ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

شروع با انجمن های گفتگو
زمان کنونی: 04-25-2024, 03:28 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: SHAYAN.IRANI
آخرین ارسال: 313
پاسخ: 22
بازدید: 3073

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امیتازات : 2.69
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شروع با انجمن های گفتگو
07-20-2013, 02:14 AM
ارسال: #1
شروع با انجمن های گفتگو
سلام عرض میکنم
راستش من سال قبل یک بار تجربه ناموفق فروشگاه اینترنتی رو دارم.دلیلش این بود که بدون تحقیق و از روی جوگیری وارد کار شدم و خواستم سریع به پول برسم.اما الان یه فکر دیگه ای دارم که میخوام با تخقیق برم جلو.
الان من سال سوم دانشگاه هست(اول مهر امسال)....4 سال دیگه هنوز از درسم مونده به اضافه یک سال سربازی میشه 5 سال
خوب من اومدم فکر کردم اگر بیام یک انجمن گفتگو بزنم و تا پنج سال آینده فقط گسترشش بدم عضو گیری زیاد و مطرح شدنش توی فضای مجازی و....
یعنی تا 5 سال اصلا فکر درآمدش نباشم.بعد از 5 سال که گذشت و وارد فضای کسب و کاری خودم هم شدم شروع کنم به درآمد زایی ازش و اضافه کردن فروشگاه و...

به نظرتون با توجه به اینکه هدفم بلند مدته، هدف خوبیه برای کسب درآمد به عنوان شغل دوم.

ضمنا سری مقالات شغل دوم آقای کاظمی توی این ایده ام تاثیر داشته.

ممنون میشم از دوستان راهنمایی کنند به خصوص آقای کاظمی و اقای قربانیان که قبلا تجربه این کار رو دارند.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: mir abbas , jahanagahi , کامیار کاظمی
07-20-2013, 02:52 AM
ارسال: #2
RE: شروع با انجمن های گفتگو
منم راجع به این موضوعات زیاد شنیدم! و فکر میکنم درآمد خوبی داشته باشه! چون تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها!

ولی چون تا حالا تجربه کاری نداشتم نمیتونم نظره تخصصی بدم. ولی از دیده ها و شنیده هایی که در این مورد داشتم فکر میکنم خوب باشه.

چون اگر خوب نبود تو این چند ساله سایت های همکاری در فروش و این چیزا انقدر زیاد نمیشد.

فروش کاملترین پنل اس ام اس کشور
پویا پنل

ارزانترین تعرفه طراحی سایت در ایران
به همراه 90 قالب طراحی شده برای اولین بار در ایران
مروا وب
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: SHAYAN.IRANI , mir abbas
07-20-2013, 05:21 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-20-2013 05:23 AM، توسط IT Engineer.)
ارسال: #3
با سلام،

نمیخوام نا امیدتون کنم، اما اینو بدونید که خیلی از تالار گفتگوها هم شکست خوردن! به ازای هر تالار موفق، حداقل 100 تالار ناموفق ایجاد شده و بعد از مدتی جمع کرده.

ابتدا به یه سوال جواب بدین. اگه جواب بله هست، به بررسی واسه شروع کار ادامه بدین و اگه جوابتون منفی هست، پیشنهاد میکنم از وقت خودتون برای موضوع دیگری استفاده کنید. سوال اینکه: آیا دلیلی وجود داره که افراد از تالارهای دیگه به سمت تالار شما بیان؟ چرا کاربر باید بیاد به تالار شما و عضو بشه و پست بده؟ اونم در شرایطی که اکثر کاربرای حرفه ای برای پست زدن تقاضای پول (همون نویسندگی و ...) دارن! یا اینکه به نحوی باید نفعی از حضورشون در سایت شما ببرن. البته معدود تالارهایی هم هستند که کاربران از روی علاقه و بدون چشمداشت در اونها فعالیت میکنند، مثل همین تالار.

ضمنا این تفکر اشتباهه که تالار از نسل وب 2 هست و بعد از موضوع بندی تالار توسط مدیریت، کاربران خودشون عضو میشن و گشت میدن و سوال میکنن و جواب میدن و ... و مدیریت تالار هم فقط تبلیغات و عضو VIP و ... میگیره و پول پارو میکنه و ...!

تالار نیاز به نگهداری مداوم داره. اول کار باید کاربرا رو جذب کنید و تا ابد این کار رو ادامه بدید. بعد از توسعه کار، مدام باید کنترل کنید که منابع سرور و .... کم نیاد و تالار همیشه بالا باشه چون حتی کمترین قطعی سرویس، کاربرا رو فراری میده. اکثر تالارهای موفق پشتشون به یه شرکت با تعدادی پرسنل گرمه.

اگر به این موارد فکر کنید و حساب شده پیش برید، میتونید به خدا توکل کنید و انشالله به موفقیت برسید.
اصلاح میکنم: در سطر 6، کلمه "پست" به اشتباه "گشت" تایپ شده. دکمه ویرایش ندارم که اصلاح کنم.

سدنا
 تشکر شده توسط: SHAYAN.IRANI , MohamadMJ , jahanagahi , کامیار کاظمی
07-20-2013, 06:17 AM
ارسال: #4
ممنونم.ببینید تنها امیدی که من دارم برای جذب کاربر ،تخصصی بودن تالار هست.
بله کاملا موافقم که تالارهای زیادی شکست میخورند فک کنم دلیلش اینه که از شیر مرغ تا جون ادمیزاد توی تالارشون پیدا میشه و از کنکور بگیر تا تعمیر اتومبیل داخلش هست و از این جور تالارها هم به شدت زیاد شده.
ولی خب من برناممم توی این 5 سال اصلا کسب درآمد نیست.فقط و فقط گسترش تالار و عضو گیری و افتادن اسم سر زبون هاست.

ممنون میشم دوستان دیگر هم نظرشون رو بگند.
07-20-2013, 07:58 AM
ارسال: #5
به نام خدا
یه سری اطلاعات برای شروع کارت
اول اینکه 97-98 درصد تالار ها نا موفق هستند. چون موضوعات لوس و تکراری دارن پس کسی طرفشون نمیره.
دوم اینکه اگر میخوای موضوعات تالار های دیگه رو ادامه بدی و شروع کنی ولش کن کلا
مورد دیگه اینکه اگر تخصصی داری که توی اون زمینه خودت ماهری و حرفی برای گفتن داری حالا شد یه حرفی
ولی اینم باز فرق داره. مثلا بگی تخصصم الکترونیکه باید تالارهای رقیب رو بررسی کنی ببینی در حد اونایی یا بهتر از اونا.

5 سال فقط کار کنم به درآمد فکر نکنم. تقریبا از نظر من توی نت غیر ممکنه. سالی 40 تومن پول دامنه و ماهی 50-100 تومن پول هاست همینطوری از جیب تا 5 سال حساب کن
تازه هزینه تبلیغاتم برات حساب نکردم.

ما داریم مشکلات رو میگیم برات که بعد توی کار بهشون نرسی. پس اگر قصدت شروعه در مورد این موارد تحقیق کن تا بهشون نخوری یه موقع.

موفق باشی

10_004 ...::: یک دقیقه با قرآن :::... 10_004

حتی اگر در مسير درست باشی، اگر آنجا بنشینی از رویت رد می شوند!

پنیر مجانی فقط در تله موش پیدا می شود …
 تشکر شده توسط: SHAYAN.IRANI , IT Engineer , jahanagahi
07-20-2013, 10:16 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-20-2013 10:16 AM، توسط SHAYAN.IRANI.)
ارسال: #6
مرسی محمد جان که مثل همیشه لطف کردی و اومدی و نظرت رو گفتی.
دامنه آی آر رو اگه بگیرم این 5 سال حدود 10 تومن همش رو هم در میاد.میمونه پول هاست که اگه ماهی میانگین 70 تومن در بیاد که خیلی گرونه.مگه باید هاست با چه ظرفیتی بگیرم؟

ببینید من تخصصی فعلا ندارم الان دانشجوئم میخوام تالاری راه بندازم که فردا که وارد کسب و کار شدم (منظورم بعد از دانشگاست) بتونم به عنوان شغل دومی که مرتبط با کارم هم هست ازش کسب درآمد کنم.
منظورم از تخصصی بودنش این بود که فقط یک موضوع تخصصی راه بندازم و تالار فقط پیرامون همون موضوع باشه و دیگه چیز اضافه ای نباشه مثل گفتگو آزاد و روانشناسی و کنکور و ازین چیزا اصلا توش نباشه.

برنامم هم این هست که تا چند ماه اولش خودم برم توی سایت های مختلف مطلب پیدا کنم بذارم و کپی و پیس تا توی گوگل بیاد بالا و بازدیدش بره بالا.....بعد برم توی ف/ی/س/ب/و/ک هم یه پروفایل بسازم و افرادی که احتمال داره راهشون به انجمن من بیفته اد کنم تا اینجوری اعضای سایت هم بره بالا.
نظرتون چیه کلا؟....من با سالی 100 تومن مشکلی ندارم ولی ماهی 100 تومن خیلیه برام....واقعا این هزینه رو باید پرداخت کنم؟
مرسی محمد جان که مثل همیشه لطف کردی و اومدی و نظرت رو گفتی.
دامنه آی آر رو اگه بگیرم این 5 سال حدود 10 تومن همش رو هم در میاد.میمونه پول هاست که اگه ماهی میانگین 70 تومن در بیاد که خیلی گرونه.مگه باید هاست با چه ظرفیتی بگیرم؟

ببینید من تخصصی فعلا ندارم الان دانشجوئم میخوام تالاری راه بندازم که فردا که وارد کسب و کار شدم (منظورم بعد از دانشگاست) بتونم به عنوان شغل دومی که مرتبط با کارم هم هست ازش کسب درآمد کنم.
منظورم از تخصصی بودنش این بود که فقط یک موضوع تخصصی راه بندازم و تالار فقط پیرامون همون موضوع باشه و دیگه چیز اضافه ای نباشه مثل گفتگو آزاد و روانشناسی و کنکور و ازین چیزا اصلا توش نباشه.

برنامم هم این هست که تا چند ماه اولش خودم برم توی سایت های مختلف مطلب پیدا کنم بذارم و کپی و پیس تا توی گوگل بیاد بالا و بازدیدش بره بالا.....بعد برم توی ف/ی/س/ب/و/ک هم یه پروفایل بسازم و افرادی که احتمال داره راهشون به انجمن من بیفته اد کنم تا اینجوری اعضای سایت هم بره بالا.
نظرتون چیه کلا؟....من با سالی 100 تومن مشکلی ندارم ولی ماهی 100 تومن خیلیه برام....واقعا این هزینه رو باید پرداخت کنم؟
07-20-2013, 10:58 AM
ارسال: #7
سلام مجدد
خواهش میکنم دوست عزیز
یه مثال ساده بزنم.
شرکت بخوای ثبت کنی دفترت رو میزاری یه مجتمع تجاری قشنگ و حرفه ای یا دکه سیگار فروشی سر چهار راه شرکتتو ثبت میکنی ؟
این یه تشابهیه از هاست بد و خوب.

شما خدا هم باشی واسه سایت، هاست بد باشه یکی دو روز که Down بشه گوگل میزنه توی سرت دیگه هم بالا نمیبرتت.
مورد بعدی. الگوریتم هایی گوگل طراحی و اجرا کرد به نام پنگوئن و پاندا. پنگوئن کلا بر این اساسه که کپی دیدی همچین بزن توی سرش تا یاد بگیره کپی نکنه. پنگوئن هم بر این اساسه کسایی که تابلو لینک میخرن و بک لینک بازی میکنن همچین بلاکشون کن که هرچی پول دادن بپره.

پس انقدرا هم راحت نیست کپی کنم بره بالا و این حرفا. اگه اینطوری بود من الان سیصد تا سایت میساختم و برنامه اتوماتیک پست رو میزاشتم روش همینطوری آپدیت کنه و بره. گذشت دورش.

فروم در حال حاظر تخصصی فقط به درد میخوره اونم خودت تخصص داشته باشی. مثلا من تعمیرات موبایل کار میکنم میام فروم تعمیرات موبایل میزنم. میدونم هرکی سوال پرسید خودم هستم اول کار جواب بدم. بعد کم کم اعضای قوی میان که یه روز بهشون کمک کردم برای جبران لطفم توی سایت کمکم میکنن واسه سوالای بقیه و همینطوری هی پیش میره.

مطالب غیر تخصصی میشه مثل سایت تفریحی ( که خودمم دارم ) یه مشت چرت و پرت که خوندن و نخوندنش هیچ فرق و ارزشی برای طرف نداره و هیچ چیز خاصی نیست که طرف بخواد دنبالش کنه.
وقتی مثلا یه پست عمومی بزاری اس ام اس توی فروم خب کی میاد جواب بده ؟ مگه جواب داره که کسی جواب بده ؟ آموزنده بوده که بخوان سوال کنن ؟ درخواست راهنمایی بوده که خبوان راهنمایی کنن ؟؟

یه نتیجه گیری بکن
یکی از کاربران محترم فکر میکنم پرواز بود نام کاربریش فروم زد. از ایشونم میتونی یه آماری بگیری.

تشکر شده توسط: SHAYAN.IRANI , iran , IT Engineer , jahanagahi , کامیار کاظمی
07-20-2013, 12:01 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-20-2013 12:01 PM، توسط SHAYAN.IRANI.)
ارسال: #8
عجــــــب!
مرسی روشن شدیم!
من اون تاپیکی که خانم "پرواز" زده بودند رو خوندم توی اون تاپیک آقای کاظمی اشاره کرده بودن که تا 6ماه خودشون تنهایی پست میذاشتند و به مرور کاربرها اضافه شدند.
من هم این توی ذهنم بود که یه مدت خودم پست بذارم و انجمن رو پر بار کنم که افراد رغبت کنند بیان بعدش یواش یواش خودم بکشم کنار و مدیر بخش ها و کاربر فعال ها انجمن رو بگردونند.
بعد مثلا اگه توی گوگل بریم یه مدتی پایین مثلا دو سال ولی کاربر جذب کرده باشیم میشه؟مثلا تبلیغ از طریق سرچ گوگل رو بی خیال بشم.
خوب اینی که شما گفتید بهتره مهارت داشته باشید درسته ولی خب آیا توی تمامی فروم ها مدیر فروم مستقیما میاد تک تک مشکلای کاربرا رو حل میکنه؟
فرومی که من میخوام بزنم کاملا موضوعش کاربردیه.یعنی این نیست که طرف براش فرقی نکنه.کسی که میاد اونجا حتما به دردش میخوره.

+
این فکر چه طوره؟
فروم زدن رو بی خیال بشم....بیام یه سایت درست بزنم مثل وبلاگ....مطالب توش بذارم ...هر از گاهی ترجمه کنم....کتابی بذارم....نرم افزار باشه بذارم...یواش یواش که معروف شد برم توی کار فروم و فروشگاه و....

+
در کل میدونید میخوام چی کار کنم؟....میخوام الان که دانشجوئم و فشاری روم نیست یه چیزی بکارم تا 5 سال دیگه سبز بشه و اون موقع برام ثمر بده.دوست دارم کاری که در آینده میخوام انجام بدم از همون کار در امد اینترنتی داشته باشم.هدف اینه....شما پیشنهادی نداری؟
ممنون که وقت میگذارید؟
عجــــــب!
مرسی روشن شدیم!
من اون تاپیکی که خانم "پرواز" زده بودند رو خوندم توی اون تاپیک آقای کاظمی اشاره کرده بودن که تا 6ماه خودشون تنهایی پست میذاشتند و به مرور کاربرها اضافه شدند.
من هم این توی ذهنم بود که یه مدت خودم پست بذارم و انجمن رو پر بار کنم که افراد رغبت کنند بیان بعدش یواش یواش خودم بکشم کنار و مدیر بخش ها و کاربر فعال ها انجمن رو بگردونند.
بعد مثلا اگه توی گوگل بریم یه مدتی پایین مثلا دو سال ولی کاربر جذب کرده باشیم میشه؟مثلا تبلیغ از طریق سرچ گوگل رو بی خیال بشم.
خوب اینی که شما گفتید بهتره مهارت داشته باشید درسته ولی خب آیا توی تمامی فروم ها مدیر فروم مستقیما میاد تک تک مشکلای کاربرا رو حل میکنه؟
فرومی که من میخوام بزنم کاملا موضوعش کاربردیه.یعنی این نیست که طرف براش فرقی نکنه.کسی که میاد اونجا حتما به دردش میخوره.

+
این فکر چه طوره؟
فروم زدن رو بی خیال بشم....بیام یه سایت درست بزنم مثل وبلاگ....مطالب توش بذارم ...هر از گاهی ترجمه کنم....کتابی بذارم....نرم افزار باشه بذارم...یواش یواش که معروف شد برم توی کار فروم و فروشگاه و....

+
در کل میدونید میخوام چی کار کنم؟....میخوام الان که دانشجوئم و فشاری روم نیست یه چیزی بکارم تا 5 سال دیگه سبز بشه و اون موقع برام ثمر بده.دوست دارم کاری که در آینده میخوام انجام بدم از همون کار در امد اینترنتی داشته باشم.هدف اینه....شما پیشنهادی نداری؟
ممنون که وقت میگذارید؟
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی
07-20-2013, 12:25 PM
ارسال: #9
ای کاش این پیامات همون یه بار میومد
کامیار که این حرفو زده. فروم در چه مورده ؟ روانشناسی و مدیریت و کار آفرینی و هدف و موفقیت و ... خب یه عمر مطالعه داشته روی این قضایا. اون قدری توی مغزش داشته که همین الانم بخواد میتونه 2 سال دیگه تنهایی بنویسه همه بخشارو. چیزی بوده که میدونسته.

ببین. هرکاری میخوای بکنی یکم اطلاعاتتو بالاتر ببر. یکم اوضاع گوگل و اینترنت فرق کرده.یه جورایی دیگه راحت کسی رو بالا نمیبره و این روزا بین وبمسترها معروفه که زمین زدن سایتهارو بیشتر از بالا بردنشون دوست داره این گوگل.
پست کپی و کلا کپی بازی آخر خوبی نداره. چون یه لحظه همه زحمتات بر باد میره.

خود من یه مدت فقط تفریحی کار میکردم. هنوزم تفریحی دارم 2-3 تا سایت. ولی همیشه دنبال ایده های جدید و تخصصی بودم و هستم. چون میدونم به اینا نمیشه امیدی داشت
اگر میتونی همچین کاری کنی. سایتی تخصصی با ایده ای جدید بالا بیاری. یا سایتی که تخصصی بتونی کار کنی نه کپی
شروع کن ولی اگر هدف روی کپی کردنه
نه سایت بزن
نه وبلاگ
چه برسه به فروم
چون وقتتو هدر میدی

موفق باشی

تشکر شده توسط: SHAYAN.IRANI , jahanagahi , کامیار کاظمی
07-20-2013, 01:08 PM
ارسال: #10
الان سایتی مثل p30download روزانه بین 500 هزار تا 1 میلیون درآمد سایتش هست که میشه ماهی حدودا 30 میلیون!

از تبلیغات توی سایتش هم داره هفتگی 5 میلیون از هر کدوم پول میگیره! از شرکتهایی مثل ایرانسل و این چیزا! 5 تا تبلیغ هم داشته باشه میشه هفته ایی 25 میلیون و ماهی 100 میلیون.

روی هم 130 میلیون حدودا در ماه درآمد داره!

ولی خوب فقط به این درآمد نباید نگاه کرد چون هزینه هایی پشت این درآمد خوابیده که نباید نادیده گرفته بشه! مثل چیزهایی که محمد عزیز گفتن.

فروش کاملترین پنل اس ام اس کشور
پویا پنل

ارزانترین تعرفه طراحی سایت در ایران
به همراه 90 قالب طراحی شده برای اولین بار در ایران
مروا وب
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: MohamadMJ , SHAYAN.IRANI , jahanagahi
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چ تولیدی با سرمایه کم خوبه ؟؟؟؟. Mosi 71 0 1,049 04-10-2020 04:10 AM
آخرین ارسال: Mosi 71
  بهترین کار با سرمایه حدود 300 میلیون siavashbehzad 2 5,367 06-05-2019 02:33 PM
آخرین ارسال: Aras1380
  آدرس تولیدی های شال و روسری elena95 0 742 07-03-2017 12:16 AM
آخرین ارسال: elena95
  بررسی مشکلات انجمن میلیاردر ها و ارائه راهکار برای پیشرفت انجمن در سال 95 saeedhashemi1371 13 2,853 03-21-2017 03:37 PM
آخرین ارسال: sadegh_mp2
  با چهل مبلبون سرمایه وارد چه کاری میشدی؟ rezadj 7 3,400 11-18-2016 11:24 PM
آخرین ارسال: irandac
  راهنمایی برای تاسیس مغازه با 100 میلیون سرمایه erfan30 4 3,446 11-18-2016 10:50 PM
آخرین ارسال: irandac
Video مشاوره برای شروع کار ahmadreza13 1 1,289 11-02-2016 04:58 PM
آخرین ارسال: Amirgreen
  افزایش سرمایه های خرد چگونه؟ yunespc 1 844 10-26-2016 01:54 PM
آخرین ارسال: yunespc
Question نحوه کسب درآمد از وب سایت های اینترنتی saeed74 4 2,121 10-12-2016 12:29 AM
آخرین ارسال: hasanjoon
  یادگیری اندروید با کمک یکدیگر saeed74 5 605 10-13-2015 02:59 PM
آخرین ارسال: davaran
Smile مشاوره برای شروع کار barish_200939 7 2,813 10-12-2015 12:06 AM
آخرین ارسال: مریم28
  تعرفه های پست shila30 2 485 06-05-2015 02:51 AM
آخرین ارسال: shila30
  کسی قیمت پارکینگ های شهرداری تهران رو داره؟ rezaeee 0 724 02-10-2015 03:15 AM
آخرین ارسال: rezaeee
  با صد و پنجاه میلیون چیکار کنم ؟ kamangar 12 14,008 12-30-2014 10:39 AM
آخرین ارسال: mostafa7063
  چگونه در مصاحبه های شغلی قبول شویم؟ jahanagahi 4 755 12-02-2014 03:04 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  نظر سنجی برای بهتر شدن انجمن -- تغیرات بزرگ به زودی در راه است-- MARYAR 12 3,593 11-25-2014 07:23 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  با 15 یا 18 میلیون سرمایه اولیه چه مغازه یا کار تولیدی پیشنهاد میکنید _morteza_ 12 39,842 11-02-2014 05:58 PM
آخرین ارسال: bibak@zah
  نظر شما در رابطه با ترفندهای کاری چیست؟ jahanagahi 9 2,174 10-10-2014 09:01 PM
آخرین ارسال: ceyton
  قالب های پلاستوفومی yunespc 3 779 08-09-2014 10:02 AM
آخرین ارسال: yunespc
  کار کردن با پول yunespc 1 743 08-02-2014 10:05 AM
آخرین ارسال: aaftaab24

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS