ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

17 شغل مناسب براي كساني كه ليسانس دارند
زمان کنونی: 04-24-2024, 10:52 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: karafarin
آخرین ارسال: naaser7
پاسخ: 5
بازدید: 3823

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امیتازات : 3.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
07-25-2013, 06:15 PM
ارسال: #1
فصل تابستان به معناي فارغ‌التحصيلي بسياري از دانشجوياني است كه دوره چهار ساله تحصيل در مقطع كارشناسي را به پايان مي‌برند. بعد از اين دوره- اگر خدمت سربازي براي پسران اجازه دهد- همه به فكر اين مي‌افتند كه راه بازار كار را در پيش بگيرند. اين البته موضوعي نيست كه مختص ايران باشد. در ايالات متحده به عنوان قدرت اقتصادي برتر جهان هم همين موضوع وجود دارد. از اين روست كه سايت بيزنس اينسايدر به معرفي ۱۷ شغلي پرداخته كه لازمه در اختيار گرفتن آنها داشتن مدرك كارشناسي است نه بيشتر. بسياري از اين مشاغل براي دانشجويان ايراني هم الهام‌بخش است و از اين رو اگر مشكل بيكاري فارغ‌التحصيلان جهاني است راه‌حل‌هاي آن هم مي‌تواند مشترك و جهاني باشد. ما اين ۱۷ شغل را در ۵ گروه معلم، حسابدار، تحليلگر بازار، رايانه و مهندس تقسيم كرديم و البته از سه شغل، تنها نام برديم.

معلم: طبيعي است كه در ايران، اكثر دبيران از طرق آموزش و پرورش دولتي تامين مي‌شوند و مديران مدارس غيردولتي هم به هر كسي براي دبيري اطمينان ندارند ولي اگر فردي دانش لازم براي اين كار را داشته باشد؛ اين احتمال وجود دارد كه به عنوان يك كارآموز ساده به مدرسه برود و يك دبير ماهر شود. سايت بيزنس اينسايدر مي‌گويد يك معلم ابتدايي در آمريكا سالانه ۵۳ هزار دلار حقوق دارد. معلم دوران راهنمايي هم شغل ديگري است كه در اين فهرست وجود دارد. درست است كه نظام آموزشي به دو مرحله ابتدايي و متوسطه تقسيم شده اما همه مي‌دانيم كه سه سال اول دوره متوسطه، راهنمايي است و درس دادن در اين دوره نياز چنداني به مهارت بالاتر از سطح كارشناسي ندارد. متوسط حقوق اين شغل هم مثل دوره ابتدايي ۵۳ هزار دلار است. معلم خصوصي در همه دوره‌ها از مهدكودك گرفته تا ابتدايي شغل ديگر اين فهرست است. اين افراد ۵۳ هزار دلار حقوق مي‌گيرند.
حسابدار: حسابداري شغلي است كه يك شركت هم در دوران رونق و خوشي به آن نياز دارد و هم در زمان بحران و ناخوشي. به عبارت ديگر مي‌توان چنين گفت كه تا چرخ اقتصاد در حال گشتن است، حسابداري شغلي است كه در بازار خريدار دارد. بنابراين اين شغل به عنوان يك كار مناسب براي افرادي كه ليسانس دارند مطرح مي‌شود. متوسط حقوق يك حسابدار در آمريكا نزديك به ۶۳ هزار دلار در يك سال است. در همين راستا شغل ديگري هم وجود دارد كه مي‌تواند با يك كارشناسي هم پولساز باشد. شغلي كه البته كمتر در ايران اثري از آن وجود دارد. تخمينگر هزينه عنوان شغلي است كه فرد در آن سعي مي‌كند زمان و هزينه و نيروي انساني لازم براي انجام يك پروژه را بسنجد. اين افراد ۲۰ هزار دلار حقوق سالانه دارند.

تحليلگر بازار: شايد ندانيد كه درباره چه شغلي صحبت مي‌كنيم. با توسعه كسب ‌و كارهاي مختلف، رقابت در بازار تشديد شده است. در اين شرايط آن كسي برنده بازي تجارت است كه بتواند از نيازها و علايق مشتريان باخبر باشد و اين موضوع فقط از رهگذر تحقيق علمي ممكن است. محقق بازار، اگر درسش را در مديريت بازرگاني يا جامعه‌شناسي خوب خوانده باشد مي‌تواند در آمريكا نزديك به ۶۳ هزار دلار حقوق داشته باشد. در نزديكي اين شغل، تحليلگران بازار مالي قرار دارند كه البته در كنار مدرك كارشناسي در مديريت يا اقتصاد نياز به شم اقتصادي هم دارند. حقوق سالانه اين افراد نزديك به ۷۶ هزار دلار است.

تحليلگر سيستم‌هاي رايانه‌اي: ديگر نيازي به توضيح نيست كه همه كارها در جهان رايانه‌اي شده است. از لحظه‌اي كه انسان از خواب برمي‌خيزد تا لحظه‌اي كه به خواب مي‌رود در محاصره رايانه‌هايي است كه امورات آن فرد و البته جامعه را راه مي‌اندازند. بنابراين تحليلگر سيستم رايانه‌اي به يك نياز جدي تبديل شده است. ميانگين حقوق اين شغل بسيار بالاست؛ ۹۰ هزار دلار براي هر سال. در همين زمينه رايانه ۵ شغل ديگر هم در اين فهرست قرار گرفته است. همه مي‌دانيم كه كامپيوتر بدون نرم‌افزارهاي آن چيزي نزديك به يك دكور است. اين دكور زماني كارا مي‌شود كه نرم‌افزارهايي هم در زمينه سيستم و هم در زمينه نرم‌افزارهاي كاربردي روي آن نصب شود. از اين روست كه توسعه‌دهندگان نرم‌افزار حتي با يك مدرك كارشناسي آينده خوبي دارند و مي‌توانند اميد داشته باشند كه نزديك به ۹۰ هزار دلار درآمد داشته باشند. كار ديگر كامپيوتري اين فهرست هم مسئول شبكه است. با توسعه امور رايانه‌اي، سازمان‌ها و شركت‌ها به سمت توسعه شبكه‌هاي داخلي رفتند و اين شبكه‌هاي نياز به مدير دارند. البته بايد نزديك به ۷۰ هزار دلار در هر سال خرج آن مدير شبكه كرد. برنامه‌نويسان، متخصصان امنيت سايبري، طراحان شبكه و توسعه‌دهندگان وب هم ديگر مشاغلي هستند كه زمينه كاري آنها رايانه است و شاغلان در اين زمينه مي‌توانند با مدرك كارشناسي حقوق خوبي داشته باشند.

مهندس عمران و ساختمان: بحران مالي نشان داد كه حتي در بدترين وضعيت هم ساخت و‌ساز متوقف نمي‌شود اگرچه ممكن است روند آن كند شود. از اين روست كه مهندسين عمران و ساختمان حتي با يك مدرك كارشناسي هم جذب بازار كار مي‌شوند و نزديك به ۸۰ هزار دلار حقوق سالانه دريافت مي‌كنند.
به غير از اين مشاغل، طراحان گرافيك، پرستاراني كه در منزل كار مي‌‌كنند و مسئولان تورهاي تفريحي و گردشگري هم در فهرست بيزنس اينسايدر قرار گرفته‌اند. نكته جالب اين مشاغل اين است كه همگي از نظر اقتصادي در گروه خدمات قرار گرفته‌اند. ظاهرا آمريكايي‌ها هم مي‌دانند كه يك جوان با مدرك كارشناسي نمي‌تواند در يك كارخانه بزرگ به توليد صنعتي مشغول باشد و نيز نمي‌توان به او گفت كه به مزرعه برو و كشت و كار كن. ظاهرا راه آينده اشتغال از مسير خدمات مي‌گذرد.

http://www.biznews.ir/vdcf.ydciw6decgiaw.html

سرباز پیاده شطرنج هم اگر راه را تا انتها ادامه دهد وزیر می شود!!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: amirctrl , jahanagahi , zoofanoon , somayeee , نرگس فیاض , iran , iren , blacknight19 , آرش 1 , saeede93 , نيكان , safory
04-19-2014, 11:57 AM
ارسال: #2
RE: 17 شغل مناسب براي كساني كه ليسانس دارند
متاسفانه همه ما افرادی را می شناسیم که با وجود داشتن تحصیلات خوب دانشگاهی مجبورند به کارهایی نظیر تخمه داغ فروشی، آرماتور بندی، رانندگی ،فروشندگی و ... می پردازند. البته انجام دادن هیچکدام از این کارها بد نیست اما اینکه با هزار زحمت و تلاش مدرک بگیری و بدون استفاده بمونه خیلی بده

در زندگی انسان سه راه دارد:
راه اول از انديشه مي‌گذرد،اين والاترين راه است.
راه دوم از تقليد مي‌گذرد، اين آسان‌ترين راه است.
راه سوم از تجربه مي‌گذرد،اين تلخ‌ترين راه است.
 تشکر شده توسط: rad86 , blacknight19
04-19-2014, 01:53 PM
ارسال: #3
(04-19-2014 11:57 AM)آتيلاماكويي نوشته شده توسط:  متاسفانه همه ما افرادی را می شناسیم که با وجود داشتن تحصیلات خوب دانشگاهی مجبورند به کارهایی نظیر تخمه داغ فروشی، آرماتور بندی، رانندگی ،فروشندگی و ... می پردازند. البته انجام دادن هیچکدام از این کارها بد نیست اما اینکه با هزار زحمت و تلاش مدرک بگیری و بدون استفاده بمونه خیلی بده

این مطلب را قبلا نگاشته بودم لکن به نظرم رسید به دلیل ارتباط با موضوع مجددا در این جا هم قرارش دهم:
امروز یکی از دوستان به دفترم آمد و با هم گفتگو کردیم. وی چند روز پیش درسش را تمام کرده و کارشناسی حقوق را گرفته است. خیلی پسر خوب و مودبی است. لکن تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و در فقر بزرگ شده است. این گونه افراد احتمال این که در ناخودآگاهشان فقر نهادینه شده باشد بیشتر است و باید بیشتر مراقب خود باشند تا مانند سرپرستانشان دچار فقر نشوند.
من: تبریک می گویم، فارغ التحصیل شده ای! می خواهی چه کار کنی؟
او: دنبال کار می گردم.
من: آفرین!
او: البته می خواهم در حین کار ادامه تحصیل هم بدهم.
من: چرا می خواهی ادامه تحصیل دهی؟
او: به نظر می رسد بهتر بتوانم در کارم موفق باشم.
من: تا چه سطحی می خواهی ادامه دهی؟
او: تا دکتری می خواهم بخوانم.
من: حالا دنبال چه کاری هستی؟
او: چند تا تقاضای استخدام داده ام. قرار است اولین آزمون استخدامی در اردیبهشت ماه برگزار شود.
من: در صورت قبولی استخدام رسمی هم می شوی؟
او: نمی دانم.
من: معمولا نیروها در ادارات حدود 3-4 سالی قراردادی هستند سپس رسمی آزمایشی می شوند و در صورتی که بتوانند رضایت سازمان متبوع خود را جلب کنند رسمی می شوند.
او: ظاهرا همین طور است.
من: چرا می خواهی استخدام دولتی شوی؟!
او: چون باید امرار معاش کنم و خرج زندگی را در بیاورم.
من: مگر متاهلی؟
او: نه، ولی سنم دارد بالا می رود و باید زودتر تشکیل خانواده بدهم و باید قبل از ازدواج کار درست و حسابی داشته باشم.
من: گفتی چند جا تقاضای استخدام داده ای. یعنی نوع کار خیلی برایت مهم نیست.
او: بله البته باید با رشته ام مرتبط باشد.
من: مرد حسابی! شغل های اصلی مرتبط با رشته ات اعم از وکالت ، قضاوت ، سردفتری و ... را که ماشین چاپ پول است ول کرده ای می خواهی بروی دنبال کارمندی؟
او: از وکالت می ترسم!
من: می خواهی از ترست از وکالت فرار کنی و بچسبی به کار اداری و بله قربان گوی رییسی بشوی که شاید یک دهم تو هم کمالات نداشته باشد. فکر می کنی ترست از بین می رود؟ سیستم اداری بلایی به سرت می آورد که بعد از چند سال می‎بینی مثل موش از رییست می ترسی!
او: ولی کارمندی خیلی مزایا دارد!
من: منکر مزایای کارمندی نیستم. اما این حرف من نیست. شخصی به نام رابرت کیوساکی در خصوص کارمندان ایالات متحده یک جمله طلایی دارد می گوید کارمندی معادل بدهی است. جامعه ایران که جای خود دارد. خدا وکیلی نگاهی به کارمندان بازنشسته بیانداز. در آستانه بازنشستگی واقعا به کجا رسیده اند؟ خیلی پیشرفت کرده باشند یک خانه و یک ماشین خریده اند. پاداشی را هم که بابت بازنشستگی به آن ها می دهند باید صرف هزینه درمان و مراقبت های دوران سالخوردگی بکنند.
او: ولی وکالت شغل خیلی سختی است . باید اعتبار داشته باشی که در سال های اول به این راحتی به دست نمی آید.
من: به نظر تو کارمندی خیلی اعتبار دارد؟ اول این که اگر بتوانی با صداقت کار خود را در حرفه وکالت ادامه دهی دیری نخواهد گذشت که جا می افتی. مضافا این که ممکن است در همان ابتدا یک پرونده توپ گیرت بیاید و بتوانی بار خود را به راحتی ببندی. باید بخواهی و اراده کنی. اگر بخواهی می توانی اوج بگیری و از رشته و درسی که خوانده ای حداکثر استفاده را ببری. تو تازه فارغ التحصیل شده ای. مطالبی را که یاد گرفته ای هنوز در ذهن داری و می توانی با به کارگیری آن ها تثبیتشان کنی و در نتیجه خواهی توانست برای کارشناسی ارشد نیز با تسلط بیشتری ادامه دهی. البته به نظر من حیف مغز و وقت است که صرف کارشناسی ارشد و دکترای حقوق کنی. حقوق رشته ای است که با کار عملی و رفت و آمد در دادگاه آموخته می شود. تا به حال دادگاه رفته ای؟
او: نه. متاسفانه ما هر چه خوانده ایم تئوری بوده است.
من: یک بار قبل از آن که وارد دانشگاه شوم مقاله ای خواندم که نوشته بود ما در دانشگاه ها به جای آموختن علم و دانش به دانشجویان عملا آن ها را سرگرم می کنیم و فاصله آموخته های دانشجویان فارغ التحصیل با آن چه در واقعیت جامعه می گذرد تفاوت میان شعبده و واقعیت است!! بعضی از دوستان من در دانشکده حقوق از همان ابتدای شروع به تحصیلشان به دفاتر وکلای متعددی مراجعه کردند تا بالاخره پذیرفته شدند. برخی از آن ها حتی حاضر شدند به عنوان نظافتچی کار کنند و حقوقی نگیرند فقط می خواستند با کار آشنا شوند و الان که چندین سال گذشته وکلای مبرزی هستند که میلیون‏ها در آمد دارند. باور کن یک جلسه حضور در دادگاه به اندازه یک ترم آیین دادرسی خواندن به تو معلومات می دهد.
او: اما خواندن تئوری ها هم مهم است.
من: قبول دارم. لیکن حدیث داریم" اطْلُبِ الْعِلْمَ بِاسْتِعْمَالِهِ " علم را باید از طریق به کار انداختنش جویا شد. من الان کارمند این اداره و در کارم موفق هستم اما هنگام انجام کار دقت نمی کنم که بند فلانِ تبصره فلانِ ماده فلانِ بخشنامه یا دستورالعمل فلان چه گفته است. آری یک بار دستور العمل ها را مطالعه کرده ام اما در آن ها متوقف نشده ام و وظیفه خود را از طریق پرسش از بزرگ تر ها و به خصوص مافوقم و آگاهی از رویه ها یاد گرفته ام. در دادگاه های مملکت ما هم باید عرف و رویه دادگاه را بشناسی.آری ممکن است ابتدا اشتباهاتی داشته باشی ولی اشتباهات آرام آرام کمتر می شوند.
اصلا راستش را بخواهی کارمندان موفق در ابتدا از رییس می پرسند چه باید کنم . وظایفشان را می گیرند و انجام می دهند اگر وقت داشتند دستور العمل ها را هم می خوانند. تو می خواهی اول همه قوانین مملکتی را که قطرش ممکن است 10 متر هم برسد بخوانی و بعد وارد کار شوی برای همین است که می ترسی! شجاع باش.
او: اما فقط این نیست. در وکالت باید خیلی حق و نا حق کرد.
من: (در حالی که نتوانستم جلوی خنده خود را بگیرم) بنده خدا! کدام حق و ناحق! تو فکر می کنی اگر وارد کار اداری شوی می توانی انصاف و عدالت را رعایت کنی؟ در ادارات خیلی حق به حق دار می رسد؟ باید چشمت را ببندی و هر چه رییست گفت رعایت کنی ! این همه در اخبار می خوانی و می شنوی باورت نمی شود؟ اصلا خودت تا الان کارت به ادارات نیافتاده است؟ برای گرفتن یک نامه چقدر علاف شده ای؟ این ها ناحق نیست؟ حق الناس نیست؟ علاوه بر این، خطراتی که از آن می ترسی بیشتر در خصوص قضاوت مصداق دارد اما در وکالت حداقل این اراده را داری که موکلینت را انتخاب کنی. می‏توانی وکالت کسانی را قبول کنی که می‏دانی حق با آن هاست. مضافا تو فقط وظیفه دفاع را بر عهده داری و تشخیص این که کی حق است که ناحق برعهده قاضی است.
او: نمی دانم شاید شما درست بگویید. در مورد صحبت هایتان فکر می کنم.
من: ببین. ما با هم تعارف نداریم . ما کار می کنیم تا پول در آوریم و در آسایش و رفاه زندگی کنیم . تو می توانی دنبال حرفه ای بروی که حداقل 5-6 میلیون تومان در ماه در آمد دارد و یا شغلی انتخاب کنی که پس از 30 سال خدمت صادقانه شاید حقوقت به 3 میلیون تومان در ماه هم نرسد. کدام بهتر است؟ تجربه مرا به عنوان برادر بزرگتر بپذیر. من هم می توانم کارم را عوض کنم و دنبال شغل پردرآمد تری بگردم. اما قید و بندهای زیادی مرا در برگرفته است. تو هنوز جوانی و زن و بچه هم نداری. چند ماه با جدیت تلاش کن تا در آزمون وکالت قبول شوی و مطمئن باش به عنوان یک وکیل مجرب پرونده های میلیاردی را وکالت می کنی و دستمزد های میلیاردی می گیری.
پی نوشت: نمی دانم توانستم ذهن نقاد او را خاموش کنم یا نه!
 تشکر شده توسط: blacknight19 , آرش 1 , safory , tan-graphic , یوتاب(utaab)
04-19-2014, 05:12 PM
ارسال: #4
(04-19-2014 01:53 PM)abdolhossein نوشته شده توسط:  
(04-19-2014 11:57 AM)آتيلاماكويي نوشته شده توسط:  متاسفانه همه ما افرادی را می شناسیم که با وجود داشتن تحصیلات خوب دانشگاهی مجبورند به کارهایی نظیر تخمه داغ فروشی، آرماتور بندی، رانندگی ،فروشندگی و ... می پردازند. البته انجام دادن هیچکدام از این کارها بد نیست اما اینکه با هزار زحمت و تلاش مدرک بگیری و بدون استفاده بمونه خیلی بده

این مطلب را قبلا نگاشته بودم لکن به نظرم رسید به دلیل ارتباط با موضوع مجددا در این جا هم قرارش دهم:
امروز یکی از دوستان به دفترم آمد و با هم گفتگو کردیم. وی چند روز پیش درسش را تمام کرده و کارشناسی حقوق را گرفته است. خیلی پسر خوب و مودبی است. لکن تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و در فقر بزرگ شده است. این گونه افراد احتمال این که در ناخودآگاهشان فقر نهادینه شده باشد بیشتر است و باید بیشتر مراقب خود باشند تا مانند سرپرستانشان دچار فقر نشوند.
من: تبریک می گویم، فارغ التحصیل شده ای! می خواهی چه کار کنی؟
او: دنبال کار می گردم.
من: آفرین!
او: البته می خواهم در حین کار ادامه تحصیل هم بدهم.
من: چرا می خواهی ادامه تحصیل دهی؟
او: به نظر می رسد بهتر بتوانم در کارم موفق باشم.
من: تا چه سطحی می خواهی ادامه دهی؟
او: تا دکتری می خواهم بخوانم.
من: حالا دنبال چه کاری هستی؟
او: چند تا تقاضای استخدام داده ام. قرار است اولین آزمون استخدامی در اردیبهشت ماه برگزار شود.
من: در صورت قبولی استخدام رسمی هم می شوی؟
او: نمی دانم.
من: معمولا نیروها در ادارات حدود 3-4 سالی قراردادی هستند سپس رسمی آزمایشی می شوند و در صورتی که بتوانند رضایت سازمان متبوع خود را جلب کنند رسمی می شوند.
او: ظاهرا همین طور است.
من: چرا می خواهی استخدام دولتی شوی؟!
او: چون باید امرار معاش کنم و خرج زندگی را در بیاورم.
من: مگر متاهلی؟
او: نه، ولی سنم دارد بالا می رود و باید زودتر تشکیل خانواده بدهم و باید قبل از ازدواج کار درست و حسابی داشته باشم.
من: گفتی چند جا تقاضای استخدام داده ای. یعنی نوع کار خیلی برایت مهم نیست.
او: بله البته باید با رشته ام مرتبط باشد.
من: مرد حسابی! شغل های اصلی مرتبط با رشته ات اعم از وکالت ، قضاوت ، سردفتری و ... را که ماشین چاپ پول است ول کرده ای می خواهی بروی دنبال کارمندی؟
او: از وکالت می ترسم!
من: می خواهی از ترست از وکالت فرار کنی و بچسبی به کار اداری و بله قربان گوی رییسی بشوی که شاید یک دهم تو هم کمالات نداشته باشد. فکر می کنی ترست از بین می رود؟ سیستم اداری بلایی به سرت می آورد که بعد از چند سال می‎بینی مثل موش از رییست می ترسی!
او: ولی کارمندی خیلی مزایا دارد!
من: منکر مزایای کارمندی نیستم. اما این حرف من نیست. شخصی به نام رابرت کیوساکی در خصوص کارمندان ایالات متحده یک جمله طلایی دارد می گوید کارمندی معادل بدهی است. جامعه ایران که جای خود دارد. خدا وکیلی نگاهی به کارمندان بازنشسته بیانداز. در آستانه بازنشستگی واقعا به کجا رسیده اند؟ خیلی پیشرفت کرده باشند یک خانه و یک ماشین خریده اند. پاداشی را هم که بابت بازنشستگی به آن ها می دهند باید صرف هزینه درمان و مراقبت های دوران سالخوردگی بکنند.
او: ولی وکالت شغل خیلی سختی است . باید اعتبار داشته باشی که در سال های اول به این راحتی به دست نمی آید.
من: به نظر تو کارمندی خیلی اعتبار دارد؟ اول این که اگر بتوانی با صداقت کار خود را در حرفه وکالت ادامه دهی دیری نخواهد گذشت که جا می افتی. مضافا این که ممکن است در همان ابتدا یک پرونده توپ گیرت بیاید و بتوانی بار خود را به راحتی ببندی. باید بخواهی و اراده کنی. اگر بخواهی می توانی اوج بگیری و از رشته و درسی که خوانده ای حداکثر استفاده را ببری. تو تازه فارغ التحصیل شده ای. مطالبی را که یاد گرفته ای هنوز در ذهن داری و می توانی با به کارگیری آن ها تثبیتشان کنی و در نتیجه خواهی توانست برای کارشناسی ارشد نیز با تسلط بیشتری ادامه دهی. البته به نظر من حیف مغز و وقت است که صرف کارشناسی ارشد و دکترای حقوق کنی. حقوق رشته ای است که با کار عملی و رفت و آمد در دادگاه آموخته می شود. تا به حال دادگاه رفته ای؟
او: نه. متاسفانه ما هر چه خوانده ایم تئوری بوده است.
من: یک بار قبل از آن که وارد دانشگاه شوم مقاله ای خواندم که نوشته بود ما در دانشگاه ها به جای آموختن علم و دانش به دانشجویان عملا آن ها را سرگرم می کنیم و فاصله آموخته های دانشجویان فارغ التحصیل با آن چه در واقعیت جامعه می گذرد تفاوت میان شعبده و واقعیت است!! بعضی از دوستان من در دانشکده حقوق از همان ابتدای شروع به تحصیلشان به دفاتر وکلای متعددی مراجعه کردند تا بالاخره پذیرفته شدند. برخی از آن ها حتی حاضر شدند به عنوان نظافتچی کار کنند و حقوقی نگیرند فقط می خواستند با کار آشنا شوند و الان که چندین سال گذشته وکلای مبرزی هستند که میلیون‏ها در آمد دارند. باور کن یک جلسه حضور در دادگاه به اندازه یک ترم آیین دادرسی خواندن به تو معلومات می دهد.
او: اما خواندن تئوری ها هم مهم است.
من: قبول دارم. لیکن حدیث داریم" اطْلُبِ الْعِلْمَ بِاسْتِعْمَالِهِ " علم را باید از طریق به کار انداختنش جویا شد. من الان کارمند این اداره و در کارم موفق هستم اما هنگام انجام کار دقت نمی کنم که بند فلانِ تبصره فلانِ ماده فلانِ بخشنامه یا دستورالعمل فلان چه گفته است. آری یک بار دستور العمل ها را مطالعه کرده ام اما در آن ها متوقف نشده ام و وظیفه خود را از طریق پرسش از بزرگ تر ها و به خصوص مافوقم و آگاهی از رویه ها یاد گرفته ام. در دادگاه های مملکت ما هم باید عرف و رویه دادگاه را بشناسی.آری ممکن است ابتدا اشتباهاتی داشته باشی ولی اشتباهات آرام آرام کمتر می شوند.
اصلا راستش را بخواهی کارمندان موفق در ابتدا از رییس می پرسند چه باید کنم . وظایفشان را می گیرند و انجام می دهند اگر وقت داشتند دستور العمل ها را هم می خوانند. تو می خواهی اول همه قوانین مملکتی را که قطرش ممکن است 10 متر هم برسد بخوانی و بعد وارد کار شوی برای همین است که می ترسی! شجاع باش.
او: اما فقط این نیست. در وکالت باید خیلی حق و نا حق کرد.
من: (در حالی که نتوانستم جلوی خنده خود را بگیرم) بنده خدا! کدام حق و ناحق! تو فکر می کنی اگر وارد کار اداری شوی می توانی انصاف و عدالت را رعایت کنی؟ در ادارات خیلی حق به حق دار می رسد؟ باید چشمت را ببندی و هر چه رییست گفت رعایت کنی ! این همه در اخبار می خوانی و می شنوی باورت نمی شود؟ اصلا خودت تا الان کارت به ادارات نیافتاده است؟ برای گرفتن یک نامه چقدر علاف شده ای؟ این ها ناحق نیست؟ حق الناس نیست؟ علاوه بر این، خطراتی که از آن می ترسی بیشتر در خصوص قضاوت مصداق دارد اما در وکالت حداقل این اراده را داری که موکلینت را انتخاب کنی. می‏توانی وکالت کسانی را قبول کنی که می‏دانی حق با آن هاست. مضافا تو فقط وظیفه دفاع را بر عهده داری و تشخیص این که کی حق است که ناحق برعهده قاضی است.
او: نمی دانم شاید شما درست بگویید. در مورد صحبت هایتان فکر می کنم.
من: ببین. ما با هم تعارف نداریم . ما کار می کنیم تا پول در آوریم و در آسایش و رفاه زندگی کنیم . تو می توانی دنبال حرفه ای بروی که حداقل 5-6 میلیون تومان در ماه در آمد دارد و یا شغلی انتخاب کنی که پس از 30 سال خدمت صادقانه شاید حقوقت به 3 میلیون تومان در ماه هم نرسد. کدام بهتر است؟ تجربه مرا به عنوان برادر بزرگتر بپذیر. من هم می توانم کارم را عوض کنم و دنبال شغل پردرآمد تری بگردم. اما قید و بندهای زیادی مرا در برگرفته است. تو هنوز جوانی و زن و بچه هم نداری. چند ماه با جدیت تلاش کن تا در آزمون وکالت قبول شوی و مطمئن باش به عنوان یک وکیل مجرب پرونده های میلیاردی را وکالت می کنی و دستمزد های میلیاردی می گیری.
پی نوشت: نمی دانم توانستم ذهن نقاد او را خاموش کنم یا نه!
اگه پدر من هم مثل شما فکر میکرد الان وضع من بهتر از این بود فقط بلده بگه باید کارمند بشی تا خیالت از آیندت راحت بشه .. آخه کار دولتی کجا بود؟ اگرم باشه در حداستانی با رشته مرتبط من بیشتر از دونفر نمیخوان که اونم باید هزار تا پارتی داشته باشی
واقعا مشکل داریم در این زمینه و نمیتونم هیچ جور متقاعدش کنم و همین طور هم داره سنم میگذره
به نظر من نباید پدر آدم معلم و کارمند باشه چون شرایط بازار و کسب و کار هیچ اطلاعاتی ندارن
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: آرش 1 , abdolhossein , abnilboy
09-13-2014, 02:54 AM
ارسال: #5
سلام
هر چی شده بزاریم کنار و آینده را خود بسازیم
مباحث دوست عزیزمون برگرفته شده از (دلالت دارد بر) کتاب پدر پولدار . پدر بی پول و 4راه پول سازی از رابرت کیوساکی هستش و انصافا" کتابهای خوبین

موفق باشید

هیچ کوهی از کثرت شما نمی ترسد که نگرانی او از اولین قدمهای لرزان شماست.
مهم آغاز است.

Forsatsaz.ir
 تشکر شده توسط: mahdi5e
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  10 شغل استرس زای دنیا را بشناسید. سعید.کرمی 2 2,364 08-31-2013 10:35 AM
آخرین ارسال: moele
  شش شغل آزاد پردرآمد دنيا صدفی 1 3,718 05-03-2013 08:19 PM
آخرین ارسال: MARYAR
Shocked شغل های نو پا کشور های خارجی ناصر صادقی 8 11,288 04-19-2013 05:14 PM
آخرین ارسال: 3733041951
  بهترين شغل جهان آي‌تي در سال آينده چیست؟ صدفی 5 2,468 01-05-2013 10:14 AM
آخرین ارسال: yu3f
  10 رازي كه آلمان را 10 سال قهرمان صادرات جهان كرد tondar12 1 2,483 10-20-2012 05:32 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  ۰ شغل جدید و ساده و بسیار پولساز که تا ۱۰ سال پیش وجود نداشتند ناصر صادقی 2 9,516 03-21-2012 02:24 AM
آخرین ارسال: سعید.کرمی
  شلواري مخصوص اعضاي انجمن ميلياردرها كه معتاد به كامپيوتر و اينترنت هستند MARYAR 2 1,064 02-27-2012 01:42 AM
آخرین ارسال: goldmen
  آسانترین شغل های پردرآمد جهان +تصویر کامیار کاظمی 2 25,033 09-09-2011 12:40 AM
آخرین ارسال: 3ObHaN
  تاريخچه بلوجين، شلواري كه نماد طغيان شد! مصطفي 0 995 08-17-2011 12:57 AM
آخرین ارسال: مصطفي
  زير 30 ساله هايي كه پول پارو مي كنند+تصویر کامیار کاظمی 2 4,170 08-03-2011 06:47 PM
آخرین ارسال: کامیار کاظمی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS