ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

قیمت بادی
زمان کنونی: 04-16-2024, 11:44 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: yu3f
آخرین ارسال: yu3f
پاسخ: 7
بازدید: 1615

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امیتازات : 2.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قیمت بادی
10-15-2012, 03:04 PM
ارسال: #1
قیمت بادی
سلام
طبق گفته آقای دانشور اینجا این مبحث رو باز میکنم. لطفا اساتید و دوستان نظرات خودشونو بدن.

طبق تعریق آقا سجاد دانشور:

(10-15-2012 02:00 PM)سجاد دانشفر نوشته شده توسط:  قيمت بادي ميدونيد چيه؟؟؟؟
قيمتي كه بدون فعاليت زياد ميشه رو من بهش ميگم قيمت بادي
حالا در مسائل اقتصادي هرچيزي بهش ميگن بماند
اما بعضي موارد بخاطر هيچي در كشور قيمتش ميره بالا در كنار محصولات ديگه
چرا چون قيمت اون محصولات رفته بالا چرا ما قيمت مون رو نبريم بالا
اين فكر يك فروشنده يا سازنده ما هست

با نظر آقای دانشفر موافقید؟
ب نظرتون این راه درستیه؟
اگر شما یک کسب و کار داشتید و تو شرایطی مثل شرایط الآن بودید، این کار رو انجام می دادید؟
آیا شما به عنوان ی کارآفرین یا مدیر یا ...، با بالارفتن نرخ بعضی کالا ها محصولات خودتون رو هم افزایش قیمت می دادین؟
اگر تحت تاثیر افزایش قیمت نبودید چی؟
آیا به نظرتون این راه حل از لحاظ اقتصادی مناسبه؟ در دراز مدت جواب میده؟
آیا به نظرتون سود های زیاد مقطعی این چنینی بهتره یا سودهای کمتر اما دراز مدت؟

و هرچیز دیگری ک در این مبحث ب ذهنتون می رسه رو بیان کنید.

لطفا برای هر گفته ای ک بیان می کنید، دلایل مستند بیاورید.
اینطور است چون من میدانم من خواندم من شنیدم .... فایده ای ندارد. با منبع موثق و یا برهان قوی.

باتشکر از همه اعضا انجمن

پ.ن: شخصا برام خیلی مهمه تو این استارتاپی که دارم راه میندازم این فرآیند رو کنترل کنم یا واردش بشم. برای همین خوشحال میشم دوستان تو بحث شرکت کنند.

تحقیق + تصمیم = اجرا بدون وقفه!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: مــجــیــנ , jahanagahi , کامیار کاظمی , ahmad rezaee , اقاي ايـــده , mir abbas , amiryazdani138 , مهدی گل محمدی , mjdehghani
10-15-2012, 03:27 PM
ارسال: #2
RE: قیمت بادی
با تشكر از شما دوست عزيز
ابتدا يك موضوعي رو بايد خدمت شما و دوستان بگم
موضوعي كه در بعضي موارد افزايش قيمت وجود دارد به چند نوع هست
يك سريي از محصولات در معرض افزايش تاثير دلار هستند و بطور مستقيم و واضح ميتوان انهارو ديد و درك كرد
محصولات ديگر با همان طرز فكر كه گفتم و شلوغي بازار رشد ميكنند
موضوع اصلي كه بايد در نظر داشت محصولاتي كه بطور غير مستقيم قيمت افزايشي دارند هست كه ما در بيشتر اونا در ابتدا فكر ميكنم چرا افزايش داشته.دلار چه ربطي به اون محصول داره
ولي اگر دقيق اطلاع داشته باشيم و بدونم متوجه خواهيم شد چرا اينطوري شده

در مورد افزايش قيمت يك محصول افزايش دلار تنها يكي از عواملي هست كه تاثير گذار هست و عوامل ديگر هم وجود دارد.

اين چند نكته رو در ابتداي صحبت هام نوشتم تا دوستان ديگر هم توجه داشته باشند

اما موضوعي كه خودم به شخصه خيلي دوست دارم در موردش اطلاع پيدا كنم شفاف سازي يك محصول در مورد قيمتش هست

موفق باشيد

كانال ايده يار: @ideayar
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , jahanagahi , ahmad rezaee , yu3f , P@RSA , amiryazdani138 , mjdehghani
10-15-2012, 03:35 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-15-2012 03:44 PM، توسط jahanagahi.)
ارسال: #3
با نظر آقای دانشفر موافقید؟هر عزیز ی نظری دارد و نظرات همه عزیزان قابل احترام است
ب نظرتون این راه درستیه؟
اگر شما یک کسب و کار داشتید و تو شرایطی مثل شرایط الآن بودید، این کار رو انجام می دادید؟بستگی به نوع جنسی بود که ارائه می دادم.فلان جنس ا ......هزارتومان بود شده....هزار تومان.من باید مثلا 10درصد روی آن بکشم.آیا چون گران شده , من درصدم را نگیرم؟
آیا شما به عنوان ی کارآفرین یا مدیر یا ...، با بالارفتن نرخ بعضی کالا ها محصولات خودتون رو هم افزایش قیمت می دادین؟بستگی به مواد اولیه ای دارد که لازم دارم.اگر قیمت بالا رفت بله و اگر بالا نرفت ;خیر
اگر تحت تاثیر افزایش قیمت نبودید چی؟ به هیچ وجه.در بازار قانونی وجود دارد که : ارزان بفروش و بیشتر فروش کن.
آیا به نظرتون این راه حل از لحاظ اقتصادی مناسبه؟ در دراز مدت جواب میده؟در رابطه با کار ما بله ودر ارتباط با دولت : نمی دانم.
آیا به نظرتون سود های زیاد مقطعی این چنینی بهتره یا سودهای کمتر اما دراز مدت؟سودهای کمتر در دراز مدت.
اصولا افزایش قیمت در بعضی موارد به خود ما بستگی دارد:
- اگر مرغ گران شد بجای نخریدن یخچال و فریزر را هم پر میکنیم .باور کنید در خیلی از موارد مرغ بعلت زیاد ماندن فاسد شده و بعلت بو گرفتن مصرف نشده.
- وقتی الان اعلام کنند دلار می دهند من که اصلا دلار ندیده ام با پس انداز و قرض و فروش وسایل منزل و ..... حمله می برم که من هم بخرم و جا نمانم.
و مثالهای زیادی را می توان در این مورد نوشت.پس خود ما هم مقصریم. در سایت آموزش فرهنگی نوشته ام که خوب راندن را از خود شروع کنید.در زندگی خصوصی خود به این مسئله ایمان دارم که باید برای انجام هرکار مثبتی از خودم شروع کنم.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: حامد , yu3f , اقاي ايـــده , مــجــیــנ , mir abbas , rad86 , amiryazdani138
10-15-2012, 07:40 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-15-2012 07:55 PM، توسط mir abbas.)
ارسال: #4
متاسفانه تو ایران از بس شعار مرگ بر امریکا و....نه شرقی و نه غربی در وجود ما رسوخ کرده که واقعا فکر میکنیم دلار وامریکا نمیتونه هیچ تاثیری روی عظم و اراده مردم و زندگی ما تاثیر بگذارد.
جنابyu3f این سوال رو باید از خودتون بپرسید ایا واقعا دلار تاثیرش روی قیمتهای داخل اینقدر زیاده ؟به نظر من که بله.
به ظاهر افزایش دلار هیچ تاثیری روی یک شرکت بسته بندی حبوبات نداره.
مشتری ای داشتم که برخی از اجناس مورد نیاز بسته بندی خودش رو از من میگرفت ،بعد از چند روز دیدم سفارشی جهت خرید نمیده استرس منو گرفت که این هم پرید ولی وقتی تماس گرفتم گفت جهت بسته بندی محصولاتش سلفون نمیتونه تهیه کنه .پس میبینیم دلار روی جنسی که حتی نمیتونیم فکرش رو بکنیم تاثیر داره و باید این حقو به تمام شرکتها بدیم که جنسی رو که داره با قیمت روز بفروشه چون اگه به قیمت قبلی فروخت نمیتونه جنسی جایگزین کنه.

منتظر نشوید هیچ زمانی مانند اکنون نخواهد بود.
 تشکر شده توسط: vahid61 , amiryazdani138
10-21-2012, 02:12 PM
ارسال: #5
ب نظر خودم بستگی به شرایط داره.
دو حالت زیر رو فرض کنید. یک: من تولید کردم و دارم از تولیدات قبلی می فروشم || دو: من الآن می خوام تولید دوباره بکنم

در تولید قبلی من با قیمت های قبلی خرید انجام دادم، پس دلیلی نداره رقم هامو افزایش بدم. خیلی ها میان و بهونه می کنن که ما باید افزایش بدیم چون هزینه تولید جدید افزایش پیدا کرده اما نکته اینجاس که این عزیزان بعد از اینکه تولید جدید کردند، آیا رقم هاشونو افزایش نمیدند؟ مثال می زنم.

من یک کارخونه دارم و ۱۰۰۰ عدد ماشین لباس شویی تولید کردم. حالا می خوام اینارو بفروشم. تحریم و یا هر موردی باعث میشه نرخ دلار ۲ برابر بشه. من برای تولید ۱۰۰۰ ماشین لباس شویی بعدی نیاز به خرید جدید دارم ک باید با دلار ۲ برابر شده انجام بدم. خب حالا این دلیل میشه من ۱۰۰۰ تایی ک آماده فروش دارم رو گرونتر بفروشم؟ نه

علت اش هم خیلی سادش. من ۱۰۰۰ تا ماشین لباس شویی تولید کردم هزینه اش شده ۶۰۰ هراز تومن به ازای هر کدوم. اگر قانون (شخصی یا ملی) ۲۰٪ سود باشه میشه ۱۲۰ هزار تومن سود و قیمت تمام شده میشه ۷۲۰ هزار تومن. سری بعد تولیداتم هزینه تولیدش میشه ۱ میلیون تومن. با ۲۰٪ سود میشه ۱ میلیون و دویست هزار تومن. خب وقتی هزینه من بیشتر شد رقم تمام شده منم بیشتر شده. پس من اینجا ضرر نکردم. اینطور نیس ک کارخونه دار خرید جدیدش رو با دلار ۳۰۰۰ تومنی انجام بده بعد نرخ تمام شدش با دلار ۱۵۰۰ حساب کنه ک! نرخ تمام شدش میره بالا پس ضرری نمیکنه.

ب نظر من قیمت بادی اینه. ی کارخونه مثلا آبسال ۱۰۰ دستگاه تولید شده از قبل داره ک هزینه تمام شده هر کدوم ۶۰۰ تومنه. خب چرا باید اینو با نرخ تولید جدیدش بفروشه؟

همون مثالی که آقای میر عباس گفتند ما خودمون باهاش درگیریم. قیمت سلفون چندین برابر شده تو بازه های زمانی کوتاه. اما خب ی بسته بندی که ۱ گرم سلفون میبره و شما کیلویی سلفون می خری تقسیم بر هزارش ی رقم نه چندان زیادی میشه. رقم های تخیلی ک داده میشه تو بازار از نظر من درست نیس.

به عنوان مثال یکی از دوستان ما برای ی شرکتی بسته بندی هاشو زد با رقم مثلا ۲۰۰ تومن. سری بعدش با اینکه سلفون گرونتر شده بود تقریبا ۲ برابر شده بود اما ب ازای هر بسته میزد ۱۸۰ تومن. چرا؟ چون تیراژ‌کار رفته بود بالا.

اینطور نیست که همه چی با دلار انقد بالا پایین بره ک رقم های تخیلی داشته باشه. ضمنن خیلی از موارد هم با دلار های وارداتی میاد و قیمتش اونقدر ها بالا نمیره. مثلا یکی مواد اولیشو با دلار ۲۵۰۰ میاره اما موقع حساب کتاب با مشتری دلار ۳۲۰۰ حساب می کنه!

من ب این میگم قیمت های بادی!

تشکر شده توسط: mteam
10-21-2012, 02:32 PM
ارسال: #6
اینها همش برمیگرده به نداشتن بازرس واینکه یک شرکت گزارش تولیدات را به امور صنفی خودش نمیده و اتحادیه ها هم نظارتی نمیکنند چون از خودشان هستند پس نمیشه انتظار داشت قیمتها بالا نره و اینکه بلا نسبت همه دارن طمع کار میشند کی از پول بیشتر بدش میاد پس نباید زیاد انتظار ارزون فروشی را در این موقعیت داشت

تشکر شده توسط: yu3f
10-21-2012, 02:51 PM
ارسال: #7
بله کاملا درست می فرمایید.

حدف من بیشتر برای آینده کاری خودم بود. می خواستم یکم اطلاعات داشته باشم و تصمیم بگیرم برای آینده کار خودم Smile

شما درست می فرمایید. البته من نگفتم ارزون فروشی اما تو این زمونه ک هرکی ب فکره جیب خودشه نمیشه انتظار داشت کسی با قیمت منصفانه بارشو بفروشه. کسی فکر نمیکنه من ک از شما دارم دو قرون بیشتر میگیرم فردا شما هم ۲ قرون بیشتر میگیری ازم.

تشکر شده توسط: mteam
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قیمت عادلانه ی زعفران چقدر است؟ ؟؟؟ 1 739 10-31-2015 07:28 PM
آخرین ارسال: sorin

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS