ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

گزارش جالب گزارشگر آمریکایی از زنان ایرانی....
زمان کنونی: 04-20-2024, 08:50 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mallarme
آخرین ارسال: shik-poosh
پاسخ: 3
بازدید: 1598

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
05-19-2013, 07:44 PM
ارسال: #1
«استیو زیند»، خبرنگار رادیویی آمریکا (VPR)، در سفر به ایران گزارشی از دستاوردها، پیشرفت ها، موانع و چالش های فراروی زنان ایرانی تهیه کرده است. این گزارش که حاصل گفت و گوی این خبرنگار آمریکایی با زنان ایرانی و منعکس کننده دیدگاه های مختلف آنهاست در پایگاه اینترنتی رادیو دولتی ایالت ورمونت منتشر شده است:

از زمان وقوع انقلاب زنان ایرانی به دستاوردهایی در زمیه اشتغال، آموزش و تحصیلات دست پیدا کرده اند. زنان اکنون بش از 60 درصد جمعیت دانشجویان دوره لیسانس دانشگاه های ایران را تشکیل می دهند. آنها به عنوان مالکان واحدهای تجاری، پزشکان و رانندگان تاکسی وارد محیط های کاری شده و در عالم سیاست ورود پیدا کرده اند اما موانع همچنان باقی است.

شما در صورت مشاهده یک منظره خیابانی در تهران و مقایسه آن با خیابانی در نیویورک به یک هزار تفاوت پی می برید اما در نگاه غربی ها یک تصویر است که سریع تر از هر چیز دیگری به چشم می خورد: زنان محجبه و پوشش اسلامی که زنان را ملزم به پوشاندن موها و اندامشان می کند.

اما اگر همین فردا قانون حجاب لغو شود بسیاری از زنان ایرانی همچنان به رعایت حجاب خود ادامه می دهند.

با اینحال مسائل مهمتری برای زنان در ایران وجود دارد که به حقوق قانونی و فرصت های اقتصادی آنها مربوط می شود.

روزی من به یک سالن زیبایی که توسط زنی به نام مریم اداره می شود دعوت شدم.
مریم نومیدانه اظهار داشت: «آینده بچه هایم در اینجا مبهم است. تصور می کنم منبخشی از یک نسل سوخته هستم چونکه زندکی من تباه شده است!!!!!!.»

اما دیدگاه مریم در بین همه زنان ایرانی عمومیت ندارد. «فاطمه طریقت منفرد» از جمله این زنان است که تصور نمی کند زندگی اش تباه شده باشد. هر چند وی حدود 30 سال قبل که به دنبال بازگشایی رستوران خود در تهران بود با موانعی فرهنگی روبرو شده بود.

فاطمه طریقت منفرد

فاطمه زمانی که درصدد افتتاح این رستوران بود به یک مشکل فرهنگی برخورد کرد چرا که پدر او با کار کردنش در یک محیط مردانه مخالف بود. به همین خاطر فاطمه چند سال با پدرش قهر بود و از صحبت کردن با او اجتناب می کرد.

او که اکنون مدیر رستورانی محبوب در خیابان فاطمی است می گوید: «سرانجام من خودم را به او (پدرم) و کشورم اثبات کردم و نشان دادم که می توانم یک زن موفق باشم.»

منفرد می گوید که به عقیده وی در حال حاضر ایده اداره واحدهای کسب و کار توسط زنان مقبول تر از گذشته شده است. «لیلا دانشمندی» یک زن دیگر ایرانی و مدیر یک مرکز کاریابی خصوصی در تهران است. دانشمندی می گویداز آنجا که موانعی پیش روی زنان ایرانی قرار دارد این زنان «پرانگیزه تر» از مردان شده اند.

لیلا دانشمندی این مسئله را در محیط کار خود به عینه شاهد است. لیلا در این باره می گوید: «اگر من با 20 زن در مورد یک فرصت شغلی بالقوه تماس بگیرم تقریبا تمامی آنها برای این کار ابراز تمایل می کنند اما در بین 20 مرد تنها تعداد معدودی حاضر هستند که زحمت رفتن به یک مصاحبه شغلی را به جان بخرند.»

استدلال موجود این است که مردان و زنان نقش های متفاوتی در جامعه دارند و از این رو از حقوق متفاوتی برخوردار می شوند. این نکته ای است که مریم بهروزی مدیر یک بنیاد زنان به آن اذعان می کند.

بهروزی به عنوان نمونه به عنوان مردان برای داشتن بیش از یک همسر اشاره می کند، موضوعی که البته به ندرت در میان مردان ایرانی رخ می دهد.

او از من (استیو زیند) می پرسد چه اتفاقی می افتاد اگر مردان و زنان حقوق برابری داشتند و خود اینگونه جواب می دهد: در آن صورت داشتن بیش از یک شوهر برای زنان ممکن می شد! که این امری غیرممکن است!

بهروزی از قوانین جاری حمایت می کند اما در برخی اوقات او مخالف تلاش ها برای تضعیف بیشتر حقوق زنان است.

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: goldmen , alireza091111 , soshiant , P@RSA , مسعود کوچولو , یک همراه سبز , نرگس فیاض
05-19-2013, 08:30 PM
ارسال: #2
RE: گزارش جالب گزارشگر آمریکایی از زنان ایرانی....
(05-19-2013 07:44 PM)mallarme نوشته شده توسط:  «استیو زیند»، خبرنگار رادیویی آمریکا (VPR)، در سفر به ایران گزارشی از دستاوردها، پیشرفت ها، موانع و چالش های فراروی زنان ایرانی تهیه کرده است. این گزارش که حاصل گفت و گوی این خبرنگار آمریکایی با زنان ایرانی و منعکس کننده دیدگاه های مختلف آنهاست در پایگاه اینترنتی رادیو دولتی ایالت ورمونت منتشر شده است:

از زمان وقوع انقلاب زنان ایرانی به دستاوردهایی در زمیه اشتغال، آموزش و تحصیلات دست پیدا کرده اند. زنان اکنون بش از 60 درصد جمعیت دانشجویان دوره لیسانس دانشگاه های ایران را تشکیل می دهند. آنها به عنوان مالکان واحدهای تجاری، پزشکان و رانندگان تاکسی وارد محیط های کاری شده و در عالم سیاست ورود پیدا کرده اند اما موانع همچنان باقی است.

شما در صورت مشاهده یک منظره خیابانی در تهران و مقایسه آن با خیابانی در نیویورک به یک هزار تفاوت پی می برید اما در نگاه غربی ها یک تصویر است که سریع تر از هر چیز دیگری به چشم می خورد: زنان محجبه و پوشش اسلامی که زنان را ملزم به پوشاندن موها و اندامشان می کند.

اما اگر همین فردا قانون حجاب لغو شود بسیاری از زنان ایرانی همچنان به رعایت حجاب خود ادامه می دهند.

با اینحال مسائل مهمتری برای زنان در ایران وجود دارد که به حقوق قانونی و فرصت های اقتصادی آنها مربوط می شود.

روزی من به یک سالن زیبایی که توسط زنی به نام مریم اداره می شود دعوت شدم.
مریم نومیدانه اظهار داشت: «آینده بچه هایم در اینجا مبهم است. تصور می کنم منبخشی از یک نسل سوخته هستم چونکه زندکی من تباه شده است!!!!!!.»

اما دیدگاه مریم در بین همه زنان ایرانی عمومیت ندارد. «فاطمه طریقت منفرد» از جمله این زنان است که تصور نمی کند زندگی اش تباه شده باشد. هر چند وی حدود 30 سال قبل که به دنبال بازگشایی رستوران خود در تهران بود با موانعی فرهنگی روبرو شده بود.

فاطمه طریقت منفرد

فاطمه زمانی که درصدد افتتاح این رستوران بود به یک مشکل فرهنگی برخورد کرد چرا که پدر او با کار کردنش در یک محیط مردانه مخالف بود. به همین خاطر فاطمه چند سال با پدرش قهر بود و از صحبت کردن با او اجتناب می کرد.

او که اکنون مدیر رستورانی محبوب در خیابان فاطمی است می گوید: «سرانجام من خودم را به او (پدرم) و کشورم اثبات کردم و نشان دادم که می توانم یک زن موفق باشم.»

منفرد می گوید که به عقیده وی در حال حاضر ایده اداره واحدهای کسب و کار توسط زنان مقبول تر از گذشته شده است. «لیلا دانشمندی» یک زن دیگر ایرانی و مدیر یک مرکز کاریابی خصوصی در تهران است. دانشمندی می گویداز آنجا که موانعی پیش روی زنان ایرانی قرار دارد این زنان «پرانگیزه تر» از مردان شده اند.

لیلا دانشمندی این مسئله را در محیط کار خود به عینه شاهد است. لیلا در این باره می گوید: «اگر من با 20 زن در مورد یک فرصت شغلی بالقوه تماس بگیرم تقریبا تمامی آنها برای این کار ابراز تمایل می کنند اما در بین 20 مرد تنها تعداد معدودی حاضر هستند که زحمت رفتن به یک مصاحبه شغلی را به جان بخرند.»

استدلال موجود این است که مردان و زنان نقش های متفاوتی در جامعه دارند و از این رو از حقوق متفاوتی برخوردار می شوند. این نکته ای است که مریم بهروزی مدیر یک بنیاد زنان به آن اذعان می کند.

بهروزی به عنوان نمونه به عنوان مردان برای داشتن بیش از یک همسر اشاره می کند، موضوعی که البته به ندرت در میان مردان ایرانی رخ می دهد.

او از من (استیو زیند) می پرسد چه اتفاقی می افتاد اگر مردان و زنان حقوق برابری داشتند و خود اینگونه جواب می دهد: در آن صورت داشتن بیش از یک شوهر برای زنان ممکن می شد! که این امری غیرممکن است!

بهروزی از قوانین جاری حمایت می کند اما در برخی اوقات او مخالف تلاش ها برای تضعیف بیشتر حقوق زنان است.
درباره بخش اول درباره حجاب.
حجاب زنان ایرانی در قبل و یا بعد از انقلاب یا بعد از ورود اسلام نبوده که زنان ایرانی بخواهند به راحتی حجاب خود را کنار بگذارند و این نشانه از حیا وعفت زنان ایرانی در جهان است. بهتر است به چند کتاب تاریخی درباره حجاب زنان مراجعه کنید و همچنین از تصاویری که در تخت جمشید است به راحتی میتوان به آن پی برد.
همچنین از نحوه ساخت پله های تخت جمشید میتوانید به این امر واقف شوید که ارتفاع پله ها بسیار کم گرفته شده تا زنان در موقع بالا رفتن از پله ها هم حجاب خود را حفظ کنند.
درباره بخش دوم کار زنان
بنده با فعالیت خانم ها مخالف نیستم ولی نه به این نحو فعالیت.
زنان به خاطر اینکه استقلال مالی خود را حفظ کنند و خود را به مردان ثابت کنند حاضرند با دریافت حقوق کمتر نسبت به مردان و همچنین ساعات کار بیشتر و ظرافت بیشترو...
سرکار بروند و جای مرد را در بیشتر فعالیت ها بگیرند.که از قدیم گفته اند نون آور خونه مرد است وبا این کار باعث افزایش بیکاری در جامعه و سود بردن کارفرمایان و سرمایه داران شده اند و فقیرتر و ضعیفتر شدن قشر کم درآمدتر وکارگران شده اند.
به نظر بنده اگر میخواهند فعالیت داشته باشند به نحو درست آن را انجام دهند تا به جامعه صدمه وارد نشود.

هیچ کودکی نگران وعده بعدی غذایش نیست،زیرا به مهربانی مادرش ایمان دارد.ای کاش من هم مثل او به خدایم ایمان داشتم.
( ایت اله بهجت)

بد ترین گناه نا امیدیست.
((حضرت علی (ع)))
 تشکر شده توسط: mallarme , goldmen , مجتبی سلطانی , مسعود کوچولو , یک همراه سبز , rockefeller , mehrdad062 , ahmad rezaee , نرگس فیاض , جوان , amirE5Ey
07-09-2014, 07:14 PM
ارسال: #3
RE: گزارش جالب گزارشگر آمریکایی از زنان ایرانی....

(05-19-2013 08:30 PM)alireza091111 نوشته شده توسط:  همچنین از نحوه ساخت پله های تخت جمشید میتوانید به این امر واقف شوید که ارتفاع پله ها بسیار کم گرفته شده تا زنان در موقع بالا رفتن از پله ها هم حجاب خود را حفظ کنند.

وای خدای من کی این و گفته؟؟؟

:::

مهمترين دلايل كوتاه بودن پله ها، حفظ راحتي، وقار و شكوه پادشاه و مقامات كه با لباس هاي بلند و زيبا حركت مي كردند، عنوان شده است.

منبع: کتاب ایران باستان

پلکان تخت جمشید را شاید بتوان به عنوان یكی از بهترین پله های موجود در بین آثار تاریخی جهان بشمار آورد، زیرا روبروی هم و به صورت قرینه ای و یك اندازه ساخته شده اند. راحتی و وقار مهمان ها به هنگام تردد از عوامل اصلی ساخت پله ها بدین فرم و سیاق بوده است. شیب این پله ها به قدری ملایم و حساب شده ساخته شده است که زیبنده این مجموعه باشکوه باشد، زیرا بالا رفتن از این پله ها به دلیل شیب کم و تعداد زیاد آنها با مقاومت و آرامش صورت می گرفته است . ارتفاع پله در قصر های بسیار مجلل و لوکس بستگی به فضای لازم برای ساختن پله را دارد که در این حالت نیز ارتفاع پله ها را حداكثر در حدود 15 سانتیمتر و کمتر در نظر می گیرند. بنابراین بر خلاف ادعای پورپیرار، در نظر گرفتن ارتفاع 10 سانتیمتری برای پله های ورودی تخت جمشید امری كاملا هوشمندانه و دقیق بوده است. بخصوص اینكه بعد از گذشت 25 قرن اختلاف آن با حداقل استانداردهای امروزین چیزی فی مابین ۱ تا ۲ سانتیمتر بیشتر نیست.

این دوستانی که تشکر زدن
یعنی موافق بودن واقعا؟

بدون تحقیق و بررسی حرفی نزنیم پستی هم نذاریم

از مدیران درخواست نظارت بیشتری دارم.ممنون
 تشکر شده توسط: Alireza_Kh , bmj , aysan
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گام دوم برندسازی پوشاک زنانه اصیل ایرانی.... mallarme 0 898 05-20-2013 08:59 PM
آخرین ارسال: mallarme
  چه مردانی زنان قدرتمندتری دارند؟ MARYAR 6 1,570 05-17-2013 05:36 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  7 آوریل .... در تقدیر از زنان خانه دار mallarme 5 1,249 04-08-2013 06:42 PM
آخرین ارسال: صدفی
  پيش بيني موفقيت زنان با اندازه گيري انگشت ! MARYAR 1 903 03-02-2013 11:56 AM
آخرین ارسال: Mrs.Seyedi
  برچسب مشاغل کاذب بر پیشانی زنان پایتخت MARYAR 4 1,303 02-14-2013 02:53 PM
آخرین ارسال: MARYAR

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS