ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

یک اصطلاح عامیانه اما معجزه گر: برو دارمِ‌ت
زمان کنونی: 03-29-2024, 12:28 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mallarme
آخرین ارسال: بيلا بالا
پاسخ: 3
بازدید: 917

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امیتازات : 3.31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11-17-2012, 03:53 PM
ارسال: #1
این اصطلاحِ عامیانه‌ی “دارمِ‌ت” که شاید شما هم در جریان ارتباطات کلامی‌روزمره با آن مواجه شده باشید، اما چندان آن را جدی نگرفته باشید، می‌تواند در ارتباطات اجتماعی کارآیی فوق العاده و سودمندی داشته باشد. همین پیام ساده و روشن، ممکن است در جریان رد و بدل شدن نگاهی نافذ و گیرا توام با یک حرکت سر به نشانه‌ی تایید در جریان یک ارتباط غیرکلامی ‌نیز متجلی شود و در همه حال، نشانه‌ای است برای انتقال این پیام که گوینده به طرف مقابل و قابلیت‌هایش باور دارد.

اطمینان و اعتماد بی‌ شرط و شروطی به قابلیت‌های طرف مقابل دارد که او از پس کاری که پیش رو دارد به درستی برخواهد آمد. یعنی صرف نظر از نتیجه‌ای که به بار خواهد آمد، یعنی هر چه پیش آید، در احساسی که گوینده به شنونده دارد، تغییری ایجاد نمی‌شود. در ایمانش، حمایت‌اش، دوستی‌اش، و ارج و قربی که برای فرد مقابلش قائل است، خدشه‌ای وارد نمی‌شود و رابطه‌ای که دارند دارای ثبات و امنیت است و در عین حال، در هر صورت پشتیبان اوست!

کسب اطمینان از این که دیگرانی هستند که با نگاهی مثبت و اطمینان بخش به ما و فعالیت‌های ما نظر دارند، نیز یکی دیگر از سلسله نیازهایی است که در نظریه نیازهای آبراهام مازلو تحت عنوان نیاز به تایید اجتماعی معرفی شده است، و با تلاش ما برای این که افرادی غیروابسته یا مستقل باشیم هم منافاتی ندارد.

شما می‌توانید فردی تلاش‌گر، توانمند و مستقل باشید و با اراده‌ی خوب و پشتکاری که دارید به سوی اهداف‌تان و برای کسب موفقیت حرکت کنید. اما به هر حال، می‌دانیم که برترین قهرمانان ورزشی هم هنگامی‌ که سخت در تلاش‌اند تا در یک رویارویی رقابتی شرکت کنند، از به یاد آوردنِ نگاه اطمینان‌بخش و تاییدکننده‌ی مربی‌شان، دوست، والد، یا شریک زندگی‌شان که می‌دانند با عشق، امید و ایمان نظاره‌گر و حامی‌ ایشان است؛ اعتماد به نفس‌شان افزایش می‌یابد و نیرو و انرژی مضاعفی می‌گیرند.

برای هر دو سوی این رابطه، یعنی افرادی که چنین پشتیبانی‌ای دریافت می‌کنند، یا کسانی که تامین کننده‌ی این اطمینان بخشی هستند و این پشتیبانی کلامی‌ یا غیر کلامی‌ را از فرد مقابل‌شان دریغ نمی‌کنند، شاید نتیجه کار چندان اهمیتی نداشته باشد.

اصل، وجود چنین رابطه‌ی گرم و حمایت‌گر و انسانی است که روابط اجتماعی و صمیمانه‌ی ما را به روابطی زیباتر و دلنشین‌تر تبدیل می‌کند.

رابطه‌ای مبتنی بر این پیام اصیل، که من به تو باور دارم و همواره و هرگاه نیاز داشتی برای تو تکیه‌گاهی مطمئن هستم، در اصطلاح غربی شاید به بهترین شکل در این عبارت بیان می‌شود که: I am there for you.

اصطلاح عامیانه ی “دارم‌ت” را شاید بتوان تا حدی برگردانِ فارسی چنین پیامی‌ دانست و مطمئن هستم که در ادبیات غنی ایرانی، این تعبیر به اشکال زیباتری هم بیان شده است.

ما گاه تامین‌کننده و گاه دریافت کننده‌ی این تاییدهای انرژی بخش هستیم. آگاهی از نیازهای موجه‌مان در رابطه‌های اجتماعی و تلاش‌مان برای پاسخگویی متقابل به چنین نیازهایی به افزایش کیفیت و تداوم رابطه‌های‌مان یاری می‌رساند.

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: بهداد , jahanagahi
11-17-2012, 08:05 PM
ارسال: #2
RE: یک اصطلاح عامیانه اما معجزه گر: برو دارمِ‌ت
مطلب بسیار با ارزشی بود .
“دارمِ‌ت”
این واژه به معنای :
- با خیال راحت برو جلو
- من هوای ترا دارم
- اگر مشکلی بود من کمکت هستم
- نترس تنها نیستی من هم باهات هستم
- من حمایتت میکنم
- تنهایت نمی گذارم
و.....

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , mallarme , M3HDI , بهداد
11-23-2012, 01:38 AM
ارسال: #3
RE: یک اصطلاح عامیانه اما معجزه گر: برو دارمِ‌ت
اين به معناي داشتن يه شريك موفقيت
كسي در رسيدن به هدف كمكت ميكنه
چه بسا با كلمه ايي

اسپري كود كامل سرسبز
حاوي كليه عناصر مورد نياز گياه
قابل استفاده براي تمامي گلهاي اپارتماني

با استفاده از گياهان اپارتماني روح زندگي را در خانه هايتان جاري كنيد
10_004
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نرم افزاری که ادعای معجزه دارد !!!! مهدی 1 5 1,218 12-05-2014 01:43 PM
آخرین ارسال: مهدی 1
  روابط‌تان را به گونه‌ای معجزه‌آسا بهبود بخشید bitumen 0 518 07-14-2013 04:36 PM
آخرین ارسال: bitumen
  وقتی جناب قربانیان معجزه میکنند !!! GreatNavid 3 1,256 05-12-2013 04:06 PM
آخرین ارسال: manali

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS