ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

با چه لحنی با خودتان صحبت می کنید؟
زمان کنونی: 03-29-2024, 03:16 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mallarme
آخرین ارسال: mallarme
پاسخ: 1
بازدید: 647

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امیتازات : 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11-20-2012, 08:39 PM
ارسال: #1
معمولا با چه لحنی با خودتان صحبت می کنید؟

اگر این لحن منفی است، بدانید که در حال نابودی اعتماد به نفس، عملکرد کاری و دیدگاه تان به زندگی هستید. این یک مسئله مهم بوده و تصحیح آن ضروری است. زیرا اگر کمی مهربان تر با خودتان صحبت کنید، ندای درون شما می تواند به یکی از قویترین نیروی های انگیزه دهنده برای پیمودن مسیر موفقیت تبدیل شود.

پس اگر شما نیز مانند بسیاری، مدام بد و بیراه به خودتان می گویید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

نویسنده خاطره ای تعریف می کند از رفتن به کلاس دخترش و اینکه اتفاقات آن کلاس چقدر او را به فکر وا داشته:

دوریت (اسم مستعار معلم کلاس): «چه کسی می تواند به من بگوید، تعطیلی هفته آینده به چه علت است؟»

دوریت نگاهی به کلاس و کودکان ۶ ساله در آن می کند، تقریبا تمام آنها دست هایشان را بالا برده اند، بعضی از فرط هیجان دست شان را تکان می دهند تا دوریت به آنها اجازه صحبت بدهد.

دوریت به پسری اشاره کرد و او جواب داد «پوریم». جواب او اشتباه بود و جشن پوریم یک ماه جلوتر بود.

اما دوریت جواب داد: «تو درست می گویی، پوریم به زودی می آید» و به آن پسر لبخند زد. پسر نیز لبخند او را جواب داد. سپس دوریت ادامه داد: «اما هفته آینده نیست. خب کس دیگری، نظری دارد؟»

این بار دختری جواب داد: «توبیشوات».

دوریت دوباره لبخند زد: «درست است. بسیار خوب، حالا کی به من می تواند بگوید که جشن های توبیشوات راجع به چی هستند؟»

دیگر همه بچه ها کاملا به هیجان آمده بودند و به سختی خودشان را کنترل می کردند. یکی از بچه ها، دیگر نتوانست خود را کنترل کند و گفت که «جشن تولد درختان است». اما او دستش را بلند نکرده بود و اجازه ای نگرفته بود ولی دوریت توجهی نکرد و به سایر بچه هایی که دست شان را بلند کرده بودند نگاه کرد، در نهایت به پسری اشاره کرد و او همان جمله را تکرار کرد که جشن تولد درختان است.

این بار دوریت عکس العمل نشان داد و گفت: «بله، درست است.» و همین طور به سوال پرسیدن خود ادامه داد. با اینکه هیجان و خوشحالی هیچ یک از بچه ها کمتر نشده بود، اما دیگر هیچ کدام بدون اجازه صحبت نمی کردند. سپس دوریت سوالات خود را تمام کرد، همه آهنگی خواندند، کلاس را تمیز کردند و برای کار بعدی آماده شدند.

از بودن در آن کلاس احساس خوبی داشتم. نمی خواستم آن را ترک کنم. بعد از اینکه از کلاس خارج شدم و مدتی راه رفتم، ناگهان متوجه شدم هنوز لبخندی که در کلاس می زدم را بر لب دارم. این احساس مثبت هنوز با من بود.

نشستن در آن کلاس یک درس برای مدیریت آدم ها است. راه مثبتی که دوریت در گفتگو با کودکان پیش گرفته بود، مدلی عالی است برای رفتاری که مدیران باید با کارمندان خود داشته باشند.

اما برای من، این قضیه کمی عمیق تر بود. این کلاس نه تنها درسی عالی برای مدیریت آدم ها بود، بلکه درسی برای مدیریت خودم نیز بود.

زمانی که کلاس را ترک کردم، مدام رفتاری که با خودم داشتم را با طریقه ای که دوریت با شاگردانش رفتار می کرد، مقایسه می کردم. آیا من خودم را تشویق می کنم؟ آیا بیشتر خودم را هنگام انجام کار درست تشویق می کنم یا هنگام انجام کار اشتباه تنبیه؟ و آیا وقتی که کار اشتباهی می کنم، مانند دوریت بی توجه از کنار آن می گذرم یا اینکه می ایستم و خودم را نصیحت می کنم؟

خلاصه بگویم، چطور کلاسی در مغز من و شما در جریان است؟

یک جمله قصار داریم که می گوید، ما خشن ترین و بی رحم ترین انتقاد کننده خودمان هستیم. اما آیا نباید کمی به خودمان احترام بگذاریم - حداقل به اندازه رفتاری که یک معلم کلاس اول با دانش آموزانش دارد؟ چرا این کار را نمی کنیم؟

می توان گفت همه ما در فرهنگی بزرگ شده ایم که تنبیه را موثرتر از تشویق می داند. شاید فکر می کنیم اگر آن جور که دوریت با لحنی مثبت، با تعریف و تمجید، با شاگردانش صحبت می کند، با خودمان صحبت کنیم، احساس تکبر و از خودراضی بودن به ما دست دهد. ممکن است از این بترسیم که اگر به خودمان سخت نگیریم، او تنبل می شود و به هیچ جایی نخواهیم رسید.

اما تنبلی چیزی نبود که من در کلاس دیدم. دیگر کاری نبود که آن بچه ها برای دادن جواب به معلم انجام ندهند. تلاش و اشتیاق آنها بسیار زیاد بود. زمانی که آنها جواب درستی می دادند، احساس شادی می کردند. اما هنگام جواب اشتباه نیز ناراحت نمی شدند و سر خود را از خجالت پایین نمی انداختند، بلکه به سادگی از کنار آن می گذشتند (که این نترسیدن از شکست احتمالا علت اصلی موفقیت آنها خواهد شد). و در نهایت، شاید از همه چیز مهم تر اینکه «همه آنها خوشحال بودند».

خلاصه بگویم، به این طرز رفتار به سادگی مهربان بودن با سایرین نگاه نکنید، این یک استراتژی (روش) است.

اما انجام این رفتار، همیشه آسان نیست. مطمئنا دوریت با بچه های جیغ جیغو، بد رفتار و بی تربیت زیادی نیز برخورد کرده است. اما رمز موفقیت او چیست؟

با نگاه به رفتاری که دوریت با بچه ها داشت - و طرز صحبت با آنها - واضح بود رفتاری که او با بچه ها دارد، ناشی از احساسی است که به بچه ها دارد. من سریعا آن احساس را درک کردم. مطمئنا بچه ها هم آن را درک کرده اند. چه احساسی؟

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: sokoot , yu3f , حامد , vahid61
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قوانینی که در حین دادن انرژی باید رعایت کنید barbie 18 3,851 04-19-2014 12:21 PM
آخرین ارسال: saba01
  به من در زندگی آینده ام کمک کنید pooria026 13 2,292 08-29-2013 07:35 PM
آخرین ارسال: goldmen
  نرخ شکست خود را دوبرابر کنید. MARYAR 7 1,414 03-08-2013 01:34 AM
آخرین ارسال: mir abbas
  18 روش برای آنکه بهتر فکر کنید صدفی 0 860 11-27-2012 09:46 PM
آخرین ارسال: صدفی
  با خط خطی شخصیت‌تان را پیدا کنید! صدفی 2 857 11-20-2012 08:35 PM
آخرین ارسال: بيلا بالا
  ببینید تا احساس آرامش کنید mteam 1 971 10-21-2012 08:27 PM
آخرین ارسال: بهداد
  شخصیت تان را شناسایی کنید صدفی 0 870 09-09-2012 12:42 AM
  ۵ سوال مهم که هر روز باید از خودتان بپرسید صدفی 2 906 09-05-2012 08:47 PM
  اگر نمی‌خواهید بیمار شوید ! احساساتتان را بیان کنید . صدفی 0 766 06-12-2012 01:44 AM
  خوشبختی را با این فرمول محاسبه کنید vahid61 1 744 06-11-2012 06:55 PM
آخرین ارسال: sherafati
  درست صحبت کردن را بياموزيد اقاي ايـــده 0 790 02-29-2012 04:50 PM
آخرین ارسال: اقاي ايـــده

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS