ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

جوجه کشی !
زمان کنونی: 04-20-2024, 12:57 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: 3ObHaN
آخرین ارسال: setare rashidi
پاسخ: 47
بازدید: 10777

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امیتازات : 2.82
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جوجه کشی !
10-21-2012, 04:54 PM
ارسال: #41
RE: جوجه کشی !
(10-11-2012 12:40 PM)M3HDI نوشته شده توسط:  
(10-11-2012 03:34 AM)a_goodarzi67 نوشته شده توسط:  با سلام ،مطالب بچه هارو راجع به مرغ ومرغداری وجوجه کشی خوندم و از اونجایی که پدر من مرغداری داره و حدود20سالم سابقه کار تو این زمینه ،لازم دیدم یسری توضیحات بدم که فکنم بخاطر عدم اگاهی کافی گفته شده البته خدایی نکرده قصد توهین ندارم فقط هدفم اگاهییه!!
1.اگه بخواین دستگاه جوجه کشی بخرین به این امید که مثلا جوجه هاتونو به یه واحد مرغداری بفروشین باید بگم هیچکی نمیخره چون جوجه ها باید بعد بیرون اومدن از تخم واکسینه بشن و نژاد و اصل و نصبشون مشخص باشه که برا نحوه ی تغذیه و... ازش استفاده بشه!!
2.اگه کسی رو همینجوری به مرغداری راه نمیدن دلیلش اینه که بهداشت تو مرغداری خیلی مهمه و سیستم ایمنی جوجه ها حساسه و نیاز به مراقبت زیادی داره!
3.در بحث راجع به هورمون باید بگم دوستان اینا همش شایعست کسانی که با هورمون سروکار دارن حتما میدونن که هورمون باید به بدن تزریق بشه حالا شما حساب کن چطور امکان داره تو یه واحد مرغداری 25000قطعه ای(مرغداری خودمونو مثال میزنم!) شما میتونین به این تعداد مرغ دونه دونه هورمون تزریق کنین واقعا و عملا کار خنده دار و نشدنیه!!!
4.اگه میبینین که یه جوجه در عرض دوماه به وزن 2تا3کیلو میرسه این بخاطر اصول علمی شرایط نگهداری و تغذیه صحیح جوجه ها و در یک کلام پیشرفت علم هستش نه هورمون و کراتین و...و این برا هر موجود زنده ای صادقه!!!
امیدوارم این مطالب تا حدی تونسته باشه دید کسایی رو که در این زمینه شک داشتن رو برطرف کرده باشه ،بازم سوال یاشبهه ای تو این زمینه بود در خدمتم!!
a_goodarzi67@yahoo.com

سلام

اگر واقعا به مرغ ها هورمون نمیدن ، پس چرا بعضی از صاحب نام ها دارن مرغ بدون هورمون رو تبلیغ می کنن ومیفروشن؟

مثلا در همین مشهد من چند جا دیدم که آستان قدس تبیلغات مرغ بدون هورمون رو زده

و حتی فروشگاههای بزرگ مواد غذایی مشهد

اگر چنین چیزی وجود نداشته باشه این میشه کلاهبرداری و هیچ وقت کسی نمیاد در ملا عام کلاهبرداری کنه و اعتبار خودش رو خراب کنه

سلام مجدد
خیلی سادست،وقتی همه دم از مرغ هورمونی میزنن تبلیغ مرغ بدون هورمون میتونه مشتری زیادی جذب کنه!!!!باور کن فقط همینه!!
طرفم راست گفته مرغ بدون هورمون داره میفروشه!!!
دوست عزیز الان دنیای تبلیغات خیلی گسترده تر شده خیلی از چیزا که میبینیم و میشنویم فقط تبلیغه ،یا به ضرریچیز یا بنفع اون و عملا ریشه ی علمی نداره!!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: M3HDI , rasoul.es1989
10-21-2012, 05:29 PM
ارسال: #42
(10-11-2012 12:30 PM)3ObHaN نوشته شده توسط:  
(10-11-2012 03:34 AM)a_goodarzi67 نوشته شده توسط:  با سلام ،مطالب بچه هارو راجع به مرغ ومرغداری وجوجه کشی خوندم و از اونجایی که پدر من مرغداری داره و حدود20سالم سابقه کار تو این زمینه ،لازم دیدم یسری توضیحات بدم که فکنم بخاطر عدم اگاهی کافی گفته شده البته خدایی نکرده قصد توهین ندارم فقط هدفم اگاهییه!!
1.اگه بخواین دستگاه جوجه کشی بخرین به این امید که مثلا جوجه هاتونو به یه واحد مرغداری بفروشین باید بگم هیچکی نمیخره چون جوجه ها باید بعد بیرون اومدن از تخم واکسینه بشن و نژاد و اصل و نصبشون مشخص باشه که برا نحوه ی تغذیه و... ازش استفاده بشه!!
2.اگه کسی رو همینجوری به مرغداری راه نمیدن دلیلش اینه که بهداشت تو مرغداری خیلی مهمه و سیستم ایمنی جوجه ها حساسه و نیاز به مراقبت زیادی داره!
3.در بحث راجع به هورمون باید بگم دوستان اینا همش شایعست کسانی که با هورمون سروکار دارن حتما میدونن که هورمون باید به بدن تزریق بشه حالا شما حساب کن چطور امکان داره تو یه واحد مرغداری 25000قطعه ای(مرغداری خودمونو مثال میزنم!) شما میتونین به این تعداد مرغ دونه دونه هورمون تزریق کنین واقعا و عملا کار خنده دار و نشدنیه!!!
4.اگه میبینین که یه جوجه در عرض دوماه به وزن 2تا3کیلو میرسه این بخاطر اصول علمی شرایط نگهداری و تغذیه صحیح جوجه ها و در یک کلام پیشرفت علم هستش نه هورمون و کراتین و...و این برا هر موجود زنده ای صادقه!!!
امیدوارم این مطالب تا حدی تونسته باشه دید کسایی رو که در این زمینه شک داشتن رو برطرف کرده باشه ،بازم سوال یاشبهه ای تو این زمینه بود در خدمتم!!
a_goodarzi67@yahoo.com

ممنونم دوست عزیز از توضیحات کامل و عالیتون Heart
درمورد 3-4 بیشتر توضیح بدید خوشحال میشیم !
سلام
درباره گزینه 3(هورمون) همونطور که گفتم هورمون باید به بدن هر موجود زنده ای تزریق بشه هورمون خوراکی نداریم!کسایی که با مرغداری سروکار دارن بهتر متوجه میشن که اگه بخواین به چندهزار مرغ دونه دونه هورمون تزریق کنین چه کارنشدنیه وگرفتن این تعداد مرغ اولا کاری نیست که تو چنساعت بشه انجامش داد در ثانی اگه فرضا کسی بخواد اینکارو بکنه جز اینکه کلی تلفات گذاشته رو دستش بخاطراذیت شدن مرغا ،چیزی عایدش نمیشه در ضمن چه موقع جوجه ریزی و چه موقع فروش وهمچنین در کشتارگاه دکترای دامپزشکی بی رحمانه دارن به این کار نظارت میکنن!
در باره گزینه4(تغذیه)باید بگم شما هر موجود زنده ای رو تو بهترین شرایط زندگیش از نظر اب و هوا،تغذیه، ودور از عوامل منفی مخصوص اون موجود پرورش بدین رشدش نسبت به حالت معمول چندین برابر میشه و این دقیقا همون کاریه که برا مرغ وحتی گاو و گوسفندوصیفی جات و میوه جات داره صورت میگیره!!
اینم اضافه کنم که تو ایران مرغی که اماده میشه برا بازار حدوددوماه پرورشش طول میکشه در صورتی که این عدددر کشورهای پیشرفته حدود 45 روزه،واین تفاوت بخاطر پیشرفته تر بودن تجهیزات و تغذیه ی اصولی تر اوناست نه هورموناشون!!
 تشکر شده توسط: M3HDI
10-21-2012, 05:44 PM
ارسال: #43
(10-11-2012 11:12 AM)ast0300 نوشته شده توسط:  مرسی از اطلاعات مفیدتون
در مورد گزینه 4 که صحبت از تغذیه سالم و صحیح هست میشه یه برنامه غذایی در اختیارمون بزاری ؟ مثلا اینکه از روز تولد چه غذایی باید داد یا در یک هفتگی چی باید داد و ...
پیشاپیش صمیمانه سپاسگزارم

سلام
به صورت کلی دانی که به مرغ داده میشه ترکیبی از چندنوع مواد ازجمله:سویا،ذرت،گندم،فسفات،صدف،منیزیم،انواع ویتامین ها ی مجاز مورد نیاز بدن مرغ به صورت مخلوط با دان(نه هورمون و تزریق و...)و..هستش که همگی مجاز هستن واینا بسته به نژاد جوجه و سن اون با ترکیب های متفاوتی با هم مخلوط میشن.
اگه برنامه غذایی خواستین درخواستتونو برام میل کنین.
a_goodarzi67@yahoo.com
 تشکر شده توسط: M3HDI , ast0300
10-06-2013, 04:06 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-06-2013 04:06 PM، توسط سایان.)
ارسال: #44
سلام دوستان عزیز

اگر جوجه کشی و پرورش هر نوع جوجه ( کبک، بلدرچین، اردک، قرقاول و حتی مرغ ) را بخواهین انجام بدیم در درجه اول بهداشت آن هست. یعنی برای بهره وری بیشتر باید تلفات را به حداقل برسانیم و این مستلزم استفاده از دارو هست، بعضی از بیماریها مشترک بین انسان و دام هست. پس استفاده از دارو اجتناب ناپذیر هست. دوما بازدهی بیشتر نیاز به تولید بیشتر در حداقل زمان دارد که در روش صنعتی برای هر نوع طیور زمان آن متفاوت هست. پس زمان کمتر یعنی هورمونی شدن به این صورت که طیور بدون خواب و استراحت در تمام مدت مشغول خوردن میباشد که این باعث تجمع اسید لاکتیک در بدن حیوان میشود این خود به تنهایی عامل خطرنک واسه بعضی بیماریهای عروقی و قلبی میباشد. پس برای تولید صنعتی بعضی شرایط تغییر ناپذیرند. ولی میتوان برای پرورش صنعتی اقدام کرد. بلدرچین، کبک، قرقاول و حتی اردک گزینه بسیار خوبی برای تولید هستند حتی در زمینه صادرات هم میتوان کارهایی کرد. چنانچه ممنوعیت کمرگی صادرات گوشت طیور برداشته شده است.
سلام دوستان عزیز

اگر جوجه کشی و پرورش هر نوع جوجه ( کبک، بلدرچین، اردک، قرقاول و حتی مرغ ) را بخواهین انجام بدیم در درجه اول بهداشت آن هست. یعنی برای بهره وری بیشتر باید تلفات را به حداقل برسانیم و این مستلزم استفاده از دارو هست، بعضی از بیماریها مشترک بین انسان و دام هست. پس استفاده از دارو اجتناب ناپذیر هست. دوما بازدهی بیشتر نیاز به تولید بیشتر در حداقل زمان دارد که در روش صنعتی برای هر نوع طیور زمان آن متفاوت هست. پس زمان کمتر یعنی هورمونی شدن به این صورت که طیور بدون خواب و استراحت در تمام مدت مشغول خوردن میباشد که این باعث تجمع اسید لاکتیک در بدن حیوان میشود این خود به تنهایی عامل خطرنک واسه بعضی بیماریهای عروقی و قلبی میباشد. پس برای تولید صنعتی بعضی شرایط تغییر ناپذیرند. ولی میتوان برای پرورش صنعتی اقدام کرد. بلدرچین، کبک، قرقاول و حتی اردک گزینه بسیار خوبی برای تولید هستند حتی در زمینه صادرات هم میتوان کارهایی کرد. چنانچه ممنوعیت کمرگی صادرات گوشت طیور برداشته شده است.
10-06-2013, 04:16 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-06-2013 04:16 PM، توسط سایان.)
ارسال: #45
سلام دوستان عزیز

جوجه ای که به طور طبیعی 3 الی 6 ماه طول میکشه بالغ بشه اگر 45 روزه بالغ بشه یعنی تغییر شرایط رشد جوجه. مهمترین عامل آن نور هست که جوجه ها بدون استراحت میخورند و این باعث رشد جوجه در مدت زمان کمتر و تجمع اسید لاکتیک در بدن جوجه می شود. برای اطلاعات بیشتر میتونید در اینترنت با کلمات کلیدی جستجو کنید
سلام دوستان عزیز

جوجه ای که به طور طبیعی 3 الی 6 ماه طول میکشه بالغ بشه اگر 45 روزه بالغ بشه یعنی تغییر شرایط رشد جوجه. مهمترین عامل آن نور هست که جوجه ها بدون استراحت میخورند و این باعث رشد جوجه در مدت زمان کمتر و تجمع اسید لاکتیک در بدن جوجه می شود. برای اطلاعات بیشتر میتونید در اینترنت با کلمات کلیدی جستجو کنید
10-06-2013, 11:16 PM
ارسال: #46
(08-26-2011 03:15 PM)3ObHaN نوشته شده توسط:  هم با حرفتون موافقم هم مخالف .
من تو سه نقطه ی کشور ، شمال و مرکز و جنوب ، تو سه تا مرغداری نمونه ی کشوری همیشه میرم .
میدونید که تو مرغداری نمیزارن کسی وارد بشه . میگن مرغ چشم میخوره میمیره Big Grin
ولی میزارم من برم تو . تو هر سه تا مرغداری من دیدم علاوه بر انتی بیوتیک ، از هورمون هم استفاده میکنند .

شما ميتوني هورمون واسه من تهيه كني !؟؟

برای دنیایت چنان کار کن که گویا برای همیشه [در این دنیا] خواهی بود. و برای آخرتت [نیز چنان] سعی و تلاش کن که گویا فردا از دنیا خواهی رفت.
08-13-2018, 04:57 PM
ارسال: #47
Heart RE: جوجه کشی !
سلام جالب بود واسم این متن و کامل نشستم خوندمش .
من هم اتفاقا از جای دیگری نشستم تمام آموزش های مربوط به جوجه کشی این سایت رو مطالعه کردم و خیلی خیلی هم بدردم خورد البته من یه سال بود که خونده بودم مطالب آموزشی این سایت رو در مورد آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خوندم و یه سری اطلاعات هم در مورد دستگاه جوجه کشی خانگی بدست آوردم که از دلم نمیاد با دوستان هم متشرک نشم .
لینک آموزش جوجه کشی : https://www.eig-shop.com/blog/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AC%D9%88%D8%AC%D9%87-%DA%A9%D8%B4%DB%8C/
لینک دستگاه جوجه کشی خانگی :
https://www.eig-shop.com/product/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AC%D9%88%D8%AC%D9%87-%DA%A9%D8%B4%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C/
از مطلب دوست عزیزمون هم تشکر میکنم ولی بنظرم دوستان به این آموزش هایی هم که بهتون دادم حتما مراجعه کنین به دو علت من یه آدم خیلی دیر فهمی هستم 36 Smile)) و واقعا با آموزش هایی که از این سایت که لینک هاش رو بالا گذاشتم واستون تونستم آموزش جوجه کشی رو به صورت کلی یاد بگیرم که خیلی واسم خوشحال کننده بود این موضوع .
از مدیران انجمن هم تشکر خیلی خیلی زیاد میکنم من سال ها ئست های انجمن شما رو نگاه میکردم که دیدم دئیگه امروز وقتشه که یه اکانت بسازم و از شما هم تشکر کنم چرا ؟ چون که اگه آموزش های مفید این انجمن و حرفای مثبت نبود تو این انجمن من الان به این درامدی که الان رسیدم هم نرسیده بودم .
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تجربه خرید دستگاه جوجه کشی خانگی saeid1346 0 372 12-05-2017 07:09 PM
آخرین ارسال: saeid1346

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS