ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

معایب استفاده طولانی از رایانه
زمان کنونی: 04-24-2024, 11:56 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: zoofanoon
آخرین ارسال: m.fazl
پاسخ: 4
بازدید: 771

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
07-15-2013, 05:54 PM
ارسال: #1

به گزارش مشرق به نقل از فارس، فرزاد امیدی کاشانی، عضو مرکز تحقیقات ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه کاربران رایانه به صورت طولانی مدت در یک حالت خاص قرار دارند و به سر و گردن خود استراحت کمی می دهند، اظهار داشت: این افراد در طولانی مدت در معرض ابتلا به پیری زودرس مفصلی به ویژه آرتروز گردن قرار می‌گیرند.

وی گفت: این عارضه درمانی ندارد بنابراین بهترین راه این است که استراحت کوتاه در ساعات کار را به تناسب در برنامه خود داشته باشند و گاهی محل صفحه کلید، نمایشگر و صندلی خود را تغییر دهند.

امیدی کاشانی با بیان اینکه آرتروز گردن از شایعترین انواع آرتروز است،افزود: خیاط ها، بناها، قالی بافان، پزشکان جراحی که ساعت ها با گردن خمیده مشغول جراحی هستند، کسانی که با سطح بالاتر از بدن خود کار دارند و دایم مجبورند سرشان را بالا نگه دارند و در واقع فشار زیادی روی گردن خود می آورند در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد دردهای موضعی گردن که با حرکت دادن تشدید می شود، دردهای با ریشه عصبی و درد در ناحیه بازو و شانه، خواب رفتگی یا مور مور شدن انگشتان و فشار بر روی نخاع، انتشار درد در قسمت بالای شانه، وسط پشت، کمر، بالای کمر و قسمت پس سر در مراحل پیشرفته را از علائم بروز آرتروز گردن برشمرد و گفت: بهتر است بیماران برای تشخیص و انجام کارهای درمانی به پزشک متخصص مراجعه کنند .

امیدی کاشانی افزود: معاینه و شرح حال بیمار کمک زیادی به تشخیص بیماری می کند آرتروز گردن بیمار میانسالی را که مدتهاست درد دارد و گاهی دردش کم و گاهی زیاد است می توان از طریق بالینی تشخیص داد. به جز این اغلب از روش های تصویربرداری استفاده می شود که رادیوگرافی ساده بهترین آن است و آرتروز گردن به این شیوه به راحتی قابل تشخیص است.

وی گفت: اگر بیمار در معاینه علایم خطر ندارد یا آرتروز گردن ساده دارد می توان با داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی مثل بروفن، ایندومتاسین، دیکلوفناک به همراه فیزیوتراپی و تغییر روش زندگی، بیماری را کنترل کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: تقویت عضلات گردن با آموزش حرکات ورزشی به بیمار، کم کردن ساعت کاری که طی آن فشار زیادی به گردن وارد می شود و یا افزایش زمان استراحت بین ساعات کار برای کاهش فشار روی مهره های گردن درباره این بیماران ضروری است و نمی توان توقع داشت فقط با مصرف دارو، علایم خود به خود رفع شود.

امیدی کاشانی گفت: ۹۵ درصد بیماران با تجویز دارو ، تغییر شیوه زندگی و انجام ورزش و فعالیت بدنی بهبود پیدا می کنند و فقط ۵ درصد مبتلایان ، مجبور به انجام عمل جراحی می شوند

برنده هیچوقت تسلیم نمی شود و تسلیم شونده هم هیچوقت برنده نمی شود.
((راهکار) پل ارتباطی بین صندوقهای استانی
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , mahdi5e , matarodi , REZA HAJISALIMI , Fela.Want , pooria026 , mardin-b
07-16-2013, 04:05 PM
ارسال: #2
RE: معایب استفاده طولانی از رایانه
من مدت 15 ساله که با رایانه کار می کنم و حالا کم کم بعضی از این دردها رو دارم

هر چه دانایی، پرسان باش
 تشکر شده توسط: zoofanoon , Fela.Want
07-18-2013, 02:48 AM
ارسال: #3
من خودم یک مشکل اساسی که با کامپیوتر دارم اینه که در اثر استفاده از اون مغزم کند می شه و اگر زیاد پاش باشم مغزم حالت گیجی و منگی پیدا می کنه. خیلی این قضیه اذیتم می کرد. فکر کردم از اشعه های کامپیوتر هست برا همین بهترین ال ای دی رو گرفتم ولی هرچند کمتر شده بود ولی باز این خنگ شدن رو داشتم. الان مدتیه مانیتور رو می ذارم در فاصله 80 - 100 سانتی خودم و کار می کنم به میزان قابل توجهی از خنگی کمتر شده.
جالبه من وقتی کتاب یا روزنامه مطالعه می کنم ذهنم فعال تر و باهوش تر میشه ولی وقتی با کامپیوتر و اینترنت کار می کنم روی حافظه و ذهنم اثر منفی می ذاره.
خیلی مساله عجیبیه چون هیچ کس رو ندیدم که مشکل منو داشته باشه.
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: Fela.Want , zoofanoon , mardin-b
11-25-2014, 12:42 AM
ارسال: #4
mehdi62 عزیز اتفاقا منم مشکل شما رو دارم. میخوام از کامپیوتر و درآمدش دل بکنم و برم سوی کار دیگه.چون اعصاب و روان آدمی که از بین بره دیگه با هیچ چیز دیگه ای بدست نمیاد .

کلاسفا | آکادمی فناوری و کسب و کار
برگزاری دوره های آنلاین و حضوری آموزش طراحی و برنامه نویسی وب، برنامه نویسی اندروید، گرافیک، انیمیشن سازی و کسب و کار اینترنتی
https://telegram.me/kelasfa_ir
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطوری بازدید از فروشگاه اینترنتیمو افزایش بدم .. کمک reza-delavari 6 936 09-04-2021 12:42 AM
آخرین ارسال: eblisss3
  کسی فیش پرینتر استفاده کرده؟ aaftaab24 1 494 04-06-2015 12:06 PM
آخرین ارسال: goldmen
  درآمد گوگل از ایران!!! حسن قجر 3 1,086 11-09-2013 03:42 PM
آخرین ارسال: soshiant
  از دنياي علم و تكنولوژي چه خبر؟ ناصر صادقی 16 2,930 05-21-2013 10:28 PM
آخرین ارسال: mallarme
  پخش زنده و مستقیم استارتاپ ویکند بیرجند (گوش کنید) - پخش زنده از انجمن میلیاردرها c4t3r 3 993 05-08-2013 09:35 PM
آخرین ارسال: c4t3r
  اطلاع از خريد فروش يا نمايندگي ويديوپروژكتور اقاي ايـــده 0 529 04-24-2013 12:18 PM
آخرین ارسال: اقاي ايـــده
  مجازات های استفاده از ف/ی/ل/ت/رشکن اعلام شد صدفی 10 2,560 11-12-2012 09:28 AM
آخرین ارسال: goldmen

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS