ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

چگونه ايده‌ فوق‌العاده براي شروع كسب‌وكار پيدا كنیم ؟
زمان کنونی: 04-16-2024, 10:39 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Delta.H
آخرین ارسال: لبخند زندگی
پاسخ: 4
بازدید: 2561

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
01-30-2013, 09:58 PM
ارسال: #1
اگر هنوز کسب و کار خود را آغاز نکرده اید یا ایده ای برای گسترش کسب و کار فعلیتان ندارید حتماً این مقاله را بخوانید.
چگونه ايده‌ فوق‌العاده براي شروع كسب‌وكار پيدا كنیم

اکثر مردم معتقدند قدم اول برای راه‌انداختن بنگاهی اقتصادی داشتن ایده خوب است.با نگاهی به مدارس کسب‌وکار می‌بینیم که در آنها جلسه‌های «توفان فکری ایده‌یابی» فراوانی برگزار می‌شود که در این جلسه‌ها گروه‌های دانشجویان سعی می‌کنند
ایده میلیارد دلاری بعدی را پیدا کنند. اما هیچ کدام از این ایده‌ها هیچ‌وقت چیزی نمی‌شوند.

کسب‌وکار‌های بزرگ بر روی ایده‌های مبتنی بر بهبود‌های حاشیه‌ای یا ویژگی‌های افزایشی ساخته نمی‌شوند، آنها مشکلات و معضلات واقعی مخاطبان را حل ‌می‌کنند و نیازمند فهم عمیقی از این مشکلات اساسی هستند. بنابراین، اشتباه‌ترین حالت برای شروع این است که با ایده و فکر محصولی شروع کنید که برای پیدا کردن آن تنها 30 دقیقه دور یک میز نشسته‌اید.

پس چگونه باید یک ایده عالی برای شروع کسب‌وکار بیابید؟
بازاری بزرگ پیدا کنید:
به دنبال صنایع و بازار‌های بزرگ بگردید، چرا که در نهایت لازمه تمامی کسب‌وکار‌ها کوشش و تلاش فراوان است و شما نمی‌خواهید که وقت و انرژی خود را برای چیزی غیر از ایده‌ای که پتانسیل تبدیل شدن به یک بنگاه بزرگ را داشته باشد؛ هزینه کنید. نکته اضافه‌تر اینکه سعی کنید فضای کسب‌وکار غیراغوا کننده‌ای را بیابید و در نتیجه رقیب‌های کمتری داشته باشید. من برای شروع اولین کسب‌وکار به شدت به بازار‌های اسپانیایی زبان علاقه داشتم. در سال 2005 این بخش از بازار به شدت در حال رشد بود، قدرت خرید زیادی داشت و از طرف دیگر مورد توجه کانون‌های فناوری نیز قرار نداشت.
به‌علاوه اینکه من به دلیل مکزیک تبار بودن، زبان اسپانیولی بلد بودم و با بازار نیز آشنایی داشتم. امتیازی که عده کمی در کانون‌های تکنولوژی از آن برخوردار بودند. من به این جمع‌بندی رسیدم که این فرصتی مغتنم برای من است.
به دنبال یک مشکل یا نقطه ضعف اساسی باشید:
به خوبی بازار مورد نظرتان را مطالعه کنید و مشکل مورد نظر را در آن بیابید. با صحبت کردن با متخصصان، مشتریان و کاربران پیچیدگی‌های فضای پیش روی خود را بشناسید. کتاب‌هایی در خصوص این محیط بخوانید.حتی شاید نیاز باشد تا چند وقتی را در این محیط کار کنید. هنگامی که من تصمیم گرفتم کسب‌وکار خودم را آغاز نمایم، چند ماهی را به صحبت کردن با تمامی افراد اسپانیایی زبانی که می‌شناختم اختصاص دادم. از آنها در مورد شغل‌های ایشان و الگو‌های مصرف‌شان پرسیدم. اشتراک تمامی نشریه‌ها و روزنامه‌های مرتبط را گرفتم و در خصوص بازار مطالعه کردم.
من به سرعت متوجه شدم که در حالی که سایت‌هایی نظیر :Monster.com یا CareerBuilder.com بازار خدمات کاریابی را برای اکثر آمریکایی‌های جویای کار متحول کرده‌اند، در به‌دست آوردن مخاطب در زمینه نیرو‌های جویای مشاغل با دستمزد‌های پایین و همچنین تعداد زیادی از اسپانیایی زبان‌های به دنبال کار شکست خورده‌اند. یکی از دلایل این بود که بسیاری از این افراد دسترسی به اینترنت نداشته و همچنان از آژانس‌ها و دفتر‌های کاریابی سنتی برای پیدا کردن شغل بهره ‌می‌گرفتند. من مشکل بسیار بزرگی را یافته بودم.
به یک راه‌حل سریع و نا‌پخته بیندیشید:
در نهایت اینکه چگونه شما مشکل را حل کرده‌اید به هیچ وجه اهمیت ندارد، چرا که نسخه اول شما به طور قطع غلط و نا‌قص است. اگر‌چه وقتی‌که شما راه ‌بیفتید و شروع به سعی کردن برای حل این مشکل نمایید، به سرعت خواهید آموخت که چه راه‌حلی جواب می‌دهد و چه راه‌حلی خیر. ایده اول من برای شروع این بود که یک صفحه اعلان شغل درست کنم که در قالب خروجی‌های هفتگی، خبرنامه‌هایی از آن استخراج شده و در بین همسایگان اسپانیایی توزیع شود. اما خیلی زود فهمیدم که این ایده ناقص است چرا که هم خیلی پر‌هزینه بود و هم زمان زیادی نیز تلف می‌شد تا بتوان داوطلب‌هایی را برای یک شغل یافت. ضمن اینکه تمامی مشاغل نیز اعلام می‌كردند که نمی‌توانند فعالیت خود را تعطیل کنند. بنابراین ‌باید به دنبال واسط ارتباطی دیگری برای اطلاع‌رسانی می‌گشتم و طولی نکشید که تلفن را کانال ارتباطی کاملی یافتم. در نتیجه سامانه خودکاری مبتنی بر تلفن طراحی کردم که این امکان را فراهم می‌ساخت تا به محض اعلام یک شغل، جویندگان کار تماس‌های تلفنی را در خصوص شغل مورد‌نظر خود دریافت نمایند. ضمن اینکه اگر شخص جویای کار می‌خواست تا برای این شغل تقاضا بدهد می‌توانست عدد 1 را فشار داده و به طور همزمان برای مصاحبه متصل شود.
پس اگر به دنبال ایده بزرگ بعدی برای یک بازار بزرگ هستید، راجع ‌به آن مطالعه کنید و مشکلات موجود را بیابید و تنها در این حالت شروع به تلاش برای یافتن راه‌حل نمایید.

منبع:emakh.ir

.

[تصویر: emza01.png]
[تصویر: emza02.png]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , mallarme , بهداد , حامد , کامیار کاظمی , mir abbas , اقاي ايـــده , مهدی 1 , P@RSA , من میلیاردرم , nami , مــجــیــנ , safari-cht , vahid61 , s_a , نرگس فیاض , amin2002hs , hamidmh
01-30-2013, 11:58 PM
ارسال: #2
RE: چگونه ايده‌ فوق‌العاده براي شروع كسب‌وكار پيدا كنیم ؟
عالی بود اقا حمزه ارزش چند بار خوندن رو دارره.

منتظر نشوید هیچ زمانی مانند اکنون نخواهد بود.
 تشکر شده توسط: Delta.H , P@RSA , من میلیاردرم , sajjad.ghorbani , نرگس فیاض
01-31-2013, 12:06 AM
ارسال: #3
بنظر من الان در کسب و کارها بیشتر از همه مورد دوم جواب می ده و موجب موفقیت می شه، پس:
"به دنبال یک مشکل یا نقطه ضعف اساسی باشید"

من ازدرون تو حرف میزنم
اگربخواهی تابستان هم برف می آید
اگربخواهی دست دراز میکنی ابری در آسمان میگیری
اگربخواهی به درخت خشکیده ای خیره میشوی و انجیر بر شاخه اش میروید
اگرتو بخواهی غیرممکن ها ممکن میشود
پس بخواه

دوره توانگری و جذب
 تشکر شده توسط: Delta.H , P@RSA , کامیار کاظمی , mir abbas , من میلیاردرم , Mrs.Seyedi , نرگس فیاض
05-18-2017, 08:39 PM
ارسال: #4
(01-30-2013 09:58 PM)Delta.H نوشته شده توسط:  اگر هنوز کسب و کار خود را آغاز نکرده اید یا ایده ای برای گسترش کسب و کار فعلیتان ندارید حتماً این مقاله را بخوانید.
چگونه ايده‌ فوق‌العاده براي شروع كسب‌وكار پيدا كنیم

اکثر مردم معتقدند قدم اول برای راه‌انداختن بنگاهی اقتصادی داشتن ایده خوب است.با نگاهی به مدارس کسب‌وکار می‌بینیم که در آنها جلسه‌های «توفان فکری ایده‌یابی» فراوانی برگزار می‌شود که در این جلسه‌ها گروه‌های دانشجویان سعی می‌کنند
ایده میلیارد دلاری بعدی را پیدا کنند. اما هیچ کدام از این ایده‌ها هیچ‌وقت چیزی نمی‌شوند.

کسب‌وکار‌های بزرگ بر روی ایده‌های مبتنی بر بهبود‌های حاشیه‌ای یا ویژگی‌های افزایشی ساخته نمی‌شوند، آنها مشکلات و معضلات واقعی مخاطبان را حل ‌می‌کنند و نیازمند فهم عمیقی از این مشکلات اساسی هستند. بنابراین، اشتباه‌ترین حالت برای شروع این است که با ایده و فکر محصولی شروع کنید که برای پیدا کردن آن تنها 30 دقیقه دور یک میز نشسته‌اید.

پس چگونه باید یک ایده عالی برای شروع کسب‌وکار بیابید؟
بازاری بزرگ پیدا کنید:
به دنبال صنایع و بازار‌های بزرگ بگردید، چرا که در نهایت لازمه تمامی کسب‌وکار‌ها کوشش و تلاش فراوان است و شما نمی‌خواهید که وقت و انرژی خود را برای چیزی غیر از ایده‌ای که پتانسیل تبدیل شدن به یک بنگاه بزرگ را داشته باشد؛ هزینه کنید. نکته اضافه‌تر اینکه سعی کنید فضای کسب‌وکار غیراغوا کننده‌ای را بیابید و در نتیجه رقیب‌های کمتری داشته باشید. من برای شروع اولین کسب‌وکار به شدت به بازار‌های اسپانیایی زبان علاقه داشتم. در سال 2005 این بخش از بازار به شدت در حال رشد بود، قدرت خرید زیادی داشت و از طرف دیگر مورد توجه کانون‌های فناوری نیز قرار نداشت.
به‌علاوه اینکه من به دلیل مکزیک تبار بودن، زبان اسپانیولی بلد بودم و با بازار نیز آشنایی داشتم. امتیازی که عده کمی در کانون‌های تکنولوژی از آن برخوردار بودند. من به این جمع‌بندی رسیدم که این فرصتی مغتنم برای من است.
به دنبال یک مشکل یا نقطه ضعف اساسی باشید:
به خوبی بازار مورد نظرتان را مطالعه کنید و مشکل مورد نظر را در آن بیابید. با صحبت کردن با متخصصان، مشتریان و کاربران پیچیدگی‌های فضای پیش روی خود را بشناسید. کتاب‌هایی در خصوص این محیط بخوانید.حتی شاید نیاز باشد تا چند وقتی را در این محیط کار کنید. هنگامی که من تصمیم گرفتم کسب‌وکار خودم را آغاز نمایم، چند ماهی را به صحبت کردن با تمامی افراد اسپانیایی زبانی که می‌شناختم اختصاص دادم. از آنها در مورد شغل‌های ایشان و الگو‌های مصرف‌شان پرسیدم. اشتراک تمامی نشریه‌ها و روزنامه‌های مرتبط را گرفتم و در خصوص بازار مطالعه کردم.
من به سرعت متوجه شدم که در حالی که سایت‌هایی نظیر :Monster.com یا CareerBuilder.com بازار خدمات کاریابی را برای اکثر آمریکایی‌های جویای کار متحول کرده‌اند، در به‌دست آوردن مخاطب در زمینه نیرو‌های جویای مشاغل با دستمزد‌های پایین و همچنین تعداد زیادی از اسپانیایی زبان‌های به دنبال کار شکست خورده‌اند. یکی از دلایل این بود که بسیاری از این افراد دسترسی به اینترنت نداشته و همچنان از آژانس‌ها و دفتر‌های کاریابی سنتی برای پیدا کردن شغل بهره ‌می‌گرفتند. من مشکل بسیار بزرگی را یافته بودم.
به یک راه‌حل سریع و نا‌پخته بیندیشید:
در نهایت اینکه چگونه شما مشکل را حل کرده‌اید به هیچ وجه اهمیت ندارد، چرا که نسخه اول شما به طور قطع غلط و نا‌قص است. اگر‌چه وقتی‌که شما راه ‌بیفتید و شروع به سعی کردن برای حل این مشکل نمایید، به سرعت خواهید آموخت که چه راه‌حلی جواب می‌دهد و چه راه‌حلی خیر. ایده اول من برای شروع این بود که یک صفحه اعلان شغل درست کنم که در قالب خروجی‌های هفتگی، خبرنامه‌هایی از آن استخراج شده و در بین همسایگان اسپانیایی توزیع شود. اما خیلی زود فهمیدم که این ایده ناقص است چرا که هم خیلی پر‌هزینه بود و هم زمان زیادی نیز تلف می‌شد تا بتوان داوطلب‌هایی را برای یک شغل یافت. ضمن اینکه تمامی مشاغل نیز اعلام می‌كردند که نمی‌توانند فعالیت خود را تعطیل کنند. بنابراین ‌باید به دنبال واسط ارتباطی دیگری برای اطلاع‌رسانی می‌گشتم و طولی نکشید که تلفن را کانال ارتباطی کاملی یافتم. در نتیجه سامانه خودکاری مبتنی بر تلفن طراحی کردم که این امکان را فراهم می‌ساخت تا به محض اعلام یک شغل، جویندگان کار تماس‌های تلفنی را در خصوص شغل مورد‌نظر خود دریافت نمایند. ضمن اینکه اگر شخص جویای کار می‌خواست تا برای این شغل تقاضا بدهد می‌توانست عدد 1 را فشار داده و به طور همزمان برای مصاحبه متصل شود.
پس اگر به دنبال ایده بزرگ بعدی برای یک بازار بزرگ هستید، راجع ‌به آن مطالعه کنید و مشکلات موجود را بیابید و تنها در این حالت شروع به تلاش برای یافتن راه‌حل نمایید.

منبع:emakh.ir

عالی بود مرسی
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پرسش پاسخ اموزش ايده يابي و ايده زايي اقاي ايـــده 21 3,595 05-18-2017 08:48 PM
آخرین ارسال: لبخند زندگی
  چگونه درآمد کنونی خود را ۲ یا ۳ برابر کنیم؟ Amiraliamirali 3 1,863 07-22-2016 07:13 PM
آخرین ارسال: MashTi Ali
  آینده ی مشاغل آی تی و شروع کسب و کار ABNS 5 1,812 05-22-2015 12:16 PM
آخرین ارسال: mehdi53gh
  مراحل راه‌اندازي يك كسب و كار جديد براي جوانان REZA HAJISALIMI 1 2,313 12-06-2014 01:19 AM
آخرین ارسال: لوبا
Wink از كجا بايد شروع كنم داريوش 28 2 1,262 11-09-2014 10:16 PM
آخرین ارسال: tan-graphic
  ذهن یک میلیاردر چگونه است؟ successman 2 1,793 08-22-2014 01:13 AM
آخرین ارسال: bayani
  چگونه سرمايه 20 ميليوني خود را 2 برابر کنيم؟! اقاي ايـــده 17 5,885 08-22-2014 12:46 AM
آخرین ارسال: پول دوست ولی شیرازی
  چگونه كنجكاوی خودتان را تحریك می كنید...؟!! mallarme 4 1,370 07-08-2014 03:21 AM
آخرین ارسال: hemmat
  چگونه یک شاگرد مغازه برای خود انتخاب کنیم؟ مهدی گل محمدی 9 5,693 07-06-2014 03:36 AM
آخرین ارسال: unlimited
  طرح كسب و كار MARYAR 4 11,507 05-14-2014 12:07 AM
آخرین ارسال: ناجیه
  ايده - ايده - ايده اقاي ايـــده 4 2,206 03-25-2014 01:58 PM
آخرین ارسال: اقاي ايـــده
  چگونه برای وبلاگ طرح کسب و کار بنویسیم؟ MARYAR 5 2,489 03-13-2014 11:21 PM
آخرین ارسال: saeed.abdollahi
  مدیریت مالی در شروع زندگی دانشجویی sherafati 3 1,459 11-06-2013 09:41 AM
آخرین ارسال: NoBody
  ثروتمندان چگونه پول پارو میکنند ceyton 2 1,596 08-25-2013 07:22 PM
آخرین ارسال: REZA HAJISALIMI
  شروع bashla 1 941 07-27-2013 11:57 AM
آخرین ارسال: maryambanoo
  چگونه مشکلات مالی خود را حل کنیم؟ mir abbas 10 2,735 07-09-2013 02:18 PM
آخرین ارسال: رضا فضلعلی
  یک ایده فوق العاده فرهاد قربانی 22 6,373 07-08-2013 01:33 AM
آخرین ارسال: Delta.H
  چگونه ثروتمند شویم soltan_sal 3 1,703 06-30-2013 02:20 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  اموزش ايده زايي و ايده يابي اقاي ايـــده 33 5,388 06-05-2013 12:46 AM
آخرین ارسال: kamangar
  شروع کسب و کار-تولید قند خرد شده مهدی گل محمدی 84 28,669 05-19-2013 12:53 AM
آخرین ارسال: tondar12

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS