ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

توریست ها
زمان کنونی: 03-29-2024, 01:09 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: toofan245
آخرین ارسال: toofan245
پاسخ: 1
بازدید: 599

ارسال پاسخ 
توریست ها
11-20-2012, 07:12 PM
ارسال: #1
توریست ها
یک گروه توریست از کشورهای مختلف که به شهر مشهد سفر کرده بودند، بعد از چند روز اقامت در این شهر و بازدید از مناطق زیارتی و سیاحتی آن، در راه بازگشت به کشور مبدا در هواپیما شروع به صحبت کردن با یکدیگر نمودند...

توریست آمریکایی گفت: «من تو مشهد یک نیروگاه بزرگ دیدم که به جون مامانم نیروگاه هسته ایه و بمب اتمی درست می کنه. یک زندان مخوف هم دارن به نام هارون که از گوانتاناموی ما هم نقض حقوق بشر بیشتر توش صورت می گیره. این شهر باید تحریم بشه».

توریست چینی: «تو مشهد عین نقل و نبات، بازارهای بین المللی و مراکز بزرگ خرید ریخته که بهترین بازار برای محصولات کشور منه؛ اگه تحریمش کنیم تو می خوای شکم یک میلیارد و خورده ای چینی رو سیر کنی»؟!

توریست انگلیسی: «دعوا نکنید. من با خوندن اشعار فردوسی تو آرامگاهش فهمیدم که مشهد مثل رستمه؛ با زور دیو راه به جایی نمی بریم، باید از حیله شغاد بهره ببریم».

توریست یونانی: «حیله هم کارساز نیست چون اگه ما سقراط و افلاطون و ارسطو داریم اونا خواجه نظام الملک، خواجه نصیرالدین، غزالی، فردوسی، اسدی، دقیقی و کلی نابغه دیگه دارن».

توریست ونزوئلایی: «پس بیخود نبود رئیس جمهور ما بعد از بازگشت از این شهر یکریز از گشودن باب جدید همکاریها با ایران سخن می گفت».

توریست هندی: «دفعه بعدی می خوام با عیالم به مشهد بیام تا بین درختان پارکهای بزرگ و قشنگش یک دل سیر حرکات موزون بریم. هرچند دیدن آرامگاه با شکوه نادرشاه، کوک کیفم رو به هم می زنه».

توریست ویتنامی: «ولی من کشته مرده استراتژیهای جنگی نادرشاه هستم. ویت کنگهای ما کلی ازش الهام گرفتن».

توریست هلندی: «واه واه! این همه دشتهای پر از گل شقایق اطراف مشهد رو ول کردین و همش حرف از جنگ و خونریزی می زنید»!

توریست مالزیایی: «من شنیدم شهردای مشهد قراره برجهای دوقلوی 52 طبقه به نام مهر و ماه بسازه؛ خداکنه برجهای پتروناس ما رو از سکه نندازن».

توریست دانمارکی: «خب یک پولی به من بده تا بگم کاریکاتوریستای کشورم کاریکاتور برجهاشون رو بکشن تا اونا رو در نظر مردم دنیا بی ارزش جلوه بدن».

توریست فنلاندی: «مثکه اونجات می سوزه که اجناس کشورت تو این شهر بزرگ تحریم شد! ما که کرور کرور گوشی به مشهد صادر می کنیم و تو بازارای بزرگ تلفن همراهش می فروشیم».

توریست افغانستانی: «به جون شما آدم یک ساعت تو ییلاقات اطراف مشهد لم بده و یک قلیون چاق کنه و کام بگیره به اندازه دود کردن یک مزرعه خشخاش فاز میده».

توریست پرتغالی: «معتاد! به جای اینکه پولهات رو دود کنی برو از بازارای میوه و تره بار پرشمار مشهد یک کیلو پرتغال بخر بخور تا رنگ و روت باز بشه».

توریست اسپانیایی: «کاش اجداد استعمارگر من به جای آفریقا و آمریکای لاتین میومدن مشهد رو استعمار می کردن».

توریست پاراگوئه ای: «فکر کردی همه جا مثل کشور منه که بتونید استعمارش کنید»؟

توریست کرواسیایی: «مردم کشور من معتقدن که اجداد کروات ما در گذشته از شمال خراسان اومدن؛ یعنی ما یکجورایی با مشهدی ها همشهری هستیم».

توریست پاکستانی: « اگه قرار به همشهری بودن باشه ما از همه با مشهدیا همشهری تریم چون هم ما کلات داریم و هم مشهدیا».

توریست سوئیسی: «من که هنوز مات و مبهوت اون ساعت بزرگ و دقیق تو حرم هستم. اون ساعت آفتابی هم خارق العاده بود».

توریست فرانسوی: «اگه اون همه عتیقه و اشیای تاریخی و قیمتی بی نظیر که تو موزه بزرگ مشهد دیدم به موزه لوور ما منتقل میشد چی میشد. کاش دولتم می تونس ولی نتونس»!

توریست تونسی: «با من کار داشتی»؟!

توریست مکزیکی: «اینقدر حرف زدید که گشنه شدم. یاد ذرت مکزیکیای خوش عطر و طعمی افتادم که تو مشهد خوردم. راستی اونا با اجازه کی اسم کشور منو روی غذاشون گذاشتن»؟

توریست ایتالیایی: «پس من چی بگم که این مشهدیا پیتزای ما رو بدون ذکر منبع خوشمزه تر از خودمون درست می کنن و تو پیتزا فروشیای باکلاسشون می فروشن»؟

توریست بحرینی: «اگه شیشلیک و شله این شهر رو خورده بودین تا آخر عمرتون سمت پیتزا میتزا و این غذاهای سوسولی نمی رفتین».

توریست تایلندی: «اگه فقط یکبار برنجای مزخرف کشورمون رو با زرشک و زعفرون بی نظیر مشهد سرو کنیم، دیگه تمام دنیا مشتریمون میشن».

توریست نپالی: «وقتی بستنیهای خوشمزه مشهد رو می خوردم احساس کردم وسط یک بهمن عظیم هستم و دارم از قله اورست قل می خورم میام پایین».

توریست سوریه ای: «مادیات رو ول کنید و یکم به معنویات فکر کنین. ما تصور می کردیم از نظر تعداد مکانای زیارتی به بقیه کشورهای اسلامی سر هستیم ولی این مشهد که رو دست ما بلند شده».

توریست عربستانی: «دست رو دلم نذار که خونه؛ هم فقط یک حرم در مشهد عالم و آدم رو جذب خودش کرده چه برسه به بقیش».

توریست سومالیایی: «عجب سد ها و آب بندای پر آبی داره. جون میده واسه اینکه با قایقهای تندرو تو سدهاشون دزد دریایی بازی دربیاری».

توریست فلسطینی: «هنوز قایقت رو روشن نکردی، بچه مشهدیا با پلخمون و سنگ می زنن آبکشش می کنن».

توریست مغولستانی: «پس چنگیز ما شانس آورد که چندین سال زودتر شروع به قتل و غارت تو منطقه خراسان کرد وگرنه اگه الان می بود جوونای مشهد جد و آبادش رو جلوی چشمش میاوردن».

توریست عراقی: «آره؛ همینا بودن که پدر صدام گور به گور شده رو درآوردن».

توریست برزیلی: «من شنیدم مشهد یک تیم فوتبال قدیمی داره که اگه بهش رسیدگی بشه، صدتا رونالدو و رونالدینیو ازش درمیاد».

توریست آفریقای جنوبی: «یک ورزشگاه بزرگ هم داره که اگه زودتر می دیدم به مسئولای کشورم می گفتم فینال جام جهانی 2010 رو اونجا برگزار کنن تا تماشاچی ای پشت درها نمونه».

توریست لیختن اشتاینی: « یعنی ورزشگاهش از کشور منم بزرگتره»؟!

توریست استرالیایی: «یاد روزی افتادم که یک بازیکن از همین مشهد، تیم ملی ما رو به خاک سیاه نشوند. راستی چه باغ وحش محشری داشت. جمع حیوونا جمع بود فقط کانگوروشون کم بود».

توریست روسی: «دشتها و زمینای پهناور با اون آسمون صاف اطراف مشهد جون میده واسه تاسیس یک پایگاه فضایی. خوراک موشک و م/ا/ه/و/ا/ر/ه و فضاپیما هوا کردنه».

توریست ارمنستانی: «اگه جد و آباد تو با اون عهدنامه مزخرف ترکمنچای کشور منو از ایران جدا نکرده بودن، هر هفته با اهل و عیالم می زدیم میومدیم مشهد».

توریست مصری: «دانشگاههای این شهر هم بدجور واسه دانشگاه الازهر ما شاخ شدن».

توریست ژاپنی: «کاش اساتید و دانشجوهای دانشگاهاش یکم فرار مغزها کنن چون ما یک عمره طالب اوناییم ولی نمی دونم این شهر چی داره که ولش نمی کنن».

توریست ترکیه ای: «خوشم میاد مشهدیا ترک نیستن ولی غیرتشون به ما ترکا رفته و شهر و دیارشون رو به هیچ قیمتی ول نمی کنن».

توریست آلمانی: «با جرئت و مهارتی که روز جمعه تو پیست اتومبیلرانی و موتورسواری مشهد از جووناش دیدم انگار خدا خلقشون کرده واسه بازی تو سری جدید سریال کبری11»!

توریست اماراتی: «حیف که قدمت مشهد خیلی بیشتر از سن کشور منه وگرنه می گفتم مشهد متعلق به اماراته».

توریست کویتی: «به نظر من مشهد کویت ایرانه».

توریست گینه بیسائویی: «[ ...] [ ... ] [ ... ]»!

توریست چک اسلواکیایی: «این بیچاره از دیدن مشهد اونقدر هیجان زده شده که زبونش بند اومده. باید چندتا چک به صورتش بزنم تا زبونش باز بشه».

توریست نروژی:« مشهد چقدر تمیز بود؛ دست شهرداریش درد نکنه؛ ما رو باش که فکر می کردیم اسلو ی ما تمیزترین شهر جهانه».

توریست قطری: «پخش همزمان برنامه های شبکه استانی شون هم زده تو پر برنامه های شبکه الجزیره ما».

توریست کوبایی: «چه رقصای محلی و سازهای سنتی اصیلی داشتن. اگه از پلیس وظیفه شناس مشهد نمی ترسیدم، می ذاشتم اندامم با این نغمه های جادویی بصورت موزون حرکت کنن».

توریست ایرلندی: «غیر از رقصای محلی، با لهجه شیرینشون هم خیلی حال کردم؛ لهجه مشهدی برای زبان فارسی مثل لهجه ایرلندی واسه زبان انگلیسیه».

توریست کره شمالی: «به نظر من مشهد باید جزو استان خراسان شمالی باشه».

توریست کره جنوبی: «نخیر؛ به نظر من مشهد باید جزو استان خراسان جنوبی باشه».

توریست لبنانی: «مشهد شهر بهشته».

لیدر و مترجم مشهدی گروه: «مشهد پایتخت معنوی ایران است».

و اما همینطور که توریستها سرگرم صحبت کردن با هم بودند گروهی هواپیما ربا به طمع بدست آوردن سوغاتیهایی که این توریستها از شهر مشهد با خود به کشورهایشان می بردند اقدام به ربودن هواپیما کردند و تا این لحظه هیچگونه اطلاعی از وضعیت هواپیما، مسافرین و سوغاتیها در دست نمی باشد...

چاپ شده در صفحه سوسه روزنامه قدس

یکم طولانی بود ولی به نظرم خیلی جالب بود.
بزن کف قشنگه رو 12_002

خرید مانتو اداری
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: goldmen
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS