ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

راهکارهایی برای داشتن زندگی خانوادگی بهتر....
زمان کنونی: 04-23-2024, 10:53 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mallarme
آخرین ارسال: mallarme
پاسخ: 4
بازدید: 1163

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امیتازات : 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
05-10-2013, 11:29 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 05-15-2013 01:25 PM، توسط mallarme.)
ارسال: #1
منابع
تبیان
کنجکاو
و....

از همین حالا تمرین کنید تا بتوانید بدون قطع‌کردن صحبت طرف مقابلتان،‌ خوب گوش کنید.

بعد از صحبت همسرتان می‌توانید از او بپرسید که آیا نوبت من شده که حرف بزنم؟ می‌توانید در بین صحبت‌های همسرتان یکسری چیزها را یادداشت کنید تایادتان نرود.

تصور کنید که دو کودک در حال بازی هستند، یک دفعه صدای فریادشان بلند می‌شود که ازت بدم میاد ... ازت متنفرم ... اما چند دقیقه بعد باز هم می‌بینید که دارند با هم بازی می‌کنند و خوشحال هستند.

گاهی دو آدم بزرگسال هم در روابط‌شان به همین شکل هستند، فقط کافی است در نیمکت کنارشان بنشینید و آنها را نگاه کنید تا به حال این تجربه را داشته‌اید؟

سؤال جالب اینجاست چه اتفاقی برای کودکان می‌افتد که ‌آنها ۵ دقیقه پیش دشمن بودند و در حال حاضر باز هم با هم بازی می‌کنند؟ جواب این سؤال ساده است.آنها شادی را به جای برقراری عدالت انتخاب می‌کنند. آنها لحظه‌شان را می‌بینند و سعی می‌کنند از بازی‌شان لذت ببرند.

بزرگترین مشکلات ما هم اگر فقط مانند کودکان رفتار کنیم،‌ حل می‌شوند.البته زندگی زناشویی همیشه به سادگی بازی‌های کودکانه نیست اما همیشه یکسری نکات کلی و البته ساده برای مقابله با مشکلات زندگی وجود دارد.

با رعایت این ۱۰ نکته با تنش‌های زندگی‌تان خداحافظی کنید.

۱.زبانتان را گاز بگیرید

انتقاد و قضاوت را بس کنید، بیشتر مردم از همان اول رابطه که مرحله عشق ورزیدن است شروع به انتقاد می‌کنند. به یاد داشته باشید که هیچ‌کس نمی‌تواند ازدواجی را نجات بدهد اگر طرفین بیشتر از تحسین‌شدن مورد انتقاد قرار بگیرند.

انتقادهای مدام و پی در پی به همسرتان این حس را می‌دهد که او به اندازه کافی برای شما خوب نیست.

این حس (به خصوص برای مردها) سردشدن رابطه را به دنبال دارد.

قبل از هر چیز سعی کنید همسرتان را بشناسید و بعد از آن تفاوت‌های قابل قبول همدیگر را بپذیرید.

۲.متفاوت سپاسگزاری کنید

درباره تفاوت‌ها شفاف‌سازی کنید، اینکه تفاوت را چه معنی می‌کنید، مهم است.

ما همیشه حقایق را از بین ف/ی/ل/ت/رهای متفاوتی رد می‌کنیم که وجود آن ف/ی/ل/ت/رها به فرهنگ، ‌جنسیت و خانواده بستگی دارد.

تنها شرط یک ازدواج خوب، حفظ کردن عشق در رابطه است. می‌توانید همسرتان را در نوع سپاسگزاری‌تان غافلگیر کنید.

اگر او چیزهایی را همیشه دوست داشته که شما با آن مخالفت می‌کردید، می‌توانید با موافقت خود به او حس متفاوت بدهید.

اگر همسرتان همیشه تیر و کمان دوست داشته و به نظر شما خرید تیر و کمان از خرج‌های غیرضروری زندگی بوده، ‌می‌توانید با پس‌اندازهایی که برای تفریح خود کنار گذاشته‌اید،‌ برایش یک تیر و کمان بخرید.از همین حالا تمرین کنید تا بتوانید بدون قطع‌کردن صحبت طرف مقابلتان،‌ خوب گوش کنید.

بعد از صحبت همسرتان می‌توانید از او بپرسید که آیا نوبت من شده که حرف بزنم؟ می‌توانید در بین صحبت‌های همسرتان یکسری چیزها را یادداشت کنید تایادتان نرود.

۳.معذرت‌خواهی کنید

شما می‌توانید بگویید که من به دلیل مشکلاتی که باعث آن شدم، معذرت می‌خواهم، در هر رابطه‌ای این بهترین شکل معذرت‌خواهی است.

اصلاً مهم نیست شما چقدر مقصر هستید حتی اگر ۱۴درصد تقصیرها گردن شماست برای آن قسمت معذرت‌خواهی کنید.

ازدواج وقتی خوب پیش می‌رود که حداقل یک نفر بتواند معذرت‌خواهی کند، غرور داشتن در رابطه زناشویی چیز قابل قبولی نیست.

معذرت‌خواهی در نهایت روح بزرگ شما را نشان و حس بهتری به‌زندگی‌تان می دهد.

۴.خوب گوش‌دادن را تمرین کنید

دفاع از خود را بس کنید، این مشکلی را حل نمی‌کند، سعی کنید شنونده خوبی باشید، خوب گوش‌دادن بهترین هدیه‌ای است که می‌توانید به شریک زندگی‌تان بدهید.

از همین حالا تمرین کنید تا بتوانید بدون قطع کردن صحبت طرف مقابلتان،‌ خوب گوش کنید.

بعد از صحبت همسرتان می‌توانید از او بپرسید که آیا نوبت من شده که حرف بزنم؟ می‌توانید در بین صحبت‌های همسرتان یکسری چیزها را یادداشت کنید تا یادتان نرود.

در نهایت بحث می‌توانید یک نتیجه‌گیری داشته باشید، اگر به دنبال نتیجه هستید باید صبور باشید.

هنگامی که هر دوی شما کنترل اعصابتان را از دست بدهید نتیجه این می‌شود که همسرتان با عصبانیت به درون اتاق می‌رود و در را به هم می‌کوبد.

نگذارید بحثتان به این شکل بی‌نتیجه بماند، اگر شما آرام باشید همسرتان هم آرام می‌شود و از حرف‌های شما به دل نمی‌گیرد.

۵. دلگرمی بدهید

همیشه در ابتدای هر رابطه همه چیز گل و بلبل است و عادت داریم فقط نکات مثبت را ببینیم.اگر بعد از مدتی دیدیم بعضی مسائل آن طور نیستند که ما فکر می‌کردیم باید سعی کنیم بقیه چیزها را خراب نکنیم.

همسر ما حتماً نکات مثبتی هم دارد، معمولاً بازسازی روابط سخت است اما غیرممکن نیست.

برای نگه داشتن ازدواجتان باید کاری کنید که همسرتان احساس ارزشمندی و برگزیدگی کند.

معمولاً افرادی که ازدواج‌های طولانی‌تری دارند،‌ می‌فهمند چطور باید به همدیگر توجه کنند.

این درک باعث می‌شود که فضایی صمیمی در خانه به وجود بیاید و در مقابل هم شما می‌توانید انتقادهای سازنده‌تان را پیش ببرید.

به عنوان مثال وقتی همسرتان دارد با برادرش شوخی می کند حتی اگر از نوع شوخی‌اش خوشتان نیامده اما به او بگویید شیوه‌ای که او برای شوخی استفاده کرده را دوست دارید.

همسر شما از انتقاد سازنده‌تان استفاده نمی‌کند مگر اینکه فضایی از عشق و احترام وجود داشته باشد.

۶.روی خودتان تمرکز کنید نه همسرتان

همیشه حق با شما نیست، همیشه این شما نیستید که درست می‌گویید.

سعی کنید کمی از اختلافتان فاصله بگیرید و از دور نگاه کنید.

حالا وقت آن است که درست ببینید، حتماً به همین شکل است که طرف مقابل هم مقصر است اما به خود یادآوری کنید که من هم بی‌تقصیر نبودم.

اگر هر یک از ما آدم‌های منطقی‌تری باشیم روابط‌مان بی‌تنش‌تر خواهد بود.

روی خودتان تمرکز کنید و سعی کنید برای اصلاح نقص‌هایتان تلاش کنید.

۷.تحت شرایط استرس‌زا، ‌فشار نیاورید

همیشه شرایط سختی در ازدواج پیش می‌آید، این شرایط می تواند شامل شرایط بیکاری،‌ فشار مالی یا حتی بیماری یکی از طرفین باشد.

مثلاً کسی را تصور کنید که فردا صبح عمل جراحی مهمی دارد. همسر او می تواند شب قبل از عمل جراحی فضایی از غم ‌و غصه را در خانه به وجود آورد یا اینکه یک مهمانی بگیرد و تمام دوستان با روحیه همسرش را دعوت و سعی کند آن شب از فکر کردن به نتیجه عمل دوری کنند.

انتخابهای ما در زندگی خیلی مهم هستند، مثلاً یک همسر هم می‌تواند بنشیند و آن قدر فضا را ناراحت‌کننده کند تا به حدی برسد که یک دغدغه جدید هم به وجود بیاید.

شما در شرایط سخت زندگی‌تان باید از به وجود آمدن فشار جدید جلوگیری کنید.

۸.همه چیز در جزئیات خلاصه می‌شود

اگر همسر شما یک روزهایی به دلیل شرایط کاریش بداخلاق و نا آرام می شود، اگر خیلی صبح‌ها برای شما چای می ریزد اما یک روز صبح با عصبانیت در را به هم می‌کوبد.این دلیل نمی‌شود که بگویید همسر من هیچ‌وقت من را درک نمی‌کند.

نکات مثبت را همیشه در یادتان نگه دارید، این باعث می‌‌شود که عصبانیت شما قابل کنترل شود.

اگر گاهی خلق و خوی او با توجه به شرایطی که خارج از فضای خانه دارد تغییر می‌کند،‌ شما هم راه بیایید، از او تعریف کنید.به او بگویید که چقدر از با او بودن لذت می برید و خوشحال هستید.

گاهی لازم است که حتی کوچکترین مهارتش را بزرگ کنید و بگویید که عزیزم تو در این کار بهترین هستی.

به جزئیات رابطه‌تان دقت کنید و همه چیز را یک وظیفه ندانید، این مسائل صمیمیت رابطه را بیشتر و تنش‌ها را کمتر می‌کند.

۹.تنها شما می‌دانید که باید چه کار کنید

تمام مجلات سبک زندگی پر هستند از روش‌هایی که شما می‌توانید برای به وجود آوردن یک زندگی عاشقانه به کار گیرید.اما در آخر باید بدانید که شما به هیچ‌کدام از این توصیه‌ها نیاز ندارید.

شما تنها کسی هستید که می‌دانید باید چه کاری انجام دهید.

اصلاً مهم نیست که چقدر از ازدواجتان گذشته یا چقدر احساس صمیمیت نسبت به زندگی مشترکتان دارید، ‌مهم این است که بعد از ورق زدن این صفحات ۳ عمل خاص را برای بهبود مسائل در زندگی‌تان به کار ببرید.

۱۰.راه مخصوص خودتان را پیدا کنید

شاید خیلی از راه‌ها را امتحان کرده باشید،‌ اما باید بتوانید راهی را که مختص زندگی خودتان است پیدا کنید؛ راهی که برای خوشحال کردن و به صمیمیت رسیدن با همسرتان جواب بدهد.

این روش را یکی از همکاران ما پیاده کرده و به نتیجه رسیده به همین دلیل این سه روش را به عنوان مثال با شما در میان می‌گذاریم.

- من توانستم شام مورد علاقه‌اش را بپزم و وقتی او بعد از کار به‌منزل برگشت با میز شام چیده روبه‌رو شود.

- آخر ماه تمام وسایل شخصی‌ام را ریختم و بعد از دسته‌بندی همسرم با اتاق مرتب شده‌ام رو به رو شد.

- به او گفتم که می‌خواهم صبح روز جمعه زمانم را طوری تنظیم کنم که درباره نگرانی‌ها و دلمشغولی‌هایش صحبت کنیم.

بگردید و ۳ روش مخصوص به خود و رابطه‌تان را پیدا کنید. بدانید که تنها قدم اول و شروع گردگیری رابطه سخت است.

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: P@RSA , goldmen , محسن قلي زاده
05-14-2013, 07:47 PM
ارسال: #2
RE: راهکارهایی برای داشتن زندگی خانوادگی بهتر....
یکی از مشکلات و گله های زن و شوهرها این است که نمی دانند چگونه با همسرشان صحبت کنند و یا موضوع خاصی را چگونه مطرح کنند، بدون اینکه دعوا و دلخوری پیش بیاید. تعداد زیادی از افراد برای حل این مشکل به دنبال راهکارها و مهارت هایی هستند که چگونه حرف زدن را به آنها بیاموزد، غافل از اینکه در بیشتر مواقع مشکل ما در نحوه حرف زدنمان نیست، بلکه مشکل در نحوه گوش دادن به صحبت های طرف مقابل است.

گوش دادن یکی از مهارت های مهم و اساسی در ارتباط با اطرافیان به ویژه همسر است. اگر یاد بگیریم خوب گوش دهیم، بسیاری از مشکلاتمان حل خواهد شد. ما زمانی می توانیم صحبت های طرف مقابل را خوب متوجه شویم و با او همدردی کنیم یا راه حل پیش پای او بگذاریم که به صحبت هایش گوش دهیم و حرف هایش را کاملا متوجه شویم

چرا گوش دادن اینقدر مهم است؟

وقتی زن وشوهر برای صحبت های یکدیگر گوش شنوا نداشته باشند، از نیازها و احتیاجات هم بی خبر می مانند. زن نمی داند مرد روز خود را چگونه گذرانده و چه در اندیشه دارد. مرد هم از دنیای زن بی خبر می ماند و فاصله ها روز به روز بیشتر می شود و آرام آرام احساس طرد شدن و تنهایی به رابطه ها رخنه می کند. اما این تنها حسن گوش دادن نیست.

1- کاهش تنش:

گوش دادن مهارتی است که به کاهش تنش در رابطه زناشویی کمک موثری می کند.مثلا تصور کنید در موقعیتی که یکی از همسران عصبانی است، آرامش ومهارت دیگری در شنیدن صحبت تا چه اندازه در کاهش عصبانیت و حفظ آرامش موثر است.

وقتی فرد خشمگین احساس کند درک می شود و حرف هایش شنیده می شود، آرامتر خواهد شد و موقع حرف زدن حالت دفاعی ندارد و علت عصبانیت و خشم او راحت تر آشکار خواهد شد.

2- به دست آوردن اطلاعات منصفانه:

یکی دیگر از مزایای خوب گوش دادن در روابط زناشویی به دست آوردن اطلاعات درست و با کیفیت است، اطلاعاتی که نیازها و خواسته های واقعی همسرمان را برای ما آشکار می کند و اجازه نمی دهد ما در دام سوء تفاهم و برداشت های صرفا شخصی خود گیر بیفتیم.

3- خوب شنیده شدن متقابل:

در روابط زناشویی خوب شنیدن، خوب شنیده شدن را به دنبال دارد. وقتی به خوبی گوش می دهیم، طرف مقابل نیز به این کار تشویق می شود و در نتیجه، حس خوشایندی از صمیمیت و احساس نزدیکی در روابط به وجود می آید.

وقتی به حرف های همسرمان گوش می دهیم، در واقع به او اعلام می کنیم «به تو علاقه مندم وتو برایم اهمیت داری»، «دوست دارم بدانم چه احساسی داری و از نیازهای تو باخبر شوم، چون خواسته ها و احساساتت برای من مهم است.»

...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

تشکر شده توسط: vahid61 , goldmen , P@RSA
05-14-2013, 08:54 PM
ارسال: #3
سدهای بزرگ در راه درست گوش کردن

این چند عامل معمولا نمی گذارند ما درست به همسرمان گوش دهیم.

1- قضاوت زودهنگام

وقتی کلمات و حروف بر زبان جاری می شود، طرف مقابل بلافاصله شروع به ارزش گذاری و قضاوت در مورد صحبت ها می کند.برای مثال، از خود می پرسد «منظورش چی بود؟»، «در فلان جمله منظورش مادر من بود»، «عمدا دارد این جمله را می گوید، دارد مرا مسخره می کند.»

فراموش نکنید که یکی از مهمترین قوانین درست گوش کردن آن است که پس از شنیدن تمام گفته ها درباره آن صحبت شود، نه وقتی هنوز صحبت ها نیمه تمام است.

2- در جا زدن

این سد زمانی ایجاد می شود که یکی از طرفین مشغول حرف زدن است و طرف مقابل همچنان دارد به حرف ها و صحبت های قبلی فکر می کند، یعنی در جملات و صحبت های قبلی درجا می زند. این مسئله باعث عدم فهم کامل صحبت های طرف مقابل می شود و این احساس را در فرد به وجود می آورد که حرف هایش به خوبی شنیده نمی شود.

3- پیشداوری کردن

هنوز حرف زدن را شروع نکرده با خودمان می گوییم «حتما باز هم می خواهد گله و شکایت کند. مطمئنم باز می خواهد حرف های همیشگی اش را تکرار کند. اصلا حوصله شنیدن ندارم.» این نوع پیشداوری کردن مانع از آن می شد که زن و شوهرها به حرف های یکدیگر خوب گوش دهند ومدام در ذهن خود در حال حدس زدن مطلبی هستند که هنوز طرف مقابل بیان نکرده ودر نتیجه، بر اساس حدس و گمان خود واکنش نشان می دهند، نه آنچه طرف مقابل مطرح می کند.

4- حق به جانب بودن

یکی از موانع بزرگ گوش دادن همین احساس حق به جانب بودن در بین همسران است. یعنی هر کس فکر می کند حق با خودش است. اگر فردی فکر کند همیشه حق با اوست، طبیعتا حوصله شنیدن حرف های دیگران را نخواهد داشت و می خواهد حرف فقط حرف خودش باشد. او همیشه از موضع قدرت صحبت می کند و در نتیجه نمی تواند شنونده خوبی برای صحبت های همسرش باشد.

5- مجادله

فراموش نکنید قرار است شما حرف های طرف مقابل را بشنوید. اگر قرار باشد مجادله کنید، این اتفاق رخ نخواهد داد چون در مجادله هدف صرفا به کرسی نشاندن حرف خود و دفاع از خود است.

6- رویاپردازی

یکی از موانع بزرگ خوب شنیدن رویاپردازی در مورد همسر ایده آل است. بهتر است هنگام صحبت کردن با واقعیت کنار آمد و او را آنطورکه هست پذیرفت، صحبت های او را شنید و دست از رویاپردازی در مورد ای کاش های ذهنی برداشت.

7- مقایسه

اکثر افراد از مقایسه شدن بسیار اکراه دارند. این اصل مهم در روابط زناشویی است. هنگام شنیدن صحبت های شریک زندگی هیچگاه نباید او را با دیگران مقایسه کرد. هرگاه چنین کردید، خودتان را تجسم کنید که دارند مقایسه تان می کنند. چه حالی پیدا خواهید کرد؟

8- ابراز بی هنگام احساسات

نشان دادن و ابراز احساسات نقش مهمی در گوش دادن دارد، اما استفاده بی جا و نامناسب از احساسات نتیجه اش برعکس خواهد بود. مثلا اگر هنگام گوش دادن به صحبت های طرف مقابل از حرف های او عصبانی شویم وخشم بر ما چیره شود، نمی توانیم به درستی معنا و مفهوم صحبت های طرف مقابل را درک کنیم.

9- نصیحت کردن

وقتی یکی از همسران شروع به صحبت می کند، طرف مقابل شروع به ارائه راه حل و پیشنهاد می کند زیرا با خود فکر می کند که همسرش از او انتظار دارد مشکل را حل کند و به دنبال راه حل می گردد. بنابراین، به جای گوش دادن به صحبت های طرف مقابل، شروع می کند به نصیحت و پند و اندرز.

10- ارائه راه حل

گاهی بهترین و تنهاترین کاری که لازم است انجام دهید فقط شنیدن است. خیلی از اوقات هدف از صحبت کردن درد دل است، یعنی فرد دوست دارد با کسی درددل کند. در این مواقع همین شنیده شدن به اندازه ارائه هزاران راه حل برای فرد خوشایند و مهم است.

11- عوامل مزاحم محیطی

زن مشغول صحبت با مرد است. گوش های آقا مثلا شنونده حرف های خانم است و چشم هایش توپ زیر پای فوتبالیست های تلویزیون را دنبال میکند. او دارد حرف می زند و مرد فریاد می زند: «گل!» مرد دارد با دقت در مورد تصمیم مهمی که برای تغییر محل سکونتشان قرار است بگیرند و مسائل مربوط با آن صحبت می کند که تلفن همراه خانم زنگ می خورد و بعد از بیست دقیقه، خانم همچنان مشغول صحبت با تلفن همراه است. تصور کنید در این موقعیت چه احساسی پیدا خواهید کرد؟ گاهی همین عوامل محیطی به ظاهر ساده مانع بزرگی در برابر درست گوش دادن خواهد بود.

...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

تشکر شده توسط: P@RSA , goldmen
05-15-2013, 01:25 PM
ارسال: #4
برای بهتر گوش دادن برداشتن گام های زیر لازم است:

1- خود را مشتاق شنیدن نشان دهید

با جان و دل به صحبت های طرف مقابل گوش دهید. اشتیاق خود را برای شنیدن صحبت هایش به او بفهمانید. اگر همسرتان نشسته است، شما نیز بنشینید. اگر ایستاده است، شما نیز بایستید، به طرف او برگردید و با او همراه باشید و به او این حس را منتقل کنید که در دسترس و پذیرا هستید. اشتیاق شما در گوش دادن به صحبت های طرف مقابل باعث احساس امنیت و آرامش در او خواهد شد و او راحت تر با شما صحبت خواهد کرد.

2- حذف عوامل مزاحم محیطی

لطفا وقتی با هم صحبت می کنید تا حد امکان مزاحم های محیطی مانند تلویزیون، رادیو و حتی گوشی تان را خاموش کنید. اگر شرایط محیطی فراهم نبود، صحبت های تان را به زمان دیگری موکول کنید.

3- حفظ ارتباط چشمی با گوینده

مهمترین ابزار ارتباطی در صورت شما قرار دارد: چشم هایتان. سعی کنید هنگام صحبت کردن به همسرتان نگاه کنید. یادتان نرود که گوش دادن فقط شنیدن نیست. بنابراین، در حین گفت و گو به نگاه هایتان هم دقت کنید.

4- دقت در رفتارهای غیرکلامی

همسر شما فقط با لب هایش با شما صحبت نمی کند. حواستان باشد هنگام گوش دادن دقیق به رفتارهای غیرکلامی طرف مقابل توجه کنید. مثلا به حالات چهره، دست ها و حتی تنفس او توجه کنید. به لحن صحبت و صدایش دقت کنید. دقت کردن در رفتارهای غیرکلامی همسرتان باعث می شود بهتر و راحت تر او را بشنوید و درک کنید.

5- تشویق به ادامه صحبت

اغلب افراد بعد از اینکه حرفی را می زنند مکث می کنند. در واقع، این مکث برای کسب اطمینان از این است که شنونده می خواهد بداند واقعا در درون من چه خبر است یا نه. اکثر ما به غلط فکر می کنیم طرف مقابل مکث می کند تا ما صحبت کنیم. در این مواقع سعی کنید همسرتان را به ادامه صحبت تشویق کنید. با این کار به او می گویید: «آنچه می گویی برای من مهم است. من برای گوش دادن به تو وقت می گذارم. پس با من حرف بزن.»

- اعلام درک و برداشت خود و خلاصه کردن حرف های طرف مقابل

این کار باعث می شود تا گام به گام با او پیش بروید و او هم مطمئن خواهد شد شما به حرف های او گوش می دهید. علاوه بر این، از پیش آمدن سوء تفاهم هم پیشگیری می کنید.چیزی را که از همسرتان شنیده اید با بیان خود دقیقا تکرار کنید. سعی کنید اصل مطلب را بی کم و کاست بگوییدو از همسرتان بخواهید آن را تایید یا تصحیح کند.

بنابراین سعی کنید سوالاتی از این دست را مطرح کنید

«بذار من بگم چی از حرفات فهمیدم، تو می گی ... ؟»، «ببین درست متوجه شدم ...»، «منظورت اینه که ...»، «اگه اشتباه نکنم تو احساس می کنی ...».

7- طرح سوال های باز

بعد از اینکه دقیق به حرف های همسرتان گوش دادید و او را به حرف زدن بیشتر دعوت کردید و درک خود را از پیام اصلی او از طریق خلاصه کردن صحبت هایش به او منتقل کردید باز هم ممکن است بخواهید بیشتر بدانید. در اینجا بهترین کار پرسیدن سوال های باز است. از پرسیدن سوال های بسته اجتناب کنید، چون اگر از یک سوال بسته و محدودکننده استفاده کنید، راه به جایی نمی برید. برای مثال، آیا این موضوع تو روناراحت کرده؟ جواب: بله – خیر (سوال بسته).

»می دونم که گفتی به مهمونی پنج شنبه میایی، ولی به نظر می رسه قلبا راضی نیستی و اخم کردی. دوست دارم بدونم قلبا دلت می خواد چه کار کنی؟» (سوال باز)

8- صبوربودن

بعد از اینکه صحبت های طرف مقابل تمام شد بلافاصله شروع به جواب دادن و مطرح کردن راه حل نکنید. کمی درنگ کنید. ممکن است حرف های طرف مقابل هنوزتمام نشده باشد و این کار شما باعث پرش افکار در او شود و ذهن و کلام او را از چیزی که واقعا می خواسته بگوید منحرف کنید.

9- کوتاه و روشن سخن گفتن

گاهی منتظر می ماند تا شما هم صحبت کنید. در این مواقع سعی کنید کوتاه و روشن سخن بگویید تا فرصت لازم برای درک کلام شما از سوی طرف مقابل فراهم شود. علاوه بر این، از مطرح کردن مثال ها و بیان خاطرات طولانی خودداری کنید، چون وقت گیر است. احتمالا طرف مقابل هنوز هم حرف هایی برای شنیده شدن دارد. آنها را از دست ندهید.

...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

تشکر شده توسط: goldmen , محسن قلي زاده
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پیشنهاد برای مطالعه jahanagahi 3 1,159 09-09-2015 02:12 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  راهی برای استوارساختن عادت‌های مثبت و متحول‌کننده/ یادداشت محمود معظمی samiar afshari 0 703 03-06-2015 04:08 PM
آخرین ارسال: samiar afshari
  مطالب مختلف در مورد ازدواج و زندگی مشترک صدفی 141 16,867 09-23-2014 02:54 PM
  دانلود کتاب الکترونیک برنامه ۳۰ روزه برای پولدار شدن karafarin 2 1,294 06-30-2013 07:29 PM
آخرین ارسال: REZA HAJISALIMI
  داستانی واقعی برای شما که به پیشرفت فکر میکنید ... m-jalalvand 5 1,294 06-23-2013 03:18 PM
آخرین ارسال: Fela.Want
  نکاتی برای آسودگی خاطر شما mallarme 23 3,210 05-15-2013 03:27 PM
  پنج روش برای اینکه ضمیر ناخودآگاهتان را تحت کنترل درآورید بهداد 3 1,305 05-10-2013 06:19 PM
آخرین ارسال: miliyarderno1
  شش قدم برای فراموش کردن گذشته venus2 0 798 05-09-2013 12:27 AM
آخرین ارسال: venus2
  زندگی چه میگوید؟ نرگس فیاض 1 850 04-29-2013 03:20 PM
آخرین ارسال: m-jalalvand
  بهترین راه برای شاد بودن jahanagahi 12 2,480 04-28-2013 08:46 PM
  ده قانون زندگی........ mallarme 0 656 04-24-2013 08:42 PM
  زندگی خیلی کوتاه است. هر لحظه ان را زندگی کن. فرهاد قربانی 0 716 04-14-2013 09:18 AM
آخرین ارسال: فرهاد قربانی
  ده فرمان برای دستیابی به موفقیت: minoo 5 1,068 04-11-2013 07:24 PM
  زندگی و وصیت نامه MARYAR 7 1,410 04-09-2013 08:34 AM
آخرین ارسال: Delta.H
  سلف سرویس زندگی MARYAR 6 1,218 04-08-2013 01:19 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  7 راهنمایی برای خوشبختی در زناشویی با یک کاسب یا کارآفرین mallarme 0 705 03-17-2013 08:31 PM
  پیشنهاداتی ساده برای سالی پربارتر نرگس فیاض 3 965 03-17-2013 03:03 PM
آخرین ارسال: mohammadshamosi
  زندگی نامه دبی فورد از زبان خودش zoofanoon 1 2,552 03-14-2013 12:30 AM
آخرین ارسال: sokoot
  راز زندگی؟ zoofanoon 1 802 02-10-2013 05:28 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  گاهی ندانستن بهتر از دانستن است ali mohammady 0 883 01-28-2013 11:51 PM
آخرین ارسال: ali mohammady

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS