ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

نظرسنجی: این بحث فایده ای دارد؟
بله بسیار فایده دارد
خیر فایده ای ندارد
نظری ندارم!
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی است. کاربران میتوانند گزینه انتخابی شما را مشاهده کنند.

مذاکره!
زمان کنونی: 04-25-2024, 05:37 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: yu3f
آخرین ارسال: 0625
پاسخ: 3
بازدید: 870

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات : 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مذاکره!
02-21-2013, 06:08 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-22-2013 05:51 PM، توسط yu3f.)
ارسال: #1
مذاکره!
این تاپیک هم در راستای آشنایی با مذاکره و اصول مربوط به آن باز کردم. باشد ک رستگار شویم Yosef.gif
  • مذاکره چیست؟
  • چرا باید مذاکره کرد؟
  • در چ زمینه هایی باید مذاکره کرد؟
  • با چ کسانی باید مذاکره کرد؟
  • آیا مذاکره فقط در دنیای سیاست و اقتصاد است؟
  • ...

پ.ن۱: لطفا عزیزان در این تاپیک چیزی ننویسند. در صورتی ک عزیزان نظر، پیشنهاد و یا سوالی دارند لطفا در این تاپیک - کلیک کنید! بنویسید.
پ.ن ۲: دوستانی ک مطلب آموزشی و یا نکته ی آموزشی در باره مذاکره و اصول آن دارند، در همین تاپیک قرار دهند. Smile

تحقیق + تصمیم = اجرا بدون وقفه!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: vahid61 , سعید یوسفی , iran , سیدمهدی هاشمی , mohammadshamosi , ebrahim.ev , Delta.H , فرهاد قربانی , mallarme , sir-mahyar , jahanagahi , بهداد , ahmad rezaee , mir abbas , مــجــیــנ , safari-cht , tondar12 , 0625 , Mrs.Seyedi , Andisheh , bitumen
02-22-2013, 06:35 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-22-2013 06:45 PM، توسط yu3f.)
ارسال: #2
RE: مذاکره!
مذاکره چیست؟
  • گفت‌وگو بر روی یک موضوع مشخص به منظور حل یک اختلاف یا رسیدن به منافع مشترک بین دو یا چند نفر یا گروه
  • ارتباط متقاعد کننده درباره رسیدن به چیزی ک می خواهیم
  • فرآیندی است برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن در معامله

انواع مذاکره!
  • مذاکره برد/برد
  • مذاکره برد/باخت
  • مذاکره باخت/باخت

مذاکره برد/برد!
ب مذاکره ای مذاکره ی برد/برد (win/win) گفته می شود ک طرفین مذاکره با هدف رسیدن ب توافق ای شروع ب مذاکره می نمایند. در این مذاکرات احتمال به نتیجه رسیدن بیشتر است. علت آن این است ک طرفین با دید برد/برد شروع ب مذاکره می کنند سعی می کنند هردو از برد در مذاکره سهیم باشند.

مذاکره برد/بخت!
ب مذاکره ای مذاکره ی برد/باخت (win/lose) گفته می شود که طرفین در تضاد ب سر ببرند! هر طرف مذاکره در تلاش است تا طرف دیگر را مغلوب نماید. طرفین برای دستیابی ب این هدف گاه متوسل ب شگرد های منفی و بی اخلاقی می شوند. به همین دلایل رسیدن ب نتیجه در این روش بسیار مشکل تر از روش برد/برد خواهد بود.

مذاکره باخت/باخت!
در این سبک از مذاکره طرفین دنبال رسیدن ب هدف خاصی نیستند. هیچکس دنبال رسیدن ب نتیجه نیست و تنها هدف تخریب طرف مقابل است.

کاربرد های مذاکره!
من ب شخصه در زمینه مثال برای کاربردهای مذاکره عاجزم!! چرا!؟ ب دلیل اینکه در همه زمینه ها می توان مذاکره کرد. فقط چند مثال کوچک می زنم:
  • خرید (خرید هر چیزی)
  • برخورد (برخورد با خانواده، دوستان، همکاران، مدیران، مشتریان و ...)
  • فروش (هر چیزی و ب هرکسی)
  • قول و قرار (بر سر رفتن ب جایی، زمان، مکان و....)
  • تولید (از تولید یک محصول فیزیکی تا تولید یک محصول مجازی مانند سایت و ...)
  • و ...

در انتهای این بحث، دو نکته کلیدی را عرض می کنم:

هر چیزی در این دنیا، قابل مذاکره است!
و
هر کسی یک مذاکره کننده!

پ.ن: در رابطه با مذاکرات بازنده/بازنده سخن نمی گوییم چون بحث ب بیراهه (مسایل سیاسی و اعتقادی و ...) خواهد رفت.
پ.ن۲: من تشکرهایی ک زیر پست قرار می گیرد را ب حساب تشکر نمی دانم. ب حساب خوانده شدن مطلب می دانم. خوشحال می شوم بدانم آیا مطلب خواننده دارد یا نه. امتیاز ویژه ب معنی کاربردی بودن مطلب است. پس اگر از نظرتان مشکلی نیست بگذارید با استفاده از قسمت تشکر ها بدانم چند نفر خوانده اند.
پ.ن۳: اگر کمی و کاستی می بیند لطفا راهنمایی کنید. بنده در سطح معلومات و مطالعاتم می نویسم. خوشحال می شوم علاوه بر رفع ایرادات، معلوماتم هم افزایش دهم Smile
پ.ن۴: امیدوارم مطالب مفید باشد Smile
پ.ن۵: Yosef.gif

تحقیق + تصمیم = اجرا بدون وقفه!
 تشکر شده توسط: بهداد , mallarme , مــجــیــנ , safari-cht , Delta.H , sir-mahyar , goldmen , 0625 , فرهاد قربانی , mir abbas , HadiMahmoodi , Mrs.Seyedi
02-23-2013, 02:53 PM
ارسال: #3
RE: مذاکره!
سلام و عرض ادب
راستش من همه مطالب بچه ها رو ميخونم و فقط تشكر ميكنم چون فرصت نميكنم همه رو جواب بدم ولي اينجا شما گفتين كه: "من تشکرهایی ک زیر پست قرار می گیرد را ب حساب تشکر نمی دانم"
منم توي بحث شركت ميكنم
قبل از هر چيز عرض كنم كه مطلب شما خواننده دارد !
راستش در مورد اصول مذاكره بنظر من اين مربوط به خود شخص و توئانايي اون ميشه هر كي هر جوري دوست داره مذاكره رو شروع ميكنه، پيش ميبره و به پايان ميرسونه
براي همين من يه پيشنهاد ميكنم اگر امكانش هست در مورد آداب مذاكره هم صحبت كنيم بخصوص تجربات دوستان انجمن بعنوان مثال من از خودم شروع ميكنم:
وقتي ميخوام توي جلسه اي شركت كنم و قرار ملاقات دارم با ظاهر آراسته ميرم بخصوص اگر اولين ديدارم باشه چون معتقدم نهايت تاثير در اولين ديدار است.
كيف رو هميشه دست چپم ميگريم كه وقتي ميخوام دست بدم هول نشم كيف رو بخوام بدم دست چپم و بعد دست بدم.
هميشه چند دقيقه زودتر از اون زماني كه بايد سر قرار باشم ميرسم
اگه توي ميوه ها پرتقال باشه نميخورم !!!
در مورد دين ، ورزش و سياست صحبت نميكنم!
تلفن همراه خاموش
چون يكم با روانشناسي آشنايي دارم حركات فرد مورد نظرم رو با دقت بررسي ميكنم و اونو تحت نظر ميگيرم
اسم اون بنده خدا رو يادداشت ميكنم كه براي هماهنگي هاي بعدي نياز نباشه اسمش رو بپرسم و در طول جلسه چند بار اسمش رو تكرار ميكنم.
خوب گوش ميدم اگر ميخوايد خوب جواب بديد بايد قبلش خوب گوش بدين هيچ وقت وسط حرف نميپرم
بنظر من خوب گوش دادن يه هنره !
خب فعلا همينا يادم بود ببخشيد يكم طولاني شد.

خدایا نمی گویم دستم را بگیر، عمریست گرفته ای مبادا رها کنی!
 تشکر شده توسط: yu3f , بهداد , فرهاد قربانی , sir-mahyar , mir abbas , Mrs.Seyedi , Mind
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS