ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

یه بارشکست خوردم ول اینبارطوفانی شروع کردم.(پرورش ماهی)
زمان کنونی: 03-19-2024, 01:46 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: یوسف خادم پیر
آخرین ارسال: a@p
پاسخ: 47
بازدید: 10951

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امیتازات : 2.85
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10-21-2013, 01:50 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-27-2014 01:58 AM، توسط یوسف خادم پیر.)
ارسال: #1
با عرضسلام وخسته نباشید خدمت تمام 30وخورده ای(تاالان)هزارنفر که تواین انجمن عضو هستند.
بنده یکی دو ساله پیش یه مرغداری گوشتی با برادرم راه انداختیم ولی بدلایلی(چند بار نشدگاز وبیماری)ورشکست شدیم وتموم فقط زمینم موند وسلام.بعد ار یه 6ماهی بیکار نشستم وهمین طوری یه ایده ی پرورش ماهی گرم ابی به سرم زد.با خودم گفتم بی خیلال دوباره ورشکست میشم.چند وقت دیگه یه سفر به عراق داشتم(نوروز)گفتم که الان دارم سفر میکنم بزاریه تحقیقی در مورد این پرورش ماهی بکنم تو کردستان عراق.دیدم که ماهی تو عراق کم کم داره جای خودشو تو سبد غذایی عراقی ها باز میکنه وقتی رسیدم خونه در مورد بازار خود شهرمونم(مهاباد)تحقیق کردم ویه چند زنگی هم به اقوامم تو ترکیه زدم اوناهم گفتن که صادرات ماهی با کیفیت میثرفه و اینجا مشتری داره.(منظورم از این حرف هایی که زدم این بود که بدون درنظرگرفتن بازارمصرف دست به کاری نزنیم)
خلاصه کم کم دل گرم شدم وبه اداره ی کشاورزی وشیلات استان مراجعه کردم ودرمورد طرحم گفتم خوشبختانه موافقت کردن به دادن مجوز(خوششون آمده بودکه4ماه طول کشید واسه مجوزم در غیره این صورت حالاحالاهابایدبی خیلالش میشدم)
زمینم (تقریبا8800متره)که پشت باغ های روستای اگریقاش هست اگه بلد باشید.باصدورمجوز چاه وپرورش ماهی دست به کار شدم چون این پرورش ماهی گرم آبی هست بسیار راحت تر از پرورش ماهی سرد آبی هست.الانم 4استخره گلی بارو کش یه نوع پلاستیک مثل نایلونه هست آماده ی بهره برداری هست در مورد آب هم خوشبختانه تو اگریقاش هرجا 5متر چاه بزنی 2اینچ مداوم آب داریددرکل اگه حساب کنم هزینه ی کل چاه با حفاری استخر وهمچنین یه سوله ی بسیار کوچیک که بعدا با عایق کاری میشه سرد خونه وانبار وهزینه ی پمپ وتصفیه خونه ی کوچیک(شنی)ولوله کشی وعایق استخر ویه سری وسایل رایج دیگه ی شد 24ملیون تومن البته وام نگرفتم.الان شفارش تا تاریخ92/08/18این ماه سری اول بچه ماهی ها بیان .در ضمن ماهی ها کپور سفید هستند.در مورد ظرفیت هم باید بگم تا بهاراواسط بهار این سال ازیک استخرم استفاده میکن فقط برای مصرف شهر (نمیتونم هنوز در مورد ظرفیت به تن بگم اگه خدابخواد بهار به طور دقیق در مورد روند کارو سود ومقیاصش بگم)
ممنون که نوشته ی بالا رو خوندید.میخوام نظرتونموبدونم اگه شد دفعه ی بعد یه سری عکس میارم ببینید روندکاررو.وبهتون قول میدم اگه کارم گرفت بهار که هوا خوب شدادرس میدم هر عضو سایت که اومد مهاباد یه نهار تو پرورش ماهیم بهش قرض دارم.
ودر پایان میخواستم بگم هیچ کاری تا به دل دوسش نداری اگه پول هم توش بود دورش نرووتواین نوشته ی بالا که به این سادگی خوندیدتقریبا7ماه شب وروزبی خوابی کشیدم وفکرم توش بودکه حالا بهش رسیدم ودر مورد اون قضیه ی مرغ داری هم با اصرار برادرم شریک شدم واصلا علاقه ای بهش نداشتم وهیچ وقت بهش فکر نکردم که نتیجش شدورشکستگی.
با سپاس فراوان
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: Fela.Want , Divar , goldmen , alma , yu3f , 3ObHaN , حمید رضا غ , davaran , hesaab , soshiant , سیدمهدی هاشمی , ناصر صادقی , کامیار کاظمی , نازلی , majid1m , hamid.h , arash1367 , hassan-n , esmailpour , jimjim , aria898210 , yunespc , mahdi77 , maryambanoo , یک همراه سبز , jahanagahi , ali.rasoulzadeh , مهرورز , برکلی , alan , tarfand , sashasasha , SM_HOSSEINI , بيلا بالا , mehrdad20 , محمد001 , FARHAD099
10-21-2013, 02:02 AM
ارسال: #2
RE: یه بارشکست خوردم ول اینبارطوفانی.(پرورش ماهی)
با سلام داداش
شبت بخیر
آرزوی موفقیت توی کارت رو دارم
مطمئنم پیروز خواهی بود
لطفا بیوگرافی از خودتان را در انجمن مرقوم بفرمایید
با آرزوی بهترین ها برای شما
موفق هستید موفقتر باشید

[تصویر: Fela_Want_omre_geran_blogfa_jpg.jpg]

انسان های بی هدف مجبورند برای انسانهای هدف دار تا آخر عمر کار کنند
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: Divar , alma , 3ObHaN , hesaab , سیدمهدی هاشمی , hamid.h , یوسف خادم پیر , jahanagahi , برکلی
10-21-2013, 03:17 AM
ارسال: #3
به امید موفقیت شما دوست عزیز

MY Telegram : @Mosleh68
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: Fela.Want , alma , 3ObHaN , hesaab , سیدمهدی هاشمی , یوسف خادم پیر , jahanagahi
10-21-2013, 10:30 AM
ارسال: #4
سود پرورش ماهی (با توجه به سختی های کار) خوب است. اگر خوب کار شود بیش از ۱۲۰٪ سود خواهد داشت. #تجربه

تحقیق + تصمیم = اجرا بدون وقفه!
 تشکر شده توسط: goldmen , حمید رضا غ , hesaab , سیدمهدی هاشمی , یوسف خادم پیر , jahanagahi , برکلی
10-21-2013, 11:07 AM
ارسال: #5
امیدوارم با پشتکار و علاقه وافری که دارید موفق و پیروز بشید 10_004

طراح انواع سازه های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
طراح انواع مخازن آب و فاضلاب
طراح انواع سازه های اسکلت فلزی و بتنی و سوله
دارای پروانه نظارت از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران

[/u]
احساس پرانتزی را دارم
که همه ے اتفاقات خوب
داخل آن اتفاق مے افتد .
آری ؛ خدا را مهمان قلب کوچکم کرده ام
 تشکر شده توسط: hesaab , یوسف خادم پیر , jahanagahi
01-03-2014, 04:17 PM
ارسال: #6
از اینکه این مبحث رو بیان کردید ازتون متشکرم.
ما هم توی گیلان (رشت) چند هکتار استخر پرورش ماهی گرم آبی داریم.اگه میشه یکم درمورد صادرات ماهی به کشورای دیگه بیشتر توضیح بدین.تا الان صادراتی داشتید؟ هزینه حمل ونقل چقدره؟ تلفات نداره؟ هزینه گمرک هم میخوره؟ قیمت ماهی در عراق و کشورهای اطراف چقدر بیشتره؟
 تشکر شده توسط: یوسف خادم پیر , hesaab , jahanagahi , برکلی , tarfand
01-03-2014, 05:37 PM
ارسال: #7
ممنون از اشتراک گذاری تجربیات و اطلاعاتتون
ایشالا با همت خودتون و کمک دوستان انجمن بتونید روز به روز موفق تر باشید
چند تا سوال هم داشتم : A00 (33)
ماهی گرم آبی با ماهی های دیگه چه تفاوتی داره ؟
درباره ماهی خاویاری هم تحقیقاتی داشتید ؟
ممنون 10_004

باران باش و ببار؛
مپرس کاسه های خالی از آن کیست؟
 تشکر شده توسط: یوسف خادم پیر , hesaab , jahanagahi
01-09-2014, 07:34 PM
ارسال: #8
(01-03-2014 04:17 PM)ainstein نوشته شده توسط:  از اینکه این مبحث رو بیان کردید ازتون متشکرم.
ما هم توی گیلان (رشت) چند هکتار استخر پرورش ماهی گرم آبی داریم.اگه میشه یکم درمورد صادرات ماهی به کشورای دیگه بیشتر توضیح بدین.تا الان صادراتی داشتید؟ هزینه حمل ونقل چقدره؟ تلفات نداره؟ هزینه گمرک هم میخوره؟ قیمت ماهی در عراق و کشورهای اطراف چقدر بیشتره؟
سلام دوست من.
درموردصادراتشون اولش مانندهرچیزی که بخوای صادرش کنی بایدثبتش کنی یعنی یه برندی چیزی بزنی والبته باید استانداردداشته باشه و....که منم دارم کم کم برندخودمو ثبت میکنم.
شماگفتیدتورشت زندگی میکنیدبرای صادرش به عراق که به نصبت شهردوری برای شما محصوب میشته باید هزینه ی حمل ونقلش رو خودتون(چقدرمیخوای صادر کنی)شخصابرید بپرسید که ماشین های مخصوص (یخچال دار)چه قدربرات میبرن.من که تو مهاباد زندگی میکنم که یه شهره تقریبا مرزی هست با عراق چیزی در حدود کیلویی1200تومن برام آب میخوره تا دهوک که یه شهرعراقی هستش.خودتون باید برید اونجا وبازاریابی کنیدتاوقتی که محصولتون اونجا رسیدهیچ نگرانی ازبابت موندنش توماشین وخوردن کرایه نداشته باشید.یعنی تا ماشین رسد اونجافروشگاه های بزرگ بیان اونوببرندوپول رو تحویل بدن.
اگرم سرمایه ی زیادی داشته باشید میتونید اونجا انبار ویه دفترداشته باشید ودرکل بهتره بگم یه نمایندگی تو کشورعراق بزنید.
درمورد خودم بایدبگم تا الان که تو اواسط دوره ی اول پرورش ماهیم هستم فعلا هیچ گونه تولیدی وصادراتی نداشتم.
خوبشودگفتی بایدبرم تحقیق کنم که آیا ماهی گمرک میخوره یانه.
ویه چیزی برای همه کسانی که میخوان صادرات کنندبه عراقالان توعراق مد شده بلفرض منی که ماهی میبرم عراق تو ایران کیلویی ماهی5هزارتومن هستش ووقتی من صادرش کنم به عراق اونا باید در قبالش مثلا5دلارپول بدن دربرابر هرکیلو.این میشه که وقتی من اومدم ایران اون 5دلاربادلارالان میشه15تومن ومن 3برابرسودکردم ولی متاسفانه الان عراقی ها میان اینجا ودلارخودشون(پول اصلیشون دیناره ولی من مثال زدم)روبه تومن ما میدن وپولشون 3برابرمیشه ومنی که ماهیم روبردم اونجا ازم میخرن7هزارتومن که چیزی درحودود2دلارونیم هستش.درسته که تو این حالت هم سود میکنم ولی 3برابرکجا و2هزارتومن کجا.
این روبه زبان خودمونی گفتم ببخشید.
قیمت ها فرق انچنانی ندارن همین عرض هستش که موجب سوده زیادصادرات میشه.
امیدوارم بتونم راهنماییتون کرده باشم.
باسپاس
 تشکر شده توسط: rasoul.es1989 , koruosh , ainstein , hesaab , jahanagahi , برکلی
01-09-2014, 07:43 PM
ارسال: #9
(01-03-2014 05:37 PM)hamid.h نوشته شده توسط:  ممنون از اشتراک گذاری تجربیات و اطلاعاتتون
ایشالا با همت خودتون و کمک دوستان انجمن بتونید روز به روز موفق تر باشید
چند تا سوال هم داشتم : A00 (33)
ماهی گرم آبی با ماهی های دیگه چه تفاوتی داره ؟
درباره ماهی خاویاری هم تحقیقاتی داشتید ؟
ممنون 10_004

سلام.
خواهش میکنم هرچند سوال داشتید بفرمایید درحد توانم جواب میدم
ماهی های گرم آبی نسبت به ماهی های دیگربه شرایط محیط کمتر واکنش نشان میدهند یعنی مثل قزلآلانیست که اگه درجه حرارت آبشون بالا بره موجب مرگشون بشه.
این یه تفاوت اساسی هست.
درموره سوشون هم درسته قزل آلا سودش بیشتره ولی هرکی زمین مناسب با آب زیاد وسرد وهمچنین آبی که کوهستانی هست ودرصد اکسیژن بالایی دارد رو ندارن یکیش منم که مجبورشدم پرورش کپوربزنم.
درموردخاویار هم تا کنون هیچ تحقیقی نکردم که نظربدم اونم بخواطر اینه که من تازه اوایل پرورش ماهیمه.ببینم که ازپس کپوربراومدم حتما در موردپرورش سایر ماهی ها مطالعه میکنم.
منون که تجرییاتم رو خوندید.
با سپاس فراوان
 تشکر شده توسط: rasoul.es1989 , hesaab , zhosseini81 , jahanagahi , برکلی , hajimorad
01-10-2014, 01:21 AM
ارسال: #10
اقا يوسف اگر واسطه در كار نباشه و بتونين مستقيماً به تاجر عراقي بديد ، به دلار پول ميگيريد و همچنين به قيمت خوب ميفروشيد ، البته اينكار سخته ، من شخصي رو تو اداره دامپزشكي ديدم كه هر چند روز مستقيماً خودش ٥ تا ٧ كاميون ماهي صادر ميكنه.

برای دنیایت چنان کار کن که گویا برای همیشه [در این دنیا] خواهی بود. و برای آخرتت [نیز چنان] سعی و تلاش کن که گویا فردا از دنیا خواهی رفت.
 تشکر شده توسط: یوسف خادم پیر , hesaab , jahanagahi , برکلی
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک کنید چجوری و چه کاری رو شروع کنم Magic Man73 5 2,759 08-11-2023 07:13 AM
آخرین ارسال: Abbas Davoodi
Star با سرمایه 60الی70 تومن چیکارکنم که ماهی دوتومن درآمد داشته باشه؟ Amir@asd 2 1,240 10-31-2020 12:43 AM
آخرین ارسال: سعید م
  من هم شروع کردم : تایپ در منزل 369369 26 10,182 10-19-2019 05:11 PM
آخرین ارسال: Shadi.t
  شروع طوفانی 19 کالا rdelavari 2 3,206 09-03-2019 12:37 AM
آخرین ارسال: Mohsen058
  شروع کار با یک باب مغازه mounessi 1 1,219 08-24-2019 09:45 AM
آخرین ارسال: rezaya2938
  ما هم شروع کردیم...تولید و پخش میوه خشک mohsenspring 117 50,710 08-19-2019 12:30 PM
آخرین ارسال: رسول نوری
  کار , کار - چگونه شروع کنم؟ jahanagahi 232 89,136 06-19-2019 02:56 PM
آخرین ارسال: yasinlizad
  من شروع کردم و طی 6 ماه بیش از صد میلیون گردش مالی داشتم mortaza_max 18 15,123 10-22-2018 06:17 PM
آخرین ارسال: Y.s1980
  راهنمایی در خصوص شروع یک کار... start-job 3 1,473 07-25-2018 05:45 PM
آخرین ارسال: 0946725616
  ما هم شروع کردیم... پخش عمده چای sir-mahyar 30 7,625 07-16-2018 06:28 AM
آخرین ارسال: یاسمین اکبری
  شروع کردیم mohsenatu92 0 787 05-05-2018 07:37 AM
آخرین ارسال: mohsenatu92
  منم شروع کردم، بازسازی و نوسازی ساختمان حمید رضا غ 91 18,548 04-17-2018 12:50 PM
آخرین ارسال: marjan.raad
  میخوام پخش مواد غذایی رو شروع کنم راهنمایی کنید aas 18 56,936 02-15-2018 08:38 AM
آخرین ارسال: farda20032020
  منم شروع کردم-ساخت و ساز در تهران mohamad021 98 21,242 02-04-2018 04:54 PM
آخرین ارسال: Sana5252
  هر روز شروع دوباره 214 0 649 12-23-2017 01:05 PM
آخرین ارسال: 214
  منم شروع کردم saeedhasanzadeh 0 795 11-27-2017 11:17 AM
آخرین ارسال: saeedhasanzadeh
  میخوام شروع کنم(تولید زغال) anzan65 14 33,372 11-20-2017 01:35 PM
آخرین ارسال: Saeidre
  من هم شروع کردم- کارم حمل و نقل باره از دوبی جنس میارم برا مردم با لنج باری حسین کردوانی 44 13,884 11-03-2017 07:24 PM
آخرین ارسال: jafarimohammad
  ما هم شروع کردیم،پر از انرژی،پرورش زالو ainstein 91 41,399 09-17-2017 12:49 AM
آخرین ارسال: nehzat
  شروع کسب و کار بدون سرمایه r2013.samadi 0 2,186 07-31-2017 04:34 PM
آخرین ارسال: r2013.samadi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS