ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

اعتماد به نفس بالا گاهي اوقات خوب نيست
زمان کنونی: 03-29-2024, 12:30 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
نویسنده: بهداد
آخرین ارسال: jahanagahi
پاسخ: 5
بازدید: 1395

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11-25-2012, 06:18 PM
ارسال: #1

هميشه شنيده مي‌شد که روان‌پزشکان و کارشناسان، افراد را به داشتن اعتماد به نفس و احساس اعتماد به نفس بالا تشويق مي‌کنند اما مطالعات اخير نشان داده‌اند که ممکن است دست يافتن به اين اعتماد به نفس بالا، به هر قيمتي، چندان هم چيز خوبي نباشد...
تحقيقات جديد روان‌پزشکان نشان داده است که کساني که داراي اعتماد به نفس بالا اما شکننده و آسيب‌پذير هستند در مقايسه با کساني که اعتماد به نفس کمتر اما شخصيت پايدارتري دارند در مواجهه با انتقادات واکنش‌هاي شديدتري نشان مي‌دهند. نتايج اين مطالعات که در مجله «شخصيت»، يک مجله تخصصي روان‌پزشکي، منتشر شده است در واقع ابعاد گسترده‌تري از اعتماد به نفس را توضيح داده است.

دکتر مايکل‌کرنيس، استاد دانشگاه جورجيا در آمريکا مي‌گويد: «انواع مختلفي از اعتماد به نفس وجود دارد و در اين مطالعه متوجه شديم کساني که اعتماد به نفس بالا اما شکننده و سطحي دارند بهتر است اصلا اعتماد به نفس نداشته باشند.» او علت اين مساله را اين‌طور توضيح مي‌دهد: «کساني که داراي اين نوع اعتماد به نفس هستند، يک رفتار جبراني براي مقابله با انتقادات پيش مي‌گيرند که در آن به طور اغراق‌آميزي علاقه به دفاع از خود و توانايي‌هاي خود و همچنين بيان ارزش‌هاي فردي‌شان دارند.» به گفته اين روان‌پزشک، نتايج اين مطالعات به هيچ‌وجه داشتن اعتماد به نفس را که لازمه احساس خوشحالي و موفقيت و همچنين پيشرفت در زندگي است، رد نمي‌کند بلکه فقط جنبه‌هاي ديگري از اين وضعيت شخصيتي را مشخص مي‌کند.

به‌طور کلي، افراد داراي اعتماد به نفس بالا و شخصيت مطمئن، يک «من حقيقي» از خود را به ديگران نشان مي‌دهند. آنها به طور کلي خوشحال‌ترند و خودشان را با نقطه‌ضعف‌هايشان قبول دارند اما افراد داراي اعتماد‌به‌نفس بالا با شخصيت شکننده، اغلب روز به روز يا حتي در طول روز روحيه‌شان تغيير مي‌کند و اگر تاييد مداوم از خودشان يا ديگران دريافت نکنند احساس مي‌کنند ارزش‌هاي وجودي‌شان کم شده است.

دکتر کرنيس و همکارانش اين مطالعه را روي 100 دانشجو و بعد از انجام يک ارزيابي کلي رواني و احساس رضايت از زندگي و همچنين اعتماد به نفس، به اين صورت انجام دادند که از آنها خواستند واکنش‌‌شان را در چند موقعيت مختلف توضيح دهند. افرادي با شخصيت مطمئن و اعتماد به نفس بالا، در مواقع انتقاد کمتر موضع دفاعي داشتند و در مقابل، افراد داراي شخصيت شکننده کلمات تندتري را به کار برده بودند. علاوه بر نکات فوق روان‌پزشکان متوجه شدند که به‌طور کلي کساني که در مواجهه با انتقادات يا موقعيت‌هاي رقابتي کلمات تندتري به کار مي‌برند يا واکنش دفاعي کلامي‌شان شديدتر است، احساس رضايت از زندگي کمتري دارند و يا از نظر وضعيت رواني متزلزل‌ترند.

از نظر روان‌پزشکان، بين دانشجويان شرکت‌کننده در اين تحقيق، افرادي که دفاعي‌تر برخورد کرده بودند، بيشتر اين سوالات و پرسش‌هاي مطرح شده را تهديدي عليه ارزش‌هاي شخصي خود و اعتماد به نفس‌شان قلمداد کرده بودند و به همين دليل واکنش جبراني آنها براي بيان بيشتر خودشان، خارج از کنترل و اغراق شده بوده است.

منبع: Live Science
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: goldmen , P@RSA , jahanagahi , mallarme , dara , Delta.H , mir abbas , حامد , GreatNavid , مهدی گل محمدی , کامیار کاظمی , سولاو , مرتضی الهی
11-25-2012, 08:14 PM
ارسال: #2
RE: اعتماد به نفس بالا گاهي اوقات خوب نيست
فکر کنم این مقاله روان پزشکان و کارشناسان همه و همه اعتمادِ بنفسِ واقعی‌ را با غرور بیجا اشتباه گرفتن. اون چیزی که در این مقاله بش "اعتماد به نفسِ شکننده" گفته شده در زندگی‌ حقیقی‌ غرورِ بیجاست که در حقیقت نتیجه ندونی شخص هستش.این اصلا و ابداً با اعتماد بنفس قبل مقایسه نیست. اعتمادِ بنفسِ بالا بهترین هدیه‌ای هست که میتونید به خودتون بدید. در کتاب "بیندیشید و پولدار شوید، از ناپلئون هیل ۶ مرحله رسیدن به اعتماد بنفس را نوشته شده آنهارا مطلع کنید. کسی‌ که اعتماد بنفس حقیقی‌ داشته باشه معتقده که می‌تونه همه مردم را خدمتگذارِ خودش بکنه، چون خودش را خدمتگذار همه مردم می‌بینه.
 تشکر شده توسط: بهداد , m_grate29 , jahanagahi , حامد , کامیار کاظمی
11-25-2012, 08:26 PM
ارسال: #3
بحث این تحقیقات روی چند بعدی بودن اعتماد به نفس است که شاید به غرور مخرب منجرب گردد . تمامی کتابهای بازار را مطالعه میکنم . اعتماد به نفس بالا میتونه اختلالات ضمیر خودآگاه را به دنبال داشته باشه این رو در تحقیقات عملی خودم در برخی از افراد نزدیکم مشاهده کرده ام . هر چیزی در جهان هستی از زمان پیدایش خود در ابعاد زیادتر به هستی ارائه میشود و اعتماد به نفس هم که یک نعمت برای رسیدن به هدف و موفقیت است از این قضیه استثناء نمی باشد اگر درست به کار گرفته نشود میتواند ویرانگر باشد .
با سپاس از نظرات شما عزیز
 تشکر شده توسط: m_grate29 , jahanagahi , حامد , مهدی گل محمدی , سولاو
11-25-2012, 09:32 PM
ارسال: #4
(11-25-2012 08:14 PM)Peanut نوشته شده توسط:  فکر کنم این مقاله روان پزشکان و کارشناسان همه و همه اعتمادِ بنفسِ واقعی‌ را با غرور بیجا اشتباه گرفتن. اون چیزی که در این مقاله بش "اعتماد به نفسِ شکننده" گفته شده در زندگی‌ حقیقی‌ غرورِ بیجاست که در حقیقت نتیجه ندونی شخص هستش.این اصلا و ابداً با اعتماد بنفس قبل مقایسه نیست. اعتمادِ بنفسِ بالا بهترین هدیه‌ای هست که میتونید به خودتون بدید. در کتاب "بیندیشید و پولدار شوید، از ناپلئون هیل ۶ مرحله رسیدن به اعتماد بنفس را نوشته شده آنهارا مطلع کنید. کسی‌ که اعتماد بنفس حقیقی‌ داشته باشه معتقده که می‌تونه همه مردم را خدمتگذارِ خودش بکنه، چون خودش را خدمتگذار همه مردم می‌بینه.

کاملا موافقم.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: بهداد , Peanut , حامد , مهدی گل محمدی
11-25-2012, 09:40 PM
ارسال: #5
اعتماد بنفس باعث می شود که شخص را بطرف موفقیت بالا سوق دهد ولی زیانی برای شخص ندارد.
غرور زیاد را کسی نمی پسندد.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: P@RSA , بهداد , حامد , Peanut , مهدی گل محمدی , کامیار کاظمی , سولاو
موضوع بسته شده است 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... jahanagahi 133 15,880 06-14-2013 04:47 PM
  سئوال و حواب در رابطه با تایپیک مرحله دوم اگربمن اعتماد داری jahanagahi 8 1,450 12-14-2012 12:24 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS