ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

بیست دریافت دگرگون کننده زندگی
زمان کنونی: 04-19-2024, 08:57 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Delta.H
آخرین ارسال: Mind
پاسخ: 4
بازدید: 2095

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امیتازات : 2.56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12-03-2012, 09:12 PM
ارسال: #1
تجربیات جوانترین سرمایه گذار دنیا

سلام دوستان عزیز
این مقاله را امروز در صفحه 106 مجله "حفاظت و ساختمان" شماره آبان91 خواندم و آن را
عیناً برایتان نقل میکنم.
بیشترین انگیزه ای که باعث شد این مقاله را در اینجا بیاورم سن و سال نسبتاً کم آقای
بانایان یعنی 20سال است که همسن یا جوانتر از بسیاری از عزیزان انجمن میباشد.

الکس بانایان یکی از اعضای بنگاه سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر Alsop Louie Partners واقع در سان‌فرانسیسکو است.
کتاب در دست انتشار او درباره 25 نفر از موفق‌ترین انسان‌های جهان، پرده از چیزهای کوچکی بر می‌دارد که این افراد
با انجام آنها حرفهٔ خود را به سمت قله‌ها سوق داده‌اند. الکس که فقط چند روز مانده تا دوره نوجوانی را پشت سر
بگذارد و وارد 20 سالگی شود، در ابتدای مقاله‌ای که در ادامه خواهید خواند، می‌نویسد:

فقط فکر کردن به آنچه در این سال‌ها اتفاق افتاده باعث می‌شود مأیوس شوم. قبل از اینکه ادامه دهم، این را گفته باشم که: این مطلب برای همه کس نیست. یک مقاله برای افرادی که بر تکنولوژی تمرکز دارند هم نیست. این مقاله را برای کسانی در آن بیرون نوشته‌ام که نیاز به یک یادآوری اضافه دارند: «هر چیزی ممکن است.» اگر می‌خواهید بدانید چطور دنیای من در این یک سال دگرگون شد، و چه درس‌های شگفت‌انگیزی در طول مسیر آموختم، همراهم شوید.

[تصویر: 0614_teenageVC_630x420.jpg]

دگرگونی من و فرایند آن

سال گذشته برای من گردبادی از اتفاقات دگرگون‌کننده زندگی بود، ولی اعتبار هیچ کدام را برای خودم در نظر نمی‌گیرم. اگر این رویدادها به وقوع پیوسته‌اند به خاطر وجود افرادی در زندگی‌ام بوده که به من اعتقاد دارند، مرا راهنمایی کرده‌اند، و سر پا نگهم داشته‌اند. من هر روز با فروتنی نسبت به آنها از خواب بیدار می‌شوم. کامیابی واقعی زندگی من آنها هستند و من فقط دارم روی موج، سواری می‌کنم.

برای اینکه تصوری از آنچه بر من گذشته به مخاطبین بدهم، جزئیاتی را به اشتراک می‌گذارم تا متوجه شوید که زندگی من یک سال پیش چطور بود و حالا چگونه است. ولی بگذارید کاملاً شفاف باشم: آنچه خواهید خواند یکی از آن فهرست‌های "کارهایی که برای موفقیت انجام داده‌‌ام" نیست، در عوض یک بررسی موردی درباره چیزهایی است که امکان‌پذیر هستند و یک نوجوان ستیزه‌جو مثل من توانسته از عهده‌شان بر آید؛ تصور اینکه چه کاری از عهده شخص شما ساخته است، با خودتان.

1. یک سال پیش من 18 کیلو سنگین‌تر بودم و توانِ دویدن برای بیش از 10 دقیقه را نداشتم. امروز (به لطف رژیم غذایی کم کربوهیدارتِ تیم فریس) آن کیلوهای اضافه را کم کرده‌ام و در حال تمریم برای شرکت در اولین مسابقه سه‌گانه عمرم هستم (که هرگز فکر نمی‌کردم از راه برسد.)

2. یک سال قبل در اتاقم توی خوابگاه نشسته بودم و داشتم به این فکر می‌کردم که وارد "دنیای واقعی" دره سیلیکون بشوم. امروز، یکی از اعضای Alsop Louie Partners هستم؛ یک بنگاه سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر، واقع در سان‌فرانسیسکو که در زمینه high-tech فعال است.

3. یک سال قبل، فقط سه نفر همکاری با کتابم را پذیرفته بودند و برای متقاعد کردن بقیه افراد مجبور بودم -به معنای واقعی کلمه- تعقیب و گریز خیابانی راه بیاندازم تا راضی به مصاحبه‌ها شوند. امروز، 11 مصاحبه تأییدشده دارم و روند رو به رشد است.

4. یک سال قبل، در ژورنال (دفتر روزانه) شخصی‌ام نوشتم که آرزو دارم برخی از قهرمان‌هایم در حوزه کسب و کار را ببینم، از جمله افرادی مثل تیم فریس، تونی شِی و الیوت بیزنو. امروز نه تنها همه‌شان را ملاقات کرده‌ام بلکه یکی‌شان را از نزدیک -سایه به سایه- دنبال کرده‌ام، با دومی شام خورده‌ام و با سومی سفری به اروپا را تجربه کرده‌ام که سفر معرکه‌ای بود! هرگز حدسش را هم نمی‌زدم که این اتفاقات بیافتند.

مهم نیست که این عقیده خیلی کودکانه به نظر برسد؛ من به شخصه دریافته‌ام که "رؤیاها می‌توانند به حقیقت بپیوندند." ابتدا که فکرش را بکنید دیوانه‌وار به نظر می‌آید ولی فقط کافی است آجرها را روی هم بچینید، یکی یکی، تا زمانی که سرتان توی ابرها فرو برود.

در ادامه، درس‌هایی را که در طول راه آموخته‌ام و این ناممکن‌ها را ممکن کرده‌اند با شما در میان می‌گذارم، با این امید که به شما هم کمک کنند.

درس‌هایی که آموخته‌ام

5. نوشتن در ژورنال شخصی زندگی مرا دگرگون کرد. ژورنال‌نویسی در دو مورد به من کمک کرد؛ حفظ درجه خوشحالی‌ام (وقتی لحظات شاد روزانه را می‌نویسید، مغز شما دقیقاً آن لحظات را دوباره تجربه می‌کند) و همین‌طور کمک به کشف کردن ایده‌هایی که حتی نمی‌دانستم آنها را در سر دارم. یکی از شعارهای شخصی من این است: «کتاب‌ها را می‌خوانم تا آنچه را دیگران می‌دانند بفهمم، ولی ژورنال می‌نویسم تا بفهمم خودم چه می‌دانم.»

6. رعد و برق آنهایی را می‌گیرد که دور و بر طوفان‌ها می‌پلکند. وقتی در خانه نشسته‌اید احتمال اینکه رعد و برق شما را بگیرد اندک است. اما وقتی بیرون هستید و در حالی که یک شی فلزی در دست دارید از درخت بالا می‌روید، بخت این اتفاق بیشتر است. موفقیت هم همین‌طور است. به کنفرانس‌های بزرگان بروید، به فرصت‌ها بله بگویید، و داستان‌تان را همه جا جار بزنید. این شمایید که می‌توانید بخت خودتان را رقم بزنید.

7. اولویت اول، همیشه خانواده. در طول راه این را درک کرده‌ام که تنها عامل همیشه وفادار زندگی، خانواده است. دوستان تغییر می‌کنند، شغل‌ها تغییر می‌کنند،‌ ولی خانواده شما همیشه خانواده شما باقی می‌ماند. از وقت خود سرمایه‌گذاری کنید تا رابطه خود با والدین و خواهر/برادرها را واقعاً به روابطی استثنایی تبدیل کنید. و اگر خانواده‌ای ندارید یک گروه خاص را پیدا کنید و با آنها چنین روابطی را بسازید.

8. هرگز نگویید "بهترین بماند برای آخر." از سوت آغاز، تمام آنچه را دارید رو کنید. و هیچ ایرادی هم ندارد که دسر را اول بخورید!

9. زندگی فقط یک بازی انسانی است. سازمان‌هایی که به نظر بزرگ می‌آیند (دیزنی، مایکروسافت و ...) فقط از انسان‌ها تشکیل شده‌اند. اگر بلد باشید کاپوت را بالا بزنید و آدم‌هایی را که ماشین (سازمان) را اداره می‌کنند بیابید و با آنها دوست شوید، آن وقت می‌توانید غیرممکن را ممکن کنید.

10. "نه" فقط به معنای "الآن نه" یا "درست از من نخواستی" است. اینکه یک نفر امروز "نه" بگوید به این معنا نیست که فردا هم "نه" خواهد گفت.

11. آدم‌های خوبی در دنیا وجود دارند. آدم‌ها می‌خواهند به کسانی که "یادآور خودشان هستند، پتانسیل‌های آنها را به یادشان می‌آورند، و نیت درستی دارند" کمک کنند. وقتی به شکل مناسب از کسی کمک بخواهید از دیدن اینکه چقدر آن فرد مهربان است شگفت‌زده خواهید شد.

12. خواندن کتاب‌ها، ناچیز شمرده شده ترین کلید موفقیت است. جدی نوشتم. شش کتاب اول فهرست پیشنهادات من این‌ها هستند: هرگز تنها نخور، تقدیم خوشحالی، چهار ساعت کار هفتگی، از قلبت مایه بگذار، وقتی دیگر حرفی نزدم خواهی فهمید که مرده‌ام، و هنر احتمالات.

13. آدرس ایمیل اکثر آدم‌ها را ظرف چند دقیقه می‌توان یافت. اینترنت امکان دسترسی به مشخصات تماس افرادی را که به راحتی نمی‌توان ملاقات‌شان کرد می‌دهد. از این موهبت استفاده کنید.

14. مشکلات اجتناب‌ناپذیر هستند ولی مضطرب شدن یک انتخاب است. من در زندگی یاد گرفته‌ام نگران شکست‌های کوچک نباشم و تمرکزم را روی رسیدن به موفقیت‌های واقعی قرار دهم.

15. تفکر درباره "ذخیره کردن پول" را رها کنید، در عوض شروع کنید به فکر کردن درباره "پول در آوردن." من افرادی را ملاقات کرده‌ام که ساعت‌ها وقت صرف جمع کردن برگه‌های تخفیف و پیدا کردن راه‌هایی برای صرفه‌جویی‌های چند دلاری می‌کنند. اگر این زمان را صرف اضافه کار یا شروع یک کسب و کار می‌کردند، نتایج مالی به مراتب بهتر می‌بود.

16. "ارتباط سازی شبکه‌ای،" تبادل کارت، و قاطی شدن با آدم‌های شیک‌پوش، وقت تلف کردن است. در عوض به شکل دادن رفاقت‌ با افرادی بپردازید که واقعاً در کار با آنها در ارتباط هستید. ارتباط سازی شبکه‌ای به نظر من کار کثیفی است و اصلاً هم با حال نیست. اما یافتن دوستان جدید، تا ابد رضایت بخش باقی خواهد ماند و به تمام جنبه‌های کاری و شغلی شما کمک می‌کند.

17. شما انعکاس 20 شخصیتی هستید که به شما بهترین اندرزها را داده‌اند. سعی کنید بهترین نصیحت‌ها را از خردمندترین و فاضل‌ترین افرادی که قادر به درکشان هستید بگیرید. تجربیات پیشین آنها می‌تواند بدل به آینده‌نگری شما شود.

18. زندگی یک بازی برد-باخت نیست. لازم نیست کسی ببازد تا شما برنده شوید.

19. برای اوقات آزاد خود، جا باز کنید. در برنامه زندگی‌تان وقتی را فقط برای کاوش کردن، رفتن به ماجراجویی، خواندن چیزهای جدید، و حرف زدن با افراد جدید قرار دهید. من دوستانی با پتانسیل بسیار بالا دارم که آنقدر مشغول چرخاندن چرخ‌های کارشان هستند که هرگز هیچ کار باارزشی انجام نداده‌اند. باور داشته باشید که اگر برای اوقات آزاد خود جایی باز کنید، بزرگترین ایده‌های بعدی زندگی‌تان در همین فراغت‌ها از راه خواهد رسید.

20. دستاورها، نیروی پشتیبان برای ایجاد خوشحالی نیستند. خوشحالیِ رسیدن به قله آنی و زودگذر است، ولی خوشحالیِ ناشی از خاطرات صعود به قله برای همیشه با شما خواهند ماند. در موارد شغلی نیز چنین است.

21. با مزه بودن و تعریف داستان‌های گیرا، می‌تواند به سرعت غریبه‌ها را به دوستان جدید بدل کند. هر دوی این موارد، مهارت‌هایی قابل آموختن و شکل دادن هستند.

22. جمله روبرو کاملاً مزخرف است: «چیزهایی که می‌دانید مهم نیست، کسانی که می‌شناسید مهم هستند.» اگر چیزی برای ارائه نداشته باشید، داشتن دوستان با نفوذ هم کمکی نمی‌کند. موفقیت 80٪ به محصول بستگی دارد و 20٪ به روش ارائه آن. ارتباطات شما در حد همان 20٪ مؤثر خواهد افتاد ولی آن 80٪ را جایگزین نمی‌کنند.

23. کارمندان خدماتی و منشی‌ها. با این دو گروه بدون استثنا عالی رفتار کنید. این مورد یکی از رازهای کوچک زندگی است.

24. وقتی به جایی رسیده‌اید که هیچ انتخاب دیگری ندارید، تازه از کارهایی که قادر به انجام‌شان هستید شگفت‌زده خواهید شد. هیچ چیزی تحریک‌کننده‌تر از حرکت بر لبه شکست نیست. چون باعث می‌شود شاهکارهایی باورنکردنی از خود به جا بگذارید که هرگز حتی فکرش را هم نمی‌کردید از شما ساخته باشد. ولی فقط در یک صورت است که به چنین مرزی خواهید رسید: پذیرفتن ریسک‌های غیر قابل تصور.

حرف آخر

جالب‌ترین نکته این مطالب این است که من آدم خاصی نیستم. هر چه انجام داده‌ام، حتی بهترش از عهده شما هم ساخته است. دلیل اینکه تمام این اتفاقات برای من افتاده این بوده که به اندازه کافی دیوانه بوده‌ام تا دست به امتحان بزنم. من مثالی از آدم‌های الکی خوش‌شانس نیستم، مرا مثالی از آنچه وقوعش ممکن است در نظر بیاورید.

اتفاقات خوبی که در این یک سال برای من افتاده برای شما هم ممکن است اگر به اندازه کافی خواستار آنها باشید. امیدوارم که با این مقاله کمکی به کسانی که بر لبه یک پرش بلند هستند کرده باشم. در این یک سال، الهام گرفتن از سایرین بود که کمک کرد پرشی به این بلندی داشته باشم.

هیچ چیزی قدرتمندتر از یک روح انسانی که وسط آتش قرار گرفته نیست. امیدوارم برای شما جرقه‌ای کوچک زده باشم.

.

[تصویر: emza01.png]
[تصویر: emza02.png]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , M3HDI , کامیار کاظمی , Asef14 , maxsoulfly , سعید یوسفی , arak_2008 , مهدی گل محمدی , bahador , Haavin , mehdi62 , farid2012 , goldmen , vahid61 , mir abbas , حامد , mallarme , 3ObHaN , dara , m_grate29 , Mind , s_a , Andisheh , Tnia , iranboy
12-03-2012, 11:32 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-03-2012 11:37 PM، توسط سعید یوسفی.)
ارسال: #2
RE: بیست دریافت دگرگون کننده زندگی
فوق العاده بود آقا حمزه، واقعا دستت درد نکنه.حرفهای این نوجوان به اندازه حرفهای آقای نامی برای من تکان دهنده بود. نمی دونم چرا بعضی از آدمها، از نظر عقلی اینقدر سریع رشد می کنند. اگر قیافه این شخص رو نمی دیدم هرگز باور نمی کردم، این حرفها مال یک نوجوان باشد.
هیچ چیزی تحریک‌کننده‌تر از حرکت بر لبه شکست نیست.
هیچ چیزی قدرتمندتر از یک روح انسانی که وسط آتش قرار گرفته نیست
زندگی یک بازی برد-باخت نیست. لازم نیست کسی ببازد تا شما برنده شوید.
نوشتن در ژورنال شخصی زندگی مرا دگرگون کرد.

همین که سلامتی، یعنی ثروتمندترین انسان روی زمینی. پس خدا را با همه وجودت شکر کن.
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: arak_2008 , Delta.H , مهدی گل محمدی , M3HDI , Haavin , mir abbas , jahanagahi , dara , اسماغیل , iranboy
12-03-2012, 11:56 PM
ارسال: #3
(12-03-2012 11:32 PM)434343 نوشته شده توسط:  فوق العاده بود آقا حمزه، واقعا دستت درد نکنه.حرفهای این نوجوان به اندازه حرفهای آقای نامی برای من تکان دهنده بود. نمی دونم چرا بعضی از آدمها، از نظر عقلی اینقدر سریع رشد می کنند. اگر قیافه این شخص رو نمی دیدم هرگز باور نمی کردم، این حرفها مال یک نوجوان باشد.
هیچ چیزی تحریک‌کننده‌تر از حرکت بر لبه شکست نیست.
هیچ چیزی قدرتمندتر از یک روح انسانی که وسط آتش قرار گرفته نیست
زندگی یک بازی برد-باخت نیست. لازم نیست کسی ببازد تا شما برنده شوید.
نوشتن در ژورنال شخصی زندگی مرا دگرگون کرد.

خواهش میکنم آقا سعید
منم خیلی تحت تأثیر قرار گرفتم.
دیشب رفته بودم نمایشگاه الکامپ اهواز تو یکی از سالنها نمایشگاه سیستمهای حفاظتی برپا بود به اونجا هم سری زدم و این مجله را رایگان میدادند امروز داشتم میخوندم و حرفای این بزرگمرد کم سن و سال واقعاً منو تحت تأثیر قرار داد.
یک میلیاردر خودساخته واقعی که به آدم میگه فاصله شما تا مرز موفقیت چند قدم بیشتر نیست!

.

[تصویر: emza01.png]
[تصویر: emza02.png]
 تشکر شده توسط: M3HDI , bahador , Haavin , amiryazdani138 , farid2012 , mir abbas , حامد , jahanagahi , dara , مهدی گل محمدی , Mind , سعید یوسفی , iranboy
12-08-2012, 09:47 PM
ارسال: #4
با سلام
ممنون از جناب سلمان پور که باب اشنایی با این جوان پر انرژی و خلاق را باز کردند.
اگه دوستانی مایل به اشنایی بیشتر با اقای الکس بانایان باشند می توانند از وبسایت شخصی ایشون دیدن کنند.
پیروز باشید
لینک سایت:www.alexbanayan.com
 تشکر شده توسط: حامد , jahanagahi , mir abbas , Delta.H
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شش حقیقت از زیگ زیگلار:برای اینکه بهترین عملکرد را در زندگی داشته باشیم. mahan.teymouri 0 899 10-11-2015 01:36 PM
آخرین ارسال: mahan.teymouri
  بیشترین میلیونرها و میلیاردرها در کجا زندگی می کنند؟ karafarin 1 928 05-10-2013 12:30 AM
آخرین ارسال: فرهاد قربانی
  زندگی برايان تريسي از زبان برايان تريسي بيلا بالا 0 842 11-17-2012 02:29 AM
آخرین ارسال: بيلا بالا
Rainbow نحوه زندگی یک میلیاردر hamid28 0 1,126 07-20-2012 05:04 PM
آخرین ارسال: hamid28
  گفتگویی با شایان شلیله : تولید کننده ی ایمیل هستم! sherafati 0 927 04-18-2012 04:37 PM
آخرین ارسال: sherafati
  داستان زندگی بی خانمانی که میلیاردر شد+عکس کامیار کاظمی 3 1,973 01-24-2012 09:58 AM
آخرین ارسال: jahanagahi
  داستان زندگی میلیاردرهای جهان | آمانسیو اورتگا jahanagahi 2 3,018 12-23-2011 01:51 PM
  رندی گیج از ظرف شویی تا زندگی اشرافی mehdi098 2 2,513 09-27-2011 03:52 PM
آخرین ارسال: دلشاد حسین پور
  هفت درس از زندگی کاری استیو جابز mehdi098 0 1,132 08-28-2011 11:29 PM
آخرین ارسال: mehdi098
  میلیاردر ها بیشتر کجا زندگی می کنند؟ + عکس کامیار کاظمی 11 2,925 07-19-2011 02:06 PM
آخرین ارسال: 3ObHaN
  زندگی نامه وین دایر jahanagahi 0 2,839 07-11-2011 08:08 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS