ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

بورس :اگر کسی علاقه دارد
زمان کنونی: 04-25-2024, 02:05 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: iranabc
آخرین ارسال: amirE5Ey
پاسخ: 19
بازدید: 4022

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 29 رأی - میانگین امیتازات : 3.03
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بورس :اگر کسی علاقه دارد
11-30-2012, 02:51 AM
ارسال: #11
بورس وضرر
برای خیلیها به خصوص افرادی که تو کار و حرفه های سنتی هستند موضوع ضرر در بورس یک موضوع عجیبه!خیلی وقتها وقتی باهاشون حرف می زنم و می گم ضرر کردم امروز میگن یعنی چی ضرر کردی؟خوب حق دارند تو خیلی کارهای سنتی ضرر معنی نداره یعنی شما اگر الان یک میلیارد بذارید تو ساخت و ساز حتما یکسال و نیم دیگه شده 1.3میلیارد (حالا اگر کمتر نشه)خیلی کم پیش می آد تو کار تجاری هم ضرر کنه ولی تو بورس ضررهست.یک همراه همیشگی
به چه دلیل دلیلش استراتژی سرمایه گذاری افراد سرمایه گذار است یعنی شما می توانید ضرر نکنیدولی گاهی استراتژی شما باعث میشه با ضرر مواجه بشید.این امر زمانی رخ می دهد که افراد به خرید و فروش سریع وکوتاه مدت می پردازند.
در بورس دو نوع سود وجود دارد
سود کوتاه مدت ناشی از خرید و فروش سهام
سود سالانه شرکتها (هر شرکت سالی یکبار به حسابهای مالیش رسیدگی می شود و میزان سود و زیان شرکت تعیین می شود و سهامداران در صورتی که سودی وجود داشته باشد در مورد تقسیم یا عدم تقسیم آن تصمیم می گیرند)

موضوع اساسی این است که اکثر افراد به سراغ سود کوتاه مدت می آیند چرا که برخلاف بازارهای دیگه بورس به سرعت نقد شونده است تقریبا مانند بازار طلا و ارز /اگر شما امروز یک سکه بخرید 1.14فردا می توانید بفهمید سود کرده اید یا ضرر.حالا در مقابل اگر شما یک سکه بخرید و یکسال صبر کنید قطعا 20تا 30درصد سود می کنید که ناشی از تورم است.در بورس هم وضع به همین صورت است اما قدری پیچیده تر.پیچیده تر از اینکه همیشه یک پاردوکس پیش روی شماست آیا این سهم به قیمت کنونی می ارزد یا نه؟
خوب وقتی شما برداشتنان این است که سهم می ارزد و آنرا خریداری می کنید یک نفر برداشتش این است که این سهم نمی ارزد و باید فروختش!
حالا برد با کسی است که وقتی استدلال می کنه و تصمیم می گیرد دستش از نظر اطلاعات و تحلیل پر باشد.لذا یک بورس باز حرفه ای چاره ای جز مطالعه و کسب اطلاعات ندارد.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: Haavin , jahanagahi , mallarme , maxsoulfly , مهدی 1 , kimyya , یاسر1152 , ffxman , kave
12-04-2012, 10:05 PM
ارسال: #12
بورس و انتخاب سهم
خیلیها در برخورد با بورس قدری گیج می شوند که چی باید بخریم
یک مثال ساده است که به شما کمک کند از این سردرگمی نجات پیدا کنید
برای این کار بورس رو مانند یک باغ فرض کنید
داخل این باغ شما گردو دارید درخت یکساله دارید درخت ده ساله که تازه میوه می دهد دارید درخت 20 ساله دارید و درختهای 50-60ساله و همچنین درختهای مریض
خوب گردو شرکتی است که تازه تاسیس شده است این شرکتها صد تومان هر سهمشان قیمت دارد شما این را بخرید نمی دانید درخت خواهید داشت یا نه؟مثل بانک خاورمیانه که چند ماه پیش پذیره نویسی کرد نمی دانید ازش بانک در می آید یا مثل بانک آرین یا آریا از بین می رود.ریسک اینها هم زیاد است ولی اگر درخت بشوند سود دارند.
درخت یکی دو ساله اینها شرکتهای هستند که تازه تاسیس هستند اینها میوه ای ندارند ولی به سرعت بزرگ می شوند و در مسیر بزرگ شدن به شما سود زیادی می رسانند.اگر مالک این درختها باشید ممکن است روزی صاحب یک درخت بزرگ شوید.این درختها از گردو گرانترند ولی از درختهای بزرگ ارزان تر هستند.
درختهای ده ساله اینها میوه خوب می دهند ولی دیگر زیاد بزرگ نمی شوند شما از این درختها میوه می گیرید و قدری رشد میکنند .اینها گرانترین درختهای باغ هستند.چون در اوج جوانی هستند.
درختهای سی و چهل ساله اینها دیگر بزرگ نمی شوند ولی به شما سود میدهند.
درختهای پیر و مریض اینها اگر خوب شوند باز میوه می دهند اگر هم بمیرند شما مالک چوبشان هستید ولی کسی معمولا اینها را نمی خرد مگر اینکه حال چوب بری یا تیمار داری داشته باشد.

خوب در بورس
گردو:مثل بانک خاورمیانه تازه پذیره نویسی شده تا بانک بشود می ماند
درخت یکی دو ساله:مثل میدکو شرکت رفته طرحهای معدنی ساخته تازه دارد به سود می رسد.
درخت ده -بیست ساله مثل چادرملو و گل گهر ,ملی مس هم سود دارند هم باز درحال رشد هستد.
درخت 40-50ساله مثل بانکهای پاسارگاد و ملت و صادرات و ...اینها دیگر جای برای رشد ندارند ولی خوب میوه می دهند.
درختهای پیر مریض مثل ایران خودرو مشکلات شدیدی دارند/
پس وقتی وارد بورس می شوید ببینید چه درختی را دارید می خرید اگر می توانید صبر کنید تا رشد کند گردو و درخت یکی دوساله بگیرید/اگر هم میوه می خواهید هم رشد درخت ده بیست سالهبگیرید.
اگر فقط میوه می خواهدی درختهای 40-50ساله
و اگر حوصله تیمار داری و سمساری دارید درختهای پیر مریض را
باز هم در مورد سهام می نویسم
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , mercede , jahanagahi , mohsen k1 , Haavin , mallarme , maxsoulfly , مهدی 1 , kimyya , Mind , یاسر1152 , ffxman , kave , everything , MHMD741
12-04-2012, 11:21 PM
ارسال: #13
RE: بورس و انتخاب سهم
(12-04-2012 10:05 PM)iranabc نوشته شده توسط:  خیلیها در برخورد با بورس قدری گیج می شوند که چی باید بخریم
یک مثال ساده است که به شما کمک کند از این سردرگمی نجات پیدا کنید
برای این کار بورس رو مانند یک باغ فرض کنید
داخل این باغ شما گردو دارید درخت یکساله دارید درخت ده ساله که تازه میوه می دهد دارید درخت 20 ساله دارید و درختهای 50-60ساله و همچنین درختهای مریض
خوب گردو شرکتی است که تازه تاسیس شده است این شرکتها صد تومان هر سهمشان قیمت دارد شما این را بخرید نمی دانید درخت خواهید داشت یا نه؟مثل بانک خاورمیانه که چند ماه پیش پذیره نویسی کرد نمی دانید ازش بانک در می آید یا مثل بانک آرین یا آریا از بین می رود.ریسک اینها هم زیاد است ولی اگر درخت بشوند سود دارند.
درخت یکی دو ساله اینها شرکتهای هستند که تازه تاسیس هستند اینها میوه ای ندارند ولی به سرعت بزرگ می شوند و در مسیر بزرگ شدن به شما سود زیادی می رسانند.اگر مالک این درختها باشید ممکن است روزی صاحب یک درخت بزرگ شوید.این درختها از گردو گرانترند ولی از درختهای بزرگ ارزان تر هستند.
درختهای ده ساله اینها میوه خوب می دهند ولی دیگر زیاد بزرگ نمی شوند شما از این درختها میوه می گیرید و قدری رشد میکنند .اینها گرانترین درختهای باغ هستند.چون در اوج جوانی هستند.
درختهای سی و چهل ساله اینها دیگر بزرگ نمی شوند ولی به شما سود میدهند.
درختهای پیر و مریض اینها اگر خوب شوند باز میوه می دهند اگر هم بمیرند شما مالک چوبشان هستید ولی کسی معمولا اینها را نمی خرد مگر اینکه حال چوب بری یا تیمار داری داشته باشد.

خوب در بورس
گردو:مثل بانک خاورمیانه تازه پذیره نویسی شده تا بانک بشود می ماند
درخت یکی دو ساله:مثل میدکو شرکت رفته طرحهای معدنی ساخته تازه دارد به سود می رسد.
درخت ده -بیست ساله مثل چادرملو و گل گهر ,ملی مس هم سود دارند هم باز درحال رشد هستد.
درخت 40-50ساله مثل بانکهای پاسارگاد و ملت و صادرات و ...اینها دیگر جای برای رشد ندارند ولی خوب میوه می دهند.
درختهای پیر مریض مثل ایران خودرو مشکلات شدیدی دارند/
پس وقتی وارد بورس می شوید ببینید چه درختی را دارید می خرید اگر می توانید صبر کنید تا رشد کند گردو و درخت یکی دوساله بگیرید/اگر هم میوه می خواهید هم رشد درخت ده بیست سالهبگیرید.
اگر فقط میوه می خواهدی درختهای 40-50ساله
و اگر حوصله تیمار داری و سمساری دارید درختهای پیر مریض را
باز هم در مورد سهام می نویسم
o
اول از مطلب خوبتون ممنون که با این صحبتایی که کردید کلا ترس از واژه ناشناخته بورس برای من از بین رفت!!!(چون هنوز هیچ مطالعه ای راجع به بورس نداشتم) پس با این حساب که من فقط کافیه برای ورود به بورس سهم یکی از این شرکتها رو انتخاب و خریداری کنم چون شرکتها شناخته شده هستند.. پس دیگه ضرر کجای جریانه؟
 تشکر شده توسط: jahanagahi , Haavin , mallarme , فرهاد قربانی , maxsoulfly , ffxman , MHMD741
12-07-2012, 11:01 PM
ارسال: #14
mercede عزیز
ببیند این بحث ضرر که خیلیها ازش وحشت دارند اونقدر هم که همه میگن ترسناک نیست.در واقع شما با ریسک سرکار دارید .ریسک یعنی انحراف از برآورد.یعنی شما یک سکه می خرید 1.2میلیون تومان.ارزیابی شما اینست که 4ماهه بشود 1.5میلیون تومان اما اینجا یک ریسک وجود دارد که نشود یعنی مثلا بشود 1میلیون تومان خوب شما یک احتمال دارید احتمال ضرر 200هزار تومانی با یک ضریب احتمال و احتمال 500هزار تومان با یک ضریب.
در بورس هم همینطور است
در بورس ریسک هر چه زمان سرمایه گذاری کمتر بشه افزایش می یابد و هر چه تعداد سهام شما کمتر بشه.
یعنی چی
فرض کنید الان شما در بورس می روید سهام بانک ملت را می خرید سهم صد تومان اگر شما بخواهید 5روز دیگر این سهم رو 104تومان بفروشید ممکن است به هدفتان برسید یا نرسید.اما گاهی شما تصمیم می گیرد سهم بانک ملت را سال 87 بخرید 105تومان اگر نگاه کنید می بنید در این 4سال بانک ملت 4بار سود داده هر سال مثلا 10 تا 20 تومان یک بار 20درصد یک بار 60درصد افزایش سرمایه داده یعنی(تعداد سهام شما بیشتر شده است)چون شرکت در حال رشد بوده نگاه می کنید سهمی که امروز برای شما 100تومان است برای کسی که سال 87آنرا خریده عملا 20تومان تمام شده است.
پس هر چقدر بلند مدت تر فکر کنید برنده اید.اما تنوع اگر شما امروز بروید بورس
سهم بانک ملت ,پتروشیمی پردیس و مثلا ملی مس را بخرید شما از سه صنعت مهم کشور یک نماینده را مالک شده اید در این حالت آخر سال احتمال اینکه هر سه شرکت وضع بدی داشته باشند خیلی خیلی کم است
یعنی در یکسال مثلا پتروشیمیها سالشونه سود می برند بقیه ای یک سود کم می برند یا ممکنه ضرر کنند شرکتها و به طبع آن سهامدارانشون هم ضرر کنند.لذا اگر سهام متنوع داشته باشید شانس ضرر شما کم است

یک نکته برخلاف سرمایه گذاری در زمین ,طلا و ارز که در آن اصل سرمایه گذاری ثابت است مثلا یک زمین 100متری تا قیام قیامت صد متر است یک سانت بزرگتر نمی شود
اما سهام به دلیل رشد شرکت اصلش افزایش پیدا می کند لذا شما اصل سرمایه گذاریتان در حال برزگ شده می تواند باشد.

در نهایت به ریسک فکر نکنید فرض کنید تیر اندازی هستند که 5تا تیر 100هزار تومانی دارید آیا حاضرید با دقت به یک هدف شلیک کنید؟
 تشکر شده توسط: jahanagahi , Haavin , mallarme , کامیار کاظمی , سعید محمدی , maxsoulfly , mercede , مهدی 1 , Mind , یاسر1152 , ffxman , everything
12-07-2012, 11:44 PM
ارسال: #15
RE: بورس :اگر کسی علاقه دارد
دوست عزیز ممنونم . با زیباترین شیوه این مبحث را می نویسید. کاش عزیزان همتی کرده و این مطالب را بخوبی مطالعه کرده و یا یادداشت برداری کنند. کتابهای در زمینه بورس مطالعه کرده ام. به این شیرینی و شیوائی مطلب ندیده و نخوانده بودم.از این مطالب باید در سایتهای بورسی با پرداخت ماهیانه استفاده کنید.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: mallarme , کامیار کاظمی , سعید محمدی , iranabc , maxsoulfly , مهدی 1 , یاسر1152
12-10-2012, 11:49 AM
ارسال: #16
بریم شکار
خیلی وقتها به دوستهای که در مورد بورس باهام حرف می زنیم میگم که سهم خریدن مثل ش/ر/رط ب/ن/د/ی روی اسبهای مسابقه است البته تو این ش/ر/رط ب/ن/د/ی قرار نیست فقط اسب اول برنده بشه ولی هر اسبی بر اساس جایگاهش جایزه ای رو می گیره پس ما اصل و نسب اسب رو باید در بیاورم که مادرش کی بوده و پدرش کجا بزرگ شده و سوارش کیه و تو مسابقات قبلی چکار کرده است.بعد پولها رو روی اسبی که انتخاب می کنیم شرط می بندیم و منتظر می مونیم تو مسابقه ببینم چقدر اسب ما بهتر بوده است.

البته یک توضیح روش من برای انتخاب سهام اینجوریه تو بورس روشهای مختلفی وجود دارد دهها روش و متد.و در نهایت شما باید متدی را انتخاب کنید که با روحیه شما سازگار باشه.
پس من روش خودم را شرح می دهم و اگر کسی در مورد روش دیگه ای سوالی داشت بگه اگر بلد بودم توضیح می دم
دوم اینکه من چون تمام وقت روی بازار سهام هستم روشهای دیگری هم برای معاملات کوتاه مدت استفاده می کنم اما از این روش برای سرمایه گذاریهای بلند مدت تر استفاده می کنم
سوم من این سهمی که در مورد می نویسم ندارم فقط می خوام در مورد نحوه تصمیم گیری در موردش بنویسم و البته منتظرم بتونم بخرمش.

فعلا کاری پیش آمد دوباره بر می گردم و می نویسم
 تشکر شده توسط: maxsoulfly , سعید محمدی , mercede , jahanagahi , مهدی 1 , Mind , ffxman
12-11-2012, 11:24 AM
ارسال: #17
RE: بریم شکار
(12-10-2012 11:49 AM)iranabc نوشته شده توسط:  خیلی وقتها به دوستهای که در مورد بورس باهام حرف می زنیم میگم که سهم خریدن مثل ش/ر/رط ب/ن/د/ی روی اسبهای مسابقه است البته تو این ش/ر/رط ب/ن/د/ی قرار نیست فقط اسب اول برنده بشه ولی هر اسبی بر اساس جایگاهش جایزه ای رو می گیره پس ما اصل و نسب اسب رو باید در بیاورم که مادرش کی بوده و پدرش کجا بزرگ شده و سوارش کیه و تو مسابقات قبلی چکار کرده است.بعد پولها رو روی اسبی که انتخاب می کنیم شرط می بندیم و منتظر می مونیم تو مسابقه ببینم چقدر اسب ما بهتر بوده است.

البته یک توضیح روش من برای انتخاب سهام اینجوریه تو بورس روشهای مختلفی وجود دارد دهها روش و متد.و در نهایت شما باید متدی را انتخاب کنید که با روحیه شما سازگار باشه.
پس من روش خودم را شرح می دهم و اگر کسی در مورد روش دیگه ای سوالی داشت بگه اگر بلد بودم توضیح می دم
دوم اینکه من چون تمام وقت روی بازار سهام هستم روشهای دیگری هم برای معاملات کوتاه مدت استفاده می کنم اما از این روش برای سرمایه گذاریهای بلند مدت تر استفاده می کنم
سوم من این سهمی که در مورد می نویسم ندارم فقط می خوام در مورد نحوه تصمیم گیری در موردش بنویسم و البته منتظرم بتونم بخرمش.

فعلا کاری پیش آمد دوباره بر می گردم و می نویسم
یکی از آرزوهای من اینه که یه روزی اونقدر وقت آزاد(یا اونقدر پولدار !!!) باشم که هر روز تو تالار بورس باشم و از نزدیک همه چی دستم بیاد و کم کم حرفه ای شم و یکی از خوش شانسیه من اینه که یه حرفه ای بورس عین شما مارو راهنمایی میکنه. البته میدونم که الانم حتی با 100 هزار ت هم میشه وارد شد ولی میخوام اطلاعاتم کامل شه.ممنون میشیم اگر راهنمایی هاتون رو از علاقه مندان دریغ نکنید.
 تشکر شده توسط: maxsoulfly , jahanagahi , مهدی 1
12-21-2012, 01:20 AM
ارسال: #18
خوب ببخشید
اولش که رفتیم دنبال جابجایی و اثاث کشی,بعدش سرما خوردگی و دکتر و دوا و بعدش اینترنت وصل بشه و ...
اما خوب هفته طوفانی هم تو بورس بود همه سود خوبی کردند بعضی اوقات بورس حسابی از کنترل در میآد یکی از زمانها این سه ماهه پاییز امسال بود.البته هر سال از این ماهها و فصلها پیش می آد ولی خوب اینبار یکم پر رنگ تر بود.یادمه سال 89 هم یک مقطعی جنون رشد بازار رو برداشته بود.ولی اینبار با هفته ای 3تا 3.5درصد یک چیز دیگه است.یک مقداری هم امسال البته خواست دولت کمک کرده به رشد بازار.به هر حال دولت دوست دارد پولها به جای بازار سکه و ارز به سمت سهام بیاید.سال آخر دولت هم هست.بعدش البته نوبت بازار ملک است به هر حال همین الان کفگیر شهرداریها داره به کف دیگ گیر می کنه.دولت هم برای اشتغال نیاز به راه انداختن بازار ملک داره.ولی خوب این برای آینده است الان فعلا سر همه به بورس گرمه.
می خواستم یک گراف بذارم که فعلا نمی دونم کجا آپلودش کنم پس تا بعد
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , amirE5Ey , مهدی 1 , jahanagahi , Mind
12-21-2012, 04:50 PM
ارسال: #19
خیلی ساده و روان دارید توضیح میدین روشتون حرف نداره
در صورت امکان درباره تحلیل صورت های مالی شرکت ها که معمولا در سایت کدال قرار می دن توضیح بدین
خیلی ممنون
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: jahanagahi
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  همکاری، سرمایه گذاری در بورس مهران 313 19 4,973 07-24-2018 02:11 PM
آخرین ارسال: Khaled117
  آیا می توان نگاه شغل به بورس داشت amirE5Ey 16 4,800 08-24-2017 05:46 PM
آخرین ارسال: arash.alirezaei
  این روزها سهام کدام شرکتها را در بورس بخریم؟ karafarin 6 3,244 08-24-2017 05:41 PM
  سرمایه گذاری در بورس lx0ve 1 965 08-24-2017 05:37 PM
  بورس خارج starone0101 4 1,588 02-15-2017 12:51 AM
آخرین ارسال: starone0101
  بورس 94 در سه سناریو samiar afshari 0 756 03-19-2015 02:16 AM
آخرین ارسال: samiar afshari
  توصیه‌های مشهورترین بورس‌باز تاریخ! samiar afshari 1 1,256 03-06-2015 09:12 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  فعالیت در بورس ، آری یا نه ؟!!! یاسر1152 23 7,269 11-21-2014 08:32 PM
  آموزش بورس کوروش بزرگ 16 5,456 11-16-2014 11:35 AM
آخرین ارسال: Masoud001
  تحلیل تکنیکال بورس و فرابورس! o0ehsan0o 7 2,676 06-15-2014 01:46 AM
آخرین ارسال: بهرام احمدي
  خرید از بورس کالا ؟؟؟ theboy 4 1,695 03-23-2014 11:49 PM
آخرین ارسال: theboy
  بورس تهران شنبه مورخ 18 آبان 1392 jahanagahi 8 2,443 11-10-2013 11:00 PM
  بورس باز هم رکورد شکست صدفی 2 1,335 08-17-2013 04:28 PM
آخرین ارسال: سعید محمدی
  انواع بورس lpsk83 8 3,633 08-11-2013 11:45 AM
آخرین ارسال: مصطفي
  چند سوال در مورد بورس King mostafa 5 1,843 06-30-2013 09:07 AM
آخرین ارسال: خانم میلیاردر
  اگر کسی به بورس علاقه دارد iranabc 11 3,792 05-29-2013 11:35 AM
آخرین ارسال: safa2013
  معرفی چند کتاب برای گام اول در بورس یاسر1152 1 1,768 05-19-2013 11:43 AM
آخرین ارسال: فرید1971
  آيا مي‌دانيد پرسودترين كسب و كارهاي حاضر در بورس چه صنايعي هستند؟ karafarin 1 1,817 05-06-2013 08:51 PM
آخرین ارسال: mehdikan
  چندسوال راجع به بورس toofan245 16 3,308 01-18-2013 01:08 PM
آخرین ارسال: یاسر1152
  واکنش انفجاری بورس به مذاکرات 1+5 با ایران صدفی 0 1,261 04-16-2012 10:31 PM
آخرین ارسال: صدفی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS