ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

پدر شیرینی دانمارکی، مارک ایرانی شیرینی دانمارکی
زمان کنونی: 04-24-2024, 11:16 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: karafarin
آخرین ارسال: karafarin
پاسخ: 1
بازدید: 2894

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 31 رأی - میانگین امیتازات : 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
03-10-2013, 09:59 AM
ارسال: #1
از شهرستانی نه چندان مشهور آمد و چیزی نگذشت که پدر شیرینی دانمارکی از آب درآمد ، مردی که فروتنی بزرگمنشانه اش در چندین دهه گذشته به او اجازه نداده به این امر معترف شود .

آقای خانکیشی کمی از خودتان بگویید :

خانکبشی آقاجانی هستم ودر سال 1308 در هشجین خلخال بدنیا آمدم ، در سن 8 سالگی به فاصله 6 ماه پدر و مادرم را از دست دادم و از همان زمان آموختم روی پای خودم بایستم .

آفای خانکیشی چه سالی تهران شما را به خودش دعوت کرد ؟

من تا دوران نوجوانی در زادگاه خود و شهرهای شمالی به کارهای مختلفی دست زدم و در سال 1332 – سال کودتای 28 مرداد – به واسطه شخصی به نام جمشید خان که از متنفذین محلی بود به تهران آمدم .

از چه زمانی وارد عرصه شیرینی پزی شدید ؟

در سال 1342 در خیابان تخت جمشید روبروی شرکت نفت در یک مغازه شیرینی پزی اجاره ای که توسط یک خانم دانمارکی به نام " آنالیزا ادسلو"که همسری ایرانی داشت مشغول به کار شدم . به عبارت دیگر سنگ بنای شیرینی دانمارکی را در ایران خانم ادسلو و کارگران دانمارکی اش بنا گذاشته اند و من آن زمان اولین و تنها کارگر ایرانی این مغازه بودم .

در سال 1345 اولین شعبه بزرگ شیرینی دانمارکی در خیابان ویلای فعلی و چهار سال بعد شعبه دوم آن در خیابان پاسداران کنونی راه اندازی شد و من به همراه یک کارگر ایرانی دیگر کلیه امور پخت و پز هر دو مغازه را به تنهایی انجام می دادیم .

آقای خانکیشی فرمودید خانم آنالیزا و کارگرانش دانمارکی بودند شما چگونه با آنها ارتباط برقرار می کردید ؟

باید بگویم که ما با کلکسیونی از زبانها با هم ارتباط برقرار می کردیم .

شوهر ایشان که ترکی و فارسی را بلد بودند و من هم پس از مدتی با لغات و اصطلاحات مورد نیاز به انگلیسی و دانمارکی آشنا شدم در واقع ما با یک زبان پیجین ( زبانی آمیخته که اساس زبانش از لغات و اصطلاحات چند زبان تشکیل شده باشد ) با هم گفتگو می کردیم .

آقای خانکیشی که صحبت از زبان پیش آمد به نظر شما زبان مادری شیرین تر است یا تمام شیرینی های دنیا و از جمله شیرینی دانمارکی ؟

هیچ شیرینی در دنیا آن قدر شیرین نیست که بتواند شیرینی زبان مادری را زایل کند . من نیز با وجود اینکه در محیط زبانی متفاوت با زبان مادری ام کار می کردم هیچ گاه زبان مادری ام را ترک نکردم .

برگردیم به موضوع اصلی ، شما دقیقا" از کجا شروع و به کجا رسیدید ؟

همان طور که گفتم من فعالیت خودم را از سال 42 شروع کردم و تا سال 57 که انقلاب اسلامی پیش آمد تهیه انواع شیرینی از جمله دانمارکی را یاد گرفته بودم ولی سال 57 به بعد به علت رفتن خانم اودسلو به خارج از كشور مدیریت شیرینی دانمارکی را به عهده گرفتم و تا سال 1386 این

روند ادامه داشت یعنی دقیقا" پس از 44 سال کار شیرینی پزی خود خواسته بازنشسته شدم .

آقای خانکیشی زمانی که نام شیرینی دانمارکی به میان می آید یک نوع شیرینی خاص به ذهن ما می آید می خواهیم بدانیم از موقعی که شما کارتان را شروع کردید تغییری در فرم و کیفیت این شیرینی به وجود آمده یا نه ؟

از نظر فرم و شکل نه ولی از نظر کیفیت فرق کرده چون ما اگر بخواهیم در حال حاضر شیرینی دانمارکی را با همان کیفیت کما فی السابق تولید کنیم قیمت آن خیلی گران تمام خواهد شد که این از نظر اقتصادی نه به نفع فروشنده خواهد بود و نه به نفع مشتری . ولی شیرینی ها همیشه تازه است وبه روز تولید میشود.

آقای خانکیشی آیا شیرینی عروسیتان از شیرینی های دست پخت خودتان بود ؟

نه ، من هفت سال پیش از افتتاح نخستین شعبه شیرینی دانمارکی در ایران ،ازدواج کرده بودم ،اگر می دانستم 7 سال صبر می کردم باشیرینی های دست پخت خودم مراسم ازدواجم را برگزار مي كردم.

آقای خانکیشی شما تا به حال دانمارک رفتید ؟

بله من به چند کشور اروپایی از جمله دانمارک سفر داشته ام در یکی از این سفرها یک شیرینی پز پرسید آیا در شیرینی فروشی ها ی دانمارک یک شیرینی هست که نشناسی و یا نتوانی آن را درست کنی و من گفتم نه چنین چیزی امکان ندارد .

آقای خانکیشی شما اول بار نام شیرینی دانمارکی را شنیدید یا خود شیرینی را خوردید ؟

( با خنده ) همان باراول که اسم این شیرینی را شنیدم در ضمن اولین باری بود که آن را خوردم .

آقای خانکیشی در طول مصاحبه ما شما را با اسم کوچکتان مورد خطاب قرار دادیم می توانید در مورد نامتان به ما توضیح دهید ؟

خانکیشی یک نام دو قسمتی ترکی است که روی هم رفته " مرد خان " معنی می دهد .

خان که همان کلمه " خان " رایج در زبان فارسی است . اما واژه " کیشی " سرنوشت جالب تری دارد ، این واژه در ترکی آذربایجانی به معنی " مرد " در ترکی خلجی ( زبان ترکی رایج در خلجستان قم ) به معنی " زن " و در ترکی استانبولی به معنی مطلق " شخص " ( اعم از زن یا مرد ) می باشد.

آقای خانکیشی شما مطمئنا فقط در تهیه شیرینی دانمارکی تخصص ندارید؟

برخی از شیرینی هایی که در این قنادی تهیه میشوند عبارتنداز:

دنیش – اسپندوا - وافلا – بادامی – نارگیلی – ماکونا – سیب دولا- کوکیز – فاشلیته- رولت مربایی - کیک صبحانه با طعم های مختلف – پای سیب وپرتغال وموز– انواع دسر – انواع موس – انواع نان – انواع پیراشکی – انواع تارت و...

خالی از لطف نیست که بگویم به علت کیفیت خوب شیرینی ها برخی از مشتریان ما از 40 سال پیش مارا ترک نکرده اند.

از اینکه وقت خود را دراختیار ما گذاشتید متشکریم.

من هم متشکرم.

http://taghajani.blogfa.com/post-175.aspx

سرباز پیاده شطرنج هم اگر راه را تا انتها ادامه دهد وزیر می شود!!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: mir abbas , سیدمهدی هاشمی , صابری
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  10 راز موفقیت «پیر امیدیار»؛ ثروتمندترین مرد ایرانی! samiar afshari 6 2,466 10-22-2015 04:45 PM
آخرین ارسال: hossein aghili
  "بیژن پاکزاد" موفق‌ترین فروشنده ایرانی Amiraliamirali 1 1,265 09-19-2015 05:54 PM
آخرین ارسال: Amiraliamirali
Rainbow پولدار ترین مرد ایرانی omid.movafaghiat 0 974 12-25-2014 02:40 PM
آخرین ارسال: omid.movafaghiat
  پولدار ترین مرد ایرانی omid.movafaghiat 0 1,819 12-25-2014 02:33 PM
آخرین ارسال: omid.movafaghiat
  یک مرد روستایی ایرانی با درآمد میلیون دلاری MARYAR 7 2,191 11-18-2014 01:10 PM
آخرین ارسال: melisa8
  ورود یک میلیارد تازه وارد ایرانی به لیست فوربس با ملیت تازانیایی forbes 1 1,152 07-24-2014 05:57 PM
آخرین ارسال: YashaR1989
  8مولتی میلیاردر ایرانی را بشناسید (فوق العاده+حتما بخوانید) کامیار کاظمی 25 10,587 07-01-2014 02:18 PM
آخرین ارسال: aminsalar
  میلیاردرهای ایرانی از راز خود می گویند... کامیار کاظمی 23 7,896 06-19-2014 11:31 PM
آخرین ارسال: abdolhossein
  خلاقیت یک کارگر روستایی ایرانی که میلیاردر شد! ndm1368 45 11,200 06-19-2014 11:09 PM
آخرین ارسال: abdolhossein
  تنها زن میلیاردر ایرانی کیست؟ iranbano 0 1,262 04-10-2014 04:34 PM
آخرین ارسال: iranbano
  مصاحبه من با ثابت قدم- قدیمی ترین شیرینی فروشی تهران کامیار کاظمی 2 4,810 01-23-2014 11:31 PM
آخرین ارسال: 630
  اشنایی با زندگی انوشه انصاری اولین زن فضا نورد ایرانی الاصل - انوشه انصاری نمونه یک ز omid.monibi 0 1,002 01-12-2014 02:32 PM
آخرین ارسال: omid.monibi
Rainbow معرفی میلیاردر های ایرانی همراه عکس omid.monibi 2 1,307 01-12-2014 02:23 PM
آخرین ارسال: omid.monibi
  میلیاردرهای ایرانی را بشناسید successman 3 1,551 12-24-2013 05:29 PM
آخرین ارسال: zhosseini81
  اسامی بیلیونرهای ایرانی بهنام ذوالفقارزاده 4 3,281 06-04-2013 03:43 PM
آخرین ارسال: Divar
Wink معرفی میلیاردرهای ایرانی کامیار کاظمی 60 17,263 05-23-2013 11:33 AM
آخرین ارسال: mallarme
  میلیاردر معروف ایرانی ‌پولهایش‌ را چگونه ‌خرج ‌می‌کند؟ karafarin 0 1,553 03-13-2013 04:55 PM
  کسب و کار ۱۰ فوتبالیست پولدار ایرانی karafarin 0 1,035 01-30-2013 03:13 PM
  پولدارترین ایرانی کیست؟ mohammad62 2 1,534 01-22-2013 12:29 AM
آخرین ارسال: mehdiseven
  دانستنی ها ی کاربردی : راز موفقیت چهار میلیاردر ایرانی از زبان خودشان REZA HAJISALIMI 6 3,802 01-18-2013 10:35 AM
آخرین ارسال: کوروش بزرگ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS