اين موضوع تحقيق كنيد چون كمتر جايي تراكم 7 طبقه ميدن.
مشاركت هم 50-50 است.
شايد از شما مقداري پول نقد درخواست كنن كه در صورت نداشتن ميزان سهم خودشون رو افزايش ميدن.
حتما با بررسي و تحقيق اينكارو انجام بديد.
بهتر اینه که زمین به نرخ روز حساب بشه و 50 درصد پولش به حساب شما واریز بشه
بعد از اون هر هزینه ای که برو روی زمین انجام می شه 50 50 توسط شما و اون مشارکت کننده پرداخت بشه ، شما از حسابتون پرداخت می کنید و ایشون از جیبش
اینجوری کمتر به مشکل برمی خورید ، البته همه اینها در صورتی هست که طرف قابل اعتماد باشه و شما هم بالاسر کار باشید تا فاکتور سازی نشه
(02-23-2014 10:30 PM)alireza091111 نوشته شده توسط: [ -> ]7 طبقه؟؟؟؟؟؟؟!!!!

فکر کنم بعضی از دوستان شاید اشتباهی منظورمو متوجه شدن در جاهایی.

منظور بنده این است که هر چه کوچه ای عریض تر باشه "نیاز به خرید تراکم اضافه نیست" و چون کوچه ی ما خیلی عریضه پس تا 7 طبقه مجاز به ساخت و ساز هستیم.

راجع به سهم 50-50 هم عرض کنم که این میزان سهم مربوط میشد به قبل از گرانی دلار و... و الان این مقدار شده 60-40 به نفع سازنده.

ولی خب بازم شما حساب کن خونه ی یه طبقه ی ما قراره بشه 7 طبقه و 4 طبقه رو شرکت سازنده برای خودشون بر میدارن و 3 طبقه هم میدن به ماها.

حالا جالب اینجاست که من امروز با پدرم رفتم پیش یکی از شرکتهای ساختمانی و بهم گفتن که "اسم" این کار گول زنندست وگرنه خیلی از کسانیکه خودشون دارن بساز بفروش میکنن (به قول فوتبالی ها !) روی کاغذ شاید میلیاردر باشن ولی بعضی از اونا ممکنه ضرر کنن و بعضیاشون حتی به قصاب محل خودشونم بدهکارن!!!

این حرفو که زد قصر آرزوهای منو کاملا ویران کرد و گفتم خدایا یعنی توی این کارم شکست وجود داره ؟!!

یعنی منظور طرف این بوده که مثلا اگر بالاخره و با هزار سلام و صلوات یه خونه ساخته شد اونوقت باید تازه دنبال مشتری دست به نقد براش وایساد و نهایتا اون ساختمان رو زیر قیمت ساخت فروخت ؟؟؟

اگه اینجوری باشه که خیلی بده.
اینجا هیشکی هیچ نظر اضافه تری نداره ؟

فکر نکنم کسی کمکی به من کرد یا اطلاعات جدیدی عنوان کرده باشه.
(02-24-2014 12:53 AM)amirhasani نوشته شده توسط: [ -> ]اینجا هیشکی هیچ نظر اضافه تری نداره ؟

فکر نکنم کسی کمکی به من کرد یا اطلاعات جدیدی عنوان کرده باشه.

دوست عزیز اطلاعات عزیزان انجمن کاملا جامع و دقیق بود. ضمنا توان ما در همین حد است. با توجه به اینکه در مشارکت چندین ساختمان شرکت داشتیم.
برای اطلاعات دقیقتر به چند نفر بنگاهدار مراجعه فرمائید. ضمنا نسبت 60 به 40 هیچ ربطی به نرخ دلار ندارد. اگر مصالح گران شده قیمت زمین هم بالا رفته ضمن اینکه زمین شما تراکم بالا دارد.
(02-23-2014 11:07 PM)amirhasani نوشته شده توسط: [ -> ]
(02-23-2014 10:30 PM)alireza091111 نوشته شده توسط: [ -> ]7 طبقه؟؟؟؟؟؟؟!!!!

فکر کنم بعضی از دوستان شاید اشتباهی منظورمو متوجه شدن در جاهایی.

منظور بنده این است که هر چه کوچه ای عریض تر باشه "نیاز به خرید تراکم اضافه نیست" و چون کوچه ی ما خیلی عریضه پس تا 7 طبقه مجاز به ساخت و ساز هستیم.

راجع به سهم 50-50 هم عرض کنم که این میزان سهم مربوط میشد به قبل از گرانی دلار و... و الان این مقدار شده 60-40 به نفع سازنده.

ولی خب بازم شما حساب کن خونه ی یه طبقه ی ما قراره بشه 7 طبقه و 4 طبقه رو شرکت سازنده برای خودشون بر میدارن و 3 طبقه هم میدن به ماها.

حالا جالب اینجاست که من امروز با پدرم رفتم پیش یکی از شرکتهای ساختمانی و بهم گفتن که "اسم" این کار گول زنندست وگرنه خیلی از کسانیکه خودشون دارن بساز بفروش میکنن (به قول فوتبالی ها !) روی کاغذ شاید میلیاردر باشن ولی بعضی از اونا ممکنه ضرر کنن و بعضیاشون حتی به قصاب محل خودشونم بدهکارن!!!

این حرفو که زد قصر آرزوهای منو کاملا ویران کرد و گفتم خدایا یعنی توی این کارم شکست وجود داره ؟!!

یعنی منظور طرف این بوده که مثلا اگر بالاخره و با هزار سلام و صلوات یه خونه ساخته شد اونوقت باید تازه دنبال مشتری دست به نقد براش وایساد و نهایتا اون ساختمان رو زیر قیمت ساخت فروخت ؟؟؟

اگه اینجوری باشه که خیلی بده.

دوست عزيز بنده به شما گفتم كه به خاطر افزايش نرخ مصالح و افزايش نرخ ساخت تو اين دو سال از متري 400 500 تومن به متري 650 نا 700 تومن اون هم بسته به ساخت متغيره و مبلغ دقيقي نميشه داد و تا يك ميليون هم هست. سازنده مبلغي رو علاوه از سهمش از شما درخواست ميكنه و شما يا پولو ميديد يا سهمتون ميشه 40-60 كه من فكر نميكنم با توجه به تراكم زمين شما براي شما اين قضيه صادق باشه...
اونم بستگي به خودتون داره.
بهتره شما اول با قوانين ساده شهرداري آشنا بشيد تا ازتون سو استفاده نشه يا حداقل يه سري به شهرداري منطقتون بزنيد و درباره تراكم و... سوالاتي بپرسيد.
ساختمان هم دوره ركود داره و ميتونه ضرر بده و مستثنا نيست.
به همين دليل گفتم پيگيري كنيد.
اگه درخواستي هم داريد به صورت شفاف سوال كنيد تا دوستان به طور شفاف جواب بدن و بهتره از خودتون گله گي كنيد نه دوستان و به صورت كلي سوال نپرسيد.
سلام.
امرور رفتم از چند تا بنگاه دار توی خیابونای دور و ورمون سوال پرسیدم راجع به این مشارکت در ساخت و یه سری نکاتو بهم گفتن که لازم دیدم بعضیاشو اینجا فهرست وار بیان کنم شاید دوستان هم استفاده کنن :

1.بهتره با شرکتهای دارای پروانه ی "مجری ساختمان" که مایل به انجام چنین کارهایی میباشند وارد همکاری شویم نه با اشخاص شرخر و بدون هیچگونه مجوز قانونی یا اصلا وجاهت قانونی و حقوقی.

2.در تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت حتما از یک وکیل "کارشناس ساختمان" کمک بگیریم.(چون از یکی از بنگاه دارها شنیدم که گفت تابستان همین امسال یه پروژه ای رو تموم کرده بودن واسه ی یه خانواده ای و نهایتا به جای 3 طبقه فقط 2 طبق تحویل دادن به اون خانواده و کالر به شکایت کشیده و مادر اون خانواده بچشو سقط کرده از ناراحتی و...)

3.افرادی که کار مشارکت در ساخت انجام میدن فقط و فقط دنبال خونه هایی با کوچه ی عریض میگردن تا مجبور نشن تراکم بخرن.(یکی از اون بنگاه دارها یه دونه ورق "ضوابط تفضیلی شهرسازی" آورد جلوی روی من و توش یه جدول بود که مثلا زده بود کوچه های با عرض 7 متر میتونن تا 2 طبقه ساخت و ساز داشته باشن و اگر بخوان بیشتر طبقات را اضافه کنن میبایستی تراکم بخرن.کلا هر چقدر عرض کوچه بیشتر باشه طبقات بیشتر میشه احداث کرد).

4.در صورت اتمام پروژه امکان داره که واحد شما به فروش نره و شما مجبور بشی که با قیمت کمتر از بازار خونتو بفروشی و همینم میشه ضرر برای هم سازنده هم مالک.

حالا در کل خودم فکر میکنم که مثلا اگه اینجا توی محله ی ما قیمت خونه ی آماده متری 2 میلیون تومن باشه و مثلا خونه ی ما که الان یه طبقست بشه 3 طبقه اون وقت 2 طبقه ی اضافه تر داریم.(اون بدون اینکه ریالی از جیب خودمون بپردازیم.)

اون 2 طبقه هم اگر به عنوان مثال هر کدوم بشه دو تا 100 متر اون موقع میشه 200 متر و به ازای حتی اگه زیر قیمت بازار بفروشیمشون 1.5 میلیون تومن ,اون موقع میشیم صاحب 300 میلیون تومن.

به نظرم خیلی جالب و گول زنندست.فقط از این میترسم که نکنه مشکل دیگری این وسط باشه که بنگاه دارها به من نگفته باشن.
شماها چیزی به نظرتون نمیرسه؟
کدام شهر هستید؟
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع